Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je tu někdo Voayer?

01. 09. 2016 v 17:08Off-line Anonym
Pozorujete rádi lidi venku a tajně pořizujete nahrávky či fotografie? Jaký na tyto účely využíváte fotoaparát či kameru?
01. 09. 2016 v 17:35Off-line Bluefox  (37/198/93)
Podrobně sleduju pouze určitá etnika, když je potkám na ulici (taky pečlivěji začnu svírat peněženku).
01. 09. 2016 v 20:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Bluefox: no a pak nějakej bílej krypl s bílým límečkem vytuneluje státní rozpočet nebo uzavře zkorumpovanou státní zakázku a ty to budeš spolu s náma všema splácet ještě v důchodu kterej ani nebude z čeho ti platit díky tomu jak to tady nějaký bílý kurwy rozkrádají ve velkým stylu... zlatí cigánští kapsáři :D
01. 09. 2016 v 20:22Off-line tropikboy  (37/178/72)
Tazatel dotazu by se měl seznámit s právem na ochranu osobnosti a právními prostředky stanovených k jejímu zachování.
01. 09. 2016 v 20:25Off-line BussterX  (103/130/150)
Třeba ho právě ta možnost rajcuje, že mu někdo může rozbít tlamu když vyfotí milence v parku nebo čurající dítě nebo narkomafii při transakci :D
01. 09. 2016 v 20:28Off-line Anonym
Tropikboy : Nahrávání a focení nic netušících osob není v rozporu, pokud jsou užívány k soukromým učelům a nikoho neohrožují nebo veřejně nepoškozují. Kdyby to bylo trestné tak by museli zrušit celý Flickr, který je z velké části založený na tuto úchylku.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
01. 09. 2016 v 20:33Off-line Anonym
Tropikboy by se měl seznámit s parafilií tohoto druhu Voyerismu a seznámit se do jaké míry je tato parafilie trestná.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 09. 2016 v 20:35Off-line tropikboy  (37/178/72)
Anonym - Nepsal jsem nic o trestnosti, jde o porušení občanského zákoníku. Pořizování obrazových a zvukových záznamů jiné osoby bez jejího souhlasu je obecně zakázáno. Uvedené jednání by dále mohlo být přestupkem podle § 49 odst. 1 písm. c). A jestli nemáš koule položit dotaz pod svým nickem, nestojíš mi za to abych ti to vysvětloval.

A pokud mne chceš seznamovat s tvými teoriemi, předpokládám, že máš zkoušku ze sexuologie na vysoké škole, tak jako já (byť šlo o volitelný a nenáročný předmět).
01. 09. 2016 v 20:40Off-line BussterX  (103/130/150)
Tropiku, když si vyfotíš zříceninu hradu a před bránou bude stát skupinka turistů, může tě každej z nich zažalovat a nebo mají podat hromadnou žalobu? O_o na internetu jsou bambiliony fotek kde se turista vyfotí u palmy nebo před vebloudem nebo před zámkem hluboká a na každý fotce jsou zástupy cizích lidí, mám obavu ze zahlcení naší justice :D
01. 09. 2016 v 20:52Off-line Anonym
Kdyby to bylo v rozporu s nějakým zákoníkem tak by museli zrušit YouTube a flickr a další webové stránky což se nestalo. Mělo by to dopad i na seznamky jako takové. Zbytečně hrotis. A do mého nicku ti nic není. Neres a neprepinej
01. 09. 2016 v 20:52Off-line RandomStalker  (25/-/-)
Už to tady vidím podruhé a opět mám nutkání vyškrábat si oči, takže musím podotknout, že se to píše voyeur. Tvůj paskvil mi připomíná spíš Voyager ze Star Treku, nezlob se. :D
01. 09. 2016 v 21:04Off-line Anonym
Tady se to musí vždycky hádat a hlavně řešit pravopis. Když už nemáte k tématu co říct tak aspon vytánout trumfy pravopisu. O tom, že italská slova si Češi taky počešťují a neváhají to vydávat i knižně, nad tim se nikdo nepozastaví že.
01. 09. 2016 v 21:05Off-line tropikboy  (37/178/72)
Anonym - při tvé naivní představě o právním systému (což vidím ze spojení "tak by museli zrušit...") jsi přehlédl, že tebou zmíněné servery běží v zemích s jiným právním systémem, proto při diskuzi o souladu s právním řádem České republiky je to trochu zavádějící... Nehledě na to, že existence takových webů není důkazem o právní dovolenosti určitého jednání ani v zemi, v níž je web provozován.

"Kdyby to bylo v rozporu s nějakým zákoníkem" - pořizování záznamů osob bez jejich souhlasu je v rozporu s občanským zákoníkem (což jsem psal výše), č. 89/2012 Sb., přesněji s ustanoveními § 84-90

§ 84
Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením.

§ 85
(1) Rozšiřovat podobu člověka je možné jen s jeho svolením.

Opravdu chceš dále trvat na to, že to není zakázáno?
01. 09. 2016 v 21:10Off-line Anonym
Tropikboy : O tom se dá polemizovat a vést hodně diskusí jaká parafilie je trestná či ne. Existují nebezpečné parafilie, které trestné jsou, ale nikdy jsem neslyšel, aby za Voyerismus byl člověk zatčen nebo stál před soudem. Například parafilie na Makrofilii taky nikdo nezapsal jako trestnou, i když si jedinec vybírá lidi, kteří za svou výšku nemohou.
01. 09. 2016 v 21:13Off-line tropikboy  (37/178/72)
Jediný kdo tu píše o trestnosti jsi ty... už dvakrát jsem psal, že to je v rozporu s občanským zákoníkem, o trestním jsem nepsal (přestupek samozřejmě není kategorie trestného činu). Dokonce jsem předložil příslušná ustanovení. Jinými slovy: chytrému napověz, hloupého kopni.

Čut, vole.
01. 09. 2016 v 21:19Off-line Anonym
Některé druhy parafilie jsou trestné. A když jsme u toho mohli bychom mezi tyto paragrafy zařadit i urážení vulgarismy jako předvádíš ty.
01. 09. 2016 v 21:19Off-line RandomStalker  (25/-/-)
Nedurdi se mi tu, když jsem se to ještě snažil nenapsat zle. Jinak je tvoje námitka dosti irelevantní, protože jednak je slovo voyeur francouzského původu a za druhé se sice cizí slova počešťovat dají, ale ten tvůj 'voayer' určitě není tenhle případ, promiň. :)
A na téma samotné nereaguju z toho důvodu, že se mi zdá trochu divné probírat tu něco podobného. (Nehledě na to, že to je i podle mě minimálně přestupek...)
01. 09. 2016 v 21:27Off-line Anonym
Čeština se stále mění a ani Karel Hynek Mácha se neřídil češtinou své doby. Já jsem to napsal tak jako mnoho jiných webů na internetu a nestyděli se to tak napsat i renomované weby. Takže snad nejsem na upálení na hranici doufám.
01. 09. 2016 v 21:29Off-line RandomStalker  (25/-/-)
Vzdávám se, průkopníku českého pravopisu! Z tebe bude jednoho dne novodobý Josef Dobrovský. Nechceš rovnou zrušit vyjmenovaná slova, abychom si trochu ulehčili práci? :))
01. 09. 2016 v 21:35Off-line Anonym
Budeš se divit, ale sama Božena Němcová si psala podle svého vkusu češtiny, ale vydavatelé to i přesto vydávali. Ani dneska v době velké internetové k***iky na soudobý pravopis si tyto renomované weby žijí svou velkou sledovaností nehledě na to jaký pravopis používají pro čtenáře.
01. 09. 2016 v 21:46Off-line RandomStalker  (25/-/-)
Každý na to zkrátka máme jiný názor, takže tohle je můj poslední komentář, a pak už to nechám být, protože tě stejně nepřesvědčím.
Podle mě je nesmysl přetvářet si slova podle sebe, když jsi tím ještě navíc v tomhle případě úplně změnil výslovnost a česky to stejně nevypadá ani za mák. Kdybys chtěl slovo voyeur mermomocí počeštit, jako jediná alespoň trochu relevantní možnost mi přijde "voyér". V tvém případě ale bohužel ani absolutně nejde o to, že by ses rozhodl zavádět si tu nějakou novou podivnou verzi češtiny. Ty prostě nevíš, jak se to píše, a pak se snažíš tímhle způsobem vymlouvat. Tak to vidím já.
01. 09. 2016 v 21:58Off-line Anonym
Přetváření slov bylo výsadou i mnoha velkých českých spisovatelů do kterých bys to neřekl a jejich knihy bys považoval za české skvosty a příkladu českého pravopisu. Já jsem to napsal tak jako jiní a neřekl bych, že bych spáchal nějaký strašlivý čin za který mě tu budeš kamenovat. Aniž by ses k tématu vyjádřil máš potřebu řešit problematiku českého pravopisu místo toho. Při tom jde v podstatě o slovíčkaření, které si měl tady potřebu podle mě jednoduše rozmíchat.
01. 09. 2016 v 22:16Off-line BussterX  (103/130/150)
Anonyme, slovní obrat "rozmíchat slovíčkaření" se dá jistě taky použít, ale doporučuji přístě použít obrat "rozdmýchat slovíčkaření" .... když už jsme u toho slovíčkaření :D vzdělanej seš, to z tebe cítím, ale tagjaxi neobratně až laxně zacházíš se slůvky :D ale nic ve zlým, jen jsem si rýpnul... a pokud chceš inkriminované slovo počeštit, používej zápis "voajér" ... to je korektně počeštěné cizí slovo, ne jakýsi podivný neumětělský patvar bez logické návaznosti na fonetiku :D
01. 09. 2016 v 22:31Off-line Anonym
Já myslím, že tady je kvalitní čeština marná, protože čeština má výhody, že se po ní může klouzat každý kdo chce být IN a zničit téma alespoň k***ikou správného pravopisu, než aby k tématu napsal co má. Někteří prostě mají potřebu všude řešit pravidla českého pravopisu, aniž by věděli o tom, jak si české ikony naší historie zakládající si na českém jazyce dělali z češtiny guláš. Světlá si slovní obraty taky ráda tropila a dalo by se říci, že právě tyto velikáni českého jazyka nepsali tak úplně po česky a vytvářeli právě tyto patvary záměrně. Je vidět, že čeština je takto formována i jinde a tyto slovní patvary se využívají i dnes na stránkách, které čtou pravidelně tisíce lidí. Tam si to ale nikdo netroufne zk***izovat, ale tady by se tím někteří mohli živit jak si v každém tématu neodpustí recenze na pravopis druhých.
04. 09. 2016 v 18:50Off-line cervix  (36/174/72)
"špionážních" kamer v podobě propisky, přívěšku, brýlí s kamerou, "akční outdoor" kamery a jiné techniky pro utajené nahrávky najdeš na netu mraky
04. 09. 2016 v 19:25Off-line Anonym
Já vim co používat jen jsem ptal kdo využívá jaké fotoaparáty nebo typy kamer. Formou propisek, brýlí atd. neni zrovna moc kvalitní obraz. Na Flickr jsem koukal, že lidé na to využívají docela drahé zařízení což je vidět na výsledných fotografiích.
04. 09. 2016 v 19:29Off-line Anonym
Docela se osvědčili na tyto záběry ultrazoomové fotoaparáty od Nikonu coolpix p600
04. 09. 2016 v 19:57Off-line cervix  (36/174/72)
Nezabývám se šmírováním, ale technicky dobrý obraz mají akční kamery GoPro s širokým úhlem záběru objektivu a vysokým počtem obrazových bodů. Zkreslení obrazu typu "rybí oko" je daní za téměř 180° šíři záběru, nejsou nejlevnější, ale jsou jedněmi z těch lepších
04. 09. 2016 v 20:00Off-line cervix  (36/174/72)
Ultrazoomy nejsou zrovna moc operativním zařízením, potřebuješ na ně nejlépe stativ a nejsou zrovna moc přenosné a nenápadné...
04. 09. 2016 v 20:06Off-line Anonym
No na tyhle učely se právě používaj spíš ultrazoomy, protože z okna je vidět nejdál. Já osobně fotím pouze z okna takže velký ultrazoom využiji nejvíc.
04. 09. 2016 v 20:08Off-line Anonym
Lidé z flickr též mají ultrazoomy , protože by se sotva dostali nepozorovaní mezi sledující objekty. Jeden američan Alan je tam hodně známý a též na pláže využívá jeden z největších ultrazoomů, které nabízí Nikon
04. 09. 2016 v 23:44Off-line cervix  (36/174/72)
No, hold záleží na konkrétním použití, dle toho zvolit vhodný přístroj - výběr je dnes téměř bezmezný, i speciály pro specifické situace (vodotěsné, s detekcí pohybu, s GPS, s WiFi, InfraRed, NightShot, ThermoCam, fotopasti,.........)
04. 09. 2016 v 23:52Off-line Anonym
Výběr je bezmezný, ale poněkud drahý. Na to, aby bylo na fotkách a videích něco vidět kromě šumu a tmy to chce kvalitnější techniku než mobily. Sice jsem tam objevil týpka, který fotí na tyhle levné mobily, ale ta kvalita je naprosto nepoužitelná. Všiml jsem si, že Francouzi a Američané si na tom dávají záležet. Ty české fotky nic moc i když se tam pár českých jedinců najde co se snaží.
05. 09. 2016 v 00:47Off-line cervix  (36/174/72)
Mobily jsem mezi fotopřístroje vůbec nepočítal, v mobilu je foťák jen doplňková funkce, na momentky dobrá, ale na seriozní focení naprd. S levným přístrojem kvalitní fotku nejspíš neuděláš, vždy tam bude nějaký kompromis
05. 09. 2016 v 00:55Off-line Anonym
Já osobně používám taky Nikon takže výsledné fotky sou dobré. Stativ nepoužívám fotím z ruky nebo foták opřu o okenní rám. Na pozorovatelské street fotky už vím co a jak použít.
05. 09. 2016 v 17:38Off-line paink  (49/-/-)
K cemu je take smirovani vlastne dobre?
Kamarat mi hovoril na nuda plazi, ze z toho okna bytovky nas moze spehovat teleobjektivom. Preco by to kto robil. Moze prist a rovno mi tam vyhulit
05. 09. 2016 v 23:18Off-line Anonym
Je to úchylka prostě rádi fotíme a natáčíme. Nemusí se jednat o erotiku. Těmto pozorovatelům nejde o fyzický sexuální akt jenom čistě pozorují a fotí. Jsou pozorovatelé jako treba já, co by lidi na nuda pláži a nahotu nikdy nefotil. Na Flickr najdete fotografie lidí, co fotí osoby různě na stavbách, benzínkách apod. Na to chce už mít kvalitní dražší ultrazoom. Na youtube je třeba také známý pozorovatel, který natáčí z oken lidi u benzínek. Někdo by to nazval jako street focení momentek nebo tak. Takže ono takové focení má více variant pozorování.
05. 09. 2016 v 23:29Off-line Anonym
Pozorovatele toho zaměření focení najdete pod klíčovými slovy Workman, Roofer atd. Jedná se o záběry nic netušících osob při práci v různých profesích. Někoho tyhle veci berou a tak se zaměřuje na focení těchto typů lidí.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload