Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Tělocvik / tělesná / tělák

08. 09. 2016 v 17:10Off-line Anonym
Kluci, zapomněli jste někdy doma sálovky na tělocvik? Museli jste potom sundat ponožky a cvičit v tělocvičně naboso? Nebo jak to je (bylo) u vás ve škole? :D A jaké to bylo tak v tělocvičně cvičit? :)
Díky za odpovědi.
08. 09. 2016 v 17:18Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Co si pamatuju, tak jsme do těláku chodili přes půlku města. Nebyl jeden tělocvik kde by jedna polovina nebyla zhulená a ta druha ožralá. Učitelka byla ráda, že se vůbec hýbem.
Ale když si někdo chtěl zahrát třeba fotbal, stáhl fusekli a se smradem ťapkal okolo a nikoho to nesralo :--)
08. 09. 2016 v 18:18Off-line Jan1993  (31/-/-)
Dělal jsem karate, jinak než naboso jsme tam být nemohli. Při šplhu na tyči bylo lepší být bosý, většina lidí takhle šplhala. Na ZŠ se cvičky/sálovky celkem řešily, takže bez nich se buď necvičilo nebo naboso. Na SŠ to bylo podobně, jak psal HM.V, učitelé byli rádi, že jsme tam vůbec fyzicky byli, nějaké boty vůbec neřešili, stejně jsme hráli většinou jen volejbal a fotbal. Cvičit boso je fajn, ale na parketách v tělocvičně to při nějakém dynamickém sportu či běhu je dost nepraktické, hodně to klouže.
08. 09. 2016 v 18:59Off-line Ecom338  (21/185/80)
No to mi připomíná že mám ve středu z******j tělák
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 09. 2016 v 19:08Off-line Speedo  (30/188/-)
Co všichni máte proti těláku?? Trochu pohybu ne však jsme kurňa mladí.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 09. 2016 v 19:23Off-line jentakten  (28/180/-)
U nás polovina radši necvičila, a ti, co cvičit chtěli, tak většinou ani nenosili věci na převlek :D a hráli v trenkách a bez bod ..nebo trenky a boty. florbal, volejbal, basket, cokoliv jsme chtěli naše paní učitelka byla ráda, že tam aspoň někdo je. (Většinou jí žáci zůstávali v nedaleké hospodě) :D
08. 09. 2016 v 19:54Off-line tomas_bene  (26/171/53)
Telesná nemá podľa mňa miesto v dnešnom školstve. Neviem o nikom koho telesná spravila zdravším človekom (90 minút týždenného hádzania loptou ešte nikoho nezachránilo pred obezitou), ale poznám veľa ľudí, ktorí kvôli telesnej prišli k úrazu. Ďalšia vec je tá, že veľká časť učiteľov TV sú len chlapci, ktorí išli na športové gymnázium s veľkým cieľom stať sa slávnym športovcom a po strednej prišla realita a nevedeli čo majú robiť tak si spravili pedagogické minimum. Je to bohužiaľ tak. Na telesnej som sa vôbec nenaučil viac sa hýbať..naučil som sa len nenávidieť svoje telo (nie, nie som "tučný", skôr opak) a vyhýbať sa športu ako sa len dá. Tento komentár nie je objektívny, toto je čisto len môj názor. Bosí, či obutí..telesná je p***vina :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 09. 2016 v 20:43Off-line Sonicboom  (61/173/-)
On ten telocvik, ktery tu mame, je pohrobkem vlady bolseviku..Opet, ho.na, co nic neumi, krom piskani na pistalku tu dostala moc nad lidmi..Rvat v sustakovce za par drobnejch umi kazdej d***l, bohuzel kazdy d***l telocvikar..Nic, musi se to zmenit, ne tenhle bolsevickej paskvil, ale mistni bolsevicky nuly to budou hajit..no jo..Cviceni naboso je proti predpisum..pokud ne, zazadej o pomoc ombudsmanku..pripadne pohroz zalobou..to budou kvicet rudy svinky :))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 09. 2016 v 20:44Off-line comrade  (39/195/102)
No já nevím, ale dokavaď jsem chodil do školy, měl jsem o 20 kilo míň. Čím jiným by to bylo než tělocvikem. Ve volnu jsem dělal to, co dělám teď.

Atletiku a gymnastiku jsem teda moc rád neměl, ale na fotbal a florbal jsem se vždycky těšil.
08. 09. 2016 v 20:57Off-line Nye  (31/184/70)
Pokud jsem ve škole něco nesnášel za ty roky, byl to tělák a matika. v matice byl problém ve mně, v těláku tak trochu taky (prostě jsem nemehlo), ale i z velké části v učiteli. potíž je, jak se tělák učí. nemá to být žádné "tady máte balón a dělejte si s ním, co chcete". to je špatně. učitel má budovat vztah žáka/studenta k pohybu a fyzické aktivitě. je jedno, jestli se neumí trefit do míče. cíl je udělat to nejlepší, aby ten konkrétní student měl zájem se hýbat. nemusí hrát fotbal, když mu týmové sporty nejdou a stresují ho, proč by nemohl jít do posilky? proč jim neřekne, jak se vlastně starat o své tělo? že pohyb potřebuje?

jasně, 90 minut týdně je absolutní kravina, říkají to i vyučující u nás na pajdáku. stejně tak říkají, jak tělák má a nemá probíhat. to, co se děje na minimálně drtivé většině škol, nemá s koncepcí předmětu nic moc společného. když někomu prostě nejde skočit přes kozu, ok, učitel je tam od toho, aby člověka naučil, jak přes ni skočit. když je někomu na odpadnutí po 500 metrech, jak po něm může chtít uběhnout kilák, tři? tohle je o zdraví... stačí blbý jídelníček a kluk (ne diabetik) dostane hypoglykémii, začne se klepat, padne a co s ním. kdo si vzpomene na hroznový cukr.

mám pocit, že takhle to dopadá, když se učitel snaží, aby měl co nejméně práce. že je to k vy-víte-čemu, to je věc jiná. hlavně mít oficiální dokumenty v pořádku, co se dělá na hřišti, to nikoho nezajímá. přece vždycky takhle tělák probíhal, ne? proč by to mělo ředitele nebo zástupce zajímat. oni tak cvičili, a všechno, co dělali oni, je správně. společnost se ale mění...

u nás na střední nebyl tělák žádná flákačka. nikdo neseděl a pokud někdo necvičil, jedině doktor nebo omluvenka od rodičů (i když nám už bylo 18). pokud neměl boty, šel hezky naboso.

strašný průšvih je, že když pak člověk vyjde ze školy a rozhodne se (nebo ho okolnosti přinutí) věnovat se pohybu, neví jak na to. ví kulové. a to je něco, co by se mělo pokrýt při úplně prvních hodinách těláku. neříkám čistě teoretické hodiny. ale přidat k praxi teorii.
08. 09. 2016 v 21:08Off-line Nye  (31/184/70)
Jirko, nepřeháním. problém je, že kupa úrazů vzniká z toho, že se člověk nehýbe. není na pohyb zvyklý, ochablé svalstvo, všelijak stavěná páteř... možná to znáš z posilky, kdy někdo prostě přecení svoje síly. to stejné třeba i při běhu... kdybys chtěl, koukni na oficiální statistiky úrazů a jejich příčin
08. 09. 2016 v 21:16Off-line nick2000  (103/-/-)
U nás je 4X zapomenutí čehokoliv nemusíš cvičit je to na celý rok teda
08. 09. 2016 v 21:24Off-line Nye  (31/184/70)
Nicku, u nás se dávaly i enka - neklasifikováno, pokud člověk chyběl určité procento
15. 09. 2016 v 12:56Off-line onlip  (60/180/84)
Tělocvik jsem neměl rád, hlavně míčové hry, kromě basketu. Nejhorší bylo, že jsme začínali kolem šesté ráno. Nevadila mi gymnastika - hrazda, kruhy, dlouhé běhy. Kromě toho jsem jezdil divokou vodu.
15. 09. 2016 v 15:09Off-line markymark96  (27/177/60)
Chteli jste nekdy zazit 11tku v satne :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload