Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak založit e-shop s Legem?

18. 09. 2016 v 09:49Off-line Anonym
Ahoj, našel jsem na internetu tento článek: http://reportermagazin.cz/…poustu-lega/ a taky tento: http://byznys.ihned.cz/…sich-pet-let
Přemýšlel jsem nad tím, že bych si taky založil e-shop třeba přes webgarden.cz a začal prodávat Lego figurky a postupem času třeba i něco víc, mám jich totiž plné šuplíky jako malej jsem na legu ulítal a je mi to teď líto vyhodit. Co potřebuji k založení e-shopu? Děkuji.
18. 09. 2016 v 10:36Off-line jara747  (25/182/55)
Pokud chceš mít normální e-shop tak si musíš udělat živnostenský list na maloobchod a velkoobchod. Potom nejlépe udělat nějaký normální web mimo webgarden a podobný blbosti. Takže budeš muset platit doménu , hosting , SSL ( kvůli bezpečnosti ) a někoho kdo ti udělá web pokud to neumíš.
Takže počítej s tím že by tě to stálo třeba 4000kč minimálně.
Takže pokud chceš prodávat lego a vůbec těmto věcem nerozumíš tak jdi normálně na Aukro a budeš to mít skoro bez starostí. Kdyby jsi chtěl vědět něco víc tak napiš :D
18. 09. 2016 v 10:40Off-line tropikboy  (37/178/72)
Směřuje-li tvůj anonymní dotaz na právní úpravu provozování e-shopu

Jestli chceš prodat jenom to co máš, budeš vystupovat jako nepodnikající fyzická osoba a neužije se ustanovení o spotřebitelských smlouvách (není zde například právo kupujícího odstoupit do 14 dnů). Není rozdíl, jestli to nabízíš osobně, v inzertních novinách, prostřednictvím inzerátů na internetových bazarech nebo jestli si za tím účelem vytvoříš vlastní stránku.

Pokud to chceš jako výdělečnou činnost, kdy budeš kupovat nové zboží a dále ho prodávat, budeš si muset založit živnostenské oprávnění. Budeš mít postavení podnikatele a mimo jiné budeš muset na stránkách uvést své jméno, IČ a místo podnikání. Je třeba se seznámit s právní úpravou pro spotřebitelské kupní smlouvy a s dalšími povinnostmi podnikatele. Tyto povinnosti se na tebe budou vztahovat i v případě, kdy zboží budeš nabízet prostřednictvím internetových bazarů.

S tvrzením uživatele jara747, že budeš potřebovat živnostenské oprávnění na "maloobchod a velkoobchod", bych polemizoval, nicméně takový detail není předmětem dotazu.
18. 09. 2016 v 10:47Off-line jara747  (25/182/55)
Tropikboy Ano potřebuješ živnostenské oprávnění na velkoobchod a maloobchod, protože jsem si ho nedávno musel vyřídit taky kvůli e-shopu =)
18. 09. 2016 v 11:37Off-line Mio6602  (103/-/-)
Tak smysl to dává, protože nákup od dodavatelů probíhá podle obchodního zákoníku (velkoobchod) a prodej koncovému spotřebiteli se odehrává podle občanského zákoníku (maloprodej).
18. 09. 2016 v 13:03Off-line misanek007  (24/-/-)
Tropikboy machr
18. 09. 2016 v 15:57Off-line Haru  (26/-/-)
Jednodušší bys to měl prodávat přes aukro.. Přece si nebudeš kvůli pár figurkám z šuplíku dělat živnosťák?
18. 09. 2016 v 16:22Off-line Radek1951  (72/175/75)
Mio6602 : se začátkem platnosti Nového Občanského zákoníku skončila platnost Obchodního zákoníku, nevím to přesně kdy, ale určitě to bylo nejpozději s 1. lednem 2014. V té době jsem ještě pracoval na obchodním oddělení firmy a vím, že nové smlouvy už musely být podle Nového Občanského zákoníku, aktualizaci starších smluv podle Obchodního zákoníku jsme raději řešili formou dodatků k nim, což bylo přípustné a bylo to jednodušší, než se těsně před důchodem učit Nového občana. V polovině roku 2014 jsem šel do důchodu, takže nevím, jak to potom pokračovalo.
18. 09. 2016 v 17:26Off-line tropikboy  (37/178/72)
Mio6602 - Mám za to, že nákup zboží od dodavatelů (podnikatelů) a jeho prodej převážně spotřebitelům je maloobchod. Teprve prodej podnikatelům ve větším měřítku by byl velkoobchod. Ale v živnostenském právu se tolik neorientuji. K ekonomickým definicím těchto pojmů
https://cs.wikipedia.org/wiki/Maloobchod
https://cs.wikipedia.org/…/Velkoobchod

A jak správně psal Radek1951, platnost obchodního zákoníku skončila na konci roku 2013. Od 1.1.2014 platí nový občanský zákoník (v právní terminologii zkráceně NOZ), který obsahuje i úpravu právních vztahů mezi podnikateli.
18. 09. 2016 v 18:44Off-line Mio6602  (103/-/-)
Tak pro drobného podnikatele, který prodává koncákům, je asi oprávnění k velkoobchodu opravdu k ničemu. Jemu stačí, když má IČO a může nakupovat ve velkoobchodu (tam se to skutečně řídí velkoobchodními podmínkami). Na množství nezáleží, jen musí mít u velkoobchodního partnera registraci.
On sám už pak podniká jen v maloobchodu.

Velkoobchod je něco jiného, než jak si někteří myslí, že se jedná o obchodování ve velkém. Ale to tu rozebírat nebudu, protože to není předmětem dotazu. Ale vzhledem k tomu, že mě to už delší dobu živí, tak vím, o čem je řeč.
18. 09. 2016 v 19:25Off-line bigninja  (28/-/-)
Anonyme, pokud máš zájem, pohybuji se ve vytváření těchto stránek. Mohl bych ti nabídnout webhosting, doménu, SSL certifikát, email a vše co k tomu patří. Určitě se nějak domluvíme ať už finančně, nebo třeba reklamou, nebo se z nás stanou přátelé a udělám to zadarmo :D takže jestli to myslíš vážně, napiš :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload