Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Volby do zastupitelstev krajů

30. 09. 2016 v 23:28Off-line jn97  (26/-/-)
Koho budete volit do krajských zastupitelstev a koho do Senátu?
01. 10. 2016 v 00:06Off-line Michal18  (29/176/95)
Piráty... a zajímá tě i proč?
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 10. 2016 v 00:14Off-line AintThatTheTruth  (29/-/-)
Jelikož (kandidáti s mými politickými názory) ∩ (kandidáti ochotní postavit se za věci na kterých mi záleží ) = Ø tak nikoho LOL.
01. 10. 2016 v 01:43Off-line feee  (30/181/71)
Som pirát
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
01. 10. 2016 v 07:00Off-line Mio6602  (103/-/-)
Nevolit nikoho a pak nadávat, to je tak trochu pokrytecké.
Osobně nejsem ještě úplně rozhodnutý, ale už teď vím, že to budou Piráti nebo SPD. Obě tyto strany mě mají čím oslovit.
Ale jinak od výsledku voleb nic nového neočekávám. Většina lidí, co nadávají, tak stejně zas budou volit zas ty samé, co tam hnijí už čtvrt století.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 10. 2016 v 07:28Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Ať volíme nebo ne, stav věcí už nezměníme.
Informace "kdo nevolí, volí zlo" byla úspěšně implantována.:-)
01. 10. 2016 v 07:55Off-line Mio6602  (103/-/-)
Rčení, že kdo nevolí, volí zlo, je v podstatě pravdivé. Jen většina lidí inklinuje ke zjednodušujícímu výkladu.
Je hodně lidí, kteří volit nechodí, protože propadli skepsi a nevidí to pověstné světlo na konci tunelu. Po volbách pak sedí u piva nebo u internetových diskuzích a jako správní Češi nadávají na výsledek voleb, který mohli sice ovlivnit, ale nic pro to neudělali. Tak je to myšleno, že z nabízených možností si vybrali tu nejhorší možnost - mlčeli.
Čím více lidí bude rezignovaně mlčet, tím lépe pro ty, kteří už měli být dávno pryč.
01. 10. 2016 v 07:59Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
MIO6602: mrzí mě, že i u Tebe proběhla implantace úspěšně.:-)
01. 10. 2016 v 08:03Off-line Mio6602  (103/-/-)
Tak se tím netrap. Říkej si tohle:
Když někdo zemře, tak tím nijak netrpí. Trpí tím jen jeho okolí. To samé platí v případě, když je někdo d***l.
:))
01. 10. 2016 v 08:08Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Mio6602: nezbývá, než tě přivítat v řadách ovčanů.
Vítej v Matrixu!:-)
01. 10. 2016 v 08:14Off-line Mio6602  (103/-/-)
Když poprvé jsem spatřil pyramidy,
proklel jsem všechny Cheopse a Ramsese.
Jsem totiž jeden z téhle miliardy lidí,
který to za ně vždycky odnese.
Oni si projektují pískovcové svingy,
aby snad historie nezapomněla
a já zas kroutím šroubky na pershingy
a kdyby ne, tak mi dají do těla.
01. 10. 2016 v 08:21Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
01. 10. 2016 v 10:10Off-line Radek1951  (72/175/75)
Z.M.R.D : dík za odkaz na krásné písničky Jarka Nohavici, potěší srdíčko a pohladí po duši. Co se ale pohledu na volby týká, souhlasím spíše s Mio6602.
01. 10. 2016 v 10:10Off-line johnj  (40/186/82)
Trochu mě mrzí, že naprostá většina lidí si myslí, že při volbách splní nějakou svoji imaginární povinnost a tím to končí.
Zkuste si představit situaci, že si zaměstnáte zaměstnance (nebo řemeslníka), rámcově se dohodnete, co bude následující 4 roky dělat, a tím to skončí. Celé 4 roky si ho nevšimnete a doufáte, že dělá, co má. Myslím, že to je špatně.
Je třeba se o věci zajímat a s politiky komunikovat. Pokud se vám nelíbí, co a jak se ve vašem kraji děje, napište svým politikům. Pokud můžete (jste účastníky různých řízení), napište to svým úředníkům. A pokud si myslíte, že vás nikdo nebude poslouchat, sežeňte víc lidí se stejným názorem a pošlete svým politikům a úředníkům petici, nebo založte nějaké sdružení. Zpětná vazba je pro politiky velice důležitá. A pokud je dostatečně silná, dokáže spoustu věcí změnit.

Dokážu se o sebe postarat sám a nepotřebuju takové řízení státu a krajů, které má neustále potřebu říkat mi, kdy, jak a co mám dělat a každý můj pohyb a činnost registrovat a sledovat. A podle toho budu taky volit.
01. 10. 2016 v 11:39Off-line Mio6602  (103/-/-)
Johnj: Souhlasím s tím, co jsi napsal. Bohužel je to zatím nastaveno tak, že si najmeš na 4 roky řemeslníka, který ti slíbí pečovat o dům a ty čtyři roky si pak řemeslník dělá něco úplně jiného, než na co jsi ho najal a ty nemáš možnost ho vyhodit.
Proto jsou mi sympatické snahy SPD, která toto chce změnit, abychom mohli toho řemeslníka vyhodit, když nebude dělat to, co má ve smlouvě.
01. 10. 2016 v 12:02Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jenže, aby ovčánci mohli mít v rukou tu moc, že někoho budou moci odvolávat z funkcí, tak by museli být jednak chytří, jednak vzdělaní v oblasti politiky, ale hlavně by média musela být seriózní, objektivní a nikoli senzací chtivá.

Bohužel však jsou mainstreamová média v česku žumpa, lidi v česku tupci a tahle kombinace by byla přímo smrtící pro zavedení přímé demokracie.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 10. 2016 v 12:09Off-line Mio6602  (103/-/-)
Lukino, jestli se má lidstvo zničit, tak ať tak učiní. Jen jsem nerad, když to za mě má rozhodovat někdo jiný. Ti, kteří mají pracovat v náš prospěch, jsou stejní Češi jako jsme my, dělají své vlastní chyby a sledují své vlastní zájmy. Nevím, proč by jim do toho nemohlo kecat dalších 10 miliónů voličů, kteří si je tam dosadili.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2016 v 12:15Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Protože z těch 10 miliónů lidí politice rozumí jen třetina a z té třetiny jen pětina, která přímo do té politiky vidí.

A já nevím, jak ty, ale já bych nesnesl, kdyby někdo, kdo mé práci nerozumí, mi říkal co a jak mám dělat. A ještě k tomu si na všechno dělal názory z Novy a dle jejích televizních novin rozhodoval o osudu nejen mě samotného, ale i mé práce.

Přímá demokracie by byla fajn, ale nikoli za podmínek v Česku.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2016 v 12:23Off-line Mio6602  (103/-/-)
Lukino, to co říkáš, je určitě hodno zamyšlení a máš podle mého názoru i svým způsobem pravdu. Ono stačí si přečíst nějaké diskuze, třeba na Novinkach.cz a člověk ztrácí iluze o výši inteligence národa. Ale sám za sebe si myslím, že bych to stejně riskl. Už jsme tady zkusili jiné a podstatně stupidnější experimenty, tak proč ne tohle?
A pokud se ti zdá, že moc filozofuju, tak promiň, ale načínám druhou flašku burčáku. To se pak rozumuje levou zadní ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2016 v 12:23Off-line tropikboy  (37/178/72)
Lukino má pravdu.

"Nejlepším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem." (Winston Churchill)
01. 10. 2016 v 12:39Off-line Mio6602  (103/-/-)
No vždyť proto Mahátma Gándhí tolik miloval B***ánii, včetně exkurze interiérů žalářů.
01. 10. 2016 v 12:41Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Já volím ODS, ať si o nich myslí kdo chce co chce, pořád je to strana s jejíž názory se nejlíp stotožňuju.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2016 v 12:43Off-line johnj  (40/186/82)
Mio, ale i v tom odvolávání by měla platit demokracie. Pokud si většina lidí zvolí svého hejtmana (zjednodušeně napsáno), pak by měl být taky většinou odvolán. Sice nemůžeme odvolávat zastupitele krajů nějakým aktem, ale myslím, pokud by byla naprostá většina voličů v kraji nespokojená s hejtmanem a dala to jasně najevo, že by to byl na vedení kraje takový tlak, že by hejtman ve svém křesle nevydržel. Ale to je situace, kterou můžeš teoreticky vytvořit i dnes, i když k tomu nemáš žádný legislativní nástroj "odvolání". Problém je v tom, že po volbách už nikdo moc dění v politice nesleduje (až do dalších voleb). Šance, že seženeš obří množství voličů, kteří by vytvořili dostatečně silný tlak, je tak prakticky nulová.
Některé nástroje na zbavování se politiků tedy máme.

OT:
Ale odvolatelnost politiků mě ani tak netrápí. Spíš mě zaráží návrhy na různé zákony ohledně referenda. Neustále se oháníme demokracií, kde rozhoduje většina. Potom si ale navrhujeme zákony, kde k rozhodnutí v referendu stačí 25%, resp. 35% účast voličů. A pokud 13 % voličů z těch 25 % potřebných k platnosti referenda rozhodne, určí tak osud zbylých 87 % voličů (a ostatních občanů). To mi nepřijde vůbec demokratické.
01. 10. 2016 v 12:51Off-line Mio6602  (103/-/-)
To je právě ten problém mlčící části populace, jak tu bylo již v počátku řečeno. Pokud se někdo dobrovolně vzdá svého práva udělit něčemu svůj hlas, tak potom nemá právo si stěžovat na výsledek.
01. 10. 2016 v 12:54Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Taková kauza Kramný je příkladem za všechny. Napoprvé ho média vyobrazovala jako chudáka a všichni čtenáři Blesku a diváci Novy s ním soucítili, aniž by se jakkoli víc o tu kauzu zajímali. Potom se médiím hodil nějaký skandál, tak ho začala vyobrazovat jako zrůdu a ti samí čtenáři a diváci mu rázem začali přát oprátku.

A takhle je to se vším. Co řekne televize Nova nebo napíše Blesk, je svatá pravda a na mém názoru a mozku nezáleží, ten není třeba používat, jelikož Nova a Blesk myslí za mě.

A bohužel to není jen o Nově nebo o Blesku. Každé noviny sledují své vlastní zájmy a manipulují čtenáři, aby si mysleli to, co ty konkrétní noviny chtějí. A jen málokdo si hledá zdroje na více místech a používá při tom mozek, protože myslet je strašně náročný.

Takže sorry, ale já nechci, aby homo sapiens o nečem rozhodoval v referendech. Vskutku ne! :-P
01. 10. 2016 v 12:55Off-line Mio6602  (103/-/-)
Nicméně si nemyslím, že bych měl k tomuto ještě co dodat, tak se omlouvám, že tu nechci dělat agitku. Každej ať se rozhodne sám podle svého přesvědčení u voleb. Je krásná, slunečná sobota a radši budu obracet špekáčky na grilu, než žvanit o politice :)))
01. 10. 2016 v 15:13Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Demokracie spočívá v tom, že si sami vyberete diktátory, kteří vám řeknou to, co si myslíte, že chcete slyšet.
Alan Corenk
01. 10. 2016 v 15:17Off-line Lollo  (29/-/-)
Nebudem to celé čítať, budem reagovať len na uživateľa johnj, ktorý tvrdí, že s politikmi treba úzko komunikovať.

No, uvediem hneď príklad zo Slovenska, kde sa odohráva kauza Kaliňák.
stovky až tisícky ľudí denne štrajkujú pred premiérovým a ministrovým domom, aby odstúpili z funkcie. Kde sa pozrieš, kde sa otočíš, koho sa opýtaš ti povie, že sú to skurvené hyeny a mali by páliť do p**e.

Zrejme je to ale málo spätnej väzby. Demonštrácie rozzúrených davov, ťažká satira, k***ika všetkých politických strán, množstvo prospektov a článkov... Bežný človek by sa radšej zbalil a išiel bývať niekde do B**gladéšu, ale tieto larvy ti tam ďalej hnijú, škeria sa a spokojne hrabkajú ďalej.

Demokracia je zhovadilosť sama o sebe, ktorá v prvom rade predpokladá, že obyvateľstvo sú vzdelaní, inteligentní a zdravo uvažujúci ľudia - skrátka, ľudské bytosti. No namiesto toho chodia k voľbám vypatlaní k****ni a ľudoopi.
Tak sa nečudujte, že to všetko vyzerá na hovno, keď svet zveríte do rúk slabomyselným degénom, čo sa množia rýchlejšie ako jednobunkové organizmy.
01. 10. 2016 v 15:18Off-line comrade  (39/195/102)
Léta letoucí volím tu samou stranu a nebudu nic měnit.
01. 10. 2016 v 15:22Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

http://www.psp.cz/…listina.html
01. 10. 2016 v 15:23Off-line Lollo  (29/-/-)
KSČM? :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 10. 2016 v 15:24Off-line Lollo  (29/-/-)
Listinu základných práv a slobod si môžeš vytlačiť na jemný, 4 vrstvový papier a luxusne si s ňou vytrieť riť. ;)
01. 10. 2016 v 15:26Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Akri: Nejde o to, že má někdo jiný názor než druhý. Jde o to, aby ten jeho názor byl založen na základě spousty informací, životních zkušeností, aby dotyčný sám o věcech přemýšlel, aby byl objektivní, informovaný a zakládal s těmi všemi informacemi zodpovědně... Jenže v tomhle státě jsou většina lidí primitivové (a primitivem v tom smyslu, o kterém mluví, může být každý a vůbec nezáleží na tom, kdo má jaké politické přesvědčení nebo vzdělání, o tom to opravdu není), kteří se nechtějí zajímat. Nechají se ovlivňovat názory druhých, které jsou zrovna populární. Potom je papouškují a přitom jim ani nerozumí. O tohle mi šlo. :-P
01. 10. 2016 v 15:30Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Lollo: chápu, že Tebe jako občana Slovenské republiky tato Listina základních práv a svobod nezajímá.:-)

pokračování:

http://archiv.vlada.gov.sk/…les/6486.pdf
01. 10. 2016 v 15:39Off-line johnj  (40/186/82)
Lollo, díky. Na Slovensku žije necelých 4,5 milionu voličů. I kdyby jich protestovalo 100 000, tak je to asi 2,2 %. To je hodně málo.

Demokracie (podle mě) nepředpokládá vůbec nic. Ona dává stejnou možnost podílet se nějakým způsobem na moci těm úplně nejchytřejším stejně jako těm úplně nejhloupějším. A kdo rozsoudí, jestli je názor popeláře, který celé dny tráví na ulici a ví, jak to tam chodí, správnější/lepší než názor sociologa, který sedí v kanceláři a ulici zná jen z dotazníkových průzkumů a modelů, jak by to asi mělo být. :)
01. 10. 2016 v 17:38Off-line Titan24  (30/168/56)
Nepůjdu. Stejně mohu volit jen do Senátu (jsem Pražák) a tady na Šestce vím, že vyhraje Růžička a ten vyhraje i bez mého hlasu, takže tak.
01. 10. 2016 v 20:38Off-line Lollo  (29/-/-)
Johnj: keby sa mali organizovať štrajky o počte 2.000.000 ľudí len preto, že vyplávala na povrch nejaká taká malá kauzička, asi by sme nikde nedošli.
Minister vnútra by mal proste odstúpiť aj bez štrajkov, a premiér by mal nasledovať, keďže si do vlády vybral ľudí, ktorí sú namočení v takýchto kauzách. To je úplne štandardná politická etika, ktorá akosi krajiny východného bloku naďalej obchádza, pretože v nich stále vládne jedna strana s (takmer) ústavnou väčšinou.
Keby si sledoval politickú situáciu na Slovensku, zarazilo by ťa, čo sa tam dnes deje. Aké protichodné strany vytvárajú koalície, a že strana, ktorá sa prezentovala ako víťaz volieb a "líder pravice" nakoniec vstúpila do koalície s ľavicou, a dnes sa úplne rozpadla, a to máme pol roka od volieb.
Takže o čom tu rozprávaš?

Demokracia že dáva priestor každému? No to sa mýliš!
Demokracia dáva priestor peniazom a úlisným hadom s medovým hlasom, ktorí dokážu manipulovať davy, a tie dokážu manipulovať len vďaka peniazom. Je to perfektne premyslený systém v ktorom naozaj nikoho nezaujíma občan.

Problém je, že to všetci vieme a spokojne si v tom žijeme, veď nič lepšie nemáme.

Keby bolo na mne, veľmi rád by som sa vrátil k parlamentnej monarchii, alebo skrátka feudálnej monarchie.
Samozrejme, nie založenej na nevoľníckej práci. Ale modernému a vyspelému zriadeniu, ktoré kontroluje hŕstka vyvolených.
Ono sa to nakoniec nelíši od nášho systému, s tým rozdielom, že v dnešnom systéme sa pokrytecky hráme na nejakú možnosť voľby. Ha ha.
01. 10. 2016 v 20:57Off-line AintThatTheTruth  (29/-/-)
No ještě že nejsme demokracie ale konstituční republika : )

"veľmi rád by som sa vrátil k parlamentnej monarchii, alebo skrátka feudálnej monarchii."

*facepalm* LOL.
01. 10. 2016 v 21:07Off-line Lollo  (29/-/-)
Čo ste "vy" mi je úplne u p***le!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload