Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Otázka na věřící

22. 10. 2016 v 16:07Off-line Anonym
Ahoj, je tu někdo věřící? Mám otázku na všechny věříci co vyznávaj nějaké náboženství. Neberte to špatně, ale chci se na to už dlouho zeptat.
Proč si myslíte, že vaše náboženství je to správné?
Křesťané nenávidějí muslimy a naopak, ale proč si zrovna vy myslíte, že je vaše náboženství to správné? Protože vás k tomu vedli už od malička a nebo protože se to píše ve vaší svaté knize? Přeci jenom, náboženství je celkem dost a vy uznáváte zrovna to jedno určité náboženství, ale proč? Proč je to vaše to správné? Je tolik náboženství až je to divné, všichni vyznávají to své a ostatními pohrdají. Není to, ale trochu divné, že každé náboženství tvrdí v určitém slova smyslu něco jiného? Přesto se však zastáváte svého, proč?
22. 10. 2016 v 17:49Off-line Radek1951  (72/175/75)
Jsem zvědavý na odpověď někoho, kdo skutečně nějaké náboženství vyznává, jak to požaduje tazatel (anonym). Jsem taky zvědavý na to, proč? Já sám jsem ateista, proto na otázku nemohu odpovědět, ale zajímá mne důvod, proč někdo věří nějakému náboženskému učení a neřídí se vlastním poznáním a rozumem.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 10. 2016 v 18:55Off-line gin  (63/184/120)
Nejde jen o rozum a poznání. Jde tu o konkrétní zážitky, které jako glosolalik nemohu popřít.
22. 10. 2016 v 19:22Off-line gin  (63/184/120)
@mulit

Když se to každý může naučit, tak proč to většina neumí: Jenom podotýkám, že to nemá nic společného s transem. Vědomí při tom vypnuto není. Jinak, já nejsem letniční ale charismatik.

@akri.

Znal jsem lékaře za minulého režimu, že kdyby do šlo, tak by všechny věřící zavřeli do Bohnic.
22. 10. 2016 v 19:53Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
22. 10. 2016 v 20:18Off-line ozvien  (73/-/-)
Anonyme netrap se touto otázkou. K jejímu vyřešení je potřeba velmi vysoké duchovní úrovně. Myslím, že nejvyšší je buddhismus a křesťanství. V každém případě náboženství které hlásá násilí v jakékoli formě je zaostalé.
22. 10. 2016 v 20:59Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Nesrovnával bych Boha a náboženství. Existence Boha je sama o sobě zajímavá myšlenka, zatímco náboženství je lidský výmysl, který na té myšlence parazituje a využívá ji pro své vlastní zájmy.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 10. 2016 v 21:21Off-line gin  (63/184/120)
Pořád jsem formálně členem ŘKC a tam to drtivá většina, i když jsou věřící neumí a nám, co tento dar DS máme, říkají poněkud nelichotivě "duchaři".
19. 02. 2020 v 20:47Off-line ozvien  (73/-/-)
Věřící a nevěřící si nemohou rozumět. Každý z nich mluví jinou řečí. Marně se hledají rozumová řešení, ta neuspokojí protože víra je o něčem jiném.
19. 02. 2020 v 20:58Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Vyjadrujem sa k prvému príspevku: kresťanstvo nevedie nenávisť voči žiadnym ľuďom, ani voči satanistom, moslimom, neveriacim.. Pretože Boh necháva každému voľnosť a slobodu rozhodnúť sa ako bude žiť svoj život na zemi. Je však dané akoby sa malo žiť aby sa to páčilo Bohu. No a potom prijde súd. Tam však pokiaľ viem bude len človek poslaný buď na jednu stranu alebo druhú, Boh nebude nikoho mlátiť. Čo s tebou spraví satan a ako sa k tebe bude v pekle správať ide už mimo neho, vybral si si to sám.

K nenávisti ešte toľko, že staré veriace babky proste poberú to čo povie farár tak vážne, že čo ide proti tomu čo on povedal (bez ohladu na obsah biblie) tak to považujú za zlé, poburujúce, netolerujú to atď. Ako kto no.
19. 02. 2020 v 22:02Off-line Artenkotorer  (35/180/84)
Pear: "Navíc z logického hlediska věci věřím..." myslím že nechápeš moc logiku. Posunutím problému vzniku o úroveň víš problém neodstraníš, ale ještě víc zkomplikuješ. Jak vznikl bůh? Všemocná a vševědoucí entita je mnohem složitější než cokoliv kolem nás. Jak je tedy logické vyřešit vznik celkem primitivního světa a místo toho na sebe hodit otázku "jak vznikl bůh" který je mnohonásobně složitější. Jistě můžeš se vykašlat na řešení problému vzniku boha, ale to stejné můžeš udělat se světem.
K dokonalému světu, svět není dokonalý jen se ti tak zdá pokud o něm nemáš dost informací. Stačí se podívat na lidské tělo a uvidíš jednu chybu vedle druhé a navíc jsou to chyby kterých by se inteligentní stvořitel nedopustil, ale pro evoluci to nejsou chyby, ale výsledky postupného vývoje kdy nezačíná nanovo, ale staví na minulém kroku. Věřící často uvádějí jako důkaz že člověk nevznikl evolucí "dokonalost" oka. Lidské oko má slepou skvrnu, která je logická z pohledu evoluce jak postupně oko vznikalo, ale zcela nesmyslná z pozice stvořitele. Člověk pokud by měl jinou možnost taky nevedl data z čipu foťáku tak, aby mu vzniklo slepé místo a na každý fotce by měl díru v obrazu bez dat... Mimochodem, to že jiná možnost existuje víme, chobotnice mají konstrukčně řešené oko lépe...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 02. 2020 v 22:20Off-line Riku  (63/176/110)
Lidi pořád něčemu musí věřit. Zeman věří,že je nejlepší prezident, Babiš premiér.
Podnikatelé,ze 3 dny placené nemocenské a 5 tyden dovolené strašně ublíží pracujícímu lidu. Topka jedinou vyhláškou uzdravila spoustu nemocných lidí a předčila Lurdy a doteď je přesvědčena jaké udělala veliké dobro. Všichni chtějí páchat dobro,jak bůh,Aláh či muslimka Merkel.
20. 02. 2020 v 10:25Off-line Betonica  (39/191/93)
Dotaz uz ponekud starsi, ale namet stale k veci.

Krestane by podle sve viry nemeli nikoho nenavidet. Mame to dokonce v jednom z prikazani! Podobne muslimove, zidove a dalsi... Nenavist je zvracena ve sve podstate, neprinasi nic dobreho cloveku ani jeho dusi.

A proc si myslim, ze moje vira je ta spravna? To si vubec nemyslim. Nepotrebuji mit ve veci viry pravdu, navrch nebo nevim co. Staci mi, ze mam viru. Vic neni potreba.

Kdyz jsme u tech prikazani. Dalsi z nich rika, ze v jednoho boha bude clovek ve***. A ono se to tak i deje, jen mu ruzni lidi rikaji ruzne. Na pojmenovani ale nezalezi, zalezi jen na vire samotne.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 02. 2020 v 11:41Off-line kofolka  (30/170/71)
Vira je zalozena na manipulaci s lidma ruce pric od toho.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
04. 03. 2020 v 18:42Off-line Wojciech  (52/-/-)
ANO - s Babišem i bez něho , je lepší být bez jakékoli Víry, jen kus masa
na mr ... KUS TELECÍHO bez smyslu . Platí asi všechna náboženství i
Církve : Jsou 2 věci existující Prozřetelnost a Organizace církví . Ale pokud
tu někdo věří jen na velké Č, pak No comment ...
04. 03. 2020 v 23:30Off-line pear  (103/-/-)
Artenkotorer: to bylo 4 roky zpátky, křesťan už dávno nejsem :D.

K tématu: Mě meditace hodně pomáhá s fyzickou a psychickou bolestí, proto jsem buddhista.
05. 03. 2020 v 19:55Off-line papet  (57/174/70)
Betonico..souhlas se vším,co jsi napsal:))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 03. 2020 v 15:47Off-line MartinekVonMaly  (20/-/-)
Jak může vlastně být křesťan gay? To se vylučuje ne? Xd
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 03. 2020 v 12:51Off-line ozvien  (73/-/-)
Maly Von když to bereš rozumem tak máš pravdu. Jenže gay křesťan má ještě intuici která odporuje rozumu. Někdo je veden intuicí ke které patří také víra.
01. 05. 2020 v 23:39Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Judaisticko-křesťanská kultura začala léčit thráckáckou lásku plameny, v nichž hynuly životy milenců.
Víra je i formou lásky, ve víře uznávám hodnotu toho druhého.
"Kdybych Ti nevěřil, nikomu a ničemu nevěřil, byl by život nesnesitelným.
Kdybych měl tak velkou víru, že bych hory přenášel, ale lásku neměl, nejsem nic."
SV. Pavel
02. 05. 2020 v 00:10Off-line pear  (103/-/-)
V dnešní době nic nepodporuje morální hodnoty - naše společnost se o ně nezajímá, z ekonomického hlediska vyjdeš lépe, když jsi sobec viz Babiš, byrokracie to nepodporuje,.... Myslím si, že nejdůležitější je láska a bohužel naše kultůra a společnost ji moc nepodporuje. Proto mám rád náboženství, protože tam se o těchto hodnotách alespoň mluví a ja na ně kladen nějaký důraz. To, že jste věřící z vás nědělá lepšího člověka, ale alespoň vaše náboženství vás k tomu vede nebo se o to alespoň snaží. Což vidím jako pozitivum.
02. 05. 2020 v 00:21Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Pear: správnější je v Bohu žít, než se k němu modlit!
...posunul jsi se jako člověk dál, o svém věku lžeš mírněji, než před dvěma léty.
02. 05. 2020 v 11:51Off-line iglw  (48/172/77)
V obrovském vesmíru se všichni vejdeme,katolíci,pravoslavní,muslimové a mnoha další náboženství!!I miliardy světelných let od sebe,i bezvěrci mají své..
02. 05. 2020 v 12:36Off-line Cipin222  (24/229/-)
Věřím v boha, ale nevěřím v Bibli nebo církev. Církev založil člověk, ne Bůh, je to jenom na vymývání mozku a pro peníze. Víc v tom nevidím. Bibli napsal člověk, tvrdí se, že "Bůh psal jejich rukama" Ale to je opět podloženo jen tím, že to řekli ti, kteří ji napsali.. Nemám rád buzny, tak to napíšu do knížky, že to řekl Bůh, nějakou povídačku ala Sodoma a Gomora a je vystaráno. Takže takhle vnímám náboženství já.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload