Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Adopce dětí - Jak to teda je?

28. 10. 2016 v 20:31Off-line Anonym
Ahoj, prosim vás, potřebuju se zeptat, jak to vlastně je s tou adopcí dětí...
Poslední dobou kolem toho je šrumec a já vlastně vůbec nevim jestli se něco zlepšilo nebo zhoršilo, moc tomu nerozumim :D
Takže dám příklad: Žiju se svym mužem v registroveném partnerství, zatím nemám biologické dítě ale s manželem by jsme dítě chtěli. Můžu si ho tedy adoptovat a pak se o něj starat oba? Jako rodina? Nebo ne? Vysvětlíte mi to někdo prosím? Děkuji :)
28. 10. 2016 v 21:13Off-line colombo  (102/192/90)
Anonyme, tady ti budou psát všichni nejspíš své názory, ze kterých stejně nebudeš vědět nic. Doporučuji si počkat na judikaturu.
28. 10. 2016 v 21:13Off-line tropikboy  (37/178/72)
Já bych ti odpověděl, ale jedině taky anonymně, a to tady ale nejde, takže já ti na to odpovídat nebudu... Nevidím jediný důvod dávat sem tento dotaz anonymně. Nepíšeš přece, že máš na p***li červený pupínek.

Ale můžeš anonymně požádat redakci, aby publikovala odborný článek, který to osvětlí nejen tobě, ale všem ostatním, kteří se stydí veřejně zeptat :)
28. 10. 2016 v 21:17Off-line BussterX  (103/130/150)
Podle letošního rozhodnutí ústavního soudu homosexuál může adoptovat dítě jako kdokoliv jiný, a to homosexuál v registrovaném partnertství i singl. Ale nemůžete si ho osvojit jako partneři dohromady, adopce dítěte může být mimo klasické manželství muž-žena jen individuální, takže buď si oba gayové v páru adoptují každý jedno děcko takže dohromady budou mít dvě ale každý svoje, a nebo prostě adopci provede jen jeden a budou mít jedno dítě... řekl bych vám kupte si společně psa místo děcka, ale ze psa nevyroste sexy zajíček ... dětský domovy jsou plný blonďatých zdravých bezproblémových jedničkářů, tak jen s chutí do adopce -_-
28. 10. 2016 v 22:03Off-line johnj  (40/186/82)
Celý ten šrumec je tu proto, že kdysi dávno někdo za LGBT komunitu (nebo jak jsou tam písmenka) údajně slíbil, že pokud bude uzákoněno registrované partnerství, že tím jsou veškeré požadavky oné komunity vyčerpány a žádné už mít nebude. Jenže se zjistilo, že se v životě lidském můžou vyskytnout různé situace, které nejsou dobře ošetřené.
Jedna z takových situací je, že se může objevit dítě, které vychovává registrovaný pár a jeden z toho páru je jeho biologický rodič. A v případě, že dítě nemá žádné příbuzné a tento biologický rodič zemře, nastane problém, protože nebiologický rodič z toho stejnopohlavního páru nemá v tu chvíli k dítěti žádný právní vztah. Dítě by mělo tedy putovat do nějakého zařízení, přestože má domov a člověka, který je pro něho rodičem. A současný vládní návrh to má změnit. Ale stále nebude možné, že by si stejnopohlavní pár jako pár adoptoval cizí dítě.
28. 10. 2016 v 23:46Off-line igy  (38/173/81)
Stručně a jasně pro anonyma:
Můžeš adoptovat jako jednotlivec, nelze adoptovat jako pár, nelze osvojit dítě partnera.
To, co všude teď píšou, je zatím jen návrh, nic se zatím nemění. Pokud návrh projde všemi instancemi a stane se zákonem, bude možné osvojit biologické dítě partnera, pokud to druhý biologický rodič (v případě že je naživu) dovolí.
29. 10. 2016 v 00:20Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Zatím se nestalo nic! Celý ten zákon (nebo novela zákona, nebo jak je to vlastně koncipovaný) musí ještě projít přes poslaneckou sněmovnu (3 čtení a minimálně dvoje hlasování), senátem (jedno čtení a jedno hlasování) a musí to podepsat prezident (jakože podle ústavy musí, ale nemá ani lhůtu do kdy, ani postish za to, když to neudělá a pokud to vrátí poslanecký sněmovně, tak ta si to bude muset odhlasovat znova, tentokrát už definitivně). Po tomhle procesu poběží tzv. "legisvakanční lhůta" což je období (asi dva týdny, není li v zákoně samotném uvedeno jinak) kdy je zákon sice už platný, ale dosud nenabyl účinnosti, tzn. jím postižené právní subjekty se jím v této lhůtě ještě řídit nemusí. A teprve po tomhle všem se něco změní. (pokud někdo nepodá v dané věci stížnost na ústavní soud a ten by tu novelu/zákon zrušil)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 10. 2016 v 02:06Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Bože, nevím co řešite, akorát si pár dědků pořídí mrdací hračky do sklepa. Nic kvůli čemu by se nám musel zvedat tlak. Čill a dejte si brko.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 10. 2016 v 02:37Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Ano nim: nebaštím, jen je znám, navíc tohle se myslím učí i na lepší střední.
29. 10. 2016 v 07:26Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Riziko zneužití dětí by mohlo být eliminováno podmínkou: homosexuální osoby, páry si mohou osvojit pouze dítě opačného pohlaví /žadatelů/.
V globále (k mojí nesmírné lítosti) s tímto druhem adopce nesouhlasím.
29. 10. 2016 v 15:26Off-line igy  (38/173/81)
Že si homofobní heteráci myslí o gayích, že jsou pedofilové, to už jsem si zvykl. Ale že si to myslí sami homosexuálové o jiných homosexuálech, to fakt nepochopím.
Prosím, Vesporaxi, Z**de a Bustere, nesuďte ostatní podle sebe. Všichni nejsou pedofilové jako vy. Někteří skutečně chtějí děti vychovávat a starat se o ně.
29. 10. 2016 v 15:54Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Igy: Heteráci si to myslí, protože je samotné vzrušujou holčičky. A gayové si to myslí, protože je samotné vzrušují chlapečci. :-D Bohužel to tak je, že děcka v drtivé většině zneužívají chlapi (neznám případ, kdy by dítě sexuálně zneužila ženská) a že děcko bude zneužité v rodině se dvěma gayi, tedy chlapi, tak je to riziko dvojnásobné. Chlapi jsou čuňata. :-P
29. 10. 2016 v 16:03Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Ježiš fuj, kdo by šukal děti? Mě se dneska zvedá kufr už když mi napíše kluk i těsně pod 18. Ano, jsem gay, ale mám radši odrosteljší maso.
29. 10. 2016 v 21:23Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Ano nim: Jak mám shrnout obsah zákona, když ještě neexistuje ani jeho finální verze a de jure to vlastně ani není zákon, ale jen návrh zákona. Na stručné shrnutí přijde čas až v té legisvakanční lhůtě (což je mimochodem taky účel její existence).
30. 10. 2016 v 08:06Off-line tropikboy  (37/178/72)
Shiro má naprostou pravdu. nejde komentovat zákon, který neexistuje.

ano him - ostatně ty jsi anonymnímu tazateli evidentně odpověděl v příspěvku z 28. 10. 2016 21:15, k čemu tedy tazatel potřebuje odpověď uživatele shiro, když jsi odpověď už poskytl ty? :) nebo jsi snad odpovídal na něco, co neznáš? :)
30. 10. 2016 v 17:39Off-line poklad  (29/177/69)
Nemůžete. Ani zákon který schválila vláda a poslala ho do sněmovny s tímto nepočítá.
30. 10. 2016 v 18:44Off-line Betonica  (39/191/93)
Je to tak, ze zakony CR umoznuji adopci vsem obcanum CR. Kazdy muze podat zadost a tou se bude patricny urad zabyvat. U jednotlivcu je nadeje na schvaleni velmi mala, proto se takove zadosti objevuji velmi zridka.

Nedavne rozhodnuti Ustavniho soudu (US) zmenilo jen jedinou vec. US ve svem nalezu zrusil § 13 Zakona o registrovanem partnerstvi (RP), ktery explicitne zakazoval lidem zijicim v RP adopci. Tento paragraf US shledal jako odporujici pravu na rovna prava. Jinymi slovy, US jen potvrdil, ze o adopci muze zadat kazdy, vcetne lidi zijicich v RP.

Zneni zruseneho § 13 RP zakona: „Trvající partnerství brání tomu, aby se některý z partnerů stal osvojitelem dítěte.“

Nalez US: http://www.usoud.cz/…zkou-osvoje/

Tedy: LGBT osoby mohou zadat o adopci, coz mohli i pred nalezem US, ovsem nyni mohou tytez LGBT osoby zadat o adopce i kdyz ziji v RP. Nota bene, v RP mohou zit i hetero osoby, zakon o RP totiz nastanovuje, kdo smi nebo nesmi uzav*** RP z pohledu sexualni orientace.
01. 11. 2016 v 12:39Off-line tropikboy  (37/178/72)
Krátký článek soudce Ústavního soudu

http://www.epravo.cz/…-103689.html
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 11. 2016 v 16:41Off-line patrickcaava  (28/164/50)
Já myslím, že jde přisvojení a ústavní osvojení...jednotlivě určitě, ale nevím, jestli už se to týká i páru..
01. 11. 2016 v 22:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Patrickcaava : kdybys ses obtěžoval číst příspěvky v debatě než do ní nacpeš svoje úvahy tak bys to věděl voe -_-
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload