Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Monarchisté

05. 11. 2016 v 15:46Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Vím že je to velmi neobvyklé, ale najdou se tu ještě tací, kteří jsou, stejně jako já, stále věrní monarchii?
05. 11. 2016 v 16:14Off-line vasek698  (22/188/70)
Nechápu proč. Je to hovadina.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 11. 2016 v 16:15Off-line i8051  (50/184/97)
No .. koukam priznivec virubus unitis :-)
05. 11. 2016 v 16:34Off-line BussterX  (100/130/150)
05. 11. 2016 v 17:39Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Je mi líto Busste, tímto opravdu netrpím, mimo to, monarchisty jsou obecně označováni lidé loajální k monarchovi. I já jsem zastání toho, že lidé si sami nedokáží vládnout a demokracie jako taková nemůže správně fungovat. Většina lidí je natolik posedlá svým vlastním úspěchem, že nedokáží správně a objektivně rozhodovat o tom, co je nejlepší pro druhé. Natož když jich pak ve vládě sedí na 200 :D
Monarchie, ať už absolutní nebo konstituční (například Velká B***ánie) se opírá o moc soustředěnou na jediného vládce, jež by měl být hlavou státu, osvícenou postavou, která dokáže vést svůj lid, starat se o něj i prospe***u celého státu. Je to tradiční a osvědčený způsob vlády, i když měl své stinné stránky a období, nezapomeňme, že za mnohé vděčíme právě monarchům a z mnohých jejich činů dnes dokáží někteří velmi dobře těžit.
Jednou možná přijde doba, kdy budou lidé natolik vyspělí, že si mohou rozdělit moc mezi sebe a vládnout spravedlivě ku prospěchu všem, ale dnes rozhodně ne.
05. 11. 2016 v 17:42Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Vasek698 O příspěvky tvého typu jsem nežádal, je-li to podle tebe hovadina, tak se zkus vyjádřit jako vzdělaný člověk, nebo alespoň úměrně svému dosaženému vzdělání :) Příště vymysli víc než dvě nerozvité věty :) pokud se chceš zapojovat do nějaké diskuse nebo polemiky.
05. 11. 2016 v 17:51Off-line vasek698  (22/188/70)
No jistě, obnovme krásný italský socialismus! :D Konec demokracie, počátek diktatury úzké vrstvy elity.
Nevím, co je na diktatuře skvělého. Od dob průmyslové revoluce udělalo lidstvo obrovský pokrok. Jasně, lidi jsou i***ti. Jsou omylní, chybují a ne každý má v hlavě srovnáno.
Není to důvod pro to, abychom slepě ovečkovali jednomu vůdci, který si bude kumulovat moc.
Odvolávám se na výrok:´´ moc korumpuje. Ta absolutní korumpuje absolutně.´´

Dál budu reagovat na tvůj výrok o osvícené postavě, která dokáže vést lid a starat se o něj.

Myslím, že jméno Ferdinand I. Dobrotivý ti je známo. To byl vládce, který zrovna osvícený nebyl a vládli za něj jiní.

Za dějiny se často stávalo, že byl král neschopný nebo na trůn dosazený příliš brzy, protože předchůdce jaksi odumřel...
Když nastoupí na trůn čtyřleté dítě, je jasné, že bude vládnout regent.
To je pokaždé recept na katastrofu. Jak tomu bývalo, regent se moci moc vzdávat nechtěl...

Pro mě je to tak brutálně absurdní nápad (návrat monarchie), že ani netuším, jak reagovat a co všechno napsat...
Krásně se na to dalo reagovat slovem ´´hovadina´´ ale nechtěl jsem být další z řady lidí typu dědek s panděrem v hospodě sledující fotbal, co nadává na .... bez jakýchkoliv argumentů.
05. 11. 2016 v 18:01Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Výborně, to už je lepší řeč :)
Nicméně, pokud se nemýlím, tak za dob průmyslové revoluce stále ještě byla monarchie světovým vládním systémem.

Ano, máš pravdu, pokud na trůn usedne někdo neschopný, tak to může dopadnout opravdu zle, je mnoho takových postav, Ivan IV., královna Marie, Ludvík XVI.,... Někteří doplatili na svoji mocichtivost, jiní zase za svoji slaboduchost nebo se nechali ovlivnit špatnými radami rádců. Ale ano, beru tento tvůj argument. Přes jsou tu králové a královny, jejich jména navždy ponesou velký význam a váhu toho, co vše vykonali pro dobro lidu.

Co se korupce týče, ano, to beru. Teď použiju trochu přirovnání které se mi samotnému moc nelíbí, ale je výstižné. Je lepší když okrádá jeden člověk, než několik desítek až set dalších :)

Neříkám slepě někoho následovat, ale mít v něj důvěru, věřit mu a moci se spolehnout. Panovník by neměla být jenom nějaká osoba, ale ikona.

Já možná opravdu patřím svými názory a postoji do jiné doby, přes to si trvám na tom co jsem řekl, za monarchie by bylo lépe. Myslím, že už jenom události posledních měsíců, či let jsou toho jasným důkazem.
05. 11. 2016 v 18:09Off-line BussterX  (100/130/150)
Mirku, napsal jsi: "I já jsem zastání toho, že lidé si sami nedokáží vládnout a demokracie jako taková nemůže správně fungovat." co tě k tomu názoru vede? :D staletí vládli monarchové v celé Evropě, a byla to staletí válek, kdy se setřenice pohádala s bratrancem o kus nemovitého vlastnictví, ale proto že to byli králové a královny tak poslali lidi na jatka.... v čem jsou ti degeneráti tak vyjímečně dokonalí? ... idelizuješ si to, a to velmi... jsou lidi volající po pevné ruce diktátora, cítí potřebu mít nad sebou silnou auto***u a pocit, že ona za ně vše vyřeší a ochrání je... ty jsi ze stejné kategorie ať už si to uvědomuješ nebo ne...
05. 11. 2016 v 18:45Off-line Mirek.H  (28/175/62)
To neříkám, bylo mnoho válek a mnohdy dost krutých, ale sám zapřemýšlej, kolik lidí zahynulo od doby zániku monarchií? Myslím, že bychom se k malým číslům nedostali a to se jedná o pouhé jedno století.
Možná, možná si monarchii trochu idealizuji, ale jsem zkrátka jejím zastáncem. Pevná ruk je třeba a ve správě státu obzvláště.
Když si vybavím takovou královnu Alžbětu I., bylo by mi ctí pro ní zemřít, ale kdybych šel do války dnes, za co bych vlastně bojoval? Ke komu vzhlížel? Ke zkorumpovaným byrokratům a hamižným politikům? Nebo s nad prezidentovi, který je jen takovou loutkou v jejich rukách? Ne, není vládce, ani stát pro který bych mohl bojovat a zemřít a to se ctí a vírou.
Někteří vládci dokázali postavit města téměř přes noc, zbudovat školy, památníky, veřejné budovy a přes to se nemuseli zadlužit, ani dostat stát do deficitu. Dnes je vyrovnaný rozpočet pouhou utopií, natož aby stát ještě vydělával.
Mimo to, monarchie a potažmo aristokracie udržovala jakou si pomyslnou kulturní úroveň, která je dnes téměř pryč. Kde jsou vkusné oděvy, dobrá hudba, dvorská etiketa, chování a vystupování? Monarchie v tomto ohledu byla velmi konzervativní, což si myslím, že bylo jedině dobře, ale i přes to, těch objevů, výzkumů a vynálezů, které by se bez jejich podpory nikdy neuskutečnili, kde bychom dnes byli? Skoro by se dalo říct, že monarchie oddřela těžkou práci a demokracie slízla smetanu a ještě se tváří, jako by byla ideálním vládním systémem, přes to je skoro stejně utopická jako takové myšlenky komunismu. Demokracie nikdy v historii nedokázala fungovat příliš dlouho a i teď je to pouhou otázkou času, kdy se zcela zhroutí.
05. 11. 2016 v 20:35Off-line Toms  (23/196/115)
Já jsem také zastáncem monarchie, a jsem rád, že nejsem jediný.
05. 11. 2016 v 21:07Off-line shiroReloded  (27/178/85)
Já si myslím, že je škoda vrátit se jen k monarchii. Co kdybychom to vzali z gruntu, voživili mamuty, převlíkli se do kožichů a odstěhovali se zpátky do jeskyň?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 11. 2016 v 21:12Off-line Toms  (23/196/115)
No jistě, protože demokracie je natolik naplňující a úžasná...
05. 11. 2016 v 21:16Off-line shiroReloded  (27/178/85)
Toms: ale no tak zlato uznej, že zemřít na rýmičku, nebo se nechat udupat mamutem, nebo být umlácem pazourkovou sekerou člena sousední tlupy je mnohem záživnější smrt, než někde v nemocnici. :D
05. 11. 2016 v 21:37Off-line Toms  (23/196/115)
Když se ti to líbí tak prosím :D
05. 11. 2016 v 21:46Off-line AintThatTheTruth  (26/-/-)
"za monarchie by bylo lépe"

LOL, Thomase Jeffersona na tebe a tvý semi retardovaný inbred monarchy : )
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 11. 2016 v 22:17Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Shiro, možná by sis měl nejdříve trochu ujasnit historii a neplést dobu kamennou s obdobím rozkvětu monarchií :) Mimo to, dnes jsme na tom snad lépe? Člověk zabije druhého jen kvůli několika stovkám v peněžence nebo ze msty? Dnes zvířata nepotřebujeme aby nás udupala nebo sežrala, lidé sami jsou zvířata. A co třeba AIDS a jiné civilizační choroby, ty snad můžeme léčit? Dříve nachlazení znamenalo to samé, co pro nás dnes jiné nemoci, tak to laskavě nesvaluj vše na medicínu. Nicméně, pokud by ses v takové jeskyni cítil lépe, tak vezmi pár svých vrstevníků a můžete to zkusit :D

Díky Tomsi, jsem rád, že nejsem úplně sám.
05. 11. 2016 v 22:18Off-line Mirek.H  (28/175/62)
AintThatTheTruth Víš vůbec kdo Jefferson byl? Nebo to bylo jméno co ti zrovna přišlo na rozum? :)
05. 11. 2016 v 22:26Off-line AintThatTheTruth  (26/-/-)
B***h please....

Thomas Jefferson’s views on monarchies were as harsh as they were on almost any subject. A monarchy was the antithesis of republican (small r) rule, where all were to be regarded and treated as equals.
This is what would ruin kings (or any group of people) over generations:
– Require them to interbreed only with their own kind
– Keep them in idleness and inaction
– Feed them very well
– Fulfill every sexual fantasy
– Satisfy every personal interest
– Make everyone treat them as superior
– Give them no opportunity to think or reason for themselves
After several generations, this produces people who are “all body, and no mind,” like farm animals, raised either for work or slaughter.
05. 11. 2016 v 22:36Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Jeffersna i ostatní "otce zakladatele" je potřeba brát trochu z nadhledem, snažili se o osamostatnění Spojených států, v ten okamžik by si našli každou hloupost, jen aby ji mohli použít proti králi. Myslím si, že Američané nejsou lidem, ze kterého by si člověk měl brát zrovna příklad, obzvláště vezmeme-li v úvahu že je to prakticky směs různých uprchlíků z Evropy (nebereme-li v úvahu kolonie založené během objevných expedic), kteří, mimo jiné, sami násilím zabrali své území, které jim vůbec nepatřilo. Američané nemají být na co hrdí. Proto se nezlob, ale tento argument pro mě nemá žádnou váhu.
05. 11. 2016 v 22:49Off-line AintThatTheTruth  (26/-/-)
Nezlobím se, je mi jedno že máš hlavu plnou sraček jak ostatně napovídá skutečnost, že by ti bylo ctí zemřít pro královnu jejíž názory na TVOJÍ sexuální orientaci snad ani není potřeba zmiňovat LOL :D

Achjo je to tady samej komunista, monarchista nebo úchyl.....asi se na to vyseru a dám se na celibát : (

Mizím :D
05. 11. 2016 v 22:52Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Dej sestro Marie, celibát ti bude slušet :D

Mě tvé urážky nezajímají a ano, pro takovou královnu, která by byla hodna své koruny, pro tu bych zemřel. rozhodně raději než pro tuto soudobou společnost. A je mi líto, že historická fakta považuješ za "sračky" (s prominutím). Doplň si znalosti dějepisu :)
05. 11. 2016 v 23:19Off-line BussterX  (100/130/150)
Hm... vlastně Severní Korea známá též pod přezdívkou KLDR je dokonalá monarchie... vládne tam už pár generací jediná panovnická rodina a její moc je absolutní :D vládní úřady se tam dědí v rámci téže rodiny a probíhají tam i monarchy oblíbené bratrovraždy :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 11. 2016 v 00:07Off-line Nakai-kun  (23/170/55)
Veľmi, veľmi zaujímavý, názor, som rád, že ma donútil zamyslieť sa. V prvom rade si treba uvedomiť, že monarchia je pomerne široký pojem, čo vlastne znamená iba to, že titul je dedený, čiže štátnu moc má v rukách nejaký rod. Potom si treba uvedomiť, o aký typ monarchie sa jedná, je totiž veľký rozdiel medzi súčasnou konštitučnou/parlamentnou ako je B***ánia a Japonsko a takou dualistickou ako je Saudská Arábia, kde monarchova moc je prakticky neobmedzená. Tvoj názor mi ale veľmi pripomína Machiavellistickú filozofiu, čiže ako by sa mal panovník správať voči svojím poddaným a naopak, takže podľa mňa ty vidíš výhody monarchie hlavne v osobe panovníka a v mojom vnímaní je pomerne jedno, či je to nejaký monarcha alebo volený prezident/premiér. Ako hovoríš to o kráľovne Alžbete I., tak skôr to podľa mňa ide vnímať ako dôležitosť danej osoby, predsa ak raz budeme mať monarchu, ktorý bude spravodlivý a nebude okrádať svoj ľud, tak nebude kradnúť ani šľachta, ak budeme mať premiéra, čo nebude kradnúť a bude spravodlivo viesť štát, tak nebude môcť kradnúť ani vláda. Skôr asi vnímaš frustráciu z dnešných predstaviteľov štátu ako z formy zriadenia a je trochu zvláštne porovnávať dnešné zriadenie s monarchiami zo stredoveku. Len tak na okraj, môj obľúbený panovník je Filip II, takže to je pekný kontrast k Alžbete, ale každopádne si myslím, že vo vyspelých štátoch dnešného sveta úplne stačí, keď je monarcha reprezentantom štátu udržujúc tak historickú kontinuitu, ak sa nemýlim, tak najstaršia stále trvajúca monarchia je Japonská, podľa mýtu založená už od 660 BC, ktorá asi taktiež aj prešla najdrastickejšími zmenami, no každopádne ešte možno aj treba zohľadniť historický vývoj, napríklad na Slovensku už len to slovo monarchia ľuďom evokuje Uhorsko, v ktorom sa posledných sto rokov spájalo s obdobím maďarizácie a boja za formovanie moderného národa, takže možno aj preto a aj v iných častiach so zlou skúsenosťou sa monarchie vnímajú skôr negatívne.
06. 11. 2016 v 12:01Off-line shiroReloded  (27/178/85)
Mirek.H: Já rozhodně netoužím po návratu do pravěku, tím komentářem jsem chtěl poukázat na to, že nastolit znovu monarchii je zhruba stejně reálné a i stejně smysluplné jako návrat do pravěku.
06. 11. 2016 v 13:24Off-line BussterX  (100/130/150)
Jedinej českej potomek Přemyslovců, kterej by mohl usednout na trůn je pan Wratislav, toho času soukromý zemědělec, dříve opravář traktorů... to je jedinej známej potomek rodu Přemyslovců :D návratu na trůn se směje a nemá zájem a rači se vrtá v motorech :D musel by nám stačit, dle těch srandovních nástupnických pravidel ze středověku nějakej fón telefón ze zahraničí, nejlépe potomek z rodu france jozefa... pan president Masaryk by se z vás posral vy monarchisti :D
06. 11. 2016 v 16:38Off-line vasek698  (22/188/70)
Ale no tak. Důchodce ještě nejsi, abys říkal:´´bylo lépe.´´
Lidi si minulost přehnaně idealizují, což zase chápu. Souvisí to s lidskou psychikou. Totiž tendencí pamatovat si to dobré a idealizovat si to.

Například první republika. Měli jsme chudé a skromné začátky ale lidé si to idealizují. To samé s Františkem alias starým procházkou. Ani nebyl český král, na což je třeba upozornit.
Já nevím, na co je tak ohromně potřeba vzhlížet. Jasně. Bylo by fajn mít v čele někoho, kdo nemá panděro, bradavici a houpavě neodpovídá, přičemž za každým slovem řekne ´´blbí novináři...´´ :D

Ale na to, aby měl člověk vzor, není potřeba zavádět jiný systém vlády.
A pokud jde v ČR o prezidenta... toho si není potřeba všímat. V ČR nemá prezident moc a je čistě reprezentativní.
Státy jako Francie nebo USA si zase potrpí na silnou vládu, takže prezident není reprezentant... ten opravdu moc má.

Pokud stojíš o monarchii, zauvažoval bych o přestěhování se do Ruska. Oni to vydávají za kde co... ale ten Putin je takovej car... :D Což jako monarchista jistě víš- je to zkomolenina slova císař... což je zase zkomolenina jména Caesar.
06. 11. 2016 v 20:17Off-line Titan24  (27/171/48)
Za tu pošahanou Charlottu by tě Masaryk praštil holí do palice. Filip II. není moc hodný obdivu -katolický fanatik a absolutistický monarcha táhnoucí s Armadou na Anglii. Ještě, že to dopadlo jak dopadlo, i když je fakt, že Anglikánská církev měla být po smrti Jindřicha VIII. zrušena, protože jeho odklon od papeže byl z důvodů králova sobectví a potřeby často střídat manželky.
06. 11. 2016 v 21:04Off-line BussterX  (100/130/150)
Akryláte, a jak nám vládne? když tady chtěli američani vybudovat radar k protiraketovýmu deštníku tak jsme je vyfakovali... zato když tady rusáci umístili rakety středního doletu tak se nás ani neptali a že by se v bolševických novinách svobodně diskutovalo jestli ano či ne, tak to už vůbec :D:D... máš nějakou divnou představu o područí :D ale momentálně nám spíš vládne čína, když cítí naši politici potřebu vysvětlovat setkání ministra vlády s dalajlámou a omlouvat se za to :D
06. 11. 2016 v 22:44Off-line migg  (26/-/-)
Monarchie a demokracie se vzájemně nevylučují, přesto, monarchie je jen středověký přežitek. Jedinou perspektivní formou vlády je sofokracie, nebo nějaký její ekvivalent.
06. 11. 2016 v 23:10Off-line BussterX  (100/130/150)
Demokracie dává v podstatě každýmu kojenci právo, aby jednou stál v čele své země, je to jen na něm, monarchie dává toto právo pouze vyvolenému jedinci který není vyjímečný ničím jiným než že se narodí tomu správnýmu fotříkovi kterej se předtím narodil taky tomu správnýmu fotříkovi a tak furt dokola až do středověku kdy ten správný fotřík otrávil jedem svýho bratra nebo ho nechal propíchnout kopím na hajzlu aby získal právo na trůn :D omfg jak může nějaká ovce toužit po monarchii... jedině nějakej subík 8)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload