Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Dávky, sociální podpora, poradíte?

30. 12. 2016 v 19:47Off-line Anonym
Poté jsem se vrátil zpět do ČR. Rok jsem se nepracoval vůbec. Ani brigády na černo,prostě nic. Žil jsem z toho co mi zůstsaslo ze Slovenka,
z toho ci mi dali doma děda s mamkou nebo od pomoci od sousedů.
Měl jsem menší psychické problémy,proto jsem nemohl pracovat,repektive jsem nebyl schopen se začlenit do pracovního procesu. Jelikož jsem trpěl
silnou sociální fobii.
Nyní se mi podařilo pomocí terapie,prášků a vlastní píle vyélčit... Od Ledna bych si rád našel práci...
Avšak nyní,při oslovování firem narážím na problém ohledně toho,že se ptají co jsem od 18 let dělal,kde jsem pracoval,
jakou mám pracovní historii,atd...
A nikdo mě nechce zěmastnant...

A tak mě napadlo, do doby než si najdu práci...
Požádat stát o pomoc. Dávky v hmotné nouzi, příspěvek na bydlení, na živobytí, dávky sociální pomoci,atd.
Nevím,neznám to moc a nějak se v tom nevyznám.
Tím,že nemám odpracovaný v kuse 1 rok, údajně nemám na žádné dávky a podporu nárok,tudíž při registraci na ÚP nedostanu ani cent.
Myslíte,že to je pravda?
Co mám dělat?
Kdem mám jít?

Bydlím s dědou,který má důchod 15 000 a s mámou která má plat 9800Kč,ale má dluhy ve výši víc jak 500 000 a měsíční splátky činí okolo 20 000.
Takže každý měsíc má o 100% větší náklady,než příjmy...
Takže žijeme vlastně s dědových 15000 pro 3 dospělé lidi...

Je nějáká šance, jak na úřadě úspět a dostat nějáké peníze?
Můžete mi prosím poradit?
30. 12. 2016 v 19:55Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Když nemáš odpracovaný rok v kuse (nebo půlrok), tak nemáš nárok na podporu v nezaměstnanosti, nikoli na sociální dávky (ať už je nazveme jakkoli). A jinak si myslím, že nárok na sociální dávky nemáš tehdy, pokud má tvoje rodina nebo respektive domácnost, ve které se nacházíš, nějakou konkrétní výši příjmu. Což ta tvoje asi oficiálně má (a že reálně nemá, to nikoho moc nezajímá). Nejspíše bys musel být houmlesák, abys dostal nějaký příspěvky a nebo cigorka. :-)
30. 12. 2016 v 20:11Off-line pauxi  (49/178/79)
Ptej se cikorek, tam nikdo nemá nic odpracované a peněz od státu jako šlupek , pravidla jsou jen pro bílé
30. 12. 2016 v 20:26Off-line BussterX  (103/130/150)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
30. 12. 2016 v 20:32Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Cikáni na sociálce hlavně vyhrožují se svýma děckama. Klasicky:

"Pany, co je vam? Proč my nedate nejaky penyze?"
"Nemáte nárok. Tenhle měsíc jste už peníze od státu dostali."
"pany, podyvejte se, mam tu deset hladovych krku. Ty dnes nebudou mit co do huby. Jestly my tu nedate penyze, tak ja vam je tu necham a vy se my o ne postarejte."

Pak tam udělají scény, děcka tam začnou řvát, celý barák div nespadne, takže nějaké peníze jim tam vždycky dají, protože jinak by tam ty obtloustlý samice ty své p******ty opravdu nechaly. Jim na nich nezáleží. ._D
30. 12. 2016 v 20:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Lukino, hlavně se neodchyl od tématu diskuze, hezky se drž cikánů zneužívajících dávky, protože když nebudeš tak tě smažou :P
30. 12. 2016 v 21:55Off-line Anonym
Já vlastně nevím,proč jsem byl tak naivní a čekal,že mi tady někdo dokáže poradit :D
30. 12. 2016 v 22:23Off-line colombo  (103/192/90)
Anonyme, takže ty ses vrátil ze Slovenska do ČR, tady jsi nikdy nepracoval a chceš od ČR (i z mých daní) dávky ?? Takový jako ty, bych nejraději kopl do pr*ele až bys mi osral špičku boty.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 12. 2016 v 22:24Off-line pauxi  (49/178/79)
Ježiš a jak mi to máme tady vědět, když nam nikdo nic nedá a na jídlo vyděláváme prací, musíš se ptát tam kde jsou zkušenosti a to mají hlavně barevní
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 12. 2016 v 22:50Off-line bodielcsabi  (23/-/-)
Vy jste mi,ale vtipálci:D
30. 12. 2016 v 23:17Off-line Pissfootmrdka  (26/180/79)
Ahoj studuji obor sociální činnost a dávkami se zabýváme mohl bych ti, když tak poradit trošku nejsem odbornïk, ale něco o tom vím, případně mohu ve výukových materiálech dohledat ... Tak pokud chceš klidně napiš rád ti porsdím
30. 12. 2016 v 23:22Off-line Anonym
Colombo: Ano,přesně, chci tady dávky, jelikož jsem ČECH,tak se má o mě stát postarat, když nemám momentálně práci,protože mě nikde nechtějí změstnat.
S nuly se dá těžko vyžít
30. 12. 2016 v 23:30Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym: práce je dost, ale ty budeš asi vybíravej, co ? Běž třeba do Amazonu, inzeráty visí na každém rohu a praxe netřeba. Státu jsi nic nedal, ale brát, to chceš. No doufám, že ti stát nas*re.
P.S.: když není práce v místě, člověk se má za prací odstěhovat, ve světě běžná věc.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
31. 12. 2016 v 00:12Off-line Anonym
Colombo: Problém je v tom,že Amazon je v Praze.
Já jsem z OV.
ano_nim: dík za radu.
31. 12. 2016 v 04:28Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Je nutná evidence na Úřadu práce i bez nároku na podporu v nezaměstnanosti /nebude narůstat dluh na zdravotním pojištění/ Po dobu této registrace Ti bude nabízena práce a po několinásobném odmítnutí budeš vyřazen z evidence uchazečů /individuální posouzení úředníka např.: pro neusoučinnost - odmítnutí vhodné práce, rekvalifikace apod./
Dále pak změna trvalého bydliště na adresu obecního nebo městského úřadu, ve kterém budeš příslušné dávky hmotné nouze pobírat.
Přestěhování se na ubytovnu takového typu, kde majitel umožňuje zpětné placení ubytovacích služeb /příspěvek na bydlení bude zasílán po domluvě s ÚP přímo jemu/
Schválení částky životního minima nejvyšší 3410,-Kč. nebo existenčního/při nesnaze o zlepšení vlastního finačního stavu/ 2200,-Kč.
Na mimořádnou okamžitou pomoc podle popisu Tvé životní situace nemáš nárok.

Jedná se o složitý, až ponižující proces plný dokladování, žití na ubytovně, která je s největší pravděpodobností kontaminována štěnicemi, sdílení pokoje s různým typem lidí, ... proto je lépe najít si práci, zůstat bydlet s matkou, prarodičem a pak se snažit o přestěhování do spolubydlení.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 12. 2016 v 09:32Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Z**d: Checht, to moc nekoresponduje s tím, co řekl ano_nim, že člověk pracovat nemusí, když nechce. I když nechce, tak zkrátka pracovat musí, protože nemá na vybranou. :-D

Nicméně je zvláštní, že pro cigorky to složitý proces není a že mají byty lepší než bílý. Kdepak asi soudruzi kapitalisti udělali chybu? :-P
31. 12. 2016 v 09:53Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Lukino_Luk: jistě si dovedeš představit znepokojení BigBro a jeho projevy nevole prostřednictvím nót proti narůstajícímu rasismu v České republice.:-)
31. 12. 2016 v 10:15Off-line pauxi  (49/178/79)
Ano ve světě jsme terčem k***iky , že černým platíme málo, ale Česká republika už asi víc opravdu nezvládne, myslím, že jim na jejich blahobyt dáváme co můžem
31. 12. 2016 v 11:26Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
A jinak mi anonymova situace připománá situaci téhle paní https://www.youtube.com/watch?… a kdo má sociální inteligenci, tak by ji asi nenakopal do p***le, až by osrala špičku bot. Jestli si do p***le spíše nazaslouží nakopat stát, který jednomu etniku dává všechno, zatímco druhému, který se dostal do finančních problémů, nepomůže v ničem.
31. 12. 2016 v 12:48Off-line PETR1971  (52/-/-)
Skus to bespecnostni agentur
31. 12. 2016 v 17:23Off-line Jan1993  (31/-/-)
Průmyslová zóna v Hrabové, IKEA a jiné obchody s nábytkem, miliarda Kauflandů a ostatních maloobchodů, Nošovice, vozí busem lidi i z Ostravy, spousta bezpečnostních agentur, Fast foody, uklízecí firmy...Nemyslím, že by v Ostravě nebyla práce...Tak nebuď vybíravý a zkoušej všechno ;-). O dávkách ti nenapíšu nic, neznám ten pojem
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
31. 12. 2016 v 18:27Off-line colombo  (103/192/90)
Jan: to autor tématu právě nechtěl slyšet... :-)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 12. 2016 v 18:45Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
To jste rádci. Psal, že trpěl psychickými problémy a sociální fóbií a radíte mu Kaufland, Fast foody a podobné krásy, ve kterých se denně bude potýkat s tisíckovkou lidí, což jeho duševní stav určitě vylepší. :-D Bohužel asi vybíravý být musí, vy nechápavky. :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
31. 12. 2016 v 19:00Off-line AintThatTheTruth  (29/-/-)
Ja taky trpim socialni fobii a mam psychicke problemy, send money pls
31. 12. 2016 v 19:16Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
A určitě pracuješ v podobném zaměstnání, jaké mu radil Jan, že jo, psychicky narušený Ainte? :-D Nebuďte čuramedáni a když už máte za potřebí mu radit konkrétní práci, tak mu poraďte takovou, kterou byste byli ochotni dělat i vy sami. :-P
31. 12. 2016 v 19:16On-line Bruno.Vach  (37/180/70)
Na tu otázku je velice lehká odpověď.
01. 01. 2017 v 01:36Off-line Jan1993  (31/-/-)
Však já pracuji v IKEA, Lukáši, a jsem mile překvapen, jak to funguje po všech stránkách. Právě tam často přibírají a třeba i na doplňování zboží. Ale každá práce má přeci něco do sebe, já vím, že dělat někde uklízeče nebo u pásu není prestižní, samozřejmě. Na druhé straně, vyděláš i v takové práci peníze, které mohou posloužit i jako prostředek k cíli, k jeho snům...Jestli nejsi z Ostravy a z MS kraje, tak lokální poměry znáš jen z médií a z polopravd a mýtů, které o zdejším regionu kolují, ale pravdou je, že především v Ostravě práce je a není ji málo...Vždy si pod pojmem práce + nezaměstnaný zdravý muž představím svého dědu, který dojížděl šest dní v týdnu na šachtu do Ostravy, kdy to měl 60 kilometrů daleko, vstával ve tři, vracel se po sedmé hodině večer. Dělal maximum, aby se měla rodina dobře, to byl chlap s velkým CH...Ne žádná slečinka, která se tu ptá na dávky, místo aby byl mužem činu a tohle všechno si řešil sám. The end.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload