Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Který programovací jazyk zvolit?

11. 02. 2017 v 00:11Off-line pear  (103/-/-)
Dobrý den. Zajímalo by mě, kdo z vás je programátor (rád bych si s někým takovým psal, protože začínám s IT a potřeboval bych občas poradit)? Znáte nějaký programovací jazyk, který se využije nejvíce na internetu např. při tvorbě stránek, při vykonávání prací, co se týkají nastavení sítě, atd.? Vím, že je to dost obecná otázka a nevím kolik takových jazyků se tam dá využít a moc tomu nerozumím, ale byl bych moc rád za radu po případě za nějaký normální komentář. Blbé komentáře si nechte pro sebe prosím.
11. 02. 2017 v 00:18Off-line igy  (38/173/81)
"při tvorbě stránek, při vykonávání prací, co se týkají nastavení sítě"... No to si myslím, že takový jazyk neexistuje - aby uměl zobrazit stránky i přenastavit síť :D
Já začal na Basic, přešel na Pascal, pak Delphi, pak PHP, teď C#, k tomu samozřejmě Javascript, a to je taková ideální kombinace - C# a javascript - pokud jde o webové stránky ;) Ale jsou odborníci, co by toto zatratili. Ale co, já miluju i PHP, které je nenáviděné :D
Nicméně mě při přečtení tvého dotazu napadá otázka, proč jdeš vlastně do IT, protože celkově to zní hodně zmateně. Dá se očekávat, že budeš zmatený i další léta, dokud to nevzdáš a nepůjdeš do něčeho jiného. Ano, IT je budoucnost (vlastně už přítomnost), ale ne každý na to má.
11. 02. 2017 v 00:24Off-line pear  (103/-/-)
Upřímně někam sem jít musel a na gympl jsem jít nechtěl, takže prostě doufám, že mě programování během studia na škole začne bavit, ale spíše studuji kvůli matu***ě a pak se rozhodnu až na vysoké škole s mým konečným zaměřením. Jinak děkuji za radu.
11. 02. 2017 v 00:34Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Vy ajťáci dva, poraďte mi, jak na webových stránkách změním barvu pozadí okrajů. Konkrétně mám na mysli to, jako je například u téhle seznamky, že na levé a pravé straně je černá barva. Jak to udělat, aby se na těch okrajích zobrazovala barva jiná? Konkrétně mi ale vadí bílá barva na pozadí, která je na 90% webu, což moc nechápu, když bílá je celkově nepříjemná na oči (hodně jasu), natož v dnešní době, kdy jsou na trhu prakticky jen ledky, které mají modré světlo, tedy hodně studenou bílou. :-P
11. 02. 2017 v 00:36Off-line igy  (38/173/81)
Lukino - myslíš na svém webu nebo na cizích? To jsem ještě nezjistil a divím se tomu. Čekal bych, že někdo už dávno udělal addon do prohlížeče, který na určených (nebo všech) stránkách doplní nějaký js nebo css, ale nenašel. Přece je to potřeba, kterou musí mít dost lidí včetně schopných programátorů, ale asi ne. Nebo ti programátoři mají úctu k designerům cizích webů :)
11. 02. 2017 v 00:41Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Na cizích právě. Aby se mi prostě všechny internetové stránky zobrazovaly s šedým nebo jinak tmavším pozadím, které by nezářilo tak jako ta bílá. Fakt by se hodil nějaký doplněk do prohlížeče, který by tohle řešil. Snížení jasu tohle moc efektivně neřeší, protože aby ta bílá barva nebyla nepříjemná na oči, natož v noci, tak ten jas musí být úplně na nule a to potom zase na tom monitoru nevidíš nic. :-D
11. 02. 2017 v 07:32Off-line i8051  (53/184/97)
Hodnotim tvoji snahu delat odbornou skolu, ale jak pise igy, jit na odbornou skolu bez predchozich znalosti v tom oboru je proste slusna sazka do loterie. Dobry je studovat neco, v cem mas nejakej zaklad a ne jen to, co si MYSLIS, ze by te mohlo bavit :-) Ale treba te to chytne casem a bude to ok. Tak si zkus napsat neco treba ve snadnym Pythonu .. na webu mas tuny tutorialu a aspon pochopis, o cem prgm je :-) Btw ja jsem zamrznul na ASM x51 a C#, zbytek jen okrajove :-)
11. 02. 2017 v 07:47On-line Richard33  (44/185/80)
Takováhle je dneska doba pánové (nebojte, je to česky) :-D

https://blog.wunderman.cz/…-programmer/
11. 02. 2017 v 09:10Off-line numberfour  (26/187/-)
Já si myslím že pokud bys chtěl nastavovat sítě tak většina běhá na Linuxu takže Bash. Jinak na webovky HTML.
11. 02. 2017 v 13:12Off-line pear  (103/-/-)
C++, C# nebo Javascript? Vím, že každý má jiné využití, ale který programátor by měl největší uplatnění s daným jazykem? Vím, že to záleží na hodně věcech např. na šikovnosti, vzdělání, atd. Který z nich by se vyplatil nejvíce (ta časová investice a věci kolem)? Díky mockrát.
11. 02. 2017 v 13:33Off-line vasek698  (25/-/-)
Cis? A co její enharmonická společnost des? To prej taky docela ujde :D
11. 02. 2017 v 13:34Off-line i8051  (53/184/97)
Vasku, DES existuje, SerDES taky a CisCO urcite :-)
11. 02. 2017 v 13:35Off-line i8051  (53/184/97)
Podstatny je umet programatorsky myslet, pak ti je jedno, jakej jazyk, protoze pochopis podstatu. A tim bych zacal :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload