Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Mechanik elektrotechnik - Na jaký obor mám přejít? Silnoproud nebo slaboproud?

13. 03. 2017 v 21:13Off-line Anonym
Mechanik elektrotechnik, což je doslova elektrikář s matu***ou s tím, že ve druháku si můžu vybrat mezi silnoproudem a slaboproudem a taky nově přidali do tohoto oboru novinku, kdy si můžu ve třeťáku udělat výuční list, ale kvůli praxi, kterou bych měl 3x za 14 dní bych musel vstávat cca ve 4:00. Navíc se obávám špatného kolektivu, protože konec konců je to obor pro "blbější" lidi a osobně mám zkušenost, že hloupější lidi se chovají agresivněji (toto je jen můj názor a nemusíte s ním souhlasit). Nebo jít na obor elektronické řídící systémy, který je zaměřený na širokou oblast elektrotechniky, výpočetní, automatizační a mikroprocesorové techniky + zaměření které se vybírá ve třeťáku a to bych konkrétně šel na zaměření:Automatizační a řídicí technika která seznamuje žáky s principem, vlastnostmi a konstrukcí snímačů, realizací spojitých a nespojitých regulátorů, použitím programovatelných automatů a robotů v praxi na nové robotické lince. Předem všem děkuji za rady. Nevím, co chci dělat, takže spíše mi poraďte z hlediska trhu práce, co má větší uplatnění po případě, kde bych si mohl přijít na více peněz (nepočítám mít vlastní podnik, ale spíše pracovat pro nějakou z firem). Po případě klidně doplním nějaké další informace. Blbé komentáře si nechte pro sebe. Děkuji
13. 03. 2017 v 21:27Off-line i8051  (50/184/97)
Rada je jednoducha, bez na ten navazujici obor automatizace, v tyhle branzi je problem nekoho dobryho sehnat, znam to z vlastni zkusenosti :-) Nicmene vyber si to taky podle sebe, co chces delat, co te bavi a na co mas hlavu. Delat neco, co te nebavi, ikdyz to je lip zaplaceny, taky neni dobra volba :-)
13. 03. 2017 v 21:37Off-line Anonym
Jde o to, že nevím jaké povolání bych chtěl v budoucnu dělat, takže proto jsem se ptal z hlediska výplaty.
13. 03. 2017 v 21:38Off-line i8051  (50/184/97)
No jak pisu, nemuzes vybirat povolani, ktery budes v zivote delat jen podle penez. Je nutny ho vybirat i podle toho, co umis a co chces delat. Prachy jsou fajn, ale pokud budes za ne delat neco, co te nebavi, nikdy se nikam neposunes a budes porad stagnovat na stejnym levlu :-)
13. 03. 2017 v 21:48Off-line Anonym
Napsal jsem to špatně. Za což se omlouvám. Pokud bych měl veliké štěstí, tak bych jednoho dne chtěl pracovat v politice, takže to je prakticky jedno kterou budu mít školu, ale to budu řešit až výběrem vysoké školy, pokud se dostanu. Právě studuji IT a jsem v prváku. Tento obor mě nebaví a proto chci přestoupit na jiný, protože se domnívám, že ten obor mě bude bavit více, jen se nemohu rozhodnout na jaký mám jít. Oba dva jsou celkem podobné, když jsem se díval na osnovy, takže mě to spíše zajímalo z praktického hlediska, pokud s těmito obory máte někdo zkušenosti.
13. 03. 2017 v 21:55Off-line i8051  (50/184/97)
IT a sitarina je fajn, to bude delat synek, ale je fakt, ze on k tomu ma diky me vztah, takze ho to bavi .. ale kazdej to ma jinak. Pokud chces delat politika, tak je ted obor fuk, protoze vetsina stavajicich politiku zadny skoly nema, nebo ma, ale umi prd. Takze urcite bude lepsi jakejkoli obor, kterej ma uplatneni, ikdyz se k politice nedostanes :-) urcite automatizace, je slozitejsi a komplexnejsi. A i 5V inzenyr muze delat bez praxe silnoproud :-)
13. 03. 2017 v 22:11Off-line Anonym
Díky moc
13. 03. 2017 v 22:33Off-line Peta80  (40/187/-)
Urcite bych sel na tvem miste do automatizace, jen pocitej s tim, ze to muze byt narocne. Nicmene automatizace je do budoucna dobra volba, ono se staci kouknout, jak jde vyvoj, firmy se snazi automatizovat co jde z jednoducheho duvodu, a to ze "robotovi" neplatis vyplatu, jen je kolem nej nejaka udrzba :). Taky jsou automaty casto spolehlivejsi/presnejsi nez lide.
13. 03. 2017 v 22:48Off-line Anonym
Díky
13. 03. 2017 v 23:22Off-line kloudik  (36/182/80)
Silnoproudu se vyhni velkým obloukem. mě to sice baví, ale není to nic co by člověk mohl dělat do důchodu. dávám si max 10 let a budu se muset poohlídnout po něčem jiným. to je opravdu nevděčné řemeslo tak taky doporučuju spíš automatizaci, ale jak to bude vypadat s uplatněním za pár let těžko říct
14. 03. 2017 v 14:37Off-line Anonym
Kdyby si milý admin přečetl tento příspěvek až do konce, tak by zjistil, že se rozhoduji mezi dvěma obory a nikoliv mezi slaboproudem a slaboproudem...... Everywhere is nobrain admin.
16. 03. 2017 v 23:20Off-line PatMacgyver  (19/178/105)
Automatizace je velice dobrý a dobře placený obor, ale musíš si věřit, že to zvládneš. Programování PLC v jazyku liniových schémat a dalších, elektropneumatika, elektrické pohony (věř, že jsou jednoduché), hydraulika...

Silnoproud je dobrý obor, pokud spíš volíš víc fyzické práce a nevěříš si v automatizaci.

IT nedoporučuju, to dělá každý, kdo má do p***le díru. Se neprosadíš jako nováček, a když, tak v callcentráku nebo jako opice na blití kódu.

vlastní zkušenost.
16. 03. 2017 v 23:39Off-line i8051  (50/184/97)
Neni IT , jako IT :-)
17. 03. 2017 v 13:39Off-line Anonym
Je pravda, že na IT chodí opravdu hodně lidí, ale programátorů podle průzkumu je málo a jsou pořád žádaní. Automatizace je lehčí obor než IT a většinou tam přechází studenti IT, co IT nezvládají.
17. 03. 2017 v 19:11Off-line capslock0  (100/-/-)
Nejlepší práce je kde se nemusí dělat hlavou. Programování dnes dělá každý tele. Nemám zájem dřepět 16 denně u počítače.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload