Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Podváha

23. 03. 2017 v 19:46Off-line Anonym
Nechci si tady brečet do poradny, ale potřebuju radu...
Není tajemstvím, že většina lidí na světě trpí nadváhou nebo obezitou a snaží se zhubnout. Takže nevím, jestli mi budete moct pomoci, protože na "tloustnutí" se skoro nikdo nezaměřuje...
Je mi 16 let, mám 175 cm a vážím 51 (!) kilo. Opravdu to nevypadá dobře a hodně se za to stydím... Ne, že bych z toho měl nějaké deprese, ale jak víte, přichází léto a sebevědomí to opravdu nepomáhá. Takhle hubený, až opravdu vychrtlý, jsem už od malička a doteďka se to nezlepšilo. Takže jsem si udělal takový malý průzkum na internetu a dozvěděl jsem se akorát, že mám jíst stravu bohatou na vlákninu. No, nikdy jsem se nijak zvlášť nevěnoval sportu, jenom ve škole v tělocviku, a tak jsem si (asi před dvěma lety) řekl, že by to mohlo být právě nedostatkem pohybu. Jenomže mi taky došlo, že většina lidí, když sportuje, hubne. A to přece nechci. Nicméně jsem to zkusil a šel jsem běhat. Za poslední týden jsem naběhal plus mínus pět hodin (jednu hodinu denně). No ale hádejte co? Shodil jsem dvě kila. Takže teďkom nevím, jestli mám pokračovat a čekat, až si můj metabolismus nebo tak zvykne na nový režim nebo radši přestat, ať se to ještě nezhorší. Možná začít procházkami a postupně přejít na běh? Týmové sporty bohužel nepřipadají v úvahu, protože jsem na ně absolutně levý a nechci nikomu kazit hru, heh...
23. 03. 2017 v 19:54On-line pauxi  (49/178/79)
Hele , podle mne bys měl navštívit odborného lékaře , at tě důkladně vyšetří , jelikož může být problém uplně někde jinde a nějakou ustřelenou radou od boku si můžeš i vážně poškodit zdraví, v tvém případě, pokud sportovat / běh/ tak jen kondičně, ne do nějakého vyčerpání , aby spíš pohyb vyvolal chut k jídlu atd
23. 03. 2017 v 20:08Off-line term800  (40/202/95)
Ja taky jsem byl jak sparadlo. Vysokej metabolizmus a sport. Jidla jsem snedl tak akorat. Casem po 25ke uz se to vyrovnavalo. Ted uz jen kontroluji vahu a jde to. Treba zajit za odbornikem.
23. 03. 2017 v 20:31Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Ať už hubnutí, nebo tloustnutí, vždy je to především o metabolismu a stravě. Můžeš si nechat udělat různé testy. Doktorovi se do toho možná nebude chtít, ale musíš dělat nešťastnýho a pojmout to, jako, že je to už fakt problém. Po výsledcích uvidíš, je dost možné, že bude všechno v pořádku. Lidi nemůžou být všichni stejní a stydět by se měli za jiné věci, ne za své tělo, ať už je hubené, nebo silnější ;-)
23. 03. 2017 v 20:48Off-line misanek007  (24/-/-)
Ektomorf/mezomorf/endomorf
23. 03. 2017 v 21:04Off-line Titan24  (30/168/56)
Mám stejný problém, je mi 23, mám 170 a taky mám tak mezi 48 a 50 :(
23. 03. 2017 v 21:06Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Titan24: To není problém, to je vlastnost ;-)
23. 03. 2017 v 21:40Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Pche, počkej po dvaceti, nebo lépe po pětadvaceti letech, to ti pupek vyroste prakticky přes noc a rázem budeš chtít zpátky tu svoji podváhu. :-P
24. 03. 2017 v 01:22Off-line onlip  (61/180/84)
Během čtyř let jsem sestoupal z 92 kilo na 72 - a je mi mnohem líp.
24. 03. 2017 v 10:52Off-line johnj  (40/186/82)
A i když zajdeš za odborníky, tak se může stát, jak už tu bylo napsáno, že ti sdělí, že to je tvoje vlastnost, která se může změnit v čase (se stárnutím se metabolismus zpomaluje), ale to je vše.
Samozřejmě existuje spousta receptů jak přibrat váhu. Nejjednodušší a nejnebezpečnější je začít dělat to, co dělají tlusťoši - jíst extrémně tučná a přeslazená jídla v obřím množství bez pohybu, nebo třeba úplně opačně - celý týden jíst denně čtvrt listu salátu a o víkendu vyžrat hypermarket, protože to hlady už nejde vydržet (ideálně před spaním nebo v noci). To je skvělá cesta k doživotně zničenému zdraví.
Sport je super, ale pořád platí pravidlo příjmu a výdeje energie. Pokud začneš běhat, zvýší se výdej energie. Nechceš-li hubnout, musíš zvýšit příjem energie (= víc jíst). Samozřejmě to platí i opačně. Pokud chceš při běhání tloustnout, musíš jíst výrazně víc, než během spálíš.
Poraď se s někým jak zdravě přibrat svalovou hmotu, a pokud to nepůjde, smiř se s tím, že jsi hubeňour.
A nestyď se za to! Kdybys nebyl hubený, tak se ti budou "smát", že jsi tlustý, když ne tlustý, tak "teplý", že máš křivý nos, že máš pihu, že nemáš vlasy, že nemáš ten správný mobil, že... Vždycky se něco najde. :)
24. 03. 2017 v 11:58Off-line burlap  (54/197/98)
Bud sam sebou:) ja prave takeho chudeho chalana hladam a je to vcelku problem:)
24. 03. 2017 v 15:06Off-line kloudik  (38/182/80)
Taky sem býval vyžle takže souhlasím s některýma co píšou výš. za pár let budeš mít opačnej problém
24. 03. 2017 v 15:30Off-line mr.jerry96  (31/165/88)
Tak ty si dáš běh - kardio a divíš se, že jsi zhubnul.. :D :D Podle mě kdybys chodil do posilky, nebo cvičil s vlastní vahou a dodával tělu víc sacharidů, tak brzy přibereš.
24. 03. 2017 v 22:39Off-line Rory  (30/178/72)
Jestli chceš konkrétní rady, napiš, můžem se o tom pobavit :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload