Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Děda mě nenechá jezdit mým autem

30. 03. 2017 v 20:38Off-line Anonym
Zdravím, chtěl bych se podělit o svůj příběh, zeptat se na Váš názor a popřípadě jesli jste to vy sami nebo někdo z vás zažil. Celé to začalo v dubnu 2016 kdy si jeden spolužák dělal řidičák, následně měl auto a mně se to zalíbilo, vlastně se dá říci, že on mně přivedl k řidičáku. V červnu jsem šel do autoškoly a na přelomu července a srpna jsem udělal úspěšně závěrečné zkoušky. A teď tedy k tomu hlavnímu o čem to téma je. Jen tak pro info už od malička bydlím s dědou (babička před dvěma lety zemřela a tak bydlíme sami) a děda mi tenkrát u jednoho jeho kámoše (protože dělal na STK) nechal sehnat auto. Ještě před tím než mi to auto sehnal tak jsme byli na oslavě děda měl radost, že si konečně může dát pivo a já jsem ho pak vezl jeho autem domu. Celou dobu jsem si plánoval jak pojedu 1. září do školy s autem, přeci jenom byli prázdniny a hodně lidí si udělalo přes prázdniny jako já řidičák a tak jsme se domlouvaly jak pojedeme autama do školy. Když mi to auto přišlo děda mi řekl, že si dá tak tři jízdy se mnou, pak už to bylo, že radši bude ''chvilku'' jezdit se mnou. Jezdil jsem s ním tedy jen na takový vyjížďky protože nikam jinam jsem nemohl že, protože kdybych jel za kamarádem, mladým tak on by musel čekat v autě a nebo ho odvézt domu a pak přivézt. No z čehož pochopitelně vyplývá, že jsem do školy tím autem nejel, za prvé bych byl jedinej kdo tam jeden s rodičem a za druhé jak jsem říkal to nešlo protože by tam děda musel čekat v autě nebo ho odvést domu a pak zase přijet (mím autem pochopitelně) Takže jsme s dědou jezdily na vyjížďky, na hřbitov, nebo se jen tak projet. Ve škole se mi 'smály' tedy spíš nechápavě kroutily hlavou ale přišlo jim to k smíchu. Mně to už s dědou ty výlety přestaly bavit obzvlášť když mi pak řekl, že si musim platit benzín sám tam to jako už byla poslední kapka. Začal jsem trávit víc času s přítelem a autem s dědou jezdil čim dál míň a míň. Přitom jsem nebyl nějak špatnej řidič, děda nemusel nějak křičet nebo radit jen mi prostě trošku říkal jak se co dělá a tak. Nakonec teda 1.11.2016 jsme jeli jedna velká parta na houby mím autem a já řídil, proč zdůrazňuji datum? Protože to bylo naposled kdy jsem autem jel z čehož vyplývá, že teď v sobotu 1.4.2017 to bude přesně půl roku co jsem nejel autem. Ve škole ovšem nejsou jediný kdo pro mně mají pochopení i když jdeme někam na návštěvu tak se ptaj jak jezdím a tak a já jim vždy řeknu, že záleží jak mám čas já a děda, protože sám jezdit nemůžu. I tito dědovi a mí známý říkali, že čím dřív začnu jezdit sám tím líp pro mně a že jsem dospělej a to auto je moje aměl bych jezdit atd a že nechápou k čemu mám to auto (já to taky nechápu) Nyní bych vysvětlil proč jsem půl roku nejel autem, s dědou mně to přestávalo bavit a tak po tom výletu na houby kdy už se vlastně musely mít přezuté zimní pneumatiky jsem řekl, že v zimě prostě jezdit nebudu že se bojím atd s čím děda překvapivě souhlasil. Teď se ovšem do ježdění se mnou mím vlastním autem nějak nehrne. Vždycky to bylo kdy pujdeme jezdit a teď nic. A já už nevím co mám dělat, je mi jedno jestli se mnou děda chce jezdit nebo nechce, já už nechci jezdit s ním a nevím co mám dělat, kouit si auto na tajňačku? Půjčovat si auto v autopůjčovně? Jezdit na kole? Nebo já už fakt nevím a až se mně děda zeptá jestli se jedem projet tak já nepojedu prostě řeknu že se bojím. V srpnu mi končí pojistka a jsem zvědavej jestli do srpna ani jednou nepojedu jestli mi řekne ať si tu pojistku prodlužím a nebo to s ním hne a řekne mi ať víc jezdím. Každopádně ano uznávám půl roku jsem autem teď nejel a tak bych nějaké ty 3 jízdy s dědou bral, bohužel vím, že u tří by to neskončilo. Až příští rok dodělám školu budeme se s přítelem stěhovat do vlastního a to auto tam klidně dědovi nechám ať si ho sežere. Děkuji všem co si přečetli můj příběh s autem od začátku až do konce, potřeboval jsem se už vypsat :(
30. 03. 2017 v 20:46Off-line MxP  (22/185/80)
Prosím o kapesní verzi tohodle románu :)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
30. 03. 2017 v 20:58Off-line pauxi  (49/178/79)
Děda se o tebe bojí , to je jisté , pravděpodobně ty máš jen jeho a on jen tebe , logicky to v tvých očích přehání , no jistě to přehání , ale to mu je zbytečné vymlouvat , řekni mu na rovinu, že dáš značky do depozitu at neplatíš zbytečně z něčeho co sám nemůžeš používat, to s nim třeba pohne a uvědomí si to
31. 03. 2017 v 10:43Off-line zvedavko  (44/175/85)
Ved sam si mu povedal ze sa bojis jazdit nie? Z tvojej strany je to pokrytecke, mozno stacilo povedat ze teraz ides von s kamaratmi a bez neho, tečka. Ja som riesil svojho casu ako cerstvy vodic auto tak, ze som si proste zobral kluce a siel. Aha, vtedy neexistovali mobilne telefony :-)
31. 03. 2017 v 14:30Off-line onlip  (61/180/84)
Nedivím se dědovi. Syn rozflákal naši felicii, ještě to bylo opravitelné. Dcera zrušila jinou felicii úplně. Od té doby neřídí, což mě mrzí. Bude matkou, bude to potřebovat.
01. 04. 2017 v 15:01Off-line pauxi  (49/178/79)
Ale kdyby tu psal, že ho děda přistihl , jak si honí brko, odtáhl ho do kostela a farář místo odpustků ho přefikl, to by Vam délka textu nevadila
01. 04. 2017 v 15:29Off-line MxP  (22/185/80)
Ale nikoho nezajímá problém jiné rodiny, ale homosexualita a círke je skandál :D to je uplně něco jineho
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload