Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Existuje posmrtný život? Co je po smrti?

01. 04. 2017 v 21:14Off-line Anonym
Zdarec lidi, už nadpis vám určitě napoví o čem má být toto vlákno.

Věříte, nebo máte nějaký názor na to, co se vlastně bude dít, když člověk zemře? Bude následovat například nějaká reinkarnace, nebo bloudění ve světlých kruzích nebo prostě něco, cokoliv jiného?

Já si myslím, že každý z nás se nad tím alespoň jednou zamyslel.

Čestl jsem i článek, ve kterém bylo něco takového, že i když zemřeme a
ztratíme svojí tělesnou schránku, tak naše mikroorganismy přežívají, netuším, zda to má mít něco společného z naším vědomím, pamětí, už si nevybavuju co tam bylo přesně napsáno, ale vzhledem k tomu, že poslední léta, sem před sebou na vlastní oči něčí smrt už párkrát viděl, tak si nemůžu pomoct, ale furt mě to tíží.
01. 04. 2017 v 21:31Off-line MxP  (22/185/80)
Já vím že po životě je smrt. Mozek je jako počítač. Když vypneš počítač tak už nevypočítáva další úlohy. To samé se děje s mozkem... Prostě vypne a přestane pracovat
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
01. 04. 2017 v 21:36Off-line MxP  (22/185/80)
Duše neexistuje. Exustuje mozek a hormony
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 13  Nahlásit
01. 04. 2017 v 21:39Off-line Anonym
Co se týče náboženství, tak od toho se spíš držím dál....
Dneska je ale při tom tolik výzkumů, které i napovídají, že po smrti je přechodná fáze do dalšího života, potom zase smrt a furt dokola...
01. 04. 2017 v 21:41Off-line Anonym
Jo, ale když nebudu vědět, že sem zemřel, tak jak to nebudu jako vědět? Přece člověk musí mít nějaké pocity, nebo jakoukoliv formu "hmoty" před sebou... Můj názor, že je nesmysl, abych prostě neexistoval a nevěděl, nevnímal, neslyšel. Třeba to tak je, ale co potom?? Co když se začnu zase po nějakém čase znova vnímat(narodím se)?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 04. 2017 v 21:46Off-line Anonym
My živí, to samozřejmě nemůžeme vědět, jaké to je, když nám odchází život. Ovšem i úplný ateista, se určitě nad tím jednou zamyslel, jako třeba já.
01. 04. 2017 v 22:06Off-line MxP  (22/185/80)
Anonym (CcC) NOVÉ
Jo, ale když nebudu vědět, že sem zemřel, tak jak to nebudu jako vědět? Přece člověk musí mít nějaké pocity, nebo jakoukoliv formu "hmoty" před sebou... Můj názor, že je nesmysl, abych prostě neexistoval a nevěděl, nevnímal, neslyšel. Třeba to tak je, ale co potom?? Co když se začnu zase po nějakém čase znova vnímat(narodím se)?

Potom co zemřeš tak nebudeš dělat nic, protože jsi mrtvej. Žádná hmota nebudeš
01. 04. 2017 v 22:49Off-line RayOfTheLight  (24/180/65)
Více by ses měl zajímat o život, protože JENOM ten můžeš ovlivnit, máš jenom jeden a pak? Pak prostě umřeš jako když spíš... jen prázdno.
01. 04. 2017 v 22:53Off-line BussterX  (103/130/150)
Vyšší psychická činnost (či jinak - myšlení, někdo to slovo možná už zaslechl) v mozku je zajiš´tovaná neuronama, těch je cca 15 milard v mozku, každej z těch neuronů je biolektricky činnej a jeho napětí je měřitelný... je to energie... zákon o zachování hmoty a energie nás učí, že žádna energie nemůže jen tak zmizet, ptám se teda, kam zmizí energie z našeho mozku až chcípnem... voalá - energie našeho vědomí je duše a bude tady strašit jako duch :P
01. 04. 2017 v 23:07Off-line MxP  (22/185/80)
Busstere- vim že je to jenom troll ale stejně.. Mozek po smrti stále zustane a ten se rozloží
01. 04. 2017 v 23:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Mozek se rozloží, ale furt nevím kam zmizne energie z těch neuronů z mozku :P
01. 04. 2017 v 23:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Zkusil si někdo představit, že člověk není hmota ale vědomí? umíte si představit člověka jako bytost z čiré energie, která obývá tělo a používá ho jen jako prostředek k pobytu v hmotném materiálním světě? bagr není bez řidiče nic než hmota, až ten řidič kterej do něj sedne udělá z hmoty něco, co dokáže nabrat hromadu hlíny a přemístit ji jinam, až řidič vystoupí bude bagr zas jen hmota... není to tak, že my jsme ve skutečnosti jen energetické bytosti sedící v bagru našeho těla?
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 04. 2017 v 23:14Off-line BussterX  (103/130/150)
Bože já su tak chytrej...vy kurwy ne že mi to někdo ukradnete a shrábnete za to nobelovku:/
01. 04. 2017 v 23:18Off-line MxP  (22/185/80)
Johshboy- taky jsem nad tim přemýšlel. Každý na této planetě je zbytečnej. Není důvod žít. Ale když už jsme tady tak si ten život spestříme. Dělejme to co nás baví a doplňuje dopamin. Aspon nám ten život rychle uteče :)
01. 04. 2017 v 23:25Off-line colombo  (103/192/90)
Dle různé odborné literatury po smrti není NIC, prostě konec. Ale ať si každý věří, v co chce :)
01. 04. 2017 v 23:26Off-line MxP  (22/185/80)
Abych řekl pravdu nemám tušení kam energie po smrti putuje :D busster zas boduje. Moc v biochemii neskoruju...
01. 04. 2017 v 23:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Pojmy energie pozitívní a negativní ale fyzika nezná, s těmito pojmy pracuje hlavně parapsychologie tak leda :D:D já mluvím o ryzí elektrické energii měřitelné v milivoltech, ačkoliv teda napětí neuronu je paradoxně MÍNUS 75 milivoltů :D:D
01. 04. 2017 v 23:32Off-line BussterX  (103/130/150)
01. 04. 2017 v 23:36Off-line MxP  (22/185/80)
Nikdo si život nevybere prostě tvoje máma a táta měli dítě a to se díky smíchané genetice vytvoří. Zatím není možné vybrat jestli člověk bude černej, velkej, puntikovanej,postiženej a nebo gay. Prostě měli smůlu a nemúžeš to celé zvrátit myšlenkou na reinkarnaci
01. 04. 2017 v 23:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Jakému člověku chceš dodat tu energii? jako člověk je co jako, tělo? no tělo je ale jen bagr... člověk je v tom bagru -_-
01. 04. 2017 v 23:38Off-line BussterX  (103/130/150)
01. 04. 2017 v 23:41Off-line MxP  (22/185/80)
Joshboy... Ty jsi určitě troll protože tak nikdo vypatlenej není :D
01. 04. 2017 v 23:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Ano tak jsme slyšeli náboženskou teorii, děkuje za kulturní vložku, a teď k věci - netvrdím že bůh je nebo že není, energie po smrti ale někam de a já chcu vědět kam :/
01. 04. 2017 v 23:53Off-line MxP  (22/185/80)
Muj bože :D tak 2 Miliardy lidí jsou totální dementi no a co... Je vtipný že věřící člověk říká „ale vždy je lepšie byť fanatikom do niečoho dokonalého ako fanatikom do ničoty “
Není psychicka energie, není aura, nejsou kouzla, není bůh, není duše, není chytrý věřící.
01. 04. 2017 v 23:57Off-line MxP  (22/185/80)
Bustere moc toho nevím ale nebude to tak že prostě vyprchá do jiných předmětů? Každá věc ma energii ne ? Kromě spaleneho uhliku..
01. 04. 2017 v 23:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Simsalabin... hm... umíš ingliš? asi líp než já... tak čti, je to z roku 1907: http://vesmir.cz/…all_1907.pdf
02. 04. 2017 v 00:05Off-line Anonym
Energii nevidíme, takže můžeme jenom na tom zakládat svojí teorii jak funguje, třeba se energie zemřelých dostává jednoduše do dělohy žen, když čekají ještě pořádně nevyvinutý dítě. Začarovaný kruh, narození, úmrtí, narození, úmrtí...
(Ano, zní to naprosto šíleně, také sem jenom plácnul příklad, který samozřejmě nemusí, nebo spíš ani nebude pravdivý)
02. 04. 2017 v 00:12Off-line Anonym
Jeden dokument vyobrazuje, že vědomí má každý úplně jiný.
Všichni vidíme všechno jinak, ale máme pro to společné "názvy".

Já třeba vidím například černou barvu, ale někdo jiný vidí zelenou a vnímá jí jako černou, jako když si všichni lidé dají na oči colour filtr...samozřejmě zase jenom něčí názor, ani tak to nemusí nebo spíš ani nebude.

Co třeba astrální cestování?
Někteří co si prošli klinickou smrtí...
02. 04. 2017 v 00:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Problém je , že s pojmy duše, duch, posmrtný život atd pracují náboženství, a v podstatě z nich jsou tyto pojmy převzaty... to je poznamenává určitým stigmatem nadpřirozena ... pojdme se oprostit od náboženského balastu a zkusme to vnímat jen jako termíny pojmenovávající NĚCO ... takzvaná duše nemusí být nic nadpřirozeného (co je to vlatně nadpřirozeno?o bvykle něco co si člověk buď vymyslel nebo tomu ZATÍM nerozumí, ve středověku bylo nadpřirozené i létání člověka vzduchem :D) může to být prostě zachování existence vědomí bytosti i po ukončení existence tělesné chránky, "technicky" to nemožné není řek bych...
02. 04. 2017 v 00:24Off-line Anonym
No já sem právě že zase naopak četl, že se většinou ty zážitky schodují. Tím nemyslím Ježíše.
02. 04. 2017 v 00:25Off-line BussterX  (103/130/150)
Simsalabime, měl jsem kamarádku která byla poměrně jednoduchá, v životě přečetla maximálně slabikář... zažila klinickou smrt a nikdy nečetla Život po životě od Moodyho ... věděla přesně co s ní doktoři dělali když ji oživovali, viděla všechno co se tam děje a kdo kdy přišel na sál nebo odešel a co dělají s jejím tělem a zažila i tunelový zážitek posléze, s tím že se vrátila ...nemusíš tomu věřit, taky bych nevěřil, ale jí to věřím
02. 04. 2017 v 00:27Off-line colombo  (103/192/90)
Vidno, že téma o nesmrtelnosti chrousta se uchytilo :)
02. 04. 2017 v 00:29Off-line BussterX  (103/130/150)
Je to subjektivní, kamarádka viděla dědečka kterej jí řekl že ještě není čas a vycuclo jí to zpět z tunelu :D nicméně její vědomí putovalo mimo tělo a veděla přesně kterej doktor jí fackoval aby jí probral než přivlekli elektrody :D taky se ho pak na to ptala a doktor byl v šoku jak to může vědět :D
02. 04. 2017 v 00:29Off-line Anonym
Měl sem na mysli, to co tady už psal BussterX.

Putování tunelem. Jako by přes tebe probíhali kruhy, nebo jak to ještě říct, že si lítáš někde mezi hvěznou galaxií..
02. 04. 2017 v 00:30Off-line BussterX  (103/130/150)
Tak hoši a kdo četl Tuláka po hvězdách? doporučuji velmi vřele
02. 04. 2017 v 00:32Off-line Anonym
Tak vzkazy v mrakách, je už asi přes čáru no.... Jednou to všichni stejně poznáme, co se bude s náma po smrti dít.
02. 04. 2017 v 00:35Off-line BussterX  (103/130/150)
Simsíku, já tě nepřesvědčuju, ani o existenci boha (sám v boha nevěřím, ale ani nevyvracím jeho možnou existenci), ani tě nepřesvědčuju abys uvěřil historce nějaké ženské z porodnice která umřela na sálu při porodu a zažila klinickou smrt a návrat ... věř si čemu chceš, já ti jen otvírám možnosti, jak s tím naložíš je na tobě
02. 04. 2017 v 00:41Off-line BussterX  (103/130/150)
Bohužel věda nezná zatím vše a hranice vědění se stále posunují... není to víc jak 150 let, kdy bylo nadevší pochybnost vědecky dokázané, že těleso těžší vduchu nemůže létat, tehdejší znalosti vědy to nepřipouštěly a na základě tehdejších znalostí zcela správně usoudili, že létaní není možné mimo balonů a vzducholodí... že máme dnes letadla i rakety těžší vzduchu ti asi nemusím připomínat :D
02. 04. 2017 v 00:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Ty furt vnímáš (a nejen ty) pojem duše jako neco nadpřirozeného... to je celý problém, zapomeń na bohy, na ráj a peklo a podobný sračky ale vnímej duši jen jako vědomí, nic víc... a dostanou ty zážitky z tunelu jiný rozměr
02. 04. 2017 v 08:06Off-line Projekt  (48/177/74)
Hmota je jen iluze ,,, pokud není pozorovatel tak jak již kvantová fyzika dokázala - atomy se chovají velice divně teleportují se a existují jakoby na všech místech najednou . Pokud je pozorovatel ustálí se na jednom místě . Pokud je hmota iluze , tak se ptám jak může iluze zemřít. Máme tu tělo které se hýbe vidí cítí atd. Uvnitř nás je nějaký vnitřní hlas ... což je energie , chcete li vědomí ,,, mluví se o tzv. kolektivním vědomí . Život jsou zkušenosti ,,, hmota slouží ke hmotným zkušenostem . Vědomí je nad hmotou umí ovlivnit realitu ... to čemu věříš to si taky stvoříš. Mohl bych to rozvést mnohem víc ale vím jak to tu chodí . Každopádně smrt jsou dveře dalšího příběhu, kdo věří , že po smrti nic není tak je mi ho velice líto.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 08:14Off-line MxP  (22/185/80)
Já tady končim protože dement nepochopí že je dement...
02. 04. 2017 v 08:36Off-line nevemuz  (24/-/-)
Ooo BussterX se vyzná :D :)
Myslím že moc lidí vnímá informace co si jenom vyčte , spoléhá se že všechno je pravý , podle mě věci co doslova popírají ,, nadpřirozeno ,, i když nadpřirozeno co znají popírači je pro mně a další lidi normálně přirozené , myslím že by jste to prvně měli zkusit , než začnete vytahovat nějaké teorie , které nemusí být vůbec pravdivé , vědci , věděcké výzkumy , to by jste se divily kolik financí bylo nasráno do toho aby se po světě šířily desinformace , a hlavně neříkejte nikdo že někdo něčemu slepě věří , to že někdo dokáže vnímat prostřednictvím dalších smyslů než li pěti , neznamená že by to nebyla prostě pravda :D vysvětlete mi proč se lidé tak spoléhají na to co někde zjistí vědci , když už dávno se vyvalilo na tenhle svět , že je to podvod a všechno to slouží jen k zotročování , jen ke klamu že život je jenom hmota a všechno co se v nás děje je podstatě nic , nicota , a žít jen proto aby jsi jednou zemřel , bezmyšlenkovitě být kopie , v davu makat za prachy , a bytosti co vládnou tomuto světu se nám můžou vysmát že ještě nevíme že jsme svobodné vědomí , a nedokážeme využít víc jak svých pět smyslů , stále chcete chodit a žrát jako stádo ? Někdo se bude ohánět desinformacemi , ani to nezkusí , a kdyby mu nějaký to takzvaný ,, nadpřirozeno ,, přeletělo přímo před ksichtem , stejně tomu neuvěří , protože on sám si to vysvětlí jak dosavadně musí znát z tohodle systému , nějak si to vymluví na bláboly které nazývá fakty od nějakých ,, vědců ,, . Vyserte se na to a nezavírejte se do kostky nepochopení.
02. 04. 2017 v 09:35Off-line Projekt  (48/177/74)
Simsalabim - takže za prvé kvantová fyzika je převratná věda. Když píšu duchovno nemyslím žádné náboženství. Za druhé emoce jsou hodně důležité, zkus někdy zameditovat a dát do toho emoce ,,, možná se budeš divit co zažiješ. Samozřejmě nesmíš být materiální hovado . Za třetí kdo jsi aby si mě soudil ? Já se o tato témata zajímám dlouho, a to co píšu je z nitra, takový ten vnitřní hlas co ti říká vždy pravdu. Lidé mu zapomněli naslouchat. Vše co jsem napsal jsem si ověřil v reálu a zažil věci které by jsi mi vůbec nevěřil. Máme svobodnou vůli . Jen si dej bacha na to co si přeješ aby až se tvé vědomí oddělí od materiální schránky aby jsi se nedivil chlapečku.

PS : ten dokument v odkazu všem doporučuji :)

https://www.youtube.com/watch?…

Kvantová fyzika: člověk jako tvůrce reality).:) Přichází totiž s převratným pohledem na svět, v němž má vědomá bytost v zásadě neomezený tvůrčí potenciál, když si “vybírá” svou každodenní realitu. Tím ale ty neuvěřitelnosti zdaleka nekončí! Z kvantových experimentů se totiž zdá, že Vesmír navíc funguje jako takové jedno velké zrcadlo, v němž je všechno, všecičko bytostně propojeno. Chová se jako hologram.

V roce 1997 provedli vědci na Ženevské univerzitě pokus s tzv. fotonovými dvojčaty (twin-photon experiment), když jednu fotonovou částici rozdělili na půlky a ty potom vyslali po optických vláknech opačným směrem na vzdálenost asi 11 km. Na konci dráhy si mohla každá půl částice “zvolit” ze dvou možných směrů, kterými se vydá dál. Za předpokladů běžné fyziky by se měly fotony chovat náhodně a nezávisle na sobě, tedy jeden by šel doprava, druhý doleva, pak zase obráceně nebo úplně jinak, zkrátka, jak se jim zachce. Ale jak už určitě tušíte, to se nestalo. Zjistilo se, že obě polovičky původního fotonu se za každé situace bez výjimky chovají vždy stejně. Vyberou si vždy stejnou dráhu a navíc se tak děje simultánně bez jakékoli časové prodlevy, jakoby se spolu snad nějak dohodly. Fenomén kvantového propletení (quantum entanglement) se tak stal další záhadou kvantové fyziky. Nejen, že to totiž vypadá, že jsou na sebe částice po rozdělení pořád napojené nezávisle na vzdálenosti, ale ještě ke všemu rychlost jejich “komunikace” přesahuje rychlost světla, která je od dob Einsteina považována za nejvyšší možnou vůbec (Browne 1997; Brendel et al. 1999)!

V kontextu kvantové fyziky dostává toto zjištění zcela nový rozměr, protože pakliže hologramické propojení opravdu funguje na úrovni částic, z nichž je tvořen celý vesmír, znamená to, že každá bytost je v důsledku odrazem světa jako takového…že člověk je jedno nejen se svými příbuznými a milovanými, ale se vším živým i neživým na Zemi i mimo ni! A protože nejen hmota, ale také energie je tvořena kvanty, funguje toto propojení i mezi věcmi nehmotnými, jako jsou myšlenky či emoce. Už se vám někdy stalo, že jste na někoho usilovně mysleli a potom ho nááááhodou potkali? Nebo byste bývali přísahali, že se něco děje s vašimi blízkými, aniž by vám kdokoli cokoli řekl a pak se vám to potrvdilo?

Ve vesmíru, který je hologramický, v našem vesmíru, totiž všechno neustále odráží všechno. Naše myšlenky, emoce, přání, prosby a činy, to vše se skrze nás samé otiskuje do onoho celkového 3D obrázku a už to tam zůstane. Pro nás samé a i pro všechny otstaní. Proto má možná ve všech náboženstvích světa takový význam modlitba, jakožto usilovné promítání myšlenky, která se nakonec zhmotní, protože vlastně je už v okamžiku svého vyslovení/pomyšlení si. A proto je také tak důležité být v životě šťastný, plný vděčnosti, lásky a pochopení, protože vytvářením pozitivních vibrací neděláme službu jen sami sobě, ale doslova celému vesmíru.
02. 04. 2017 v 09:58Off-line colombo  (103/192/90)
Nechte už toho kopírování různých chytrých článků odkudsi... :)
02. 04. 2017 v 09:59Off-line MxP  (22/185/80)
Simsalabim- nech ho být on není dost chytrý na to aby to pochopil tak ho nech být.
Projekt- emoce jsou ve skutečnosti jen řada hormonů a látek v tvém mozku.
Duchovno neexistuje když zemřeš tak nebude mozek pracovat a tim pádem nebudeš už nic cítit a ani vnímat. Říká se tomu smrt :) smiř se s tim
02. 04. 2017 v 10:49Off-line Projekt  (48/177/74)
MxP ,,, jo a ty jsi zase až moc chytrý co cucáku? Kde bereš takovou jistotu ? Tak když to řeklo takové děcko jako ty, tak to tak musí bít. Jak vysvětlíš tohle frajere? Jedna má příhoda : před pár lety má stará sousedka uklouzla v noci na ledu a už nemohla vstát. Manžela má mrtvého ! Mrzla tam chudinka bylo něco přes - 10 . Něco po půlnoci jsem byl probuzen . Otevřu oči a vidím jak ze mě někdo sundává pomalu deku . Byl to její mrtví manžel a chtěl aby jsem ji šel pomoct. Byl jsem jediný v okolí kdo viděl věci co jiní nechtějí vidět. Abych to zkrátil s tátou jsme ji tam našel na zemi a furt na mě natahovala ruce jakoby za mnou stál její manžel. Zavolali jsme ji záchranku ale bohužel za tři dny pak zemřela. Jak vysvětlíš to? Colombo - ano zkopíroval jsem něco, ano dal jsem tam odkaz na jednoho z nejchytřejších vědců na světě který vyvrací spousty omylů. Nejsem kvůli tomu nijak špatný jen dávám podklady k zamyšlení . Kdo chce se podívá, ten kdo hledá pravdu je otevřen nekonečným možnostem. Druhý zase má jen svou úzkou uličku obzoru a vše mimo ní je nesmysl. Končím s nějakým dokazováním toho nebo tam to ho . Tady jsem se naučil, že to není poradna, že se tu moc nerozebírají možností ale spíš se tu jed navzájem urážíte . Věřte si každý čemu chcete ,,,
02. 04. 2017 v 10:56Off-line Projekt  (48/177/74)
Ještě jedna zajímavá věc ke čtení

ZLO NEEXISTUJE...


Pan profesor na univerzitě položil svým studentům otázku:
Je všechno, co existuje, stvořené Bohem?

Jeden ze studentů nesměle odpověděl: Ano, je to stvořené Bohem.
Stvořil Bůh všechno? - ptal se dál profesor.
Ano pane, odpověděl student.

Profesor pak pokračoval: Jestli Bůh stvořil všechno, znamená to, že Bůh
stvořil i zlo, které existuje. A díky tomuto principu, naše činnost určuje
nás samotné. Bůh je tedy zlo.
Když toto student vyslechl, ztichl. Profesor byl sám se sebou spokojený.

Najednou zvedl ruku jiný student.
Pane profesore, mohu Vám položit otázku?
Samozřejmě, odpověděl profesor.

Student se postavil a zeptal se: Existuje chlad?

Co je to za otázku, samozřejmě že ano, tobě nikdy nebylo chladno?
Studenti se zasmáli otázce spolužáka, ale ten pokračoval: Ve skutečnosti
pane, chlad neexistuje, v souladu se zákony fyziky je chlad
pouze nepřítomnost tepla. Člověka a předměty můžeme popsat a určit
jejich energii na základě přítomnosti anebo tvorby tepla, ale nikdy ne na
základě přítomnosti či tvorby chladu. Chlad nemá svoji jednotku, kterou
ho můžeme měřit. Slovo chlad jsme si vytvořili my lidé, abychom mohli
popsat to, co cítíme v nepřítomnosti tepla.

Student pokračoval: Pane profesore, existuje tma?

Samozřejmě, že existuje - odpověděl profesor. Znovu nemáte pravdu, tma
neexistuje. Ve skutečnosti je tma jen díky tomu, že není přítomno světlo.
Můžeme zkoumat světlo, ale ne tmu. Světlo se dá rozložit. Můžeme zkoumat
paprsek za paprskem, ale tma se změřit nedá. Tma nemá svoji jednotku, ve
které bychom ji mohli měřit. Tma je jen pojem, který si vytvořili lidé, aby
pojmenovali nepřítomnost světla.

Následně se mladík zeptal: Pane, existuje zlo? Tentokrát profesor nejistě
odpověděl:

Samozřejmě, vidíme to každý den, brutalita ve vztazích mezi lidmi, trestné
činy, násilí, všechno toto není nic jiného, než projev zla.
Na to student odpověděl: Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen nepřítomnost
dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo
přichází tak, jako když přichází tma, nebo chlad - tedy v nepřítomnosti
světla, tepla a lásky.

Profesor si sedl.

Ten student byl mladý Albert Einstein.
02. 04. 2017 v 11:05Off-line Projekt  (48/177/74)
„Lidská bytost je součást celku, který nazýváme "vesmír", součást ohraničená v čase a prostoru. Prožívá sebe sama, své myšlenky a pocity, jako něco odděleného od zbytku - je to druh optického klamu vlastního vědomí. Tento klam pro nás představuje jakési vězení, omezuje nás na naše vlastní touhy a vztah k několika nějbližším osobám. Naším úkolem musí být osvobodit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme okruh svého soucitu tak, aby zahrnul všechna živá stvoření a přírodu v celé její kráse.“
Albert Einstein

„Je málo takových, kteří se dívají vlastníma očima a cítí vlastním srdcem. Na jejich síle bude záležet, zda lidi znovu klesnou do otupělosti, kterou oslepené davy zjevně dnes považují za cíl.“
Albert Einstein

„Existují dva způsoby, jak žít život. Ten první je myslet si, že nic není zázrak. Ten druhý je myslet si, že všechno je zázrak.“
Albert Einstein

„Víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí.“
Albert Einstein

„Kdokoliv si míní osvojovat právo soudce na poli pravdy a vědění, ten ať čeká, že ho zdrtí smích bohů.“
Albert Einstein
02. 04. 2017 v 11:07Off-line colombo  (103/192/90)
Projekte, ty perlíš (i přes sliby, že už nebudeš)... Neslibuj :-) :-)
02. 04. 2017 v 11:14Off-line MxP  (22/185/80)
Projekte odpověď je že jsi měl hlucinace a nebo jsi si to vymyslel. A ty mě odpověz na otázku. Proč věříš že něco po smrti je ikdyž není...
02. 04. 2017 v 11:17Off-line MxP  (22/185/80)
A projekte tyhle věci albert neřekl.. Jen někdo na netu spojil tento citát a dal k němu hlavu zname osobnosti
02. 04. 2017 v 11:19Off-line BussterX  (103/130/150)
Simsalabime, já jsem napsal že před 150ti lety vědci dokázali, že nemůže lítat letadlo težší než vzduch, a tys mi na to odpověděl, že sem nedával ve fyzice pozor a že existuje vztlaková síla takže letadlo lítat může... ano, existuje vztlakovýá síla, jenže vědci před stopadesáti lety netušili, že stačí vytvořit profil křídla ktde je dolní strana o menší ploše než strana horní aby ke vztlaku došlo :D:D máš problém chápat obsah sdělení? tak se nezapojuj do učené debaty howado nemyté :P
02. 04. 2017 v 11:22Off-line Projekt  (48/177/74)
Ty sráči to teda řekl - Albert Einstein má více jak stovku citátů. Jo a ty z**de - z******j - zkurvenej. Ty mladá nezabalená tortillo , ty hobitku co kouříš p**o Gandalfoj po večerech si dovolíš vzít tohle do huby. Ty z**de to se stalo a ano sousedku jsem měl rád a je mrtvá nic jsem si nevymyslel a ty budeš urážet její památku. Bylo ji 80 let a byla čilá i dříví si sama nařezala . Řeknu ti bejt teď u mě tak ti rozflákám rypák !!!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
02. 04. 2017 v 11:22Off-line MxP  (22/185/80)
Já se tak těším až za 50 let bude většina náboženství skoro vymřelá
02. 04. 2017 v 11:25Off-line BussterX  (103/130/150)
LOL... projektile vem si pilulku :D a ty MxP si uvědom, že za 50 let tady bude stát na každým rohu mešita :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 11:25Off-line Projekt  (48/177/74)
MxP ,,, ty jsi mladej a totálně blbej ty nechápeš , že o náboženství se tu nikdo nebaví . Víš hovno co napsal Albert ale píšeš, že to nepsal. Víš hovno co jsem zažil ale píšeš , že se to nestalo . Když vidíš vycházet slunce, nemyslíš si , že je to taky halicunace ?
02. 04. 2017 v 11:25On-line Buk4j  (22/178/-)
Podle mě to určitě možné je. Vem si jen astrální cestování. Sice jsem to osobně nezkoušel ale prostě máš 3 vrstvy. Fyzická vrstva to je jakoby tvé tělo pak astrál to je duše a duchovno je duch. Při astrálnim cestování opustí tvá duše tvé tělo z fyzické schránky ale kdykoli se můžeš ,, do sebe,, vrátit.V astrálu si můžeš opravit nebo zneškodnit své problémy,kterým stojíš čelem. Takže podle mě určitě něco jako posmrtný život existuje. Nikomu své tvrzení nevnucuju
02. 04. 2017 v 11:25Off-line BussterX  (103/130/150)
Tyvole zabte to než to naklade vajička -_-
02. 04. 2017 v 11:25Off-line Projekt  (48/177/74)
Bussterx , pokud to zajde tak daleko tak Evropa jako taková skončí a mi s ní ,,,
02. 04. 2017 v 11:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Jo zajde to tak daleko... sem k nám do česka směřuje 29,000 islámských uprchlíků, vláda má slíbeno za každýho z nich 6,000 euro.. si to spočítej... to zas bude co rozkrádat, už se na to papaláši třepou
02. 04. 2017 v 11:29On-line Buk4j  (22/178/-)
BusstreX řekl jsem že to nikomu nevnucuji. A já jsem byl u pána, který léčí lidi přes astrál. A vyléčil mě z nemoci,únavy,slabosti. Říkej si co chceš ale mě tvé názory nezajímají chytrolíne.
02. 04. 2017 v 11:29Off-line MxP  (22/185/80)
O tvé mrtvé sousedce jsem se nezmiňoval tak tu neplač :) hysterko
02. 04. 2017 v 11:31Off-line MxP  (22/185/80)
Určitě takovej matematik bude tvořit takové hloupé citáty. A víš co hloupost neexistuje ve skutečnosti to je jen místo kde není inteligence. Takže ty nejsi hloupej :D jen nejsi dost inteligentní
02. 04. 2017 v 11:33Off-line BussterX  (103/130/150)
Mxp... až budeš starší tak pochopíš, že velmi inteligentní člověk může být zároveń velký hlupák
02. 04. 2017 v 11:35Off-line MxP  (22/185/80)
Bych měl dostat od busstera ocenění za nasrání člověka v poradně :D jsem takkvej učeň :P
02. 04. 2017 v 11:36Off-line BussterX  (103/130/150)
Tojono, skákal jak jojo :D
02. 04. 2017 v 11:36On-line Buk4j  (22/178/-)
Hele nechcete si jít psát nějaké ty vaše romány do chatu? Nikdo tady na to není zvědavej :) ;)
02. 04. 2017 v 11:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Ne nechceme, nějaké další otázky ? -_-
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 04. 2017 v 11:45Off-line MxP  (22/185/80)
Buk4j- ne.. Proč ?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 11:50On-line Buk4j  (22/178/-)
Protože se tu řeší posmrtný život ne vaše problémy :)
02. 04. 2017 v 11:51Off-line BussterX  (103/130/150)
Já su zombie a cokoliv napíšu je tudíž posmrtné a patří to sem :P
02. 04. 2017 v 12:02Off-line Projekt  (48/177/74)
MxP ,,, ty jsi se do ní navážel jelikož jsi řekl , že jsem měl halucinace nebo , že jsem si to vymyslel . Chlapečku já ji zachraňoval a vše je pravda a ty se divíš , že jsem se rozčílil. Jo a Albert takové citáty skutečně vyslovil, tak proč tu meleš takové kraviny. Je mi tě líto, že už v 15 letech máš uzavřenou mysl, tenhle svět spěje k záhubě.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 12:23Off-line MxP  (22/185/80)
Tvl ten kdo věří v boha říká že mám uzavřenou mysl to mě poser :D a tu halucinaci jsem myslel na toho "ducha" co jsi viděl.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 04. 2017 v 12:34Off-line Projekt  (48/177/74)
Já věřím na kolektivní vědomí, na hlavní zdroj událostí na absolutní lásku a zdroj všeho prostě. Boha jsem nikdy nezmínil , asi s tím slovem máš problém ale dá se to tak také říct.
Ty k****ne já neříkal, že ho viděl, já říkal, že ze mě v noci sundal deku a něco mi řeklo běž k sousedce - díky tomu našel jeho ženu.
Twl píšeš, že nejsem dost chytrej ale jak vidím ty jsi totální bezmozeček.

Jak může někdo milovat a věřit na lásku a při tom nevěřit ? Znova píšu tohle nemá nic společného s náboženstvím. Náboženství zázraky atd , to vše byli mimozemské technologie a Budha atd byli ve skutečnosti mimozemští návštěvníci které mylně lidé považovali za bohy . Přečti si Ind**ké védy chlapečku ,...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 04. 2017 v 13:42On-line Buk4j  (22/178/-)
To není pravda. Zjisti si o tom něco a pak tu piš názory na někoho.
02. 04. 2017 v 13:44On-line Buk4j  (22/178/-)
To nejsou nesmysly!
02. 04. 2017 v 13:50On-line Buk4j  (22/178/-)
Zkoušel si někdy meditovat? Asi ne protože kdyby ano tak bys tohle nikdy nenapsal.
02. 04. 2017 v 13:55Off-line Charles2300  (32/183/85)
Nastane uplne to same jako nez jste se narodily curaci
02. 04. 2017 v 14:05Off-line MxP  (22/185/80)
Lecrame my víme že je to troll :D ale mě baví ty keci :D
02. 04. 2017 v 14:09Off-line MxP  (22/185/80)
Já vim :D sem tam se mrknu
02. 04. 2017 v 14:19Off-line Projekt  (48/177/74)
Lecram ,,, a ty ta druhá věc co si teď přitakáváte jste oba pro mě dementi. Twl důkázů je celá řada.

Např UFO ,,, TADY TY SRÁČI CO NA TO OBA ŘEKNETE

https://www.youtube.com/watch?…

Tady krátké video z projektu Diclouser . Vysílání bylo celosvětově blokováno a šel jen zlomek. Tady vypovídají generálové od jaderných sil, kosmonauti , piloti atd atd. Důkaz tady máš !!! Co na to řeknete čím tohle zase zpochybníte vy dva nedonošenci?

Narození Krista ,,, hodně stará malba ,,, proč nad ním je létající talíř ?
https://www.google.cz/search?…:

Jak zpochybníš tohle??

Musím se smát jak jste všichni chytrý a přitom nehledáte informace jen věříte tomu co Vás učí co chtějí aby jste věděli, jen tak dál jen dál spolupracujte a bu'dte i na dále poslušné ovečky .

Další důkaz ,,,
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 14:28Off-line MxP  (22/185/80)
UFO-undefined flying object (je to akorád kus šrotu z starých raket (to video je nedostupne)
A navíc ta malba je nečitelná taky to můžou být hvězdy
02. 04. 2017 v 14:28Off-line MxP  (22/185/80)
A nebo umělci radi scifi
02. 04. 2017 v 14:57Off-line Anonym
Tak důkazy o posmrtném životě nebo nějakém znovu nanazování na další život nejsou,nebo jsou, ale né zrovna moc důvěryhodné.
Ale zase na druhou stranu, nejsou důkazy, že je to definitivní, přesvědčivě vyvrácená teorie.

A zřejmě tohle bude také jediná věc, kterou doposud živí člověk nezjistí.
Na to abychom něco takového vůbec pochopili, jsme moc hloupí. To by nám mozek musel asi fungovat na celých 100 %.
02. 04. 2017 v 15:02Off-line Anonym
Číslo přesně teď netuším, ale prý člověk využívá snad jenom 10 % mozku.(Možná)
To jsou fakta :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 04. 2017 v 15:02Off-line Projekt  (48/177/74)
Zeptám se tě ještě jednou ty k****ne ... Víš co je projekt Diclouser ? To video jde ! Jako když se ani nepodíváte ani jeden na info ,,, když Vám nestačí , že kosmonaut do kamery řekne, že UFO bylo a je všude, že pokaždé když letí do vesmíru je vidí ale, že měli uzavřený kanál jak šlo o komunikaci o ufo . To ti nestačí ? Nestačí Vám ani když to řeknou do kamery Generálové a piloti stíhaček ? Symboly v poli že udělali lidi ? Ano některé ano ale víš něco o těch obrovských dokonalých , kde stébla jsou všechny spadlá v jednom směru, žádné není zlomené, klouby stébel jsou vyfouklé jakoby jimi prolítla pára ? Že v nich přestávají jít přístroje a lidi se v nich cítí dobře . Zase jen kecy a arogance , nechuť si něco zjistit . Ty tvoje tzv obrázky v obilí jsou návody a plány na různá zařízení . Koukni na tenhle dokument kde ty obrazce dávají do 3D modelů.

https://www.youtube.com/watch?…

Jen k***t si může myslet, že něco co vzniklo v okamžiku, má 300x200 m , je dokonale geometrický a vznikl přes noc, že to udělal člověk.

Mimochodem jednou to bylo nahráno ... video patří k nejmazanějším na youtube ,,, Při rozbřezku to natočil jeden pán, přílétli dvě koule o velikosti míče . Prolétli se , obilí slehlo a zase odlétli celé to trvalo jen pár sekund .

Je zajímavé, že zničení sodomi a gomory ,,, opět stará malba kde jsou nakresleny tyto koule jak to tam ničí ,,, hmm náhoda ?

Když si prohlídneš jaké obrazy vznikají ,,, tak si z toho sedneš na p***l. Mimochodem jsme na druhém místě ve výskytu hned po Anglii .

Já to vzdávám ,,, žijte v nevědomosti a dejte mi všichni pokoj .
Pusť si třeba na youtube dokument ... UFO vím co jsem viděl .
02. 04. 2017 v 15:08Off-line Anonym
https://www.celostnimedicina.cz/…k-naplno.htm
Tak si to špatně pochopil ty, využíváme ho na 100 %, ale to je pouze malý zlomek kapacity, už to chápeš? :-)
02. 04. 2017 v 15:10Off-line Projekt  (48/177/74)
Lecram ty jsi opravdu d***l a nic nevíš,,, člověk využívá max jen 10 % mozkové kapacity . Na 20 % už například myslí hýbeš objekty twl
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 15:10Off-line Anonym
Na netu toho najdeš plno, stačí si to najít, ale to už jsme zase někde jinde.
Radši bych se držel původního tématu - Posmrtný život. Co je po smrti?
02. 04. 2017 v 15:20Off-line Projekt  (48/177/74)
:DDDDDDDDDDDDDDDD hele pane levný-kráme , věř si tomu ju , prosím ať se ti to splní a tvé vědomí už dál nepůjde všem se nám uleví . Navíc po tvé smrti by se mi hodili tvé vlasy ,,, jistě ti jich hodně zbude . Mám špatný MOP ,,,na vytírání podlahy
02. 04. 2017 v 15:25Off-line Projekt  (48/177/74)
:DDDDDDDDDDD to fakt ne já je podložené mám ale nebudu to vypisovat lidem co i kdyby jsi jim důkazy omlátil o hlavu tak stejně jsou slepí a nepříjmou ji . Č***ka ti maximálně omlátit o hlavu ,,,
02. 04. 2017 v 15:26Off-line MxP  (22/185/80)
Já teda myslím zhruba teď 80% svého mozku... A zajimalo by mě jak někxo může říct že když používáš 20% mozku tak že máš telekinezi...
02. 04. 2017 v 17:41Off-line Projekt  (48/177/74)
To není důvod proč jsem byl sprostý, důvod je ten, že jsem tam dal dost hustej odkazů a ani jeden jste si je neprověřili jen ve zlomku vteřiny vše zpochybnili a mě se snažili zesměšnit. Já nic neprosazuji, co píšeš jsou nesmysly pane simsa,,, Opět jsem se utvrdil v tom jak je lidská populace dezinformována. Jak věříte pouze tomu co Vás učí, co vidíte v TV ,,, prostě správné ovečky. Mylně jsem si myslel. že odkaz Diclouser přesvědčí každého ale ne ,,, nikdo se ani nepodíval , tím pádem tu nemá smysl cokoli dál psát . Ano máte všichni pravdu Bůh není ,,, jiné civilizace také ne ,,, stejně jako duše (vědomí) a její manifestace. V naší Galaxii něco kolem 400 milijard hvězd kolem niž obíhá spousta planet ,,, bude jich moc ale život je jen u nás , jak všichni tvrdíte.

V galaxii Mléčná dráha, jejíž součástí je i Země a Slunce, se podle astronomů nachází miliardy planet, které splňují k***éria pro možný život. Tyto planety obíhají kolem svých hvězd ve vzdálenosti, kde není ani příliš horko, ani příliš zima a voda se tam může nacházet v kapalném skupenství, což je podle vědců potřebné pro vznik života.

Podotýkám, že naše galaxie je jedna z těch menších jedna z bilionů dalších galaxii .

Ten kdo si toto uvědomí , ten kdo věří na pravou lásku a při pohledu na hvězdy ho hřeje srdce a probouzí v člověku myšlenky na samotné bytí, tak takový člověk nikdy neřekne ,,, že Bůh není či, že neexistuje mimozemský život. Takový člověk má většinou vědomí o mnoho starší než to které toto necítí. Bude spousty civilizací které jsou miliony let před námi, jistě mají zmapovanou celou Mléčnou dráhu včetně všech obyvatelných planet.

Mohl bych sem dát mraky fakt hustejch důkazů ale nikam by to nevedlo a to včetně mích zážitků . Tím končím svou účast tady ,,, zcela v klidu nikomu nic nevnucuji , jen jak jsem psal nabízím možnosti k zamyšlení a nejsem žádný fanatik jak tu někteří chytří jedinci tvrdí :) . Kdo prozřel jako já ,,, ví přesně o čem mluvím, kdo ne, bude vždy na straně elity ,,, a její vědy,náboženství,médii,stravy,medicíny atd atd :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 17:55Off-line MxP  (22/185/80)
Ach jo zase dalši troll komentář od projekta. Ale co vezmu to vážně. 1. Na odkazy jsme koukali. 2. Nikdo neřekl že mimozemšťani neexistujou. 3. Kdyby tady na tehle planetě nikdo nežil tak by se nikdo logicky nemhl zamyslet nad tim proč žijeme...
02. 04. 2017 v 18:03Off-line Projekt  (48/177/74)
Tady máš odkaz na jednu studii která říká něco jiného než tvrdíš ty

https://www.novinky.cz/…y-zivot.html

Víš já vím, že se uvádělo 200 milijard hvězd ale toto číslo se dosti změnilo jelikož se nachází stále nové, je to jen odhad ale podle posledních studií se toto číslo vyšplhalo už na 400 milajrd hvězd tak si mě ty sismsaláme neber do huby jasný .
02. 04. 2017 v 18:08Off-line Projekt  (48/177/74)
Jo ty jsi na odkazy koukal pane Mxp ? Takže jsi si dal 2 hodiny výpovědí lidí o UFO ,,, z nejviších postů. Kdyby jsi se na to podíval jak tvrdíš a myslím, že jsi psal v množném čísle, takže nevím jak můžeš mluvit za další ale když ti tam člověk co měl na starosti jaderné silo řekne , že UFO viděli téměř denně a mluví o knize a - v té době měli knihu kde byl katalog zmapovaných civilizací které se tu pohybují tak přímo před kamerou řekl, že tehdá jich bylo něco kolem 50 . Pak kdyby jsi se podíval na další dvě hodiny Rozkvětu na niž jsem dal taky odkaz tak by jsi teď asi mluvil jinak . Sráči růžovej ...
02. 04. 2017 v 18:13Off-line harpli  (39/175/75)
Když si něco neumím vysvětlit, tak mezi vysvětlení použiju co nejde potvrdit, třeba posmrtný život
02. 04. 2017 v 18:26Off-line Projekt  (48/177/74)
Já ti nedal odkaz na něco takového dal jsem ti odkaz na věc která se blokovala po celém světě . Pokud jsi tomu věnoval těch pár hodin a vyslechl si lidi a důkazy pak bych to vzal. Ty píšeš , že jsi na to koukal ale nedal jsi tomu ani 5 minut takže se s tebou nedá vést konverzace o tomto tématu třeba . Jsem nasranej kvůli tomu co o mě píšete, takže ani slovo o mě a tím končím. Pokračujte tady beze mě ahoj . Jo je mi 30 a mám toho mnohem více za sebou a to , že píšu reálná fakta mě nepasuje do role desetiletého. Takže mladíku trocha úcty a čau
02. 04. 2017 v 19:30Off-line term800  (39/202/95)
Mno co...busterx je ve vsem nejlepsi... akorat "nejlepsi" :) kaslat na to. K tej teme. Je to mimo nasho chapania... veda to nerozlustila..nabozenstvo sa ohana vyssim... ja len to ze ked umrieme tak koniec tma nic viac.
02. 04. 2017 v 20:05Off-line Topol  (25/188/78)
No, podle mě je lepší, když člověk v něco věří (a nemusí to být žádné náboženství)... protože pokud neumřete následkem úrazu, pak nejspíš zestárnete a čím více budete starší, tím víc se Vám začne do myšlenek vkrádat smrt ( naprosto přirozeně, ti kteří se tomu brání, jsou pak lidé, kteří nemají ani sepsanou závěť, vyřešené závazky aj...). No, a je přece lepší být smířený s tím, že tady končíš a mít nějakou naději. Buď po životě něco je, ale když není - Vy o tom nebudete vědět :))

Ale ofc, jak už tu kdysi napsal někdo: Gayové přece na smrt nemyslí :D :D :D furt přemýšlím nad neuvěřitelnou filozofickou hodnotou tohohle citátu
02. 04. 2017 v 20:10Off-line Anonym
No o to právě také jde, "nebudeme o tom vědět, bude tma".
Tmu ale také vnímáme, vidíme ne?
02. 04. 2017 v 20:15Off-line Topol  (25/188/78)
Neříkám že bude tma :D Hele, v matematice taky počítáš s "nekonečnem" a přitom je matematika ten nejexaktnější způsob popisu světa, který zatím máme... a nekonečno .... to vypadá jak ? :D spíš mě děsí, že všechno , co vnímáš, je pouze skrze tvé oči a jiné smysly... ale vem si... všechny poznatky jsou zprostředkované jen pomocí našeho zraku... doslova všechny, vymysleli jsme přístroje, které dokáží vnímat i třeba neviditelná spektra světla etc. ale jak to zase vnímáme ? :D no, jenom přes náš kurevsky chabý vidění
02. 04. 2017 v 20:15Off-line MxP  (22/185/80)
Anonyme nebudem vnimat tmu. Ted ti položim otázku. Jakou barvu vidí slepec ?
02. 04. 2017 v 20:16Off-line MxP  (22/185/80)
A navic jak tady citovalo jedno trdlo. Nevnímáme tmu ale světlo. Tma je nepřítomnost světla. A co tady vů ec řeším :D nebudeš vnímat. Budeš mrtvej a je jedno jestli věříý nebo ne :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2017 v 20:18Off-line Topol  (25/188/78)
Ok, fyzika - Zákon zachování energie, nikde se neztratíš a i ze šutru se časem může stát milující tvor :D
02. 04. 2017 v 20:21Off-line Anonym
Netuším, nejsem slepec, jenom si mohu myslet, že slepý člověk bude mít před očima asi to, jako když si já zavřu oči......Neuvidím nic, než černou tmu...ale furt to budu vnímat. To sem měl na mysli.
02. 04. 2017 v 20:25Off-line Anonym
Starý lidé na to budou mít jiný úhel pohledu. To je pravda.
02. 04. 2017 v 21:18Off-line MxP  (22/185/80)
Ani ti slepci neviděj ani tu černou. Ty když zavřeš oči tak uvidíš černou protože tam není dost světla. On neuvidí černou protože nemá schopnost rozpoznat barvu a vidět ji. Barva je pro slepého něco jako bůh pro normální lidi neexistuje a nechápou ji :D :D
02. 04. 2017 v 23:14Off-line Johnny16  (26/186/80)
Nemá tady moc smysl rozvádět hluboké metafyzické otázky.
To, co je důležité, je v tomto životě, ne v tom dalším - at uz ve***e v cokoli, je to tak. Jsme tu z nejakeho duvodu, a každý to má individuální. Obecně je to o vývoji, učení, chápání.
02. 04. 2017 v 23:19Off-line Johnny16  (26/186/80)
Jinak podle mě tahle diskuze v hloubce neni moc o ničem - je tady spoustu různých lidí, s různým chápáním a vědomím, každý velmi jiný.
03. 04. 2017 v 07:40Off-line Projekt  (48/177/74)
Johny16 ty jsi to napsal nejlépe . Ti dva vše co jsem napsal jen zesměšnili , nemají úctu ke starším. Myslím, že by v tomto tématu by se neměli vůbec angažovat .
Ukončil bych to tím, co říká o smrti Budha ,,,

smrt

Je naprosto jisté, že zemřeme, a je nejisté, kdy a jak zemřeme. Jedinou naší jistotou je tedy nejistota hodiny naší smrti a tu užíváme jako výmluvu, abychom mohli odložit přímé pohlédnutí smrti do tváře. Jsme jako děti, které si při hře na schovávanou zakrývají oči a myslí si, že je nikdo nevidí. Dokonce i Buddha Šákjamuni zemřel. Jeho smrt byla poučením, aby otřásl naivními, netečnými a samolibými a aby nám otevřel oči k pravdě, že všechno je nestálé a smrt je nedílnou součástí života. Když se Buddha blížil smrti, řekl: Ze všech stop, je ta slonova největší. Ze všech bdělých meditací, je ta o smrti nejvyšší.

Nejdůležitější věcí v okamžiku smrti je stav naší mysli. Zemře-li někdo kladném rozpoložení, navzdory tomu, že jeho karma je záporná, může vylepšit své příští zrození. Poslední myšlenka či emoce, kterou máme před smrtí, má výjimečně mocný účinek na naši bezprostřední budoucnost. Kdesi hluboko v sobě víme, že se přímému setkání se smrtí nemůžeme vyhýbat navždy. Víme to, co vyjádřil Milaräpa: "Ta věc zvaná mrtvola, ze které máme takovou hrůzu, žije v této chvíli zde s námi."

Jednou potkal Buddha Šákjamuni čtyři statné muže, kteří se pokoušeli pohnout obrovským balvanem. Jediným pohybem chodidla Buddha lehce vymrštil tento mohutný kus skály do vzduchu, kde se kámen rozpadl na kusy. Muži byli ohromeni a ptali se Buddhy, jak získal takovou zázračnou sílu, a on odvětil, že nashromážděním zásluh. Zeptali se ho, zda může být někdo ještě silnější než on. Buddha řekl "Ano, smrt. Kvůli smrti budu muset opustit i toto tělo obdařené tolika znaky dokonalosti".

V souvislosti se smrtí existuje v tibetštině slovo delog. Používá se k označení člověka, který je schopen vědomě překročit práh smrti. Po dobu několika dní setrvává ve stavu bez jakékoli vnější známky života, aby se o své zážitky mohl podělit s ostatními.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 04. 2017 v 11:17Off-line ozvien  (73/-/-)
Trocha studia okultismu neškodí.Výstup z těla je stará záležitost. Snad alespoň si přečíst Schure, Velcí zasvěcenci, kde se něco můžete dovědět. Už pár tisíc let je známo o čem je smrt. Kdo se snaží a pracuje, nalezne. Kdo jenom kecá, plácá a zase kecá.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 04. 2017 v 11:54Off-line Projekt  (48/177/74)
Přesně tak souhlasím, takoví to lidi mají sem psát a ne jako ti dva mladí cucáci arogantní materiální ...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 12:55Off-line colombo  (103/192/90)
Jak tajemné.... :-)
03. 04. 2017 v 15:19On-line Centaur  (43/177/-)
EVP na to spolehlivě odpoví. Po tom už to zjištovat zaručeně nebudete.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
03. 04. 2017 v 15:27Off-line Projekt  (48/177/74)
EVP je jeden z důkazů ale to ti dva stejně neuvěří i kdyby jsi jim to omlátil o hlavu. To s tebe budou raději dělat blázna .
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 15:38On-line Centaur  (43/177/-)
Projekt: já EVP studuju už přes 10 let a nahrávám to co je na druhé straně. Bílý šum je dostatečný důkaz a stačí ho velice snadno vytvořit pro tyto účely. To co přes to člověk uslyší není vůbec hezký. Česká Republika ale byla a je stále první kdo se EVP naplno zabývá a máme tady i na Slovensku dost silnou pozici. Je na to přímo technika a pro zvědavce úplně postačí rekorder Olympus nebo B17.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:04Off-line Projekt  (48/177/74)
Vím znám ,,, ale to tady nikomu z těch ignorantů nevysvětlíš
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:10On-line Centaur  (43/177/-)
To nemůžeš rozebírat tady. Takový veci se řeší s lidma co se tím zabývaj. Já vím o těch malbách z Kosova taky. Z toho jde opravdu mráz po zádech co tam zobrazili za technické stroje. Podle jedné malby Josef F. Brumlich jeden takový stroj postavil podle toho a získal na to patent a Nasa ho využívá. Jednalo se o nějaké kolo, které popsal Ezechiel.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:21On-line Centaur  (43/177/-)
Lecram-Neznamy : Jsou dva druhy fantazie. Jedna je co nejde materiálně sestavit a zůstává fiktivní a druhá, kterou lze uvést do reality. Těch co dělají EVP je také několik druhů. jedni to dělají za peníze a mají na to své vlastní týmy a druzí, kteří pracují jen pro své osobní a soukromé účely. Čistě pro zvědavost jak se říká. A jelikož já sem byl co se týče EVP pouze zvědavý tak to studuju čistě pro sebe.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:32On-line Centaur  (43/177/-)
Lecram-Neznamy : EVP bylo schválené pro profesionální vybavení pro vyšetřování paranormálních jevů a to stačí jako důkaz. Už jen to že to začala dnešní doba akceptovat je obrovský úspěch. V dnešní době EVP využívá každý profík. Lidi nezajímá jestli je to důkaz, lidi zajímá, že to funguje a že mohou přesto mluvit.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:38On-line Centaur  (43/177/-)
Lecram-Neznamy: Lidi zajímá to, že pres EVP slyší informace, které jim zemřelý za života skutečně říkali. Nic víc nepotřebují. Jsou přesvědčení, že mluví s někým kdo jim umřel a mi jsme o tom také přesvědčení. Všichni kdo pracují s EVP s tím začali, protože byli skeptici.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:46On-line Centaur  (43/177/-)
Lecram-Neznamy : Když začínala éra telefonů například, tak nikdo nevěřil, že něco takového je možné. Hlasy, které se přes to ozývaly připisovali za Ďáblovo dílo. Nevěřili, že mluví se svými přáteli. Něco takového přece není možné a bylo jen málo domácností , co takový "pekelný stroj využívali" taky paradox. EVP je něco, s čím se dá komunikovat podobným způsobem, ale z opačného úhlu. prostě to chce vyzkoušet, zakoupit si do 5000 kč na to přístroj a pěkně si doma vytvořit bílej šum. Cenově je to levnější než mobil což není takovej finanční problém. Některé typy mobilů už mají automaticky citlivé záznamníky co dokáží odblokovat tyto pole a vyčistit je v reálném čase.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:52On-line Centaur  (43/177/-)
Lecram-Neznamy : to je tvoje věc za co chceš utrácet. Jen sem řekl, že na to je zcela přístupná technologie. Funkční to je, jinak by to neprošlo a zákazníci by jim to hodili na hlavu. Když jsem si to kupoval tak sem po nich peníze taky vrátit nechtěl, protože to fungovalo.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 16:56Off-line MxP  (22/185/80)
Lecrame? Kdy bude livestream ? Já se chci zapojit :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:03On-line Centaur  (43/177/-)
Lecram-Neznamy : Když kolem klesne teplota a nahromadí se energie je to také sugesce ? Když máš vedle sebe navíc EMF měřič na kterém bije do očí, že je kolem tebe zima, že ti jde pára od huby, je to také sugesce ?
03. 04. 2017 v 17:04Off-line Projekt  (48/177/74)
Levná-Lemro ... Tady ti Centaur dal možnost ověřit si to. Ty jsi vše zavrhnul již předem. Znáš již pravdu , jsi jako věštec, máš na vše svoje vysvětlení ale moc informovaný nejsi . Hraješ si tu na intelektuála ale postupovat metod**ky-vědecky se ti moc už nechce. Sugesce twl, vážně ? Twl jak to může být sugesce když je zaznamená na . Twl ty jsi tak materiálně oblbnutej , že jsi pro mě nejvíc k smíchu jak to jen jde.

Centaur,,, já od mala s nim umím komunikovat i pomocí propisky a papíru . Tady levnej-krám by se divil kdybych mu psal čísla přesně tak jak si je myslí jen v mysli skrze nějaké vědomí které tu z nějakého důvodu stále je ,,, myslím, jako tady na Zemi .
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:05Off-line Projekt  (48/177/74)
Nikdo nechce nikomu nic dokazovat pro tvou blbou zábavu tak nám to necpi ty jelito opečený ,,, nebo spíše přepečený
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:07On-line Centaur  (43/177/-)
Když uděláš venku táborák tak vidíš oblaka dýmu. Vidí to desítky lidí kolem tebe. Když se přiblížíš k tomu tak cítíš, že tě to pálí. Je to rovněž davová sugesce ?
03. 04. 2017 v 17:12Off-line MxP  (22/185/80)
Centaur- ne to je chemie :P
Project- za to ty tu argumentuješ z podložených informacích na wikipedii, co?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:15Off-line Projekt  (48/177/74)
Na wikipedii vůbec nechodím ty růžová pochvo
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:21On-line Centaur  (43/177/-)
Projekt: Oni komunikují mnoha způsoby, jen nemají tolik šancí dát to naplno na jevo. Když to dají hodně na jevo tak se obvykle nejedná o zemřelé, ale o něco víc. To pak ničí všechno kolem co je v blízkosti a to už není normální energie. Špatná energie přitahuje taky hmyz to je známé.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:26On-line Centaur  (43/177/-)
Projekt: Na tyto špatné energie byl jeden film Bytost podle skutečné události. O EVP je pak ještě jeden film Hlas smrti. Tam to popisují s lehkou nadsázkou. Ale v jádru to tak funguje.
03. 04. 2017 v 17:27Off-line MxP  (22/185/80)
Centaur- smrad mrtvoly a pot taky přitahuje hmyz...
A je to tak vědecky podložené jako že moje vesmírná pětikolka lítá na úsměvy jednorožců
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 04. 2017 v 17:40On-line Centaur  (43/177/-)
MxP : No vidíš a presně takhle si pochutnávají když se jim toto pole energie otevře. vědí, že tam je špatná zona, čímž informují jako technika, že tam něco je. I psi a kočky cítí stejné energie.
03. 04. 2017 v 17:45Off-line MxP  (22/185/80)
Hej sice tahle otázka je jeden velkej paríl, ale už je pozdě takže si z nas nedělej srandu :D to není žádná anergie, ale zápach z chemického rozkladu :D
04. 04. 2017 v 13:41On-line Centaur  (43/177/-)
A kde si takový důkaz viděl, že to je vědecky dokázáno ? Vždyt na to přímá věda ani neexistuje. Jsou na to instituty, ale věda jako taková na to nikdy nebyla takže jsi nemohl přijít na to, že je to vědecky dokázáno. Kdo se EVP aktivně zabývá jsou výhradně paranormálního druhu a nikdo nevyvrátil, že EVP neexistuje.
04. 04. 2017 v 14:20Off-line onlip  (61/180/84)
Když se modlím za své zesnulé blízké, vždy vím, kde jsou. A vím, že je jim tam dobře.
04. 04. 2017 v 14:26Off-line MxP  (22/185/80)
Prej rakev je pohodlná :) aspoň že víš kde jsou
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 04. 2017 v 21:12Off-line ozvien  (73/-/-)
Buďme v realitě. Případ sv.Pavla naznačuje co se může stát s nepřáteli víry. Určitě je možné také najít případy opačné. Chci tím říct, že každá z těchto dvou stran má možnost upadnout do opačné strany. Hlavní je, když se člověk snaží k něčemu dospět. Nejhorší jsou ti, kterým je to docela jedno.
05. 04. 2017 v 14:33Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jakmile vydechnete naposledy, obklopí vás nicota. :-P

Bussterova myšlenka, že tělo je jen hadrware, ve kterém je nějaký software (vědomí), který se zachová i po smrti Hadrwaru, je sice zajímavá, jenže když ti například umře pevný disk, přijdeš s ním i o všechen software. A s člověkem je to stejný. Pokud bys chtěl své vědomí zachovat, tak před smrtí tvého těla bys musel své vědomí zkopírovat do jiného těla nebo do nějakého robota. Jako to bylo ve filmu Chappie. :-D :-P
05. 04. 2017 v 15:50Off-line MxP  (22/185/80)
Na tohle téma bylo uděláno hodně narážek. Že se člověk nahraje do jinho těla. Teď mě napadaj jen animáky jako je futurama a žluťáci.
05. 04. 2017 v 15:55Off-line Anonym
Ano, když zničíš hardware, tak software nemůžeš už nijak využít.

Ale ten software tam prostě furt bude i když nebude fungovat, protože software nemůžeš nijak fyzicky rozbít že ano? :)

Já na posmrtný život věřím a to neholduju se žádným náboženstvím.
Dívám se na to z jiného úhlu, každopádně nerad bych byl zklamaný, kdyby to tak nebylo.

Může být nicota, ale také nemusí. Tvrdit s jistotou buď jednu verzi, nebo tu druhou, nemůže nikdo, protože to nikdo z nás prostě neví.

Kdybychom to měli co nejpodrobněji rozebírat, tak se dostaneme k otázce, co to je vůbec život, jak vzniknul, jak může existovat něco co je "živý" a vůbec, jak může existovat něco, co má svojí vlastní vůli a umí to myslet?

Btw.Když je nicota, tak nechápu, proč se teda rodíme, vždyť nenarozené děti také ještě neexistují a jsou tou tzv. "nicotou". V tom případě bychom se měli rodit už mrtví =f
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 04. 2017 v 16:34Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No, když ti disk například vyhoří, tak ani ten software na něm už nebude kde hledat. :-D

Lidi mají moc velkou fantazii. :-P
05. 04. 2017 v 16:37Off-line BussterX  (103/130/150)
Lukino, a co když se paměť - vědomí zkopíruje po smrti do molekul a částic obsažených v atmosféře, tam je iontů a kosmickýho záření a dalších sraček mraky ne? :D
05. 04. 2017 v 16:39Off-line BussterX  (103/130/150)
A když se takto vzniklý přepis uložený v atmosféře propojí s dalšími, máme kolektivní vědomí... možná boha :D:D
05. 04. 2017 v 16:39Off-line Anonym
Nebude, ale nezničí se. Nemůžeš si na software sáhnout a rozbít ho..ale to je fuk.

Nemůžeme tuto tématiku zase až tak moc brát podle elektroniky(tím myslím počítače atd...)
05. 04. 2017 v 16:41Off-line BussterX  (103/130/150)
No jenže fyzikální zákony (aspoň ty co známe zatím) prostě fungují a musíme do nich posmrtný život nějak napasovat :D
05. 04. 2017 v 16:53Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No, každopádně pochybuji, že by nějaké vyšší kolektivní vědomí, kterého budeme po smrti součástí, mělo něco společného s životem, jaký žijeme teď. Respektive, že někde jako molekuly budeme myslet jako myslíme teď. Asi těžko si budeme říkát " Já mám hlad, až bych z toho pad." "Ten kalousek je ale d***l" "Zítra musím napsat úkoly a vynést smetí". Tohle totiž dělá nás námi a tohle po smrti prostě dělat nebudeme. Tohle "vaše já" zkrátka jednou umře spolu s tělem. Takže ta nicota bude minimálně v tomhle smyslu. :-P
05. 04. 2017 v 16:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Naše vědéomí je nyní v larválním stadiu, až se po smrti vylíhne a odputuje do vyšší dimenze, nějaký smetí a kalousek ho asi nebude zajímat... LOL
05. 04. 2017 v 17:03Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No právě. Jenže bez toho, aby si naše vědomí po naší smrti uvědomovalo, že jsme už někde žili a něco znali a uměli, nějak se chovali a mysleli, tak to je zkrátka úplně stejný, jako kdyby naše vědomí umřelo. Prostě je to něco podobného, jako když Budhisté věří na reinkarnaci. Když se člověk v příštím životě převtělí do krávy, tak ta kráva nebude vůbec vědět a vnímat, že někdy byla člověkem. Teď je zkrátka kráva, jejíž jedinou starostí je se napást a podojit mléko. Takže k čemu je nějaký posmrtný život? :-P
05. 04. 2017 v 17:06Off-line BussterX  (103/130/150)
K hownu :D
05. 04. 2017 v 17:13Off-line Anonym
Nebo může třeba naše vědomí bloudit i s naší starou pamětí ze života třeba tady na Zemi, nebo budeme pořád žít ve snech.

Všechno to jsou jenom názory, takže co.
05. 04. 2017 v 17:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Zažil jsi někdy narkotický spánek? ten je myslím nejvíc podobný smrti až na to, že ti běží dál fyziologický funkce těla, ale je to stav totálního nevědomí... žádnej sen, žádný vjemy z okolí do mozku, jen prostě NIC...
05. 04. 2017 v 18:08Off-line Anonym
Btw? Na jednu stranu píšeš o molekulách a teď že bude následovat to jedno velké nic...

Si to zkuste představit, že vám nebude nic vadit, prostě neexistovat, nevědět, nevnímat až z toho běhá mráz po zádech .d
05. 04. 2017 v 18:19Off-line Johnny16  (26/186/80)
Každý jedinec má jinak vyvinuté vědomí, proto je tu taky tolik druhů náboženství a filosofií, pro každého něco. Všechno to má v sobě kus pravdy a hlavně to velmi dobře funguje pro toho jedince, který tomu věří (ikdyz z vašeho pohledu to nemusí dávat smysl). Proto nemá smysl někoho konvertovat a tedy ani tato diskuze nemá moc smysl.

Můj pohled na věc: Nějaké vyšší pravdy/smysly, duchovní zkušenosti k lidem příjdou ve správnou chvíli, je to všechno individuální záležitost.
Jako lidstvo jsme se moc předběhli v technologickém vývoji nad tím duchovním - to neznamená hlavně nějaké duchovní zkušenosti z "vyších sfér" (ikdyž není všechno vlastně duchovní zkušenost?), ale spíše o poruzumění sám sobě a pak i vesmíru, který má o jeden rozměr víc než si většina myslí - tedy nejen prostor a čas, ale i frekvence/vibrace.
05. 04. 2017 v 18:54Off-line BussterX  (103/130/150)
Já věřím (věřím, čili prostě nemám pro to důkaz, ale věřím tomu, čím ovšem netvrdím že se nemohu mýlit) že existuje něco "nadpřirozenýho", nějaký vyšší princip, možná karma či co.. docela se mi stává, že se ocitnu na nějaké zásadní životní křižovatce, a mám na výběr řešení, buďto se rozhodnout v dané chvíli nejvýhodněji pro mně, ale ne moc korektně... a nebo se zachovat správně a doplatit na to... většinou jsem za blba a udělám rozhodnutí který není pro mně výhodný ale cítím že je správný z morálního hlediska, a obvykle si namelu tlamu díky tomu... jenže za pár let se ukáže, že díky tomu rozhodnutí se stalo něco co by se jinak nestalo a v dlouhodobým horizontu jsem na tom nevýhodným ale správným rozhodnutí vlastně "vydělal" ... asi je to náhoda, ale co když ne... je příjemný věřit že existuje vyšší princip který ocěňuje dobro dobrem :D
05. 04. 2017 v 18:56Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Anebo si zaměstnanci oné kanceláře udělali z diváků p***l, což je mnohem víc pravděpodobný než že kancelář navštívili duchové, protože zaměstnanci v kanclech jsou většinou znudění flinkové, kteří nemají do čeho nebo do koho píchnout, tak zabíjejí čas natáčením videa o duchovi. :-P
05. 04. 2017 v 18:58Off-line Anonym
Je to možné.
07. 04. 2017 v 00:35Off-line Anonym
To s tou "energií" je to vystihnuté přesně. Všechno je vlastně tím pádem energie.
08. 04. 2017 v 10:11Off-line BussterX  (103/130/150)
Ty si asi připadáš takový jaxi lepší, povznesenější a ušlechtilejší ve svém přesvědčení že ty víš naprosto jistě co je reálné, co je nadpřirozené, co je nemožné atd... že? jen to děj hezky sežrat těm blbečkům co věří na věštění z karet a pámbíčka a vodníka a blebleble, hezky jim to všem řekni jak jsou hloupí a furt to opakuj... máš malý p**o co? :D
08. 04. 2017 v 20:32Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Věštění z karet je ale vskutku strašnej nesmysl. Jaktože to těm lidem nedochází?
09. 04. 2017 v 20:01On-line patrickcaava  (28/164/50)
Lidi v klinické smrti popisovali jevy obdobné astrálnímu cestování.
09. 04. 2017 v 22:34Off-line Bahutom  (35/173/60)
Jsou známé případy, kdy lidé měli zážity blízké smrti ... a to se běžně děje když mozek ještě nějákou činnost vykazuje.. nicméně jsou i případy kdy mozek dle přistroju vypnul a přesto ten člověk něco v tom stavu vypnutí prožil .. a jak hovoří fyzika : energie se pouze mění v jiný druh energie ... nezaniká. Jo něco tam je a dá se tam dostat i během života. Otázkou je k čemu Vám bude vědět co je potom ... teď je ukol žit, tak bych se věnoval životu
09. 04. 2017 v 22:42Off-line MxP  (22/185/80)
Bahutom tělo bez mozku žít nemůže... Takže je to nesmysl
10. 04. 2017 v 08:29Off-line BussterX  (103/130/150)
Simsalabime, budeš muset dokázat, že neexistuje, bůh, vodníci, víly, esoterické jevy a astrální cestování... protože každý kdo přichází s nějakou teoriií tak ji musí dokázat, že ano..., dokud to exaktně nedokážeš tak jen plkáš a seš baron prášil jak prase :*
10. 04. 2017 v 09:46Off-line BussterX  (103/130/150)
No moje bytosti to opravdu nejsou, nemám ve skříni hejkala a jezinka mi nechodí po večerech hulit bambuli :D Dobře, tak ty nevěříš na existenci toho co nebylo vědecky dokázané, to je správné... Nicméně to, že nebyla vědecky doložena existence posmrtného života nedokazuje, že nemůže existovat, že? takže ano, ty a já se shodnem, že ten kdo bez důkazu tvrdí že existuje posmrtný život tak prostě jen VĚŘÍ že existuije (ústním tvrzením lidí kteří prošli klinickou smrtí a zažili jakousi "posmrtnou" zkušenost kdy jejich vědomí opustilo tělo se věřit může ale taky nemusí, není to žádný důkaz)... Stejně tak, kdo bez důkazu tvrdí, že posmrtný život neexistruje, tak jen VĚŘÍ že neexistuje, ostatně jak jsi to ty sám řekl... Takže ty se tedy směješ lidem, kteří bez důkazu tvrdí že existují paranormální jevy, posmrtný život, bohové atd... ano, lidem kteří věří že je bůh protože je to v bibli a v koránu tak se klidně můžu smát taky, ale je to jejich věc a víru jim neberu, furt si totiž uvědomuju, že třeba fakt existuje nějaká vyšší božská forma života :D tyvoe kdyby měl prvok mozek tak jsme pro něj bohové, jenže na té úrovni na které prvok je ani nedokáže pochopit že něco jako božský člověk existuje :D
10. 04. 2017 v 20:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Simsone promiň, to je moje chyba, já to blbě přečet a pochopil, měl jsem za to, žes napsal že věříš na neexistencií nadpřirozena :D sorry, čet jsem letmo a vyvodil mylný závěr ....
11. 04. 2017 v 13:39On-line i8051  (53/184/97)
Co je po smrti? Po smrti nasleduje (N+1) smrt, kde N>1 :-)
12. 04. 2017 v 17:05Off-line Anonym
Těžko říct.
14. 04. 2017 v 20:25Off-line esthetique  (41/-/-)
Tvoje mikroorganismy te prezijou tak maximalne o nekolik minut. Vzpamatuj se prosim te. Smrt=konec funkce mozku, konec vedomi. Pak uz jsi jen flak mrtvyho masa, ktere se zacne rozkladat. Zadna reinkarnace ani podobne kraviny.
14. 04. 2017 v 20:27Off-line esthetique  (41/-/-)
Ps: buziku, naopak ty nam zkus dokazat, ze vsechny ty pohadkove bytosti vc. Boha existujou... Zatim je nikdo nikdy nevidel....
15. 04. 2017 v 20:54Off-line esthetique  (41/-/-)
Ale vime, dokonce uz je znamo, ktera centra v mozku jsou tzv. Sidlem vedomi. A kdyz tato prestanou fungovat, prestane existovat i tvoje vedomi, tedy ty jako bytost. Konec. Schluss ende. Zadne krasne pohadky o prevteleni a podovne kraviny. Vedomi je pouze jedna z funkci mozku bezici tzv. Na pozadi. Prestane fungovat mozek, prestane existovat vedomi. Kdyz ti v PC shori zdroj, pocitac prestane fungovat. BIOS ti nikde skryte nepobezi bez stavy nebo-li bez proudu. Jednoduche jak facka.Namisto utvrzovani se v tom, ze cemu TY veris je PRAVDA si o tom neco NECO VEDECKEHO NASTUDUJ.
CHEERS.
16. 04. 2017 v 01:16Off-line Anonym
Přesně tak, jako bytost skončím. Ale to se pořád bavíme o hmotě.
Co třeba impulsy v mozku?
Mozek je také jenom hmota.
Doma máme knihy, které se posmrtným životem zabývají.
Třeba se všechno nedá vysvětlit jenom vědou, těžko říct.
Je to samozřejmě můj názor.
Jenom tak mimo, dokážeš například zničit vodu?
17. 04. 2017 v 18:34Off-line igni  (36/192/130)
Podle me po smrti je nic. Jenom snad ti cervici maji party, pokud se teda clovek nenecha zpopelnit :D
17. 04. 2017 v 21:51Off-line lofoy  (23/-/65)
Tohle je základní filozofická otázka, na kterou se lidstvo snaží odpovědět od začátku věků. Je rozdíl mezi mozkem a počítačem, to je samozřejmé. Počítač jen bere data, která do něho přichází a pracuje s nimi pomoci dat uložených v paměti, ale nemá vědomí. Každý počítač dělá přesně to co po něm chceme a co je v jeho silách. Někdo by řekl, že existují i zařízení, která vykonávají operace bez zásahu člověka, ale ten zásah tam vždy je, a to na začátku při psaní programu, který říká, jak se má dané zařízení zachovat při různých situacích. Pak je tu mozek, který také, dalo by se říct, pracuje pro nás. tvoří paměť. Bere data ze smyslů a zpracovává je. Dovoluje nám ovládat svaly v těle atd. Ale tohle všechno dělá pro nás. Je otázka co znamená "já". Je to součást mozku, nebo je mozek jen takový prostředník mezi námi a tělem? V Kvantové fyzice existuje pojem pozorovatel. Je to vždy vědomá bytost, která přečte výsledky měření. Jenomže kvantová fyzika přímo říká, že měření je závislé na pozorovateli. Říká, že částice(např elektron) je na všech místech, na kterých se může nacházet najednou, pokud ji nepozorujeme. Pokud částici pozorujeme "skočí" do jednoho z možných míst. Toto není pouze teorie, to je fakt se kterým se musíme smířit. Jelikož každý hmotný objekt se skládá z částic, znamená to, že realita kolem nás je závislá na pozorovateli, je závislá na vědomí, což mě přivádí k myšlence, že vědomí není jen nějaká část mozku složená buněk. Myslím že vědomí je něco víc, ale nejsem si jistý zda je to v lidských silách objevit. Je to jako kdyby si chtěl hráč hry ve virtuální realitě přečíst samotný program, nebo dokonce si prohlédnout hardware počítače.
21. 04. 2017 v 02:23Off-line Monogatari  (43/195/80)
Částice na kvantové úrovni se chovají jinak když je pozorujem a jinak když je nepozorujem jednoduše proto, že je tím pozorováním fyzicky ovlivníme. Jinak to nejde. Nejsou tak citlivý přístroje, aby detekovaly částice bez jejich ovlivnění. Neni v tom žádný mystérium. Ale bez vědomí pozorovatele by tam ty přístroje nebyly a nic nedetekovaly, to je pravda.
22. 04. 2017 v 00:07Off-line lofoy  (23/-/65)
Ano jistě, to je pravda. Rozhodně to není žádné mystérium. Na superpozici nic záhadného, je to jen o tom, že částice na kvantové úrovni mají spíše vlnovou charakteristiku. Je to prostě jen část fyziky vysvětlující chování částic. To co jsem napsal byla jen myšlenka. Často přemýšlím nad tím co je to vlastně vesmír, kde se vzal, pokud ho něco stvořilo, tak jak vzniklo to něco, atd.. Naše poznatky končí na hranici vesmíru, v čase pak od velkého třesku do současnosti. Tyto poznatky tvoří zlomek toho, co je potřeba objevit k pochopení vesmíru. A otázkou je jestli to může jít ještě dál.
26. 04. 2017 v 19:46Off-line galileolevi  (51/187/82)
Co bude po smrti? Hnmm. Otázka za 1000, odpověď za 1000001. Jak jsem tu četl o zákonu zachování energie, napadlo mě- Vystydnes. Tedy svou tepelnou energii predas okolí. Mozková činnost se projevuje elektricky, jak řekl Busster. Měří se EEG. Ale ve finále jde zase o teplo. Hlavou uniká nejvíc tepla. Pro je v zimě důležitá čepice. - I hlava po smrti vystydne. Dále se nižší formy života, hmyz, houby, plísně, prvoci ... postarají o tělo. ( Případně to urychlí žeh. No, a je hotovo. Život po životě, jsou jen záchvěvy agónie. Tomu neveř.
26. 04. 2017 v 22:03Off-line esthetique  (41/-/-)
Anonym (CcC) me pro jistotu blokuje abych s nim nemohl nesouhlasit.... Ano, impulzy v mozku jsou prave projevem toho VEDOMI. A se smrti mozku konci tyto impulzy, jeste nikdy se nepodarilo name*** EEG mrtvole!!! A kdyz jsem myslel ze si o tom mas neco VEDECKEHO nastudovat, NEmyslel jsem STRAZNI VEZ, ktere mate doma urcite spousty, ha ha ha.
26. 04. 2017 v 22:08Off-line esthetique  (41/-/-)
Lofoy: pokud si chces namahat mozek nad vesmirem, doporucuju se vykaslat na naprosto nesmyslne otazky jako "co" nebo dokonce "kdo" stvoril vesmir. To nechej cernop***lnikum, tedy cirkvi. Pokud se chces zamyslet vedecky, zamysli se nad tim, proc se vesmir rozpina, jak vypada jeho hranice a kam se vlastne rozpina, jinymi slovy co je v prostoru, kam se zitra bude rozpinat prave dnes. Taky objasneni podstaty gravitace by ti myslim hodilo nekolik Nobelovek najednou, urcite za fyziku, pravdepodobne i za filozofii, literaturu a nevim co este.
16. 09. 2017 v 22:19Off-line Anonym
Zdravím, oprašuju toto staré vlákno. Před pár dny bohužel zemřel jeden můj kamarád/ známý v nedožitých 24ř letech, na následky zhoubného nádoru v mozku, který mu postupně dlouhou dobu metastázoval po těle.

Dozvěděl jsem se také, že mý 2 strýcové, z nichž jeden má prý také nádor, druhý už jenom leží a nejspíš má rakovinu slinivky, ale teď si nejsem jistý, to mi řekli doma.....
V poslední dobou mi zase příde, že okolo mě umírá spousta lidí...Myslíte si, že je to náhoda??? Musel jsem se sem vypsat.
16. 09. 2017 v 22:39Off-line Anonym
A to jako jak?
23. 09. 2017 v 17:46Off-line Anonym
Prach jsem byl? To nějak nechápu....

Jenom taková poznámka, my už jsme si jednou fází života prošli,víme o ní, akorát si jí vůbec nepamatujeme.. a ta fáze je děloha v matce..

Kdo z nás si pamatuje alespoň jiskru podvědomí té chvíle v té děloze... Nebo chvíle od 1 dne do 3tí let našeho života???

Když se někdo narodí, tak ještě nemá žádná vzpomínky, zážitky, dovednosti, nic....Teprve je časem získá, ale žijeme už od té chvíle, co vznikáme..Jinak bychom se rodili mrtví a začali žít teprve až po narození...
24. 09. 2017 v 17:29Off-line Alda29  (36/192/90)
Ano, to co zbyde je duše, ale ta otázka je položená dost nešťastně, když je po smrti, nemůže být živý. Jedině až se duše reinkarnuje.
24. 09. 2017 v 17:39Off-line Silvestr99  (27/179/68)
Tolik nonsense slohovek tady, lol. Jste funny :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 07. 2018 v 10:26Off-line pauxi  (49/178/79)
Kdyby duše existovala , měly by ji i zvířata, víte kolik živočichů už zahynulo co je svět světem ? Bylo by tu tak předušováno , že by se mezi nimi nedalo ani chodit, každou chvíli by jsme nějakou duši vdechly , spolkly...……. Neumím si představit , že jednou spolknu třeba Babiše, nebo Stéčka. Myslím , že to asi poznám , týden budu mít sračku a špatnou náladu
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 07. 2018 v 10:43Off-line pauxi  (49/178/79)
Finlandia, ještě zkus tu pravou na tvrdo a pak nam o ní poreferuj
16. 07. 2018 v 11:13Off-line Bahutom  (35/173/60)
Ano existuje!!!
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 07. 2018 v 11:15On-line i8051  (53/184/97)
Mysl se da samozrejme uchovat ... http://nd01.jxs.cz/…82025_o2.jpg
16. 07. 2018 v 12:25Off-line MxP  (22/185/80)
Sice říkám žecneexistuje, ale mam ještě lepší myšlenku...

Co to řešit až po smrti :)
16. 07. 2018 v 15:55Off-line pauxi  (49/178/79)
Finlandia , se divím, že si k tomu nějak nedopomůžeš, můžeme ti tu i poradit jak na to, určitě tu pár nepovedených sebevražd bude
16. 07. 2018 v 16:30Off-line BussterX  (103/130/150)
Heheh... kdyby existovalo vymyšlené křesťanské nebe tak my tam určitě nebudem, bazeranti dou podle pámbíčkářů do pekla :D
16. 07. 2018 v 17:12Off-line pauxi  (49/178/79)
Finlandia, podle mne by si v ČR v ústavech pro duševně choré měly přepočítat pacienty a nebo zajistit aby neměly přístup na internet
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload