Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nevhodné způsoby prodeje

23. 04. 2017 v 16:20Off-line Anonym
Ahoj, dostali jsme na občanskou nauku každý z nás referát.

Mě dal pan učitel "Nevhodné způsoby prodeje". Ovšem nikde na internetu jsem nic takového nenašel. Ani na seznamu, ani na google. Pouze jsem našel "vhodné způsoby prodeje", ale ty já nemám.
Můžete mi prosím s tím pomoct? Kde bych toto téma našel? Děkuju...
23. 04. 2017 v 16:31Off-line misanek007  (22/-/-)
Nevhodny zpusob prodeje je prodavat sex
23. 04. 2017 v 16:58Off-line Haru  (23/-/-)
Tak nehledej zadaný úkol, ale nejdřív si řekni, co to tak vlastně asi může znamenat... Mě se třeba pod tímhle vybaví asi hlavně tzv. šmejdi a podomní prodavači. Google je fajn na vyhledávání informací, ale přemýšlet musíš zatím ještě sám ;)
23. 04. 2017 v 17:01Off-line vasek698  (23/188/70)
To je možná nevhodný zboží ale ne způsob. Nevhodný způsob prodeje je, že si koupíš zmrzlinu a baba se špinavou rukou bez ubrouzku chytí kornout a do něj to dá. Ideálně si ještě oblízne prst a podá ti jí.
Prodej provedený nevhodně.
Alespoň to si představím já.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 04. 2017 v 18:25Off-line Anonym
Jenom že mě nestačí jeden malej příklad se zmrzlinou. Má to být referát a nikde nic takového se nedá nikde najít....
23. 04. 2017 v 18:26Off-line tropikboy  (35/178/68)
Příloha k zákonu na ochranu spotřebitele - nekalé a agresivní obchodní praktiky
zákony upravující zdravotní nezávadnost

otázka je jak tu nevhodnost pojmeš
23. 04. 2017 v 18:35Off-line vasek698  (23/188/70)
Tak třeba uvěď důvody, proč tomu tak je. Monopol na trhu pro určitou komoditu jako je třeba ta zmrzlina.... Nemaj tendenci zvyšovat kvalitu služeb nebo zboží a prodej je pak nekvalitní.
Nebo se dojdi zeptat učitele. Z názvu nechápu, co se po tobě (případně by se po mně chtělo) chce.
23. 04. 2017 v 18:52Off-line johnj  (37/186/82)
Jestli jsi nedostal to téma právě proto, že není k nalezení na žádném "gůglu". Musíš si informace najít, zanalyzovat a vytvořit z toho referát. :)
23. 04. 2017 v 19:06Off-line BussterX  (100/130/150)
Anonyme, nahraď slovo nevhodný slovem NEKOREKTNÍ ... to by ti mohlo pomoci pochopit CO se po tobě chce, a pak budeš muset zapojit mozek a vypracovat úkol ze střípků nalezených na netu ... nekorektní je například nabízet zboží pomocí klamavé reklamy, nebo dneska prodávat rohlík za dvě koruny, a zejtra na něj dát obrovskou tabuli rohlík v akci a prodávat ho za tři padesát :D mysli a pracuj :*
23. 04. 2017 v 20:08Off-line Haru  (23/-/-)
Tak jestli nic takového podle tebe k nalezení není, tak prostě učiteli řekni, že je d***l a nemá ti dávat úkoly vyžadující něco víc než jedno zadání dotazu do googlu. Jsem zvědavá, co ti na to odpoví... Jak bezohledné, takhle přetěžovat studenty...
23. 04. 2017 v 20:16Off-line i8051  (50/184/97)
Hm, uz chapu, co za nektery vejry vychazi ze skol, kdyz na toto tema, ktery beznej student napise za 30 minut, se musej ptat tady :-) kdyz mas info, co to je korektni prodej, tak nekorektni je proste to samy na minus 1 :-) staci se opravdu jen zamyslet a pak si najit veci na netu, kterejch je spousta a vlastni hlavou to sepsat .. navic my to psali pred 20ti lety bez internetu a taky jsme to dali .. divny, co? :-) .. a ano, musis pro to neco udelat, samo se to nenapise :-)
23. 04. 2017 v 22:13On-line Lukino_Luk  (32/180/74)
Jakožto obchodník ti musím říct, že každý obchodník je "vhodný" neboli korektní (jak tě správně upozornili kolegové), protože vždy jde přeci jen o nabídku a poptávku, takže když obchodník ví, že je někdo ochotný koupit třeba i psí lejno, když ho z původní ceny 199,- dá do AKCE ZA BEZKONKURENČNÍ CENU 99,- a udělá tomu řádnou a viditelnou reklamu, tak ho obchodník prostě nabídne a prodá.

Jakožto zákazník, jenž nemá rád obchodníky, ti musím říct, že žádný obchodník není korektní, neboť využívá psychologie a manipulací různého druhu, čemuž se dokáže ubránit jen malé procento lidí. Zjednodušeně řečeno se zákazníka snaží přesvědčit, že to, co nabízí ve svém obchodě, je přesně to, co zákazník chce, přestože to vlastně nechce. Rozdíl mezi Šmejdy, kteří důchodcům prodávají předražené hrnce a mezi těmi ostatními obchodníky je pouze ten, že ti ostatní používají jinou, méně nápadnou, formu agresivní manipulace.

Takže každý obchodník je korektní a zároveň žádný není korektní. Tohle můžeš opsat a máš referát za jedničku :-D. :-P
24. 04. 2017 v 01:16Off-line Anonym
No, referát už mám dávno hotový. Dekuju, za radu od tropickboy a BussterX.. Btw, Tak sorry, mě v tu chvíli nenapadlo, že :Nevhodný způsob = nekorektní. Já vím, vy by jste na to hned přišli, protože, vy víte všechno,vsechno znáte, všude jste byli. Bohužel, všichni nejsou dokonalý.
24. 04. 2017 v 05:05Off-line BussterX  (100/130/150)
Anonyme, víš kolikrát jsem to slovo "nekorektní" už životě četl v novinách, slyšel ve zprávách a i sám použil? no hodněkrát... a stejně mi to nedošlo hned když jsem četl zadání tvého úkolu... až když jsem se nad tím zamyslel :D nechcu ti křivdit, ale myslím, že tys zas tak moc nad tím nepřemejšlel a rovnou sis založil tady tu debatu... protože blbý mi nepřipadáš a kdyby ses nad tím jen trochu zadumal tak tě to napadlo taky řekl bysem... :D jestli dostaneš jedničku tak půlka patří mně, pětku si nech klidně celou :P
25. 04. 2017 v 19:44Off-line i8051  (50/184/97)
Mr,duckhead - tak ze to nedani chapu, predstav si slapku s eet pokladnou .. :-)
25. 04. 2017 v 19:46Off-line i8051  (50/184/97)
Nevim do jake casti patri prostituce .. asi jako sluzby :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload