Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak dříve léčili gaye, když byla homosexualita považovaná za nemoc?

22. 05. 2017 v 16:37Off-line Anonym
Dozvěděl jsem se, že prý byla kdysi homosexualita nemoc. Oficiálně v nějakém seznamu nemocí. Přijde mi to fascinující, neuvěřitelné. Zajímalo by mě, jak vás léčili? Zašli jste za praktickým lékařem a on vám vypsal nemocenskou? Poleželi jste si s homosexualitou? Pomarodili? Dostali jste na to nějaké prášky? Nebo vám dal časopisy s nahými ženami, abyste se nad tím naučili honit? A za 14 dní na kontrole vám měřil, jestli vám už stojí nad nimi?
22. 05. 2017 v 16:51Off-line BussterX  (103/130/150)
Přečti si tady ty debaty v poradně ...máš dojem, že bazeranti nejsou nemocní? :D:D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 05. 2017 v 17:09Off-line johnj  (40/186/82)
Asi by bylo lepší se vrátit víc do historie a zajímat se o to, kdy se začalo o homosexualitě uvažovat jako o nemoci a ve kterých kulturách. :)
22. 05. 2017 v 17:19Off-line Anonym
Ale mě to zajímá, jak to bylo třeba v 80. letech 20. století. To se ještě v 80. letech léčilo elektrošoky? Opravdu? Jsou tu přeci lidi, co si pamatují 80. léta. Tehdy byla homosexualita v seznamu nemocí. Elektrošoky jsem neviděl ve filmech z té doby. Proč mi odpovídají mladíci, co to nepamatují?
22. 05. 2017 v 17:23Off-line BussterX  (103/130/150)
Hej kámo, nedávno bylo tady v poradně téma, kde se chtěl nějakej mladej cucák léčit z homosexuaility a psal o tom, že se dodnes v cizině provádí léčba homosexuality a že to mooooc chce:D
22. 05. 2017 v 17:28Off-line Anonym
Nemoc se má vyležet, papat prášky a rehabilitace nebo něco na ten způsob. Samozřejmě můj dotaz v úvodu je ironie. Přišlo mi to směšné. Že taková doba byla. To jste byli chudáci. Ale já mám nakoukané české filmy z té doby a o žádném léčení homosexuality není nikde zmínka. Takže z toho si odvozuji, že to bylo jen formálně v seznamu nemocí. Nebo se pletu? Počkám, až sem přijde někdo, kdo v té době žil a byl léčen :-)
22. 05. 2017 v 17:29Off-line Anonym
Možná na to někdo dostal invalidní důchod, když ho nevyléčili. :-)
22. 05. 2017 v 17:30Off-line vasek698  (25/-/-)
Já viděl i film o gayích z nacistického německa. I přes všechny vzlyky jsme nejlépe živená a nejlépe si žijící generace, která kdy žila.
K tvojí poznámce o mladících bych řekl, že nezažít neznamená nevědět. Pochybuju, že o 2. světový válce nic nevíš. Podle mě víš. A pochybuju, že bys ji zažil.
22. 05. 2017 v 17:30Off-line BussterX  (103/130/150)
Anonyme najdi si to na netu a nevotravuj :P
22. 05. 2017 v 17:58Off-line Anonym
BussterX - vzhledem k tvému věku 96 jsi to mohl zažít. Jak tě léčili?
22. 05. 2017 v 18:48Off-line BussterX  (103/130/150)
Lobotomií :P
22. 05. 2017 v 19:11Off-line Vlado2  (61/180/80)
Pro tazatele:
Homosexualita byla opravdu považována za duševní nemoc, neboť se všeobecně předpokládalo, že existuje nějaká (byť neznámá) příčina vzniku a tudíž i možnosti, jak její následky úplně odstranit či alespoň účinně eliminovat. V období „Třetí říše“ převládl názor, že duševní nemoci jsou neléčitelné a všichni postižení byli v zájmu zkvalitnění genofondu fakticky likvidováni, s čímž se bohužel svezla i homosexualita.
V padesátých a šedesátých letech se léčebnými pokusy velice intenzivně zabýval docent Kurt Freund (výzkumný ústav PL Bohnice), který homosexualitu pojal spíše jako získanou závislost a vyzkoušel snad všechny známé metody, které byly alespoň trochu účinné při jejich odstraňování. Vzhledem k tomu, že výzkum byl velice důkladný, podařilo se mu (oproti původním předpokladům) jednoznačně prokázat, že homosexualita je neodstranitelná a nevzniká jako důsledek čehokoli v průběhu života lidského jedince. Jím prováděné pokusy byly následně ve světě opakovány se stejnými výsledky, sám Freund vše popsal v díle „Homosexualita u muže“ a roku 1990 byla homosexualita definitivně vyškrtnuta ze seznamu duševních nemocí.
V ČSSR byla tedy homosexualita sice považována za nemoc, od roku 1960 již nebyla trestná, ale „léčení“ spočívalo pouze ve snaze utlumit jakékoli sexuální aktivity „postiženého“ jedince. Zároveň existoval i polooficiální seznam zaměstnání, ke kterým neměli homosexuálové přístup, neboť i ve zdravotnických kruzích stále převládal názor homosexuál = úchyl = potenciální ohrožení. S diagnózou homosexuality proto nebylo možné pracovat např. ve školství, ve zdravotnictví, v sociálních službách, ale i v řadě dalších odvětví.
Až do změny režimu bylo vcelku běžné, že homosexuálům někteří „lékaři“ nabízeli mj. kastraci či „operaci“ mozku, o níž bylo již šedesát let známo, že vůbec nic neřeší a ve dvou případech ze tří spolehlivě končí smrtí pacienta.
22. 05. 2017 v 19:22Off-line BussterX  (103/130/150)
Ten Freund (nezaměňovat se Sigmundem Freudem) byl dost dobrej č***k, čet jsemv 90 letech nějaký jeho výpotky a ten š***n byl sám zralej na blázinec
22. 05. 2017 v 19:45Off-line BussterX  (103/130/150)
"Vlado2Dnes, 19:32nová
Vážený příteli,
v případě pana doktora Freunda se hluboce mýlíš. Byl to psychiatr - to ano, tudíž zákonitě působil na cizí lidi jako pacient. Měl jsem možnost se s ním setkat několikrát osobně, neboť moje máma byla jeho asistentka. Mohu tě ujistit, že v běžném životě byl docela normální, i když silně posedlý svojí vědou. Jako čtrnáctiletý kluk jsem si jej nesmírně vážil a dneska mohu zodpovědně říct, že jsem v životě nepotkal moc podobných lidí.
Jinak přeji hezký večer."

Mno ... osobně jsem ho neznal, jen jsem četl jeho statě o tom, že homosexualita je nepřirozená a lze ji léčit, publikováno ještě v 90 letech ...
22. 05. 2017 v 20:10Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Museli podstupovat hormonální léčbu, aby se jim potlačilo libido, ale jejím vedlejším účínkem bylo, že gayům vyrostly pětky kozy. :-P

Nicméně v osmdesátých letech minulého století se to léčilo tak, že například v Americe dostal gay výchovnou ránu pálkou do koulí a boxerem mezi oči. :-P
22. 05. 2017 v 21:19Off-line Anonym
Vlado2 - nějak se mi nezdá, co píšeš. Máš 54 a tebe nikdo neléčil. Potom režiséra Zděnka Trošku taky nikdo neléčil, ani to nezkoušel. Režisér Fero Fenič - taky nikdy neříkal, že by ho někdo léčil. Fotograf Robert Vano - taky neříkal, že by ho kdy zkoušel léčit. Herec a dabér Eduard Cupák - taky neříkal nic, že by ho někdo léčil, dokonce žil s přítelem před r. 89 a měli svoji chalupu a všichni to o nich věděli.
22. 05. 2017 v 21:28Off-line BussterX  (103/130/150)
No mně se taky nezdá co píše náš Vlado, protože ten K. Freund v roce 1968 zdrhl do Kanady a vrátil se až v 90. letech na pár návštěv, tak si moc neumím představit kde by mu jeho maminka dělala asistenta a kde by se s ním Vlado potkal ještě jako kluk jak píše .. ledaže by Vladovi nebylo 54 ale trochu více :D
22. 05. 2017 v 21:35Off-line Anonym
A Martinu Navrátilovou taky nikdo neléčil, ale měla přítelkyně už dávno, dávno. Teď to čtu...
22. 05. 2017 v 21:37Off-line rosju  (53/170/78)
Skotske striky,palecnice,spanelska bota,klistyr a to by v tom byl cert aby se z gaye nestal heterak
22. 05. 2017 v 21:40Off-line igni  (36/192/130)
Vyskrtnuta ze seznamu nemoci WHO byla 1992.
23. 05. 2017 v 11:14Off-line Bluefox  (37/198/93)
Ahoj šéfe, dneska nedojdu do práce...jo, pořád jsem gay.
23. 05. 2017 v 12:19Off-line paink  (49/-/-)
Bluefox: zober si na to Peniscilin
Na Slovensku liecil homosexualitu dr. Rakus, byvaly min. zdravotnictva!
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Léčení_homosexuality
23. 05. 2017 v 13:56Off-line Anonym
Musclehulibrk (24/180/80)
Někde jsem četl, že to léčili podobně jako alkoholiky - promítali obrázky chlapů a k tomu podávali prášky na blití.

To ale není léčení. Copak bylo cílem vyrobit asexuála, frigidu nebo psychickou trosku? Víš, co je slovo léčení? Zvýšení kvality života. Nikoli snížení kvality života. Přece nemůžu uznat snížení kvality života za léčbu. Léčbou se má něco získat, nikoli ztratit. Tedy pokud bys stanovil za vyšší kvalitu života heterosexualitu, tak léčba by přece měla spočívat nikoliv uvádění do stavu asexuality, ale do stavu heterosexuality! A jak přeprogramovat mozek a penis, aby reagoval erekcí na kozy, podprsenky, šaty s květinkama, lodičky, a další ženské atributy?
23. 05. 2017 v 14:13Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ano, jejich cílem skutečně bylo vyrobit asexuála. Doktoři věděli už tehdy, že homosexualita není nemoc a nedá se léčit a vyléčit, ale heterosexuální společnost si žádala odstranění homosexuality, tak se gayům vymejvali mozky a říkalo se tomu léčení, protože to znělo víc přijatelně. :-P
23. 05. 2017 v 14:16Off-line Anonym
23. 05. 2017 v 14:25Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Spíš výchova. "Nebuď gay, nebo budeš potrestaný" :-P
23. 05. 2017 v 18:47Off-line BussterX  (103/130/150)
Nojono,ovšem za totality se u nás prováděly celkem běžně operace na změnu pohlaví .... oproti tomu náš nedostižný vzor USA uznaly trestání homosexuálního styku neústavním teprve v roce 2003 ..nojo,ty paradoxy někdy zamotají šišku :D studujte bando kdo má chuť a čas: http://www.komunistickepravo.cz/…a_Gender.pdf
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload