Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Český jazyk

23. 07. 2017 v 10:29Off-line Anonym
Ahoj, syn má dělat reparát z jazyka českého, nemůžete mi prosím někdo poradit, nejvěrohodnější webovou stránku, kde bych našel co nejvíce informací k daným tématům

SLOVANSKÉ JAZYKY – dělení
VRSTVY JAZYKA – spisovna, nespisovná, obecná, hovorová, nadnářeční, techismy a moravismy, 4 základní typy nářečí
sociální – slang
argot – hantýrka
OHEBNÉ A NEOHEBNÉ SLOVNÍ DRUHY – poučky, co vyjadřují, dělení, uvést příklady
SLOVA PŘEJTAÁ Z CIZÍCH JAZYKŮ – obecná – příklady, skloňování, idea-vlastní -příklady, slova nesklonná, slova mezinárodní
MLUVNICKÉ KATEGORIE JMEN – rod, číslo, pád, vzor
MLUVNICKÉ KATEGORIE SLOVES – osoba, číslo, čas, rod, vid, třída, vidové dvojice
VĚTY JEDNOČLENNÉ A VĚTY DVOJČLENNÉ (slovesné a ekvivalentní)
VĚTNÝ ROZBOR – graf závislosti větných členů - „PAVOUK“ - PO, PŘ, PT, PK, PUM, Č, Z, D (předmět, přísudek)
DRUHY PŘÍVLASTKŮ - PKS, PKN, NĚKOLIKANÁSOBNÝ, POSTUPNĚ ROZVÍJEJÍCÍ, TĚSNÝ A VOLNÝ PŘÍVLASTEK
DRUHY VEDLEJČÍCH VĚT – vyjmenovat, uvést příklady
SOUVĚTI SOUŘADNÉ – poměry mezi hlavními větami, poměr slučovací, vylučovací, důsledný, přičinný
PŘÍKLADY A UMĚT ROZEZNAT – SS(souvěti souřadné) od SP (souvětí podřadné) s tím souví spojky souřadiící (a, i, ani, nebo, vždyť, ale dokonce) a sojky podřadící (že, když, aby, protože...)
23. 07. 2017 v 10:37Off-line smaragd15  (22/180/85)
Tak ako anonym toto si robiš srandu.Tak keď si otec mal by si to ty aj vedieť.A nemôžem pochopiť ako niekto môže robiť reparáty zo svojho rodného jazyka.Keby to bol cudzí tak som ticho ale vlastný?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
23. 07. 2017 v 10:37Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
Raději než webovou stránku kupte nějakou dobrou učebnici a třeba pracovní sešit, můžu doporučit http://didaktis.cz/…etail_LS.asp?… (hodí se i k matu***ě) a k tomu nějaký pracovní sešit na procvičování. Ono nejlepší bude zjistit, jakou učebnicí se řídí vyučující - k té potom můžete koupit i ten pracák, pokud v něm bude klíč.
23. 07. 2017 v 10:39Off-line Anonym
No vtipné na tom totiž je to, že na konci roku když vraceli učebnice ze všech jazyků, musel vrátit i syn. Učitelka mu řekla,že má k dispozici sešit a zbytek,co neví,si musí najít na internetu.
Něco málo jsem jako podklady zpracoval ...ale chtěl jsem se zeptat,jestli někdo nezná nějáké osvědčené stránky!:)
23. 07. 2017 v 10:40Off-line Anonym
Mr.Anonym: Díky moc! Ovšem zapomněl jsem zmínit,že syn je v 7.třídě ZŠ. Takže myslím,že ten přehled učiva ze SŠ, bude moc rozsáhlý.
23. 07. 2017 v 10:43Off-line Mr.Anonym  (27/-/60)
Je blbost ty věci hledat na internetu, tam je plno chyb :), proto říkám, raději kupte tu učebnici, kterou musel vrátit, ono jde i o to, že učitelka to zřejmě bude chtít slyšet tak, jak je to učila ona. Jinak samozřejmě čerpat se dá z Internetové jazykové příručky Ústavu pro jazyk český http://prirucka.ujc.cas.cz/ , ale je potřeba, aby si syn ty věci sám procvičil, vyzkoušel, protože jen tak se je opravdu naučí, ne tak, že si přečte pravidla.
23. 07. 2017 v 11:07Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Zaplať mu doučování u nějakého učitele. Ten bude vědět přesně co a jak je důležité se na reparát naučit. Kromě toho samotný fakt, že chodil na doučování, mu u toho reparátu pomůže, protože jeho češtinářka uvidí z jeho strany snahu a zájem ten reparát udělat.
23. 07. 2017 v 11:08Off-line Anonym
Lukino_Luk: Dík za radu. Myslel jsem si taky,že mu seženu profi doučování,ale co jsem tak koukal a zjišťoval,je to dost finančně náročný.
23. 07. 2017 v 11:12Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Pro své robátko přeci rodič udělá vše, ne? :-P
23. 07. 2017 v 11:37Off-line Vlado2  (61/180/80)
Sehnat profidoučování měsíc před reparátem je vždy značně finančně náročné. Ale tobě už v této chvíli nic jiného nezbývá. Jinak silně riskuješ, že jej svépomocí budeš učit něco docela jiného (a hlavně jinak), než z čeho bude zkoušený. Tak nepřemýšlej a sáhni po prvním ochotném kantorovi v okolí.
23. 07. 2017 v 11:46Off-line smaragd15  (22/180/85)
No jedine ten kto by sa mal usilovat zhanat ako čo sa naucit by mal syn a nie jeho otec.Keby sa ten syn pozrel čo sa ako bralo tak mžno by sa to už aj naučil ale syn povie radšej pohodlnejšie že to nemôže pochopiť a tak to to potom vypada
23. 07. 2017 v 12:20Off-line Vlado2  (61/180/80)
Smaragde, ten nešťastník, který jde dělat reparát, obvykle vůbec netuší "která bije". Taky mu to bylo až do teď úplně volné. Obvykle se proto ani nemá kam podívat na to, co probírali. Když cosi v sešitě omylem najde, tak stejně neví, co s tím. Ten reparát nepřiletěl třicátého června ze vzduchu!
V této chvíli fakt nemá smysl řešit, proč se to stalo a co se kdy prošvihlo. A už vůbec nelze doufat v zázrak, že dotyčné kopyto se náhle osamostatní a bleskově přijde k rozumu.
23. 07. 2017 v 12:25Off-line Anonym
Ono to je spíše z větší části chyba profesora,ale to nemá cenu řešit.
23. 07. 2017 v 12:54Off-line Titan24  (30/168/56)
Doporučuju Český jazyk v kostce, na uložto je ta učebnice tuším i v PDF ;)
23. 07. 2017 v 12:58Off-line Vlado2  (61/180/80)
Titane, ale ten kluk je v 7. třídě. Navíc většina kantorů slyší o "kostičce" stejně nerada, jako o wikipedii.
23. 07. 2017 v 13:15Off-line Stefja  (33/190/84)
Ano, kostku sice já ani další kolegové češtináři rádi nemáme, ale pro mě jako vyučujícího je důležité, aby ten člověk uměl, co umět má - a pokud tohle splňuje, tak nemám důvod řešit, jestli se učil z "kostky" nebo "frause", hlavně že pochopil souvislosti a orientuje se dané tématice. Další věcí je, že většina středoškolských učebnic prostě stejně jen rozvíjí základ, který se učí na 2. stupni ZŠ - stačí provést selekci teoretického balastu a další hromada učebního materiálu je na světě.
23. 07. 2017 v 14:21Off-line Anonym
Díky moc, stáhl jsem si tu kostku :) tak snad to bude dostačující :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 07. 2017 v 15:53Off-line smaragd15  (22/180/85)
Anonym odkáž láskavo tvojmu synovy že na ďalší rok nech sa učí v škole keď sa nechce doma učiť.Ja mám taktiku takú na učenie že ja v škole počúvam čo učiteľ povie a čo si mam napísať a potom doma len sedim a oddychujem keby to aj on takto robil nemusel robiť reparát
23. 07. 2017 v 16:50Off-line colombo  (103/192/90)
Anonyme, ty nesleduješ studijní výsledky svého dítěte během školního roku ? Myslím, že to takhle a na těchto stránkách nedáš, vypadá to na "minutu po dvanácté", zaspals toho víc.
24. 07. 2017 v 11:21Off-line i8051  (53/184/97)
Nikoli akri, moji synci by si doucko nebo dalsi informace nasli sami, kdyby ho potrebovali :-)
28. 07. 2017 v 01:35Off-line MICH  (28/189/71)
Dsiv vzkaz pro DSIV (alias blb)
jses i***t starému chlapovi nadávat ?? (neberu jako starého chlapi co byly na vojně mi rozumí)
takovým klukom jak ses ty chybý disciplína rád a slusnost k ostatním mysliš si ze kdyz tady obvinuješ nekoho ze je uchylny fort ze ses jako cool??uvědom si ze to jsou chlapi co ti mužou dávat rady do života ktere si za prachy nekoupíš i***te !! ses k***t a i***t v jednom jde videt ze jses blb tak se do něj nenavážej! Prosím!!!
Nikdy nevíš co právě dela ten tvuj otec a s kterou devkou !
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload