Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Tolerance gayů, respektuje vás okolí?

19. 09. 2011 v 18:54Off-line Gao  (60/190/88)
Zdravím, nemám přímo otázku, ale spíš bych chtěl otevřít téma ohledně tolerance gayů. Setkali jste se v práci nebo ve škole s netolerancí vůči gayům?

Já měl zatím štěstí. V práci to o mně pár kolegů ví (posledních pár let), ale žádné problémy nejsou. A když někdo něco zavtipkuje, tak se tomu ještě zasmějeme.

Co vy? Bere vás okolí?
19. 09. 2011 v 21:37Off-line Xman010  (33/177/-)
Mno, u nás na fakultě, je lepší se o gayích raději nezmiˇovat. Vím, je to vysoká škola, kde by měla panovat jakási tolerance a respekt názorů, ale bohužel tomu tak není. Např. na antropologii rodiny jsme měli profesora, který je zároveň i katolickým knězem. Panečku, to bylo haló, jak jsme otevřeli jednou téma homosexuality na semináři. Někteří studenti naprosto znechuceně opouštěli seminář, chtěli psát i dopis děkanovi.
Oficiální stanovisko vyučujícího k problematice gayů je, že: je to získaná vlastnost, podle něj je IN být gayem,, zvláště, v dnešní době, protože jedině tak podle něj má člověk šanci někde s něčím uspět, pak že je to nemorální, naprosto se to hnusí lidské normalitě, apod....
Kamarádi to o mě ví a pohoda....rodiče zatím ne.
20. 09. 2011 v 20:16Off-line Lambar  (37/184/68)
Xman010: To bude trochu zvláštní profesor. Možná je odborník,ale nesnáším takto úzkoprsé pohledy! A pak že bůh miluje všechny, hmm.

O mně to v práci neví a myslím, že je to tak lepší. Nic jim do toho není,všichni nejsou tak tolerantní,jak říkají. Jen to přehlíží,do tolerance to má hodně daleko. Ví to o mně jen nejbližší... a berou to v pohodě.
21. 09. 2011 v 20:43Off-line Martens  (45/193/88)
S vysloveně negativní reakcí jsem se nesetkal... je tedy fakt, že si docela vybírám, komu to řeknu... většina lidí o tom dokáže mluvit celkem v pohodě, ale taky někdy člověk slyší názory, že by se s prominutím poblil...
21. 09. 2011 v 22:00Off-line Ecthelion  (45/188/85)
Tak zrovna dneska jsem byl na obědě s kolegou z práce, co si spolu v pohodě rozumíme ve spoustě věcí... a při nezávazné konverzaci se servírkou při placení o tom, jak tam chodí dost lidí samotných, najednou začal vést hovory, jakože "ještě že vám sem moc nechodí ty čtyřprocentní, to bych sem nemoh, ty já hned poznám" (ne, nepoznáš, máš jednoho v kanclu), no bylo mi z toho trapně. Takže i u lidí, co si o nich člověk myslí, že jsou v pohodě a tolerantní, se dá tvrdě narazit.
22. 09. 2011 v 23:22Off-line Lambar  (37/184/68)
Ecthelion: I když se znáte, tak člověk kolikrát nevěří tomu, co ten druhý dokáže z pusy vypustit... už jsem se s tím také setkal ;-)
04. 10. 2011 v 23:32Off-line 5s4o0  (34/184/71)
vyloženě se šikanou nebo hrubým narážkám jsem se nesetkal, ale párkrát jsem slyšel na svoji osobu nějaký ten komentář, nejsem zženštilý, ale řekl bych, že jsem takový tem jemný typ, takže asi proto...vždycky nad tím mávnu rukou a jdu dál, je to toiž ubohý od těch lidi, spíš teda hetero kluků....jinak v mém okolí to ví jen ti nejbližší kamrádi kterým věřím, je jich 5 a těm vážně věřím že to neroznášejí, to b asi hned u mě skončili, ikdyž to přátelství je hodně silný
05. 10. 2011 v 14:31Off-line Kubik  (36/195/75)
Ve svém okolí znaá dost lidí co gaye přímo nesnáší a také jsem se setkal s názorem: "já bych jim ty ocasy sekal a pak jim je strčil do p***le ať si to pořádně užijí".

Je mě to docela líto, když v dnešním světě mě přijde, že to je úplně normální.
27. 11. 2011 v 13:19Off-line Fif_a_A  (31/175/78)
Řekl jsem to Matce .. a myslel jsem že budu mít nůž v hrudi ! :/
Musel sem na 2 měsíce z domu .. Od té doby má na mě různé narážky :) Jednoduché to není :)
27. 11. 2011 v 13:45Off-line Xman010  (33/177/-)
Ty jo....no já nevím, ale zatím nějak nic nebudu říkat, protože stejně nejzdím domů jednou za měsíc, na víkend, ale taky to asi nebudu "držet" pod pokličkou dlouho.....to je zvláštní situace, že se bojím něco říct někomu, kdo mi je nejbližší a stojí za zrodem mého života....
27. 11. 2011 v 13:54Off-line Fif_a_A  (31/175/78)
Když si to tak vezmeš .. Je to moje Vlastní matka .. která mě porodila ! Je to hnus no .. ale co se s tím dá dělat.. mě trvalo hrozně dlouho než sem se s tím smířil a už to mám ze vším všudy za sebou .. A můžu užívat života !
27. 11. 2011 v 14:09Off-line Xman010  (33/177/-)
tak to máš fajn....já teda zatím těžím z toho, že jsem doma fakt minimálně...tudíž, jak se vidíme, tak ani naštěstí není čas, na pobírání těhle témat....
27. 11. 2011 v 21:12Off-line Rinoa  (35/182/83)
chlapci, moc se toho bojíte. Já s tím nic nedělám, žádná věda jsem homosexuál, ví to takřka všichni, koho znám, vč. rodiny. A jinak bych si připadal, že lidem lžu.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 11. 2011 v 00:04Off-line Fif_a_A  (31/175/78)
Já se toho nebojím.. prošel sem si toho hodně .. Je mi jedno co říkají ostatní .. sou mi totálně někde :)
29. 11. 2011 v 05:04Off-line Petrzkaufu  (45/198/-)
Tak ja se za cely svůj život s negativem nesetkal.Doma to vědí uz od mých 21let co jsem si to byl ujasnit v Praze.A v praci i v blízkém okolí to taky vědí a co se jsem nabral svého přítele do prace,tak si kolegové oblibili i jeho
13. 02. 2012 v 14:43Off-line Dannek  (34/185/64)
Když si to tu čtu, tak se v mnoha komentářích poznávám. Ve škole konkrétně na základce ,si hodně lidí myslelo, že jsem gay, učení mi šlo, pořád jsem se šprtal asi mi záviděli, a dávali mi to poměrně najevo. Nedalo se to ignorovat, tak jsem to bral jaké to je. Tehdy jsem si ještě neuvědomoval, že budou mít pravdu. Potom to šlo ráz na ráz. Nedávám to najevo, že jsem gay. Snažím se to skrývat před okolím. Protože jsou lidí, kteří nás zato odsuzují. Ať si každý říká co chce, já si myslím svoje. Asi nám záviděj:)Každý je originál, každý je jiný a soudit člověka aníž bych ho poznal blíž je podle mého názoru hloupost.
21. 02. 2012 v 18:48Off-line pavel3256  (31/178/69)
U me je to zas tak ze jsem se snazilv sobe tu "teplotu" potlacit a doela se i to darilo prvda s zadnou holkou sem nic nemel ale ted od te doby co bylim sam tk se to ve me nak rozbourilo uz to nejde zastavit...:p
25. 02. 2012 v 01:47Off-line Hagal  (32/180/90)
S dobrými přáteli nebývá větší problém, s rodinou to může být horší (hlavně pro vaší psychiku) a pokud nemáte zrovna nejlepší vztahy v rodině tak bych v ranném věku určitě počkal na zadní vrátka pro případ špatné reakce.
Osobně jsem psal dopis, což nebylo zrovna nejšťastnější ale umožnilo mi to alespoň coming out uspíšit. Za tu neuvěřitelnou úlevu a pocit volnosti to rozhodně stálo, nebojte se toho.
25. 02. 2012 v 16:50Off-line SinnerX  (33/183/84)
Rodina a pratele to vi. Nikdo s tim nema problem. Asi to bylo trosku prekvapko, i kdyz u nekterych ani to ne. Par lidi mi reklo neco jako "sakra, ja to tusil(a)" :-D
Jinak sem tam se samozrejme stane, ze clovek narazi na nejakeho sovinistickeho burana, ale neni duvod s z neceho takovyho delat teykou hlavu. Proste kdyz nekde uslysite nejaky buransky kecy, tak to pustte druhym uchem ven a je to.
25. 11. 2014 v 17:23Off-line CuteToy  (23/180/60)
Ja v skole..... Ludia v mojom veku ma zastavuju na ulici a pytaju sa ci je pravda, ze som gay... :(
25. 11. 2014 v 17:37Off-line Stianski  (56/175/85)
Žádat toleranci je nesmysl. Tolerovaná osoba, skupina, menšina, jsou v podřízené roli. Tolerovat znamená trpět, dovolit. Když aktivisti žádají pro gaye toleranci, de facto škodí.
Jediný přijatelný požadavek je respekt.
25. 11. 2014 v 18:18Off-line onlip  (61/180/84)
Souhlasím. I s tím, že respektu je nutno se dopracovat - nepřichází sám od sebe. Potrvzuji, co říkají mnozí výše - s negativní reakcí jsem se nesetkal.
25. 11. 2014 v 18:28Off-line Clas  (29/-/-)
Stianski: Přesně s tímhle souhlasím. Dle mně velice múdry názor. Presne tak to je. A proto nikdy nikoho nebudu žádať o toleranci a ani mi nebude vadit, když mně nebude tolerovat.
13. 09. 2015 v 20:57Off-line KRTEczeK  (27/193/85)
Já mám asi stěstí na lidi, se kterýma se stýkám...... :) Rodina je naprosto v pohodě a přátelé taky. Mám dva kamarády, které považuji za "nejlepší" jeden dokonce souhlasil, že semnou půjde do gay klubu :D (moc se mu tam teda nelíbilo, nicméně to překousl) a druhý se vždy projevoval jako homofob.... Když jsem mu řekl, že jsem gay úplně změnil názor. :)
13. 09. 2015 v 22:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Krtečku, tys na to kápl... to je totiž nejlepší způsob, jak z homofobů "udělat" gay friendly... když budeme všichni zakuklení a s heterákama nadávat na buzeranty tak pak těžko můžeme chtít ve většinové společnosti respekt a pochopení... já se taky setkal s pár lidma kteří neměli rádi gaye jen proto, že si je představovali jako kreatury s barevnýma p**ama v zadku a koženým postroji : ))hodně lidí mi řeklo že si gaye představovali trošku jinak, a to je přesně ono, skreslený obraz v očích veřejnosti, skutečně patologických nesnášenlivců gayů zas tolik není, ale většina je prostě dána falešnou představou
13. 09. 2015 v 23:31Off-line markus04  (44/180/125)
Nejsme v Rusku ani v Polsku, atd. Jsem názoru že v České republice je tolerantnost vůči gayům přiměřená až dobrá. Samozřejmě se sem tam vyskytne nějaký primitivní b***c. Osobně jsem se diskriminací k mé osobě nesetkal. Rodiče i přátelé o mě vědí že jsem gay. Když se mi někdo ze známých zeptá zda nejsem náhodou gay, tak mu odpovím ano jsem. Zatím mě kvůli tomu nikdo nezavrhl nebo se neotočil zády..možná proto že svoji orientaci jsem nikdy neměl potřebu dávat na veřejnosti najevo...já jsem gay. Nepodporuji Prague Pride, neboť z větší části se tam náctiletý ale i starší jen předvádějí a nejsou zrovna tím zprávným příkladem. Není divu že pak hetero orient. společnost na Nás někdy kouká divně. Pokud chceme aby Nás většinová společnost více respektovala, tak pro to něco dělejme. V zaměstnání, v práci, ve svém řemesle, atd. Pokud budem jen se předvádět na Prague Pride, nebo na veřejnosti či na internetu pohoršovat veřejnost a dělat ostudu jak např. Zelenka, Rejmon, atd.
13. 09. 2015 v 23:52Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tolerance v Česku je hlavně falešná. Češi se přetvařují, protože to umí báječně, ale v soukromí mezi "svými" kamarády se krásně ukazuje, co si skutečně myslí. Aneb, češi jsou tolerantní do té doby než se osobně setkají se dvěma společně jdoucími homosexuály. Nemluvě o tom, když se jim dva gayové nastěhují do sousedství.

Řekl bych, že upřímně tolerantní reakce jsou na lesby, protože ženské homosexualitu u druhých příliš neřeší (v negativním slova smyslu) a chlapům se představa dvou líbajících se holek líbí.
14. 09. 2015 v 01:56Off-line BussterX  (103/130/150)
Luk: no a ty už ses někdy nastěhoval do něčího sousedství a do společné domácnosti se svým přítelem? Já jo čéče, a žili jsme tam spolu 13 let... po čase si se sousedkama vyměńoval recepty na buchty ten můj a sousedka přes chodbu byla moje spolužačka ze základky takže si k nám občas odložila děcka : ))
14. 09. 2015 v 02:31Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No jo, jenže mluvíš o sousedkách. Docela rád bych věděl, co sousedi, tedy zpravidla zemědělci, soustružníci, kominíci, stavaři... všichni tihle drsní macho chlapi. :-P
15. 09. 2015 v 19:19Off-line esthetique  (41/-/-)
Tam co žiju to už dávno nikdo neřeší, a to obecně, ne jen můj případ
15. 09. 2015 v 20:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Lukino: vole málokdo byl drsnější než já, dělal jsem tehdy vyhazovače v kasinu . ))
15. 09. 2015 v 20:43Off-line MichalOstrava  (30/176/100)
Ne,nerespektuje.
Ale jsem zvyklý,takže si nestěžuji.
16. 09. 2015 v 09:20Off-line Coozle  (28/178/66)
V práci jsem to přiznal hned první den. Všichni to berou v pohodě, zejména holky. Od té doby se o tom nikdo nijak nezmiňoval takže to je asi všem u ř**i. V předchozím zaměstnání jsem od několika kolegů slyšel všelijaký kecy o teplouších atd. No jen jsem se tomu zasmál, všechno to byli starý dědkové vychovaný za minulýho režimu, tak se podle toho i chovaly. Ono dost záleží na věku toho komu to řekneš. Lidé mezi 20-35 to berou úplně v pohodě, se staršíma už je to trochu horší.
16. 09. 2015 v 11:24Off-line BussterX  (103/130/150)
Coozle: já nic nepřiznával, nic jsem nespáchal tak se nemám k čemu přiznávat, jen oznamuju každýmu s kým se dostanu do těsnějšího ať už pracovního nebo jiného kontaktu skutečnost, že nejsem příznivcem rybinou zapáchající k***y alebrž elegantně tvarovaného hrdě se tyčícího pyje
21. 09. 2015 v 01:52Off-line M.a.n  (26/177/85)
Otázka je jestli jsou homosexuálové ochotni respektovat heterosexuály nebo je to takový malý "islámský stát" :D
21. 09. 2015 v 02:35Off-line BussterX  (103/130/150)
M.a.n : to asi máš na mysli takový ty heterosexuály, co tady mají profil na gayseznamce, jsou tu od rána do večera, v profilu mají napsaný "hetero" a říkají, že jsou tu ze zvědavosti, na pokec, že tady mají kamarády, že by to chtěli skusit ale teda jako jinak že sou na holky a ble ble ble... máš teda na mysli tyto "heteráky" ? Protože toto jsou jediní heteráci kteří si nezaslouží toleranci ale pár facek aby se jim rozsvítilo, taky bych v 19ti uvítal kopanec aby se mi rožlo dřív než v šestadvaceti, že nejsu heterák, teď toho času lituju : ))
21. 09. 2015 v 09:58Off-line igy  (38/173/81)
Na škole gymplu to o mně nevěděli, ale o dvou jiných ano (z těch to sálalo, tak tajit nemohli) a nikdo je neřešil. Prostě se to vědělo a tečka. Z učitelů se nikdo nevyjadřoval, tak nevím. Jen v biologii jednou učitelka u genů zmínila, že mohou za homosexualitu. Já ji opravil, že už zase ne, že to co si mysleli někdo další vyvrátil (tehdy, teď už našli zas něco nového), a ona překvapivě odpověděla, že to je škoda.
Na univerzitě jsem se s lidma moc nekamarádil, jen s jednou holkou a ta byla nadšená, když se to dozvěděla. Asi vždy toužila mít gay kamaráda :D

Otázka je sice na školu, ale doplním práci - v bývalé to neřešili. Do současné mě dotáhl přitel a všichni to věděli už předtím, protože mě vodil na firemní večeře. Šéf nám i zařizoval svatební cestu.
30. 09. 2015 v 21:47Off-line Betonica  (39/191/93)
Mam zkusenost takovou, ze pokud jsem ja v ramci bezne normy, pak bezna norma se mnou nema problem. Jednoduse receno: pokud neprudim ja, neprudi me nikdo jinej. Vyjimky samozrejme existuji, s temi ale uz umim zachazet - rychle si s nimi vyjasnim, co ano a co ne.

Nemam zadnou primou negativni zkusenost ve smyslu sikany, znevyhodneni nebo utlaku. Naopak. Mam primou zkusenost s pozitivni diskriminaci, kdy mi moje otevrene homo zalozeni pomohlo pri pohovoru o misto. Dostal jsem prednost mimo jine proto, ze jsem v minule praci delal i LGBT veci, ktery v te nove firme tehdy rozjizdeli. A tahle zkusenost mi asi dost pomohla :)
30. 09. 2015 v 22:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Tady máte doklad o netoleranci - http://www.nakluky.cz/…zzenstilost/
30. 09. 2015 v 22:55Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak já jako gay bych asi taky těžko toleroval dvě enormně zženštilé "čičiny" v bytě nad nebo podemnou. Nikoli však proto, že by mi vadila zženštilost jako taková, ale prostě bych nesnesl poslouchat dvě afektované štěkny, páč mám rád svůj klid. Takže tolerarance samozřejmě ano, ale očekávám ji i od druhé strany, tedy od homoklád, aby jakkoli svým chováním nenarušovaly život ostatním. Prostě slušnost a ohleduplnost. :-P
30. 09. 2015 v 23:04Off-line BussterX  (103/130/150)
Jak víš, že by dvě afektované štěkny v bytě pod tebou hlučely? aha... předsudek homofoba... :P btw dvě štěkny spolu nikdy nebudou, protože afektovaná lejdy nesnáší jiné zženštilce a touží po chlupatém smradlavém mačovi :P
30. 09. 2015 v 23:06Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ale já napsal enormně zženštilé a kdyby štěkaly ne že automaticky budou. :-P

Prostě jsem tím myslel to, že nemít rád gaye nemusí nutně znamenat, že ho nemám rád proto, že je gay, ale že mě narušuje soukromí :-P
30. 09. 2015 v 23:07Off-line BussterX  (103/130/150)
Aha, a kdyby tam afektovaně štěkali dva kulturisti tak ty bys tam snesl v bytě pod tebou? O_o
30. 09. 2015 v 23:11Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Kdybych je slyšel, tak by mi vadili. Ona ale není mluva jako mluva. Podemnou bydlí babka a ten její hnusně prastarý pisklavý a hejkavý hlas je taky na pěst. :-P
01. 10. 2015 v 14:00Off-line esthetique  (41/-/-)
Jen se ohrazuju vůči slovu PŘIZNAL. nemělo by se to přiznávat, ale SDĚLOVAT. není to totiž NIC ŠPATNÉHO ANI NEZÁKONNÉHO.....
01. 10. 2015 v 14:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Jakože když tankuješ na benzínce tak při placení neříkáš "jsem gay a chci platit" ? :)) nejlepší byla scénka s Jimem Carreyem ve které jako gay nakupuje v rychlým občerstvení a svoje gayiství (teda té hrané postavy samozřejmě) tam prezentuje opravdu nepřehlédnutelným způsobem : ))
http://www.videacesky.cz/…bevedomy-gay
01. 10. 2015 v 14:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Estetik: přesně, toto už jsem tu jednou psal v jiným vlákně... nic jsme neprovedli, slovo "přiznat se" není na místě a znamená to, že ten někdo cítí svoje gayství jako něco nepatřičného a není s tím zcela srovnán ještě ve vztahu k okolí (jen hádám)
01. 10. 2015 v 18:25Off-line BussterX  (103/130/150)
No to by ses divil jak na malým městě každej řeší KDO S KÝM A CO dělá v posteli : ))
05. 07. 2017 v 20:20Off-line CuddlyCat  (36/173/75)
Nikdy jsem neměl problém. Jen mě nebaví pořád odpovídat na ty blbí předsudkoví otázky.
05. 07. 2017 v 20:45Off-line CuddlyCat  (36/173/75)
Simsalabim: Takové věci nenosím v široké veřejnosti a je to dámský kilt... Spíše Kdo dělá tátu atd,
05. 07. 2017 v 21:01Off-line CuddlyCat  (36/173/75)
Simsalabim: Oproti pánskému je rozdíl jen v délce :P
05. 07. 2017 v 21:14Off-line iglw  (48/172/77)
Ano,u nás žijeme v tolerantní společnosti!!!Nemám s tím problém!!
07. 07. 2017 v 04:25Off-line takypedro  (43/171/73)
P**us, ať si kluci šukaji dírky svých kluků doma v soukromí, ale ať to netahaji na veřejnost. Mě to jako bisexuála uráží..Upřímné buzní vlastenecké piny a falešné tolerantní fb.skupiny, bože to je vůl jako stůl a ještě s chybami
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 07. 2017 v 09:54Off-line misanek007  (24/-/-)
Ignorace, ne toletance. ale jako asi celkem ok.
07. 07. 2017 v 20:45Off-line takypedro  (43/171/73)
Trávit 6,p**us jsi opravdu velký, kdyby jsi měl v mozku mapu, jakožto nemáš, tak je to těžký zjistit, že ufňukaná buzna je horší než třídní nepřítel, takový hovna tady nepíše ani michal horní, jestli ti ještě náhodou nepsal, podívej se do zrcadla na svůj ksicht, aby si zjistil, co jsi za p..iču
10. 07. 2017 v 21:31Off-line Wasteman  (30/-/-)
Nerespektují. Berou na mě louče a vidle, dokonce jsem měl jednou mrtvou veverku ve schránce a spoustu bukvic. Veverka dobrá, nejlepší Vánoční večeře evr
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload