Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Psychické problémy

25. 08. 2017 v 23:24Off-line Anonym
Ahoj, chtěl bych se zeptat, má tu někdo zkušenosti s obsedantně kompulzivní poruchou? Vité, mám určitě psychické problémy a obávám se že podle příznáků to dost sedí a bojím se, aby to nebyl můj případ.Celé to vzniklo kdysi na základce, chodil jsem na zakladku, která byla pouze do páté třídy, kde mě už kdysi šikanovali(hlavně fyzicky).Po pěti letech jsem tedy šel na jinou zakladku, kde jsem si našel kamarada, tedy na začátku to tak vypadalo.Bavili jsme se spolu neustále, seděli spolu v lavici.Po nějaké době se jeho chování začalo měnit, začal mít neustálé řeči ó tom, jak sedím v lavici, že sedím divně, divně chodím prostě všechno pomalu co jsem snad dělal, jsem dělal divně a já se tedy začal neustále kontrolovat, jestli fakt nemá pravdu a nechodim divně a tak, byl jsem neustále nervózní a nejistý sám sebou připadal jsem si divny.Časem se to začalo zhoršovat.Začal jsem se opravdu chovat jako postižený.Kontroloval jsem po sobě několikrát za sebou, jestli jsem něco nenechal v lavici, nebo nikde jinde, jestli jsem dobře zavřel dveře, když jsem přišel domů, jestli jsou zavřená všechna okna, jestli jsem vypnul plyn, když jsem si dělal čaj, jestli je všude zasnuto, jestli jsem vypnul žehličku a to všechno jsem kontroloval několikrát.Přišel jsem zkontroval, ale pořád jsem měl blbé myšlenky, že tam musím jít, co když jsem to zkontroval špatně.Po chvilce to přestalo, ale jen na chvíli, pak zase přišli jiné blbé myšlenky, třeba jsem neustále měl myšlenky, říct mé učitelce, že mě mamka mlátí, přitom to nebyla pravda, nebo říct někomu, aby mojí rodinu zabil a tak, bál jsem se že to udělám a pak mě mamce vezmou a nebo mojí rodinu potom zabijou a pořád jsem myslel celý den na to co jsem během dne rekl, přišel jsem domu lehl jsem si a přemýšlel stále do kola, na něco jsem si nevzpomněl a znovu od znova přemýšlel. Ségra na mě třeba mluvila a já na ni byl nepříjemný, protože jsem potřeboval přemýšlet.Byl jsem z toho všeho vylekaný, bál jsem se že jsem se zbláznil a začal jsem neustále brečet při hodinách, každou přestáku, pořád jsem utíkal na zachod se vybrečet a prosil vduchu, ať to přestane.Jednou jsem to už nedal a rozbrečel jsem si i před segrou, které jsem následně celé všechno řekl a ta to řekla mamce a navštívili jsme doktora, který mě poslal k psychiatričce, která vyhodnotila, že mám únavový syndrom a z toho jsem prý měl úzkostní stavy, ale toto všechno mi zůstalo až do dneška a stále to trvá, na čas se to vždy malinko zlepší a po čase zase zhorší a přidáji se k tomu třeba i jiné problémy a tak se chci zeptat, co si o tom myslíte? Předem prosim, aby jste si blbé komentáře nechali, děkuji.
25. 08. 2017 v 23:43Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Nejde. Prostě do vyhledávače na této stránce https://video.aktualne.cz/dvtv/ napiš Salomonová. :-P
25. 08. 2017 v 23:47Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Vyhýbat se stresu v tomhle konzumním systému, který se soustředí na výkon a nekonečný růst, má jak? :-P
26. 08. 2017 v 00:03Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
To video se týká i tebe, protože jsi taky mladej. :-P
26. 08. 2017 v 00:34Off-line Peta80  (43/187/-)
Anonym: ty opakované (byly opakované?) kontroly na OCD sedí, ty myšlenky nevím, byť to opakované procházení si událostí v podstatě taky sedí... četl jsi třeba https://cs.wikipedia.org/…3%AD_porucha ?
26. 08. 2017 v 00:42Off-line Anonym
Peta80:Teď nerozumím tvé otazce? Ty opakované byli opakované? Ano četl a všechno sedí i ty myšlenky tam jsou :(
26. 08. 2017 v 00:58Off-line Peta80  (43/187/-)
Anonym: jestli ty kontroly (něčeho) byly opakované, např. to zavření dveří, že člověk to zkontroluje, poodejde, vrátí se, znova zkontroluje, a takhle třeba 3x nebo 5x (nebo jiné číslo), nebo třeba že zamkne, ještě nevyndá klíč a buď odemkne a zamkne znova (zase x-krát), nebo že opakovaně zkouší (zase x-krát), že už tím klíčem dál otočit nejde... něco takového?
26. 08. 2017 v 08:29Off-line Anonym
Peta80:Ano úplně přesně,připadám si jak cvok,snažím se to nedelat,ale nejde tomu poručit :(
Tranquillo92:Předepsala mi setralin actavis (jsou to nějaké přírodní antidepresiva lehké),ale to už beru dlouho a nic se nezmenilo.Psychyatricku chci už dlouho změnit ,ale bohužel ve městě kde žiju je jen jedna dětská,ale teď mi má být 18,tak snad už to bude s tim výběrem lepší.
26. 08. 2017 v 09:08Off-line Charles2300  (32/183/85)
Tipicky OCB..tim trpi i nas slavny Youtuber Fatty Pilow...ja zase trpim Panickou poruchou a uzkostmi... ale ty ryby zkusim....dobrej lek na uzkosti je i kakao...je to takova lehka droga. :D je tu nekdo kdo trpi PP?
28. 08. 2017 v 02:36Off-line Peta80  (43/187/-)
Anonym: tak to je nejspíš ono OCD. A té psychiatričce jsi to popsal dostatečně detailně? Protože jestli ano a nerozpozná OCD, tak nevím, kdo jí dal diplom. Jinak vyléčit se z OCD (nebo alespoň zlepšit stav) nemusí být vůbec jednoduché.
28. 08. 2017 v 07:50Off-line MxP  (22/185/80)
Pokud chápu tak ty máš nemoc která se projevuje u zdraveho člověka jako když je nervózní a čeká na něco... vše si kontroluje a zabavuhe se. Akorad že ty to máš nonstop. Dost zajimavé... moc lidí tu neporadi no :/ tak přeju hodně štěstí
28. 08. 2017 v 11:13Off-line Peta80  (43/187/-)
MxP: trochu podobný to je, ale rozhodně ne stejný, OCD je daleko víc... náročnější? Vyloženě potřeba tu kompuzi udělat...

Jinak s antidepresivy opatrně:

"SSRIs can cause various types of sexual dysfunction such as anorgasmia, erectile dysfunction, diminished libido, genital numbness, and sexual anhedonia (pleasureless orgasm).[37] Sexual problems are common with SSRIs.[38]"

"Occasionally symptoms of sexual dysfunction may persist after discontinuation of SSRIs.[37][40][41]" (!!!)

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/PSSD
28. 08. 2017 v 18:31Off-line Betonica  (39/191/93)
OCD znam, ma ji muj ex partner. Zadna online debata ale nestanovi presnou diagnozu, na zaklade ktere se pak urcuje dalsi postup.

Pokud mas podezreni, ze trpis OCD, obrat se na obvodaka, ten te posle na psychiatrii (nebo se tam objednej rovnou).

OCD se obvykle leci kognitivne-behavioralni terapii (KBT) u psychologa (v zasade jde o nacvik novych vzorcu chovani v zatezovych situacich) a leky (obvykle antidepresiva nebo antipsychotika), ty predepisuje psychiatr nebo obvodak.

At je to jakkoli, rozhodne s tim neco delej, protoze muj ex je mym ex predevsim pro OCD, se kterou nehodlal nic delat a ktera nas nakonec rozdelila.
28. 08. 2017 v 18:37Off-line Peta80  (43/187/-)
Betonica: nic ve zlém, ale člověku, co si to nezažil, se to snadno kecá. Ono to není zdaleka tak jednoduché, jak se může zdát...
28. 08. 2017 v 18:47Off-line Betonica  (39/191/93)
@Peta80: Ja vubec netvrdim, ze to je jednoduche. OCD nemam, ale s OCD clovekem jsem leta zil. Tak zas ver ty mne, ze to neni lehky ani pro nas nejblizsi. Musel jsem se naucit vsechno rovnat, nic neplanovat na cas, protoze to na cas nikdy nevyslo a tak dale a tak dale... A kdyz se OCD clovek nehodla ani po mnoha rozhovorech se svoji OCD sve*** lekarum, pak jsme sli od sebe. Mam ho rad, ale mam rad i sebe!
28. 08. 2017 v 18:50Off-line Betonica  (39/191/93)
@Jsemnamlade: Tak OCD chovani ma nekdy skoro kazdy, urcite i ty. Zaklepal jsi neco takzvane na drevo nebo jsi sel zkontrolovat, jestli jsi zamkl aute nebo zhasnul svetlo? To je treba OCD chovani, delame ho vsichni, jen nam nezpusobuje tryznivy myslenky celej den.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload