Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Anglický jazyk

04. 09. 2017 v 20:20Off-line Anonym
Ahoj, chci se zeptat.Za 1) Za jak dlouho, když jsem úplný začátečník, se dá posunout do jazykové úrovně B2? 2)Jsem na učelišti a chci si po výučním listu udělat nástavbu, kde bych chtěl dělat matu***u z jazyka.Má otázka zní, když mám teď na učilišti němčinu, nevíte zda-li je možné, abych dělat matu***u, nikoli z němčiny, ale z angličtiny? :-) Děkuji předem za odpovědi :-)
04. 09. 2017 v 20:31Off-line sweet_boy  (22/184/74)
Angličtina je úplně easy... Stačí strávit hodiny u games of thrones... nebo tvého oblíbeného seriálu... Pak ta nějaká gramatika, kterou najdeš na stránkách HelpForEnglish. A když se chce všechno jde... Btw úroveň matu***y je B1
04. 09. 2017 v 20:36Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Angličtina je easy, dokud se před tebe nepostaví anglicky mluvící člověk (učitele angličtiny nepočítám) a nezačne se tě na něco ptát. To bys dost možná jen čuměl s otevřenou hubou a nebo bys utekl. :-D :-P
04. 09. 2017 v 20:59Off-line Martin.19  (27/-/-)
Dost pomůže tzv. podcast. https://www.youtube.com/watch?… třeba pro příklad. Hodně angličtinu poslouchej. I když to tak nevypadá, postupně se do toho dostaneš a díky tomuto třeba rychleji. Zvládáš němčinu - angličtina je jednoduší (alespoň pro mě)
04. 09. 2017 v 21:12Off-line igy  (38/173/81)
Souhlasím se seriály, vícero, anglické i americké, aby ses učil různé přízvuky. Pak si třeba překládej texty písniček nebo jiné věci, aby ses učil i zásobu. Pak zvládneš třeba i povídky nebo nějakou knížku... A moc dobré je samozřejmě i komunikovat s jinými lidmi - ale u toho musíš počítat, že nemusí mluvit gramaticky správně, tak aby tě nenaučili nějaké hovorové výrazy, které by pak mohli vadit u zkoušek.
A naopak co mi vůbec nepomohlo - škola, protože učitelka to pořádně neuměla, a ani opakované několikatýdenní jazykové pobyty v anglii, protože tam stejně jsi většinou v okolí čechů. A help4english jsou fajn stránky na cvičení, ale na učení mi to vůbec nesedlo. To jsem se víc naučil právě ze slovníků a z překladů.
Jo a dělal jsem CAE po deseti letech, ale to spíš že v tu chvíli byl čas a důvod, jinak bych to dal dřív. Ale jestli za čtyři roky školy, to se budeš muset snažit.
04. 09. 2017 v 21:44Off-line Anonym
Igy:Teď až do příštího září chci chodit na doučování než udělám učňák (jsem ve 3 ročníku) a v září bych chtěl odject do Anglie,kde bych chtěl chodit na kurzy.
04. 09. 2017 v 22:05Off-line numberfour  (26/187/-)
Olivere: Naučit se základy AJ je jednoduché, ale umět angličtinu pořádně a do hloubky, to rozhodně lehké není,... Jsou různé případy kdy se hodí použít různá slova,...atd,...
Nejsem si jistý, co všechno zvládneš za rok, ale pokud budeš mít možnost tak do toho jdi. Ve spoustě firem nekoukají ani tak na vzdělání jako na jazyky,.... a taky kolik umíš jazyků, tolikrát si člověkem.
05. 09. 2017 v 13:48Off-line Mr.John  (23/185/69)
Mužeš maturovat z jakéhokoliv jazyka který se na škole, ve které matu***ní zkoušku skládáš, vyučuje. Nás třeba také dost popletly tím, že máme AJ i NJ a hlavní jazyk nazývají jako matu***ní, ano, je lepší na matu***u (přeci jen 4 hodiny nebo 2 hodiny týdně je rozdíl, ve 4. ročníku vedlejší není vůbec), ale to jaký jazyk si vybereš jestli AJ nebo NJ je jedno.
05. 09. 2017 v 17:11Off-line Matak  (102/-/-)
Pokud se chceš zlepšit doporučuji ti stáhnout aplikaci na mobil busuu (nevím jestli je i na android) je fakt dobrá :)
05. 09. 2017 v 17:52Off-line atrey1  (33/173/74)
Duolingo :p
05. 09. 2017 v 21:01Off-line igy  (38/173/81)
A co bys z toho filmu měla, kdyby tam byly anglické titulky a české titulky? Bys furt jenom četla, ani by ses nad tím nestihla zamyslet a obraz bys vůbec nevnímala. Takže nic. Navíc titulky nejsou nikdy doslovný překlad - většinou je to dost zkracované, aby se to stihlo přečíst :D
06. 09. 2017 v 00:28Off-line JohnnyG  (26/178/84)
Lepší než kurz v B***ánii je zajet tam s menším obnosem, cestovat, přespávat po kempech s trochou štěstí si tě na pár dní vezme nějaká rodina k sobě aby ti ukázali jaké to u nich je. Já mám takhle super rodinu u Yorku a chtějí abych si příště přivedl i přítele. S mými novými známými jsem se seznámil u pilsnera a slivovice. Jsme super parta, já, amík, novozélanďanka, anglán s anglánkou a skot. Anglicky se neučí, s tím jazykem musíš prostě žít, aktivně ho používat. Po mé zkušenosti vím že i když jsem s partou kde každý mluví jinou angličtinou, jsem schopný všemu rozumět. I ti angláni měli chvilkama problém, hlavně ten skot tam furt pletl gaelštinu :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload