Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Opravdoví přátelé

16. 09. 2017 v 01:06Off-line Radas97  (26/180/78)
Každý máme kolem sebe více či méně přátel. Ale když se tak zamyslím, tak si uvědomím, že na žádného z mých přátel se nedokážu spolehnout jako na opravdového přítele, na kterého bych se mohl obrátit v jakékoli situaci.

Jak to máte vy ostatní?
Pokud někoho takového máte, jak vaše přátelství vzniklo a jak se vyvíjelo?
16. 09. 2017 v 01:42Off-line igy  (38/173/81)
Mám takové přátele a jsem za ně moc rád. Na druhou stranu mám poměrně dobrý život, takže ty potřeby nejsou nijak závratné nebo by to bylo nečekané. Nepočítám, že by mi někdo pomohl v chybách, co si způsobím vlastní blbostí. A stejně tak nepočítám, že bych v něčem takovém někomu pomáhal. Ale mám schopné přátelé, u kterých to nenastane.
Takže vlastně by mě zajímalo, v čem si myslíš, že by mohl potřebovat na kamarády spolehnout? Jestli jsi po nich možná nechtěl příliš?

A jak vzniklo? Úplně stejně jako jakékoliv jiné. Jen se vyvíjelo úspěšně oboustranně v dobrotě a laskavosti. A občas jsem jim pomáhal, když jsem mohl, a přitom sám nic nechtěl. I tím asi můžu čekat tu pomoc od nich. Ne na oplátku nebo jako dluh, rozhodně ne. Ale spíš že by taková žádost byla tak neobvyklá, že by ihned pochopili, že jsem v krizi.
16. 09. 2017 v 08:04Off-line Vlado2  (61/180/80)
Spíše akademická otázka, kde kromě věku hraje roli víc věcí:
- Jak dobře a jak dlouho se oba znají
- Znalost a předvídatelnost reakcí obou na různé situace
- Schopnost vzájemné spolupráce při řešení problémů
- Oboustranná ochota sdílet veškeré informace (i ryze soukromé a intimní)
- Dostatečná vzájemná empatie či alespoň trvalá ochota naslouchat a chápat
- ...
Na druhé straně je potom otázka v jakých situacích očekávám od dotyčného pomoc a obráceně, kam až jsem ochoten při poskytování pomoci zajít. Zde jsou vždycky určité hranice - zvláště jde-li o peníze či když jsou s pomocí spojena určitá rizika.
16. 09. 2017 v 10:26Off-line Fishbone  (28/176/54)
Právě proto já osobně rozlišuji, kamarády a známé.
Na kamarády se dokážu spolehnout, můžu jim říct o svých problémech a úspěších, dokážeme diskutovat apod.
Známí lidé jsou ti, se kterými se znám jen okrajově, zdravíme se občas prohodíme pár slov, ale netrávím s nimi čas, že bych vyloženě chtěl.
Podle mě máme známých všichni mraky, ale opravdových kamarádů je fakt málo a je třeba si jich vážit :)
16. 09. 2017 v 10:58Off-line Firedog  (23/175/70)
Dřív jsem měl opravdu dobrý kamarády, na který se dalo spolehnout. Úplně normálně jsme se bavili i o věcech, o kterých by se většina ostatních asi styděla mluvit. :D Dneska už je to ale horší..
16. 09. 2017 v 11:22Off-line Vlado2  (61/180/80)
Firedogu, ale to je naprosto přirozené. Jakmile změníš prostředí (ZŠ → SŠ), tak se změní okruh lidí, se kterými se každý den stýkáš. Navíc v dětském věku jsi "přátelství" posuzoval podle trochu jiných k***érií.
16. 09. 2017 v 12:58Off-line Firedog  (23/175/70)
Měl jsem na mysli ty stejné přátele. Jako děcka, když jsme na tom byli víceméně "stejně", jsme si rozuměli dobře, ale jak se mi začínali líbit kluci, tak jsme se od sebe čím dál víc vzdalovali a dneska už to není tak pevné přátelství, jako bývalo třeba před 6-7 lety. Heterák nikdy plně nepochopí gaye, stejně jako gay nikdy nepochopí heteráka. (Toto je fakt a nemá smysl o tom nějak diskutovat, heteráci totiž vyznávají úplně jiné hodnoty a postoje, než gayové). Jsou to dva z erotického pohledu naprosto odlišné světy, co musí dělat kompromisy, aby spolu mohly vyjít. A opravdu oddané přátelství není o kompromisech...
17. 09. 2017 v 13:48Off-line kloudik  (38/182/80)
Tak opravdových kamarádů mám celkem 7. už od malička sme si nic nezáviděli, dycky sme si pomáhali řešit různé tehdy velké problémy, poskytování falešných alibi že sme byli někde spolu když někdo udělal průšvih (vždycky se na to přišlo, ale pokaždé sme to udělali zas), ve věku do 25 let se potvdilo, že v nouzi poznáš přítele ať už to byla obyčejná hospodská rvačka nebo něco vážného. teď už se problémům vyhýbáme tak od sebe nic nepotřebujem, ale bez mrknutí oka pro sebe uděláme první poslední bez ohledu na rizika.
abys někoho opravdu poznal, musíš ho znát od útlého dětství a trávit s ním hodně času....
16. 12. 2017 v 21:05Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Spontánne.. To potom už neskôr časom vieš čo je to za človeka. Môj naj kamoš, s tým som sa stal naj kamoš behom jedného večera keď sme spolu vyrazili von. Náramne sme si rozumeli po celý ten čas už od prvej minúty, keď nie 25. sek***y. Pokiaľ nemáš takých kamarátov na ktoých by si sa mohol spolahnúť, zrejme bude problém s oblasťou v ktorej ich stretávaš. Príklad, pokiaľ si nájdeš kamarátov na základe toho že máš auto a veľa prachov, čo iné sa dá čakať.
16. 12. 2017 v 23:56Off-line patrickcaava  (28/164/50)
Přátel mám mnoho, ale taky nemůžu 100% říct, že bych jim mohl říct vše, ale tak to asi nedělá nikdo :) Druhou věcí je, že kdybych říkal přátelům vše, tak by pak mí přátelé skončili u cvokaře, a cvokař by potom také potřeboval vyhledat odbornou pomoc :D
17. 12. 2017 v 05:42Off-line Monogatari  (43/195/80)
Podle toho co píše, tak už se znají a říkají si vše.
17. 12. 2017 v 19:41Off-line onlip  (61/180/84)
Pokud vynechám pokrevní svazky, přátelství má absolutní hodnotu. Vyšší než láska, protože není podmíněno sexem. Tím slovem šetřím, stačily by prsty jedné ruky středně zdatného truhláře. Dlouholeté vztahy prověřené mnoha zátěžovými situacemi. Denně děkuju vyšší moci, že jsme se našli.
patrickcaava: Úplně všechno. Úplně. A přímočařeji než u zpovědi nebo psychiatrovi.
18. 12. 2017 v 15:55Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
A co když nemam kamarady?
18. 12. 2017 v 16:09Off-line Radas97  (26/180/78)
Tak jsi na tom prakticky stejně jako já :D
18. 12. 2017 v 16:13Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Sad reacts only.
18. 12. 2017 v 16:18Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
To je ale p**ovina.

Kamarady mužeš nahradit nadměrnou konzumaci drog.
18. 12. 2017 v 16:33Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Hledam kamarady, v děcaku jsou taky dalši 3?
18. 12. 2017 v 17:14Off-line Betonica  (39/191/93)
Slysel jsem uz tunu ruznych definic pratelstvi. Nejvic mi pasuje ta o tom, ze zatimco lide odchazeji, pratele zustavaji. Jsou jakymsi stredobodem, zazemim, pristavem v dobach zlych a spolecnym horizontem v dobach dobrych. V pratelich nejvic ocenuji, ze o mne vedi vsechno a presto nejsem souzen a hodnocen, prave proto, ze vedi vsechno.

Tedy. Pratele tak, jak jsem popsal, mam 2, jednu zenu a jednoho muze. S onou zenou jsem se seznamil skrze sveho ex, on odesel, ona zustala. S druhym p***elem jsem se seznamil pred lety tady a vzajemny respekt a hluboka ucta nas spojila a spojuje.

K temto dvema patri asi 5 dalsich lidi, kteri jsou mi velmi blizko, avsak jim nerikam vsechno, nekterym uz a jinym zatim.

S tim, jak pises spolehnout se... V tomto bode se maximalne snazim, aby se pratele mohli spolehnout na me. Nebylo mi zatezko hodiny naslouchat, prijet v nevhodnou dobu a pomoci nebo jen pobyt.

Za sebe zduraznuju, ze pro me je klicova duvera a diskretnost.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 12. 2017 v 18:53Off-line esthetique  (41/-/-)
S nejlepsim kamosem kamaradime od 1. tridy, celou skolu jsme sedeli v jedne lavici, jeho p***elkyne je moje pravnicka, zaklada mi firmu, na oba se muzu 120% spolehnout a mam takovych pratel jeste par dalsich...
musis do lidi investovat, mysli se cas samozrejme, a ono se to vrati....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload