Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Mám problém se zrakem

20. 09. 2017 v 16:56Off-line Anonym
Ahoj, je mi 18 a od dětství mám problémy se zrakem s "barvocitem" nedokážu rozlišit tmavě zelenou od červené nebo světle zelenou a zelenou čím dál víc mám pocit že hůř vidím a přitom na očním jsem byl a vysloveně žádný vady nemám ani brýle nepotřebuji ale huř a huř vidím má s tím někdo zkušenosti
20. 09. 2017 v 16:59Off-line tajemnydavid  (32/184/115)
A kam chodíš na oční? Pokud někde v Praze doporučil bych ti 2 očaře. Sice nemám problém s barvocitem ale za to mám jiné zrakové vady.
20. 09. 2017 v 17:07Off-line Anonym
No byl sem jak v praze tak i v jiných městech a řekli všude že mám slabší barvocit ale mě připadá že sem na půl slepej
20. 09. 2017 v 17:09Off-line tajemnydavid  (32/184/115)
No tak to já těžko posoudím. :D To si o sobě někdy říkám taky. :P No a smím se zeptat v Praze u koho jsi byl? Doporučit na Barrandově můžu Zobanovou nebo v Motole Beránka v Centru zrakových vad.
20. 09. 2017 v 18:08Off-line Titan24  (30/168/56)
Šel bych s tím do Vojenský nemocnice. Tam mají taky dobré očaře :)
20. 09. 2017 v 19:30Off-line Fuhler  (102/-/-)
Je barvoslepost a barvocit to samí ?
20. 09. 2017 v 20:13Off-line onlip  (61/180/84)
Nejsem oftalmolog, tedy laicky: Lékaři - samozřejmě. Jistě ti nezakáží vitamíny řady B pro posílení nervové soustavy. A hlavně - potřebuješ psychickou pohodu, moře odpočinku. Na zraku se nejdříve projeví jakékoli vyčerpání, špatné rozpoložení. Ne nadarmo se říká: svět mu zešedl. Být smutný (s-mutný) souvisí s nářečním mútný; voděnka mútná je voda kalná. Vyčerpaný člověk celkově hůř vnímá barvy.
21. 09. 2017 v 12:23Off-line Vlado2  (61/180/80)
Anonyme, asi tě to neuklidní, ale takto postižených je nás víc (údajně až 10%). Že se to nedá léčit, jsi už asi zjistil. Také už víš, že tvoje vidění zhoršuje únava a nedostatečné osvětlení. A určitě sis už ověřil, že nepomáhá ani denně sežrat pytel mrkve plus kyblíček vitamínů. Časem (za velké peníze) ještě zjistíš, že speciální brýle jsou částečně užitečné jen pro ty nejvíce postižené, ale "běžné" poruchy barvocitu vůbec neřeší.
Počet rozlišovaných odstínů (při ideálním osvětlení) se u jednotlivých lidí značně liší. Jako průměr se udává 40.000 - 70.000, pokles pod 7.000 je považován za mírnou poruchu atd. Rozlišuješ-li oněch "klasických" 256 windowsáckých barev, tak v běžném životě není nutné nic extra řešit.
Jen se smiř s tím, že nikdy nebudeš pilotem, že tě nebudou chtít na nádraží ani na letišti, že se neuživíš jako míchač barev, že při pohledu do barevné krajiny některé detaily prostě nerozlišíš a že třeba rozdíly RGB a CMYK půjdou úplně mimo tebe.
Teď bych tě měl uklidnit; řada světoznámých malířů měla značně snížený barvocit a jejich díla jsou obdivována právě díky jejich atypickému vnímání barev.
22. 09. 2017 v 16:23Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Když hůř vidíš (pominuli barvocit, to je nejspíše nějaká vrozená vada) a na očním si s tebou neví rady, tak bych zkusil neurologii a psychiatra, protože s nervama a psychikou souvisí drtivá většina všech zdravotních problémů, se kterými lidi trpí, včetně špatného zraku (například od zablokované krční páteře). :-P
22. 09. 2017 v 18:58Off-line Vlado2  (61/180/80)
Lukino, to ano, ale zakladatel vlákna má evidentně postižený barvocit - s tím se fakt nedá nic dělat. Jeho problém je pravděpodobně pouze v tom, že mu to s přibývajícím věkem začíná víc vadit (děti tuhle vadu nevnímají).
Asi mu to bude chvilku trvat, ale musí se s tím smířit.
22. 09. 2017 v 20:37Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No, ze své zkušenosti i ze skušenosti jiných mi špíše přijde, že se s problémem nevyplatí navštívit ani jednoho lékaře, protože jakmile jeden nic neodhalí, tak tě pošle za jiným, který ale taky nic neodhalí, tak tě pošle zase za jiným, k tomu všemu tě ještě pošlou na různý rentgeny a vyšetření, na kterých se taky nic neodhalí a celý tenhle proces, kdy si tě doktoři přehazují jako bramboru, trvá třeba i půl roku, někdy i víc, a nakonec se dočkáš odpovědi - "Musíte si na to zvyknout". A to se obávám, že bude i případ anonyma. :-P
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload