Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Projekt World LGBT

23. 05. 2013 v 15:41Off-line Anonym (belt)
Zdravím! Podílím se na projektu World LGBT, jehož cílem je pomocí sestříhaného videa poukázat na to, že lidé LGTB mohou jsou v každém prostředí, v každém zaměstnání, mají různou národnost a věk. Budu rád, pokud se pomocí svého krátkého videa zapojíš i ty!

Odkaz na Facebook: http://goo.gl/6IP5G

Anglický popis:
PLEASE SPEND FEW MINUTES OF YOUR TIME TO READ THIS. IT WILL ONLY TAKE YOU A MOMENT, BUT IT’LL MEAN THE WORLD TO US.
 
Well, we’re planning on doing a short movie/film. It would be an hour/hour and a half long. It’s called WorldLGBT.

What we want to do Is.. well, we want people of DIFFERENT ages, DIFFERENT occupations and most importantly of DIFFERENT nationalities to just say a little bit about themselves. As you probably guessed already, you have to be from the LGBT society to take part. Your English does NOT have to be great, as in the video we’re going to ask you to speak in your own language (you’ll just have to provide us with a translation – you can use like google translate to do that, we know it’s not great but weI’ll probably know what you mean.)
 
We really don’t care if you’re 14 or 65, if you’re a student or whatever, as long as you’re lesbian, gay, bisexual or transgender TAKE PART and ENCOURAGE YOUR FRIENDS

What you’ll have to do is send us an email (worldlgbt|at|yahoo.com). In that email, we want your name, age, nationality and occupation and nothing else (for a while). When weI’ll read your email we’re going to write back to tell you a little more about what the movie is going to be like, what you have to include in your video, etc. It’s just to get a brief idea of how many people are interested.
 
IMPORTANT: Every person that would like to take part, will have to make a video on their own. We will then combine them all to make a movie. We do not care if it’s done with a professional camera, or with the one in your computer/laptop. As long as we can see you and hear you – you have nothing to worry about. THE VIDEO DOES NOT HAVE TO BE INCLUDED WITH THE FIRST EMAIL YOU SEND US (PREVIOUS PARAGRAPH).

The main idea of it is to show that LGBT people can be found anywhere, they can be of any nationality, occupation or age. So if you’re concerned about the lack of tolerance in our society, please support us.

So I think we’ve said more than enough, and that you get what it’s all about. If you have any questions, feel free to use that email (worldlgbt|at|yahoo.com) to contact us.

EVEN IF YOU’RE NOT INTERESTED, PLEASE SPREAD THIS AROUND AS SOMEONE ELSE MIGHT BE. AND IF YOU KNOW SOMEONE THAT WOULD BE INTERESTED IN THAT, PLEASE TELL THEM.

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload