Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jsou nějaké videohry zdravé pro naše tělo?

28. 09. 2017 v 00:22Off-line pear  (103/-/-)
Dobrý den. Jelikož často hraju videohry, tak mě začalo celkem zajímat, jestli existují počítačové hry, které mají pro naše tělo nějaký pozitivní účinek (např. Zlepšování reflexů, jsou dobré pro náš mozek, zrychlení myšlení, atd.) např. Jsem i slyšel, že akční střílečky zlepšují zrak. Smad jste dost inteligentní, abyste pochopili otázku dotazu. Budu rád za každou normální odpověď.
28. 09. 2017 v 00:28Off-line Bluefox  (37/198/93)
Já se díky PC hrám naučil dobře anglicky. Sice mi nešly věci typu kondicionálů, ale nahrazoval jsem to znalostí desítek pojmů středověkých zbraní.
28. 09. 2017 v 09:35Off-line Vlado2  (61/180/80)
Peare, každá hra může být k něčemu užitečná. Rychlost reakce, předvídavost, orientace v prostoru, logické uvažování, … Záleží na zaměření a typu hry. Nevýhodou je, že se pohybuješ (téměř vždy) v jakémsi velice specifickém virtuálním prostoru, se kterým se v reálu nelze setkat a spousta takto získaných (či rozvíjených) dovedností je v praxi neuplatitelná. K dispozici máš i při dokonalé grafice jen schematický výřez (týká se i zvuku). Zkušenosti získané ve „virtuálu“ se jen zcela výjimečně dají přenést do zcela jiného (fyzického) prostředí, kde musíš reagovat na výrazně větší množství podnětů, než které ti technicky dokáže hra zprostředkovat. Částečnou výjimkou jsou simulátory, kde se dají získat některé základní návyky pro pozdější praktickou činnost.
Obecně se dá konstatovat, že z didaktického hlediska je význam počítačových her poměrně malý a s přibývajícím věkem uživatele je redukován na pouhý druh zábavy.
Co se týče působení na zrak, musím tě zklamat. Spektrum barev je i u dobře seřízeného monitoru (bez ohledu na typ) dost odlišné od skutečnosti a každodenní mnohahodinová činnost se časem projevuje dost negativně.
K poznámce Bluefoxe: Většina her, distribuovaných do celého světa, se snaží maximálně redukovat požívanou slovní zásobu a s gramatikou si příliš hlavu neláme. Což je sice výborné pro úplné začátečníky, ale do hovorové angličtiny to má dost daleko.
28. 09. 2017 v 10:18On-line BussterX  (103/130/150)
Hry jsou úžasný fenomén... nesouvisí to upe s tím, nač se ptal uživatel pear, nicméně zajímavé to je: před lety jeden z vývojářů studia BI ve volným čase a zdarma vyvinul free mod pro hru své mateřské firmy, byl to mod DayZ pro simulátor Arma ... mod kterej vás vrhne do multiplayerového světa plného živých hráčů a AI zombie... musíte shánět potravu, hledat zdroje, unikat zombáčům a dávat bacha na ostatní živý hráče aby vás nezabili kvůli flašce pepsikoly... a začaly se tam dít věci v MP ... byl z toho neskutečně zajímavej sociální experiment, třeba osamělí banditi přepadající ostatní hráče a zabíjející pro trochu jídla a nebo naopak se tam našli týmoví hráči kteří se združovali do skupin, kolektivně čistili určitou oblast bohatou na zdroje od zombíku a chránili osamělý hráče před banditama - hra jim ale za to nenabízela žádný výhody... bylo to nezištný - ukazovalo to prostě povahu... fakt hustá sociální laboratoř... asi kdybych chtěl někdy partnera na vztah, musel bysi se mnou zahrát DayZ ... aych poznal jakej je ... :D
28. 09. 2017 v 10:21Off-line pear  (103/-/-)
Vlado2 - děkuji za velice dobře napsanou odpověď. Byla studie, která dokonce potvrdila pozitivní efekt her na oči (při přiměřené době hraní), že hráči akčních her mají lepší zrak (vyhledej si: Daphne Bavelier - vědkyně, která se tímto zabývá).
28. 09. 2017 v 10:27On-line BussterX  (103/130/150)
Peare, když budeš mít blbě nastavený parametry monitoru tak si zrak akorát zničíš :D ale jinak máš pravdu, toho že pc hry zlepšují zrak je plný inetrnet ...

"Lidé hrající tyto hry, které mají velmi rychlé tempo, měli lepší zrak, lépe udrželi pozornost a měli lepší poznávací schopnosti," řekla spoluautorka studie Daphne Bavelierová. Dodala, že při akčních hrách, v nichž se hráči dívají očima postavy, se zlepšuje periferní vidění a schopnost rozpoznávat předměty za šera.

Bavelierová také uvedla, že podle zatím nepotvrzených výsledků se hráčům akčních her zlepšily i matematické schopnosti.

"V určitém smyslu se (při hraní) učíte, jak se učit," shrnula výsledky studie. "Stáváte se velmi dobrými v přizpůsobování nejrůznějším požadavkům," sdělila.

no a pak tam je, že dle některých expertů u dětí akční pc hry zvyšují sklony k násilí, tradiční kecy...
28. 09. 2017 v 12:09On-line BussterX  (103/130/150)
Hm... ani ne, dokážu bleskurychle chytat padající předměty a až když ho chytnu tak si uvědomím že mi třeba padala tužka ze stolu, to jsem prokazatelně takto neuměl před pár lety než sem začal intenzivně gamesit
28. 09. 2017 v 14:19Off-line pear  (103/-/-)
BussterX - nechápu moc pointu tvého předminulého komentáře.
28. 09. 2017 v 14:23On-line BussterX  (103/130/150)
Že mají hry větší význam než by si někdo myslel... jsou nedoceněné... ve škole by se mělo vyučovat gamesení, beze srandy
28. 09. 2017 v 15:46Off-line smaragd15  (22/180/85)
Ako...?? to vážne sa pýtaš na takúto d***linu?Žiadne hry neprospievaju ľudstvu,často čo som si všimol už dávnejšie,ani vedomostne hry sú není niekedy pravdivé.Takže žiadna hra neni prspievajuca.Spomenul si,že si kdesi počul,že strieľačky prospievajú na zrak.Pravda to není.Každá hra kazí zrak a strieľačky sú len dobré na to,aby človek prišiel o zdravý rozum,číže sa zblazníš a skončíš na psychiatrii.Takže,ak chceš robiť niečo zdravé,tak si zober knihu a tu si čítaj,tak urobiš nie len dobre očiam,ale aj mozgu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
28. 09. 2017 v 19:31Off-line ghostellas  (22/183/91)
Odporúčam Dark Souls, naučí to trpezlivosť a veriť v nemožné :DDDD
28. 09. 2017 v 21:12Off-line Radax  (46/188/85)
Až doposud jsem si myslel že buster má v hlavě jen pyliny. Teď budu muset svůj názor poupravit.
Ano, ve hrách se toho dá spoustu naučit. Mě například celkem dost obohatilo WOWko. Strategie, týmová spolupráce, time management, určitě i logické myšlení, komunikace... Ale to bylo na preTBC kdy to byl těžký grind. V TBC už přišlo spoustu usnadnění a WOTLK už byl pro děcka tak jsem to zabalil :)
28. 09. 2017 v 22:19Off-line ghostellas  (22/183/91)
WoW som hrával aj ja, naučilo ma to angličtinu
28. 09. 2017 v 23:17Off-line Titan24  (30/168/56)
Asi by se mi ty střílečky na zrak a postřeh hodily, ale mne to nebaví :( V dětství jsem s bráchou trénoval postřeh chytáním hozeného tenisáku na dvorku :D Jde to i bez PC ;) :D :)
29. 09. 2017 v 00:07Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Při Pokemon GO se dá i hubnout, navíc si tím zlepšuješ koordinaci ruka-oko, která je specifická taky pro... jiné činnosti. ;)
30. 09. 2017 v 20:28Off-line pear  (103/-/-)
Děkuji za všemožné rady a nápady. Jen jsem očekával zde někoho, kdo tomu bude alespoň trochu rozumět a ne jen něčí nepotvrzené domněnky. Čímž nechci nikoho urazit. Děkuji za odpovědi
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload