Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vaši kámoši Rusko vs. Ukrajina

30. 09. 2017 v 03:35Off-line Toy  (48/178/78)
Tak mě napadla taková myšlenka na celkem aktuální téma ukrajinsko - ruské krize.
Mám poměrně dost gay kamarádů a přátel jak z Ukrajiny, tak Ruska. Někteří se vzájemně i znají i když jsou každý na druhé straně "barikády". Obecně víme, že ani v jedné z těchto zemí to nemá gay komunita vůbec lehké. Jeden z mých dobrých kamarádů například pochází z Ukrajiny. Je to fajn kluk, který má teprve život před sebou. Žije běžným životem teenagera (nebo by spíš rád žil). Přesto v sobě našel ohromnou odvahu napsat a opravdu i vydat první scifi-gay-román na Ukrajině. Zároveň je aktivistou v různých organizacích, zabývajícími se genderovou problematikou. Budete se asi divit, ale i v Kyjevě mají svůj Gay pride i když to nejde zdaleka tak jednoduše jako třeba v Praze.
Ale to už moc rozvádím a základní otázka zněla, kolik máte v/z RU a UA přátel vy a jak vnímají současný stav v jejich zemi?
30. 09. 2017 v 08:12Off-line Haru  (23/-/-)
Vyloženě přátele ani v jedné zemi nemám, ale rok jsme měli ve třídě výměnnou studentku z Ruska, a na konci roku přijeli i její rodiče. My jsme pak měli v rámci hodin ruštiny možnost s nimi debatovat, čehož jsem pochopitelně využila.
Bylo by to asi na delší povídání, ale zkráceně, když odpovídali, a člověk si uvědomoval, jak zcela odlišně jsou vychováni domovskou propagandou, tak mě z toho až běhal mráz po zádech. Neříkám, že tady, v UA, nebo velmi diskutované USA propaganda a gumování zdravého přemýšlení není, to vůbec, ale my máme na rozdíl od nich špetku k***iky k sobě i státu, oni nic takového nevnímali. Co řekl, nebo udělal Putin, to bylo "slovo boží"... Ale nerada bych generalizovala, je to jen jedna má zkušenost a nemůžu to přenést na celý národ... Jen říkám, že mě to setkání dost vyděsilo.
30. 09. 2017 v 09:02Off-line Vlado2  (58/180/80)
Toyi, záleží na tom, v jaké společnosti se kde pohybuješ. Mezi gayi a LGBT aktivisty se pochopitelně tato problematika diskutuje často - i u nás. V „běžné“ společnosti se jedná o téma naprosto okrajové a většině lidí může být ukradené - opět u nás i u nich.
Rozdíl je pouze v tom, že ve slušné společnosti (na východ od nás) se toto téma prostě neotvírá, neboť ochota o něm diskutovat je prakticky nulová a okamžitě začne veškerá další komunikace silně váznout.
Mohu potvrdit zkušenosti Haru, protože jejich mentalita je dost odlišná. Jen se domnívám, že se nejedná o následek nějaké současné „propagandy“, ale spíše o historický vývoj. Jejich pohled na život, na svět a na určité hodnoty je prostě trošičku jiný.
01. 10. 2017 v 10:16Off-line dsiv  (23/176/85)
V Rusku mám rodinu a pochází odtud pár mých kamarádů, na Ukrajině rodinu nemám, ale pár mých kamarádů odsud taky pochází nebo třeba jenom jejich rodiče. Většinou potkávám lidí ze západní Ukrajiny, kteří Rusy nenávidí, když potkávám lidi z východní Ukrajiny, tak ti většinou mluví rusky, ale považují se za Ukrajince. A co se týče jejich názoru na homosexualitu? No, zaprvé z druhých lidí nepacim názory tohoto typu, protože mi to přijde irelevantní... Mně má totiž každý rád bez ohledu na to, že jsem teplej. A umím rusky, takže me mají Rusáci rádi. Jinak, autorovi... Budeš se divit, ale i v Rusku je spousta buziku, co se ničím netají a své Drag shows ochotně sypou na instagram, ale to je hlavne Moskva a Petrohrad, zejo.
01. 10. 2017 v 14:17Off-line Toy  (48/178/78)
Zrovna včera jsme celou noc probírali tohle téma s tím klukem (UA) o kterém jsem se zmínil v záhlaví tématu. Posílal jsem mu nějaké přílohy a on mě. Bohužel jeho věci se ke mě nedostaly a on mi pak sdělil, že příčina je na Ruské straně, která jim blokuje v případě VK ("V Kontaktě") příspěvky, protože VK je vlastně Ruská obdoba Facebooku.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload