Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Náboženská/spirituálna kríza

06. 11. 2017 v 20:44Off-line Anonym
Som ateista zhruba už dva roky. No teraz mám problém. Zistil som, že vo mne niečo chýba, niečo duchovné / náboženské... Bol som rímskokatolícky kresťan a následne tiež pohan. Prestal som veriť, pretože som to tak cítil. A sústredil som sa na vedeckú stránku vecí, za čo som naozaj rád, pretože ma to napĺňa. Ale včera som dostal záchvat depresie a uvedomil som si, že mi niečo chýba. No nechcem sa vracať ku žiadnemu náboženstvu.
Vedeli by ste mi poradiť čo robiť? Myslíte, že bažím len po tom, abz som si uvedomil veci o mojom živote?
06. 11. 2017 v 20:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Potřebuješ chlapa :D
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 11. 2017 v 21:16Off-line paja000  (27/-/-)
Tom Campbell - http://www.my-big-toe.com
https://www.youtube.com/user/twcjr44

a Jiddu Krishnamurti - http://jiddu-krishnamurti.net/cs

Pokud se nechceš držet dogmat , tak doporučuji . :)
06. 11. 2017 v 22:42Off-line Bahutom  (35/173/60)
Jde o přirozený vývoj ... vše nás někam tlačí .. jistým směrem... tohle je ovšem věc názorů, takže chápu že zde se mnou někdo souhlasit nebude. jestli chceš napiš. Je tam milion možností
06. 11. 2017 v 23:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Někoho ten přirozený vývoj dotlačí až do vagonu metra kde na počest mytologické vymyšlené bytosti alláha uspořádá 10 metrů pod zemí oslavný ohňostroj a jeho duchovní cesta za potřebou víry je tím zdárně ukončena spolu s dvaceti nevěřícíma psama:D
07. 11. 2017 v 04:08Off-line ozvien  (73/-/-)
Tvůj problém, jsem měl v mládí, jestli budeš chtít tak mi napiš.
19. 11. 2017 v 16:55Off-line Betonica  (39/191/93)
Pises, ze jsi prestal ve***. To si myslim, ze neni mozne. Spis se vira transformovala z bozskeho pojeti jinam. Nekdo veri svymu peru, jinej spagetovymu monstru a dalsi v osud. A vsechno to jsou viry, protoze ty cloveka drzi pohromade tam, kde nestaci logika a racio.

Ta krize, kterou popisujes, mi prijde spise jako deziluze, prilis nahla zmena v necem, co te obklopuje. Jako kdyz se divas na krasnej horizont z auta a najednou se ve vedlejsim pruhu stane nehoda. Je to sok a duse reaguje ztuhnutim, zmrznutim. Je to obranna reakce. Vsechno se zda jak z filmu, neuve***elny, neskutecny a prichazeji otazky "proc", "jak se to stalo", "co jsem delal az do sem" a tak.

Veda se s virou nevylucuje. Vira nema s nabozenstvim nebo cirkvi nic spolecnyho. Muzes si svoji viru ponechat a klidne se venovat vede, proc by taky ne.

Nespechej na sebe. At uz prochazis cimkoli, evidentne je to narocne, tak bud na sebe hodnej.

P.S. Klidne napis, neco takovyho se mi nedavno delo.
22. 02. 2018 v 16:55Off-line boy1993  (30/-/-)
To sa vôbec nevylučuje.... cirkev berie všetkých :-) ak chceš, kľudne napíš
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload