Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vaše zkušenosti ze zahraničí

05. 01. 2018 v 21:51Off-line pear  (103/-/-)
Dobrý den, I když někteří budou namítat věci typu: "Zkušenosti se nedají předávat, ty musíš zažít. Radši netrav čas zde na seznamce a jdi do světa, atd." Tak i přesto mě strašně zajímají jakékoliv vaše zkušenosti ze zahraničí i kdyby byli jakékoliv :D. Jakékoliv drobnosti či maličkosti. Třeba jak vypadá tamní příroda, lidé a tak dále :D. Budu rád opravdu za cokoliv. Kdybyste chtěli vědět, proč mě to zajímá, tak pravý důvod je, že mě to fascinuje. Jsem dost zvědavý člověk :D. Děkuji za případné odpovědi :D
05. 01. 2018 v 22:43Off-line BussterX  (103/130/150)
V chorvatsku říkají prej každýmu hadovi zmije, a tyto zmije se dělí na zmije jedovaté a zmije nejedovaté :D rodiče kamaráda tam provozují autokemp takže to vím od něj :D od syna jedné známé která se provdala do USA zas vím to, že ve škole v USA v jednom ze států kde mají převahu středolevicoví liberálové je pejoratizovaný či tabuizovaný slovo "černý"...učitel rači použije pro pastelku slovo DARK než slovo BLACK aby neměl problém :D
05. 01. 2018 v 23:28Off-line pauxi  (49/178/79)
Na Slovensku není tolik bačů , jako jsme si mysleli . Ve Francii mne udivilo, že uměj pouze Francouzky a jsou velmi laskaví i k cizincům. O Němcích bych to říct nemohl , přijdou mi odměření . V Polsku jsou docela přísní na obyvatelstvo a mají s porovnáním k platům vysoké pokuty. V Chorvatsku se snaží mít pořádek , ale jen na oko, jinak mají smetiště za každým keřem a každém lesíku.
05. 01. 2018 v 23:43Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Moje zahraniční zkušenost je paradoxně s Čechy. Když jsem byl před deseti lety na dovolený v Bulharsku, tak jsme jeli s cestovkou na jeden večer do jednoho statku, kterej byl předělanej na... řekněme estrádní prostor pro turisty. Krom nás tam bylo ještě asi pět nebo osm dalších národností. Na začátku přišel moderátor a spustil anglicky, napřed nás všechny přivítal a pak začal jmenovat země, ze kterých byli, ti turisté a pokaždé když řekl jméno té země, tak lidi zní zvedli ruce a zakřičeli, na znamení, že tu opravdu jsou. Takže když řekl "Germany" tak Němci "WUAAA!" když řekl "Ireland, Irové "WUAAA!" "France" Francouzi "WUAAA!" "Slovakia" Slováci "WUAAA!" a pak "Czech Republic" a my nic. My jediní jsme si počkali až on !česky! řekne "Vážení turisté z Česka." a teprve potom jsme udělali "WUAAA!" jak se od nás očekávalo.
06. 01. 2018 v 00:38Off-line pear  (103/-/-)
Děkuji mockrát za všechny vaše komentáře. Velice zajímavé zkušenosti :D.
shiroReloaded - WUAAA! xD
pauxi - Nevěděl jsem, že ve Francii se mluví Francouzsky :D
BussterX - USA je dle mého názoru celkem divný stát a každá část je úplně jiná.
Já mám osobní zkušenost jen z Anglie a Švýcarska. A to, že v obou dvouch zemí mi lidi přišli takový snobové povýšení (hlavně lidé ve Švýcarsku). Anglii mám osobně rád, ale dle mého názoru je tam moc draho natože tam nemají až tak vysoké platy ku výši cenám.
lukasek098 - V kolika letech si byl na Maltě?
06. 01. 2018 v 01:58Off-line BussterX  (103/130/150)
Puaxi: já na slovensku jednoho baču znám osobně :D je původem pražák :D nědělám si srandu ... měl svěřený stádo krav a pásl je na Silické planině http://zalesak.eu/…-planina.jpg , byl jsem tam u něj na návštěvě a spal jsem tam před jeho maringotkou a z lesa slyšel vřískat rysa, a ráno kolem mě chodila vietnamská s***ě (to není rasismus - http://www.chovzvirat.cz/…amske-prase/ :D) a já se málem posral páč sem myslel že je to divočák :D
06. 01. 2018 v 08:37Off-line Martens  (45/193/88)
Francouzi nemluví jen francouzsky, zvlášť mladší generace umí automaticky anglicky... těm starším se spíš anglicky mluvit nechce, i když někteří umí... to je spíš tou historickou rivalitou...
06. 01. 2018 v 10:18Off-line peter_crosss  (25/-/-)
V USA jsou lide takoví upovidanejsi, kdyz jen tak vencis psa v parku tak se na tebe usmivaj, ptaj se ,,how’s it going?”, v obchodech to samý, jsou takoví vstřícnější. Když jsme třeba byli c Dunkin donuts tak hned se ptali odkud jsme, ze je to strašně super, ze jsme přijeli z takové dálky. V restauracích si té opravdu vazili a cítil ses tam pomalu jako král, žádného číšníka nebo servirku by nenapadlo být nezdvorily. Taky se tam ale nechávají obrovská dyska, třeba 25% z původní ceny a je strašná neslusnost dysko nenechat.
06. 01. 2018 v 12:03Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Francouzské farmy s jejich sýry, západní pobřeží a vzácné přátelství na celý život, které nebylo lehké vybudovat.
B***ánie mně dala možnost poznat sebe sama.
06. 01. 2018 v 16:14Off-line Bahutom  (35/173/60)
Já jsem zjistil to, že nehorší lidé žijí v České republice... ať jedu kamkoliv je tam vždy příjemněji než zde :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 01. 2018 v 20:53Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Tohle je strašně obecná otázka, na kterou se nedá pořádně odpovědět. Já osobně mám zkušenosti jak s východem (skoro rok jsem studoval na Ukrajině), tak se západem (pár měsíců erasmu v Londýně) a teď bydlím už skoro dva roky v Polsku. Pokud by tě něco o těhle zemích zajímalo, tak mi pošli zprávu.
07. 01. 2018 v 16:35Off-line esthetique  (41/-/-)
Tak skoro kazdej muj prispevek v kazdy diskuzi je o zahranicni zkusenosti...
07. 01. 2018 v 21:53Off-line pear  (103/-/-)
Nečekal jsem, že zde bude tolik ohlasů :D a za to vám všem děkuji.
peter_cross V jakém konkrétním státě v USA jsi byl smím-li se zeptat (USA je obrovská země a každý stát se trochu liší)?
i8051 Díky za tip :D
Bahutom I když máš z části pravdu, tak i přesto se budeš divit, jak moc to není pravda. Protože v hodně zemích se ti může třeba zdát, že jsou lidi milý, ale je to v hodně případech jen zdvořilost nikoliv charakter daného člověka. Kdybych vzal v potaz jen mou generaci, tak ani nevíš, jak moc jsou lidi v mém věku rozmazlenější než děcka v ČR (zejména v bohatších státech západní a severní Evropy či USA).
07. 01. 2018 v 22:48Off-line i8051  (53/184/97)
Peare .. v roce 2000 jsem s kamosem projel autem za mesic asi 12 statu USA na stredozapade .. a zadny negativa jsem nezaznamenal .. ale je fakt, ze jsme se pohybovali spise v narodnich parcich, kam obecne vsude po svete jezdej jen normalni lidi .. nicmene i ve velkejch mestech jsme problemy nemeli .. ani s policajtama :-)
08. 01. 2018 v 00:05Off-line pear  (103/-/-)
I8051 zajímavá zkušenost :D.
Upřímně se divím, že lidé co cestují se stejně vrací hodně z nich do Čech. Já osobně bych v zahraničí zůstal i když chápu, že někdo zde má kamarády, příbuzné, atd. a proto se vrací.
08. 01. 2018 v 08:10Off-line Z.M.R.D  (50/181/80)
Jde také o to, v jakém věku a proč dotyčný do dané zěmě přijede. V Manch UK mně čtyřicetiletý řekl, že na něho ty červené cihlové domy padají, proto odjel pracovat do Francie, kde je spokojený s kulturou, povahou lidí,... . Naopak, o dvacet let mladší se dokáží většínou plně aklimatizovat.
08. 01. 2018 v 13:40Off-line i8051  (53/184/97)
Nicmene dalsi zkusenost mam z Chorvatska, kde jsem tak 1-2 mesice v roce. Je tam videt snaha neznalyho turistu korektne odrbat, ale jak uz s nima mluvim chorvatsky a videj me tam uz casto a zacnu necim argumentovat, tak uz se chovaj taky uplne jinak. Takze te zkousej, ale kdyz se nedas, je to v pohode. Ale to asi plati vsude na svete :-)
08. 01. 2018 v 16:29Off-line pear  (103/-/-)
Velice zajímavé zkušenosti. Děkuji za všechny odpovědi :D.
08. 01. 2018 v 17:03Off-line vojta99  (26/196/84)
Nejvíc se mi zdá, že Češi si moc stěžují a nemají rádi cizince. Ani najedno jsem v cizině nenarazil. Ale věřím ve změny. Není řešení zdrhnout pryč.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload