Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak se přinutit do učení?

22. 01. 2018 v 18:42Off-line Anonym
Musim do ctvrtka odevzdat jednu praci do skoly, ktera zarhnuje mimo jine taky essay (vcetne essay planu) se zadanim "Describe the argument that inequality constrains a consumer society - 1500 words". Jako uprimne receno vubec nevim co na to rict, co na to napsat, vubec se mi nechce ani zacit :(

Vim ze par lidi (holek) psalo na facebooku ze z tohohle brecely :D Uprimne receno, taky se mi z toho chce brecet...
22. 01. 2018 v 19:14Off-line vasek698  (25/-/-)
Jednoduše si rozmysli osnovu, o čem to bude. Tuhle formu pak jednoduše naplníš, protože jakmile si to vymyslíš, už to jde v pohodě. (Welcome to cl***icism :D )
22. 01. 2018 v 20:20Off-line vousac  (48/182/82)
A rozumíš vůbec tomu zadání? To je první krok. Pak si teda zkus sesumírovat, jak bys to napsal česky. Závěr patří zřejmě angličtině. Když si nejsi jistý, strýček google translator je vždy k dispozici :-)
22. 01. 2018 v 20:37Off-line Anonym
Vasek: to ja prave vubec netusim o cem to bude ani o cem by to melo bejt :D
vousac: Tak jako vim co to znamena, ale uplne nevim co po mne uplne chtej (s cimz melo taky dost lidi problem). Na anglictinu pouzivam grammarly.
Z predchozich 2 zadani jsem mel 73,75% (B-A), z tohohle budu rad kdyz vubec prolezu se 40% ... hodne rad.
22. 01. 2018 v 21:29Off-line Bluefox  (37/198/93)
Tady ti to napíšou za 30 USD. https://studybay.com/…ders/360025/
22. 01. 2018 v 21:38Off-line Anonym
Tak to byl asi nekdo z mych spoluzaku, protoze puvodni deadline bylo 18tyho ledna, ja mam prodlouzeni o tyden proto to mam az ted ve ctvrtek :D
26. 01. 2018 v 20:31Off-line Betonica  (39/191/93)
Pockej, az budes psat disertaci na 250.000 znaku :) Tohle je rozcvicka, tak to tak ber.

Mas psat o nerovnosti ve spolecnosti a o tom, jak ovlivnuje spotrebu. Zacni tim, co je nerovnost, definuj ji, pak spolecnost, definuj ji, pak spotrebu, opet definuj. Cituj kvalitni zdroje. Pak to spoj. Klidne poukaz na trendy v LGBT, treba ze jsou gay hotely nebo podniky a tak dale. Pokud nechces LGBT tema, tak to zamer treba na vzdelanost nebo socialni postaveni. Pis treba o tom, proc vzdelani kupuji tohle a mene vzdelani tamhleto. Muzes si k tomu udelat mini vyzkum... Tohle je tema na hromadu stran.

Rozhodne ale zacni uvodem, do neho napis, co je cilem prace, jaky pouzijes metody a tak. Pak nasleduje obvykle teoreticka stat (to znamena, ze nastudujes literaturu a dalsi zdroje), po ni prichazi prakticka cast. V ni nejcasteji aplikujes teorii na konkretni priklad nebo udelas vyzkum a tak. V zaveru shrnes, k cemu jsi dospel a zhodnotis, jestli bylo cile z uvodu dosazeno nebo ne. Muzes taky nastinit tvoji predstavu budoucnosti daneho problemu.
26. 01. 2018 v 22:09Off-line Anonym
Betonica: Diky :)
05. 02. 2018 v 15:02Off-line Anonym
Hmm, tak jsem to dal tak nejak "dohromady" vetsi kupu ***** bych ale stezi nekde jinde precetl :D Jestli tohle bude aspon na bare p*** tak se dam asi na viru a kdyz ne tak k Al-Qaede
05. 02. 2018 v 18:03Off-line Alda29  (36/192/90)
Betonica: Palec nahoru.
16. 02. 2018 v 13:37Off-line Anonym
Tak uz jsem dostal hodnoceni ... 75% .., opet :D :D
Moje letosni znamky: 72,75,75,75 ... zacina to byt trochu stereotypni :D
16. 02. 2018 v 15:36Off-line Alda29  (36/192/90)
Vás neznámkujou podle písmen A - F?
16. 02. 2018 v 16:44Off-line Anonym
Mno ne tak uplne, ackoli si porad muzes rict ze 75% je A, tak ve vysledku je to orientacne spis jen pro tebe, protoze vetsi hodnotu maji ty procenta (marks), protoze kazde zadani (zkouska, test, essay, cviceni) ma jinou hodnotu. Nektera ma hodnotu treba 5%, nektery muzou mit hodnotu treba i 30%.

Treba u nas je to vetsinou tak, ze cca kazdych 5 tydnu musis odevzdat jedno TMA, ktery obsahuje nekolik casti a i kazda z nich ma jinou hodnotu. Treba essay ma vetsinou velkou hodnotu, okolo 60-90%, pak tam je vetsinou nejaky test a pak plus nejaka dalsi blbost. Dostanes tak 3-4 znamky z kazdyho tohohle cviceni, coz ti da vyslednou znamku. Ta vysledna znamka ma rozdilnou vahu (jak jsem psal nahore), takze pokud to ma treba hodnotu 10% a dostal jsi 75%, tak se to pocita jako 7.5%, atd ...

Ty procenta se pak sectou za cely rok (zase rozdilnejma hodnotama) a to ti da jednu finalni znamku (zase v procentech). Podle toho jak pak projdes celejma trema rokama ovlivni tvuj vyslednej diplom.

Je to takovej komplikovanej system, v CR staci projit i s odrenejma usinama cely tri roky a nikoho nebude zajimat jak si prosel, ale tady to hraje velkou roli, protoze podle toho dostanes tu vyslednou kvalifikaci.
Pokud skoncis s First Cl*** Honours tak mas hodne velky sance se dostat na nejlepsi UNI (tohohle dosahne ale jenom hodne maly procento lidi), pak je 2.1 (porad hodne dobry), 2.2 (porad dobry, ale na moc dobry uni uz to nebude), third (to uz je docela spatny), kdyz se nevejdes ani dotoho tak dostanes bakalare, ale bez honour), coz je docela fail ... no a pak je fail failu :D

https://www.thestudentroom.co.uk/…ssifications
16. 02. 2018 v 17:43Off-line Alda29  (36/192/90)
To máte složitý. My měli původně známky 1 - 4, ale aby to prej bylo podle nějakýho mezinárodního systému, tak zavedly 1; 1,5; 2; 2,5, 3; 4. písmenem A, B, C, D, E, F.
Jednotlivé předměty potom měly různé způsoby zakončení. Zápočet a zkoušku, nebo jednom zápočet, nebo klasifikovaný zápočet nebo jen zkoušku bez zápočtu. K zápočtu se obvykle dělala nějaká semestrální práce, nebo se psal zápočtový test (někdy i vice testů, které dohromady musely dát nějaký minimální počet bodů). Známka z daného předmětu měla taky různé složení, většiniu však ale u předmětů, zakončených zápočem a zkouškou, známka odpovídala jen zkoušce (psané + ústní části), úspěšnost, či menší úspěšnost v zápočtových testech na to neměla většinou vliv. Ovšem byly i předměty, kde se výsledná známka skládala jak ze zápočtových (například různých prezentací, cvičení) a zkoušky. Každý předmět měl potom přidělen určitý počet kreditů, které by měly odpovídat obtížnosti předmětu. Student daný počet kreditů získal při úspěšném zakončení předmětu, přičemž získaná známka z předmětu neměla na započítené kredity vliv. Počet kreditů určoval vážený průměr a taky výše získaných kreditů určovala, jestli se student může zapsat do dalšího semestru. Ve finále student musel získat 100 % kreditů, čili splnit všechny předměty předepsané studijním plánem.

Celková známka na diplomu mohla mít (myslím) 3 možnosti. Na "červený" musel být vážený průměr do určité hodnoty a za celou dobu studia, myslím, student nesměl dostat žádné "éčko", potom ti, co měli průměr lepší, ale "éčko" dostali a pak ti horší, co měli průměr do 3.
16. 02. 2018 v 18:05Off-line Anonym
Tak je to takovy slozitejsi a existuji tady na to ruzny kalkulacky kde si muzes spocitat jak na tom jsi. Taky ruzny predmety maji ruznou kreditovou hodnotu, ktera je 2x vyssi nez v CR, tzn. ze misto 180 kreditu delame 360.

Uplne nevim jestli je ale mozny ziskat mene kreditu, rekl bych ze ne, proste kdyz projdes tak mas plny pocet kreditu (nevim ze by ten pocet kreditu tady byl v necem rozhodujici, snad krom urcite dulezitosti modulu a toho ze si to musis poskladat tak, aby si tech 120 kreditu za rok dal.
Pak na konci roku se taky delaji dve zaverecne zkousky ale o cem to bude, to se dozvis az tesne pred koncem.

Tady v podstate mas dve moznosti, bud delat normalniho bakalare kde ten system funguje podobne jako v CR a bez ohledu na znamky dostates nakonci stejny diplom anebo si muzes udelat BSc/BA Hons, ktery je tomu nadrazeny a ma vyssi hodnotu nez klasickej BSc.

Vim ze v CR jsou ruzny druhy Bakalaru, ale tady jsou jenom dva BSc a BA, s tim ze BSc a BSc Hons ma hodnotu vyssi nez BA anebo BA Hons.
16. 02. 2018 v 18:22Off-line Alda29  (36/192/90)
My měli na bakalářským 240 kreditů celkem a na magisterským 120 (taky magisterský trval jen 2 roky, bakalářský 4). Nevím, že by u nás byly 2 různý bakaláři, já znám jen Bc.

U nás byl tak zavaný doporučený časový plán, to znamená že na každý semestr jsou předepsaný nějaký předměty, který dávají dohromydy 30 kreditů za semestr (a taky jsou složené tak aby na sebe logicky navazovaly, takže nějak to měnit, není v první chvíli nijak přínosné), ale ty si můžeš teoreticky zapsat i předměty, který jsou podle doporučeného plánu až další rok, nebo si nějaký nezapsat a zapsat je až ten příští rok, ale na konci semestru musíš mít určitý minimální počet, aby bylo možný se zapsat do dalšího semestru. Myslím, že se to kontrolovalo při zápisu až do dalšího ročníku, s výjimkou prvního, tam se to kontroluje už po prvním semestru. No a když nějaký předmět, nebo víc předmětů v daným semestru nesplníš, protože nemáš zápočet nebo jsi nedal zkoušku, tak si ten předmět můžeš zapsat další rok (ob semestr, protože předmět se vyučuje pořád ve stejným semestru) znova, ale už ho musíš uspěšně zakončit, potřetí už se to nedá.

Ale mám pocit, že teď už jsou pravidla zase jiný, tohle platilo tak před 2 - 10 lety.
16. 02. 2018 v 20:41Off-line Anonym
Vazne? Tak to v ceskem skolstvi ocividne tapu... Ja myslel ze to je 180 kreditu, 3 roky a ze tech Bakalaru je vic :D

Tady to je tak, ze vetsinou mas moduly od 15 do 60 kreditu, nektere z nich jsou mandatory a nektery si muzes vybrat. Ja to mam tak, ze zadnej vyber nemam, mam kazdy rok 2 povinny velky moduly za 60 kreditu :D
16. 02. 2018 v 22:39Off-line Alda29  (36/192/90)
No 3 roky jsou, ale my jsme měli do roku 2013 4letý studium a tam to bylo tak. Ale ty studujní plány se furt mění, takže dnes to už může být zase jinak.

A taky fungovalo to, že do několika týdnů od zahájení semestru se dal zapsaný předmět ještě zrušit. Třeba když někdo zjistil po několika prvních přednáškách a cvičeních, že to nedá, protože toho má moc, tak šel na studijní oddělení a referentka mu dala do indexu razítko "ŠKRT" (za příslušný poplatek) a na ten předmět tak měl student ještě regulérní 2 zápisy, aniž by si nějaký vyplýtval. Ale zpřísňovalo se to, že se zkracovala ta doba, do kdy se to mohlo udělat. A stejně tak se do určitýho dne od zahájení semestru dal stejným způsobem dozapsat další předmět, který si student nezapsal při tom hromadném zápisu.

Jinak co se týče těch titulů, tak nikdy jsem o tom neslyšel a neviděl jiný než Bc (i já jsem skoro 2,5 roku byl Bc), ale to neznamená, že to třeba neexistuje, ale myslím, že na dodatku k diplomu, kde je vysvětlený celý ten vysokoškolský systém, jiný formy nejsou, ale kecal bych, už jsem to neviděl asi 2 roky.
18. 02. 2018 v 11:42Off-line yperit  (91/186/68)
Když jsem se nechtěl učit, přišel otčím se zajímavou metodou: musel jsem vstávat v 5.00hod, abych si zvykl na to, že až budu dělník, budu na 6.00 hod. jezdit do práce. To zabralo.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 02. 2018 v 12:14Off-line misanek007  (24/-/-)
Nebavi me ucit se
18. 02. 2018 v 12:20Off-line tropikboy  (37/178/72)
Ype*** - to je hodně dobrý... teď jak se donutit vstávat v 5 hodin ráno :)
18. 02. 2018 v 12:42Off-line yperit  (91/186/68)
Tropikboy: to bys musel mít fotra jako já- ten mě budil každé ráno, a s velkou chutí:)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload