Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jít či nejít na práva?

23. 01. 2018 v 17:17Off-line Anonym
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Je tady někdo kdo studoval/studuje práva? Jestli ano, tak bych se chtěl zeptat na 3 otázky a to na náročnost studia, jestli se musíte učit všechny zákony nazpamět a nakonec jakou právnickou fakultu by jste mi doporučili?
23. 01. 2018 v 17:31Off-line Bluefox  (37/198/93)
1) je těžké se dostat, není těžké se udržet; 2) ne, jen klíčové části; 3) vede Praha/Brno (každá je v něčem lepší, v něčem horší), ale pokud jde o kvalitu absolventů, tak bych za pár let jako potenciální zaměstnavatel sázel i na Olomouc, tam jedou docela tvrdě
23. 01. 2018 v 18:18Off-line Dallas  (26/180/70)
Zkus se zeptat Dominika Feriho ;)
01. 02. 2018 v 17:07Off-line Mobo288  (25/184/75)
Já teprve začínám, ale už teď se mi zdá, že dostat se je lehčí než udržet se. Scia jsou spíš ukázka, jestli na to člověk vůbec má :D samotný učení na fakultě je pak vyloženě šrotění se obrovskýho množství informací najednou :D jinak zkoušky jsem dělal Praha a Brno, princip těch přijímacích testů je podobný. O studiu v Praze se říká, že je víc o učení nazpaměť a o Brnu zase víc zaměření na praxi a méně učení.:)
04. 02. 2018 v 23:57Off-line Jan_Christoph  (32/177/59)
Ne. Největší hovadina. Učíš se kvanta informací, které ti o půl roku už budou k ničemu (neustálé novelizace zákonů). Přidaná hodnota školy 0 bodů. Jdi radši studovat něco užitečnější
05. 02. 2018 v 02:35Off-line Matejt  (26/-/-)
Bluefox: Ty jsi práva studoval? To, že udržet se je lehčí než se dostat je mýtus.
1) Samotný semestry jsou celkem v pohodě, i když vypracovávání klauzulí není zábava, ale o zkouškovým je to Mordor a studium náročný je.
2) Zákoníky většinou můžeš mít s sebou, ale i tak spoustu zákonů musíš umět, ale nejen ty, musíš znát obsah ustálený judikatury a taky komentářů, protože i na to se bere zřetel.
3) Za mě Brno, ale to jde o to, co ti vyhovuje, sice je "víc o praxi" než Praha, ale to neznamená, že tam ta teorie a právní historie od antiky do teď není a že bys to mohl někdy využít.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload