Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Ať žije demokracie!

28. 01. 2018 v 17:50Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Každý, kdo tuší, že je tento nadpis myšlen sarkasticky, tuší dobře.

Předem chci říct, že můj příspěvek není považován jako diskuse, přes to věřím, že se mnozí, ač se jejich názoru nikdo neprosil, jistě vyjádří :) Jde pouze o mé osobní vyjádření se, mam-li to tak říci, k tomu, co je dnes všude tak omílaným tématem v rámci výsledku prezidentských voleb. To, jak volby dopadly, je zcela irelevantní, protože to na ničem nic nemění. Je to jenom drahá groteska pro volbu zcela nedůležité osoby.
Myslet si o mě můžete co chcete, váš názor mě nezajímá a vězte, že vaše záporné komentáře jsou mi zcela lhostejné.

Jako hrdý Monarchista jsem nebyl volit ani prezidenta, ani kohokoliv jiného. Upřímně je mi zle z celého toho nefunkčního systému. Za celé volby, nyní nemyslím pouze ty prezidentské, se utrácí hromada peněz. Spousty financí se jen tak vyhazují z oken za volební programy a kampaně přes to, že by mohly být použity mnohem lépe a spíše tam, kde je třeba. Ale to je pouze jeden pohled na věc. Ať si "voliči" zvolí koho chtějí, nepomohou si ničím k ničemu. Všem jde pouze o to být zvolen, naslibují cokoliv, jen aby se dostali kam chtějí a potom už jsou jim ostatní ukradení a sliby se stanou tím, čím byly ve skutečnosti, lží.
Lidem jde odjakživa o to, aby se sami měli co nejlépe a co je demokracie? Je to vládu lidu lidem a podle toho to tak i vypadá. Lidé jsou lživý, majetničtí a mocichtivý a nejhorší je, že tací se vždy dostanou tam, kam chtějí a ti dobří je ještě podpoří nevědomi si své vlastni "chyby", či zaslepenosti. Dokud bude existovat tento vládní systém, nikdo se nikdy nebude mít dobře. Demokracie je, stejně jako idea komunismu a jim podobným, nesmyslná a utopická, což tvrdili už antičtí myslitelé. Nemůže existovat společnost bez kastovního systému, mnozí lidé si dnes snaží hrát na něco víc než jsou, i když na to ani zdánlivě nemají. Stejně jako existuje pouto: učitel - žák, otec - syn, tak by mělo být i: Král - lid.

Zakončení nemůže být jiné, než upřímnými slovy, která jsou opravdu myšlena zcela vážně: Bůh chraň Krále, ať žije Král!
28. 01. 2018 v 18:01Off-line igy  (35/173/85)
Demokracie je nejlepší systém z těch všech možných špatných, to se ví.
Utopický komunismus by byl fajn, ale lidi jsou na to moc chamtiví.
Anarchie by byla taky fajn, ale lidi jsou na to moc egoističtí.
Osvícené diktátorství by bylo fajn, ale kde brát ty osvícené diktátory.
Monarchie by byla fajn, jen kdyby král byl osvícený, ale protože u krále je jediným požadavkem jeho krev, rozhodně se na to nedá spolehnout.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2018 v 18:06Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Ne, ty bych nechtěl a mám ten dojem, že už za Josefa II. bylo vše zmíně zrušeno. :) Ale děkuji za milý komentář :)
28. 01. 2018 v 18:14Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Igy: Máš pravdu, to jsi napsal hezky, ale na druhou stranu by tedy lidé měli být dnes zticha a radovat se ze své demokracie, vždyť je to to, po čem tak toužili, ne? Už od 18. století umíralo tisíce lidí s tituly, aristokraté, duchovní, členové královských rodin a panovníci osobně, nebo každý s nimi spřízněný útrpnou, ponižující smrtí pro pobavení lidu jen pro to, aby měli lidé svojí svobodu. Teď si mohou vládnout konečně sami a přes to demokracie stačila za pouhých, odhadem, 100 let rozložit svět, který existoval pod fungující vládou monarchie minimálně 2000 let.
28. 01. 2018 v 18:27Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Ano, chtěl bych se vrátit, sám za sebe bych byl v 18. století spokojenější :)
Ani Řím nepostavili za den a i monarchie se potřebovala vyvinou a zdokonalit, ale když už se lidé na jednou měli lépe, začali chtít víc a víc a současný svět je jejich výsledkem.
Zkus zapátrat ve své paměti, co takhle vláda Alžběty I., Viktorie, Ludvík XV., Josef II., Karel IV., Kateřina II., Petr I.,... a další. Kolik toho udělali pro svůj lid a za co vše se zasloužili.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 01. 2018 v 18:43Off-line ozvien  (70/-/-)
Mirku mám kamaráda Schwarzenberga takže moje sympatie ke šlechtě jsou jasné. Jenom škoda, že ta stará doba se už nevrátí. Už jsme někde jinde.
28. 01. 2018 v 19:06Off-line rosju  (48/170/72)
Doba monarchii v pravem slova smyslu zanikla 1.svet.valkou,jejich cas vyprsel a urcite uz by se vracet nemela
28. 01. 2018 v 19:49On-line Monogatari  (41/195/80)
Když tě nezajímá náš názor, tak nepiš do poradny, ale piš si třeba deníček, bude to tak pro všechny lepší.
28. 01. 2018 v 19:57Off-line rosju  (48/170/72)
Akri-ty nebetycny k****ne,strc si kolik se zemanovym obrazkem do p***le a neotravuj s nim tady,
28. 01. 2018 v 20:20Off-line rosju  (48/170/72)
Akri-dalsi ze stupidnich i***tu,kteri se bez sveho vudce ani nevyserou
28. 01. 2018 v 20:28Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Akri: Ano, v tom máš pravdu, nemohl bych si vybrat, jako kdo bych se narodil, ale dej pozor, pokud bereš do úst francouzskou revoluci. 1. Proti sňatku francouzského krále s rakouskou princeznou bych nic neměl. 2. Že byla Antoinetta rozhazovačná, to ví asi každý a je fakt, že za to bych jí moc rád neměl, přes to bych se do revoluce nezapojil a nešel si pro níž z Paříže až do Versailles. A konečně 3. Francouzská revoluce nebyla vyprovokována celou Francií, naopak, většina jejích obyvatel proti vládě Ludvíka XVI. nic neměla a měli ho rádi, celé povstání bylo vyprovokováno lůzou v Paříži a nebýt podpory generála La Fayetta, tak by Pařížané moc šancí na úspěch neměli.
Král se nechal příliš ovlivnit špatnými radami svých rádců a hlavně nikdy neměl podporovat válku v Americe, která silně zatížila státní pokladnu.

Pokud jde o F. L. Věka, tak tě asi zklamu, toho jsem neviděl ani jednou.

Co se armády týče, raději bych zemřel se ctí za svého krále.

S moderní technikou máš pravdu, ta v té době opravdu nebyla. Přes to, na televizi téměř nekoukám, ani nejsem připojený na vysílání, na PC také tolik času netrávím, myčku nepoužívám, auto nemám, lednice je spíš prázdná než plná, ale pravda, teplou vodu, topení i elektřinu používám.
30. 01. 2018 v 13:11Off-line esthetique  (38/-/-)
Mas na Hrade panovnika jakeho si zaslouzis a uz neotravuj ha ha hahaha

teoreticky pravomoce nulove, fakticky taha za vsechny nitky jak se mu zlibi, co vice si prat
30. 01. 2018 v 18:09Off-line Z.M.R.D  (47/181/80)
Dvacet osm příspěvků v tématu "jaký je rozdíl mezi svobodou a demokracií?"
Logický nebyl žádný.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload