Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Má učitel zeměpisu a dějepisu problém sehnat práci?

13. 02. 2018 v 18:46Off-line Anonym
Myslíte, že má učitel problém sehnat práci? (Aprobace- zeměpis, dějepis).
13. 02. 2018 v 19:38Off-line lukasek23  (35/185/-)
Největší zájem je o kvalifikované učitele 1. stupně. S 2. stupněm a střední školou je to horší, ale musíš hledat.
13. 02. 2018 v 19:41Off-line Betonica  (39/191/93)
Ucitel muz nebude mit jeste dlouho o praci nouzi. DEJ-ZEM stejne jako libovolny jiny predmet.
13. 02. 2018 v 20:23Off-line colombo  (103/192/90)
Vždy se říkalo, že peďák je nejlehčí ze všech VŠ, proto je vystudovaných v tomto oboru nadbytek. Také spousta z těchto absolventů vůbec v oboru nepracuje.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 02. 2018 v 20:37Off-line vasek698  (25/-/-)
I na pajdáku dostaneš záhul :D To by ses divil. :D
Já jdu na AJ+HV, takže se uplatnění nebojím, protože hudebkářů je málo, AJ je věčná.
S tím zeměpisem a dějepisem těžko říct.
13. 02. 2018 v 20:43Off-line colombo  (103/192/90)
Vasek698: je pravda, že nikdo se tě nikdy neptá, zda zvládáš dobře češtinu, ale jak máš cizí jazyk, všude jsou dveře dokořán. Jako u nás ve firmě, jeden bývalý šéf byl schopen napsat v jedné větě i dvě hrubky, ale AJ mu šla... Já to mám naopak.
13. 02. 2018 v 21:16Off-line Betonica  (39/191/93)
@colombo: Rikalo se, rikalo se... Ono se toho povida. Byls nekdy na pajdaku? Na nejake prednasce nebo zkousce? Co to takhle zkusit a pak rict, jaky to bylo! Za me teda pajdak nebyla davacka. Kazdej, kdo kdy delal zkousku treba z patopsychologie nebo didaktiky ti jiste rekne, ze to neni zadarmo. K pedagogickym a psychologickym zkouskam samozrejme nutno pricist oborovy predmety - dle zamereni. A treba ucitelstvi cestiny je pomerne drsny. Zejmena zkousky z lexikologie, fonetiky nebo morfologie. Pro nazornost mrkni treba na MUNI seznam predmetu a pak mel cosi o tom, ze je pajdak lehkej. https://www.muni.cz/…a-vzdelavani#…

No a proc tolik absolventu neni ve skolach? Jednoduse proto, ze po peti letech fakulty nastoupi za plat, kterej jim nabidne i LIDL pres ulici. Na rozdil od LIDLu ale ve skole budou ucit hordu tupych decek, ktery je tezky udrzet 5 minut v klidu, za kterejma stoji jeste tupejsi rodice, kteri si mysli, ze skola je na to, aby jejich nepovedeny fakany vychovala. K tomu hromady papiru, buzerace a dalsi lahudky. Tak se pak nediv, ze magistr cestiny nebo matematiky jde radsi delat do soukrome sfery...
14. 02. 2018 v 08:38Off-line Vlado2  (61/180/80)
Problém mít nebude, na příslušném odboru školství jej někam nasměrují. Jen se musí smířit s tím, že s touto kombinací (oba předměty s malou hodinovou dotací) bude muset učit navíc i něco jiného.
14. 02. 2018 v 13:49Off-line colombo  (103/192/90)
Betonica: bylo mi hned jasné, že absolventi pajdáku se ozvou s úmyslem mě rozcupovat, nic jiného se ani čekat nedalo, trefil jsem hřebík na hlavičku. Mezi absolventy pedagogických fakult mám několik přátel a dost informací mám od nich (které tu tvrdím), takže klídek, nemám to z doslechu "jedna paní povídala". :-)
14. 02. 2018 v 15:36Off-line Betonica  (39/191/93)
@colombo: Tak to jsi trefil na spatnou hlavicku, pac ja nejsem absolventem pajdaku :)
14. 02. 2018 v 19:43Off-line Johnny16  (26/186/80)
Ja na pedaku jsem, a davacka to teda neni. Samozrejme kdybyste byli na pravech na UK, na MatFyzu nebo tak, tak to mate holt tezsi (ale tak s tim ten clovek, co to studuje, musi pocitat). Zalezi urcite taky na oborech. Jiz zminena cestina doopravdy tezka je. Tedka se moooc bavim nad historickou mluvnici a dialektologii. :D :D Teoreticky vlastne studujete 2 obory + spolecny zaklad - tedy nudit se nebudete...
Myslim, ze bys problem sehnat praci mit nemel. Pedak studuje dost lidi, ale dost jich pak neuci (popravde sam nevim, jestli ze me bude opravdu ucitel, ale obory co studuju me bavi...) Mas zajimavou kombinaci, ale smysl dáva - vazou na sebe:) No a jsi chlap, a to berou skoly jako nejaky plus.
14. 02. 2018 v 20:28Off-line vasek698  (25/-/-)
To je fakt. Ve školství je problém s feminizací, chlap je vítanej. Pro mě jako žáka byl učitel z nějakýho důvodu vždycky přijatelnější, protože mi učitelky vadily. Těžko říct, čím to je.
Do toho se mluví o malým pracovním úvazku, máš pak ale různý dozory, papíry, přípravy... Nakonec jdou iluze o nicnedělání stranou a člověk fakt maká. Psychická práce je kolikrát horší. Když je na to počasí, tak jsem rád, že přijdu ze školy a jdu rubat do lesa, protože si tím fakt odpočinu.
14. 02. 2018 v 20:31Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Vasek: Že by snad tím, že učitelé tě rajcovali, zatímco soudružky učitelky ne? :-P
14. 02. 2018 v 20:34Off-line vasek698  (25/-/-)
Spíš mi učitelky přišly jako krávy, zatímco všichni učitelé byli pohodáři. Výjimky se našly, ale já postupem času otupěl.
Za celou školní docházku jsem nezažil, že by mě rajcoval učitel.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload