Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Pro mladé - jak se naučit kritickému myšlení?

13. 02. 2018 v 20:52Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
1. Už Jan Amos Komenský říkal: "Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá"
2. Zajímej se o to, kdo je vlastníkem novin, serveru. Koho chleba jedí, toho píseň zpívají. Je jasné, že spousta novinářů pracuje na zadání a podle instrukcí zadavatele, majitele, šéfredaktora, atd.
3. Všímej si řeči těla moderátora, novináře, poznáš komu straní
4. Pracuj s více zdroji. Není možné si udělat názor, když si nevyslechneš jiný názor, oponenturu. Každá diplomová práce má oponenturu. Pravda se rodí v diskusi, v konfrontaci. Nebuď pasivní, nebuď lenivý porovnávat informace, hledat alternativy. Vždycky měj k dispozici různé zdroje, jak mainstream, tak alternativní, tak názory lidí v diskusi apod. Nekrm se jen jednostrannou ideologíí, propagandou, zakrníš, dostaneš se do slepé ulice, nebudeš rozumět světu, budeš indoktrinovaný.
5. Pokud ti novináři říkají něco o osobě, např. politikovi, že údajně něco řekl, provedl, nebuď kráva, nevěř tomu hned. Zjisti si, zda je to vůbec pravda. Novináři často manipulují, překroutí. Většinou to říká dotyčný jinak nebo z kontextu vyplývá něco jiného. Nemusí se jednat o politiku, může to být přednáška na škole, může to být zpráva z jakékoli oblasti.
6. Všímej si toho, zda novinář pouze informuje, nebo už podsouvá divákům svůj názor, svoji interpretaci, svoje spekulace.
7. Pokud se jedná o události staršího data, nespoléhej na školu nebo televizi. Vyslechni si reálné příběhy. Např. o koncentráku se teoretizováním nic moc nedozvíš, lepší si vyslechnout reálný příběh. Jeden takový reálný příběh sem dám.
http://www.ceskatelevize.cz/…zace/090124/
Nebo si zajeď do koncentráku osobně. Třeba Osvětim doporučuji.
8. Pokud se jedná o svědectví nějaké události, vyslechni si všechny verze různých účastníků, pokud to je možné. Každý popisuje událost trochu jinak. Je logické, že je každý subjektivní. Ale objektivita a nadhled se získává právě srovnáváním více subjektivních výkladů a porovnáním.
9. Nebuď zbrklý, nebuď ukvapený, buď poctivý a důsledný
10. Obklopuj se moudrými lidmi, kteří sami dokážou myslet originálně, netradičně, kriticky, neobklopuj se ovcemi, ovce tě povedou do stáda, originální osobnosti tě povedou k tomu, že i ty budeš rozvíjet svoji originalitu

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
13. 02. 2018 v 21:03Off-line Bluefox  (31/198/93)
Chápu, že si někteří pletou poradnu se seznamkou, ale že někdo přijde s pseudonaučným blogem jsem fakt nečekal.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 02. 2018 v 21:06Off-line lievanec  (41/180/75)
Kazateli, ty sa necitis? Bojim sa aj otvorit chladnicku, ze mi z nej vyskoci nahopkany chesney a zacne jebat svoje pravdy do hlavy:))
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 02. 2018 v 21:27Off-line St63V  (54/196/110)
Chesney,hawkes (97/-/-)
. . . . . . . . novinář podsouvá divákům svůj názor.
Či, novinář podsouvá svým čtenářům svůj názor?
Co zní líp?
13. 02. 2018 v 21:33Off-line Mychajlo90  (27/185/67)
"Pracuj s více zdroji. Není možné si udělat názor, když si nevyslechneš jiný názor, oponenturu."

Ovšem na tohle pozor, s tím pracují snad všechny dezinformace, které se stylizují právě do "jiného názoru". Rozhodně to není tak, že když někdo řekne něco pravdivého s menší nepřesností a druhý lže, tak fakt není pravda někde mezi (jak je teď módní tvrdit). Jinak samozřejmě spolehlivé jsou všechny různé factchechingové portály, u nás je to https://demagog.cz/
13. 02. 2018 v 21:41Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Já vás nenutím to dělat. Klidně můžete zůstat u jediného zdroje - třeba Václava Moravce. Je to váš svět, vážení. Jste svými pány. Napsal jsem to, co jsem považoval za potřebné a kdo si z toho co vezme, už na mě nezávisí.

Mychajlo90 - dělej si tedy, co chceš. Napsal jsem tady nikoli příkaz, ale svůj názor, doporučení. Ty máš plné právo ho odmítnout a i nadále se krmit jen jedním zdrojem, tím, který ti vyhovuje a utvrzuje tě v tvém světonázoru. Chlape, nebo mladíku - dělej si, co chceš. OK?
13. 02. 2018 v 21:49Off-line Betonica  (33/191/-)
Vida. Az na body 5 a 6 souhlasim. V tech se totiz autor dopousti presne toho, pred cim varuje. Prezentuje svuj postoj jako ultimatni pravdu, viz "Novináři často manipulují, překroutí." Tento vyrok sam o sobe nese emotivni zabarveni (rozumej autoruv postoj). Proto ho nelze povazovat za objektivne pravdivy. Museli bychom totiz predtim overit onu cetnost manipulaci a prekrouceni, jichz se novinari udajne dopousteji.

Vic me ale tesi, ze se autor zabrusuje do moji srdcovky. Do umeni. Neni od veci si cas od casu precist neco starsiho, prohlidnout obrazy z ruznych etap dejin. V tech, a v jinych um. dilech, je totiz pravda overena a proverena generacemi. Kdyz clovek neco malo z umeni nacerpa, ziska slusnou zakladnu univerzalnich pravd, ktery pak jen aplikuje na soucasna temata. A skrzeva ne se mu pak lepe odlisuje, co je skutecne a co blabol. Velka skoda, ze takovych lidi neni vice. Skoncily by tim nesmyslny tahanice o veci davno vyreseny, spory o nicem a dalsi kktiny.
13. 02. 2018 v 21:59Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Betonica
Vida. Az na body 5 a 6 souhlasim. V tech se totiz autor dopousti presne toho, pred cim varuje. Prezentuje svuj postoj jako ultimatni pravdu, viz "Novináři často manipulují, překroutí." Tento vyrok sam o sobe nese emotivni zabarveni (rozumej autoruv postoj). Proto ho nelze povazovat za objektivne pravdivy.
-------------------------------------------------------------------------------
Ano, novináři často manipulují, překroutí výrok dotyčného. Za tím si stojím a jde to pozorovat denně. Ale jak píšu tvému kolegovi, je tvoje věc, zda si budeš dohledávat realitu, nebo se spolehneš na to, jak ti to předžvýkal novinář. Chápeš? Já tě nenutím to dělat. Můžeš věřit novinářům. Moje body nejsou příkazem, ale radou. A ty můžeš moje rady spláchnout do záchodu. Já ti radím být velmi obezřetný k novinářům, ale ty jim můžeš věřit jakkoli budeš chtít.
13. 02. 2018 v 22:01Off-line vasek698  (19/186/69)
Pěkný. Dokonce bych ti doporučil, abys to poslal redakci jako článek, a abys případně v psaní pro nakluky.cz pokračoval. Na takové články bych se těšil.
13. 02. 2018 v 22:10Off-line Betonica  (33/191/-)
@chesney.hawkes: Vubec nerozporuju, ze to nekteri novinari delaji. A jiste k tomu maji svoje duvody. Delame to totiz uplne vsichni a je to veskrze prirozena vlastnost. Jen jsem poukazoval na to, ze to nelze zobecnit a rict, ze to delaji "novinari casto". To totiz presne nevime. Jednak nevime, kolik tech novinaru je. A pak taky nevime, jak casto to delaji. Proto jsem psal, ze je ten vyrok subjektivni a nelze ho povazovat za pravdu obecnou. Je to pravda tvoje a tak by mel byt v onom vyctu uveden. Stejny jako kdyz se cituje do akademicke prace, ne? :D
13. 02. 2018 v 22:43Off-line BussterX  (97/130/150)
"Tady jsou ještě další novináři? Novinářů je příliš, měli by se likvidovat," říká Zeman šéfovi Kremlu, když před svým jednáním v Pekingu spolu přicházejí do tiskového sálu. "Likvidovat je není třeba, ale omezit jejich počet je možné," reaguje Putin.

to není bohužel vtip, je to na videozáznamu z května 2017 od novináře z listu komsomolskaja pravda andreje simonova a dostupné na internetu... slizoun gerontofil ovčáček ihned nastavil svůj vpadlý hrudníček na obranu ovara: „Očekávám teď trapně pohoršené komentáře a rozhořčené reakce politiků, kteří se k médím rádi lísají,“
13. 02. 2018 v 23:36Off-line Mirek01  (20/177/62)
Je to blog nebo poradna, či dle některých témat nejen s politickou tématikou spíše porodna? Poradna, že? Přijímám i názor, že se jedná o porodnu, ale to je na jinou diskuzi. Nicméně, proč si tu z toho děláš blog? Pokud chceš, tak si svůj blog založ a tam si přispívej jak chceš. A k bodu šest - táži se, zdali má právo tuto tezi pokládat člověk, který tady poslendní minimálně tři týdny podsouvá svůj názor. A ještě se vyjádřím k bodu sedm, jelikož jsem si vědom, že je směřován částečně ke mně. Budeš se asi divit, ale v Osvětimi jsem byl. Nespoléhat na školu? Máš za to, že škola podsouvá falešné informace? Škola, nebo lépe učebnice, předávají informace podle historických pramenů. Tedy relevantní. Jediné, co se ti nehodí do karet je to, že vykládá tyto informace rovnoměrně, tak jak se staly, v kontextu. Neselektuje temnou historii Německa od té Ruské.
13. 02. 2018 v 23:41Off-line BussterX  (97/130/150)
A zde je něco pro mladé, kteří se chtějí naučit kritickému myšlení :D spis našeho milovaného andreje babiše který dostal od praseidenta mlhoše ovara neomezený čas na sestavení vlády... je to list po listu spis adreje babiše, agenta komunistické tajné policie... https://zpravy.aktualne.cz/…hoto:571935/
mimochodem právě v těchto dnech slovenský soud rozhodl, že babiš byl veden úřadem paměti národa v seznamu agentů stb oprávněně a babiš prohrál soud.. soudruh agent babiš sloužil režimu který znárodnil majetky továrníků a hned po převratu se stal sám vykořisťovatelem tyjícím z mozolů dělnické třídy (prostě buržoustem, podnikatelem...) :D co to vypovídá o charakteru ? že je to prospěchářská sfiňa...a této mrše jste svěřili vládu
14. 02. 2018 v 01:08Off-line esthetique  (34/-/-)
JEZIS MARJA!!!! ten b***c zase zacal nove tema, to me poser teda.....
ha ha ha ah ahha
ja uz na to nemam cas a silu tady ty nesmysly vyvracet a predkladat fakta...
SORRY JAKO... :-)))))
14. 02. 2018 v 08:06Off-line Post  (36/-/-)
Vynikající článek o kritickém myšlení, Díky za něj.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 02. 2018 v 08:33On-line burlap  (48/197/98)
Snad tento clanok pvrati nazad aspon jednu zbludilu ovecku
:)
14. 02. 2018 v 08:41Off-line BussterX  (97/130/150)
Malé cvičení kritického myšlení - oveř správnost uvedených údajů: https://photos.nkcdn.cz/…2u1WKOeb.jpg
14. 02. 2018 v 09:23Off-line St63V  (54/196/110)
Buřte, zapoměl jsi tam dát průměrnou délku a tloušťku penisu.
14. 02. 2018 v 10:07Off-line igy  (32/173/79)
Doporučuji přečíst si knihu "Nejlepší kniha o FAKE NEWS!!!"
Říká se v ní hodně podobných věcí, co píše chesney, jenom to narozdíl od chesneyho není už předem zaujaté proti novinářům. A vysvětluje to hodně úskalí, které mohou naopak rady chesneyho přinést.
Třeba to, když k *pravdivé* zprávě přistoupíte jako k nedůvěryhodné, najdete si proto nějaký alternativní *smyšlený* zdroj, a následně si řeknete, že *pravda je někde uprostřed*.
A také to zdůrazňuje podrobně to, o co jde hodně manipulátorům, včetně chesneyho - naprosto zlikvidovat důvěru lildí v média a vlastně v cokoliv. Protože když pak nemůžete věřit faktům, oddáte se jen svým emocím a pak s vámi může Zeman, Babiš, Okamura, Trump a další populisti dělat, co se jim zlíbí.

Média jsou hlídací pes demokracie. Je proto pochopitelné, že právě zloději a lháři nejhlasitěji křičí, že tomu psu se nedá věřit. Ale to není důvod přestat věřit psu, to je důvod psa prověřit a hlavně pořádně prověřit ty, kterým pes tak vadí.
14. 02. 2018 v 10:19Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Je legrační, že jsem napsal neutrální obecný článek bez jakéhokoli zabarvení a fanatici jako igy, buřt a další už zase spustili svoji jednostrannou politickou propagandu... čímž potvrzují moje slova o tom, jak dopadne někdo, kdo se nekriticky oddá jednomu směru.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2018 v 10:37Off-line igy  (32/173/79)
Až na to, že to není neutrální článek a není bez zabarvení.
Proto jsme se my, kteří už kritické myšlení máme, ozvali.
A svými reakcemi, které nevyvrací ani nediskutují naše argumenty, ale pouze odsuzují a nálepkují bez jakýchkoliv faktů, dáváš jasně najevo, že kritickému myšlení má být podrobeno především vše, co ty napíšeš.
14. 02. 2018 v 10:45Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Napsal jsem článek, v kterém nejmenuji ani jednu osobu. Pokud ses v tom našel, dokazuje to, že potrefená husa zakejhá. Ale co jsi udělal? Místo abys šel do sebe, už jsi mi tu, ty fanatiku, po padesáté vypsal celé to tvoje politické náboženství, včetně seznamu politiků, které nenávidíš. Čili ty jsi tím úplně posedlý. Jsi nemocný.
14. 02. 2018 v 10:53Off-line igy  (32/173/79)
Vypsal jsem populisty a každý ví, že jsou populisti. To není náboženství, není to přesvědčení, to jsou prostě fakta. Popírat, že jsou populisti, je zaslepenost.

Za B, sám ukazuješ, že je článek zabarvený, protože ho směřuješ proti určitým lidem a názorům. Odmítáš ho směřovat proti sobě a svým názorům:
1. Nevěřte všemu - ani tobě.
2. Zajímej se o to, kdo je vlastníkem novin - co o tobě víme?
3. Všímej si řeči moderátora, poznáš komu straní - to je u tebe jasné.
4. Pracuj s více zdroji - uvedl jsem jiný zdroj, dobrou knížku. Vadí?
5. Pokud ti něco říkají, že údajně něco provedl, nevěř tomu - takže ani nevěřme tobě, že novináři často manipulují, překrucují
6. Všímej si toho, zda jen informuje nebo podsouvá svůj názor, svoje spekulace - ty podsouváš, že novináři manipulují
7. Pokud se jedná o události staršího data ... - ať si každý přečte naše předchozí diskuze a posoudí, kdo je tu jednostranně zaslepený
8. viz 7
9. Nebuď zbrklý, buď poctivý - třeba jako hned neodsuzuj a nenálepkuj?
10. Obklopuj se moudrými lidmi, kteří sami dokážou myslet originálně - není nad to umět diskutovat se všemi, i s těmi podle tebe zaslepenými, místo abys je rovnou odsoudil
14. 02. 2018 v 10:55Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mně je jedno, v co věříš nebo nevěříš. Jaké politické náboženství ses rozhodl vyznávat. To je tvůj problém, do toho mě netahej. Napsal jsem obecný článek na téma kritického myšlení, který se dá aplikovat na jakoukoli oblast života.

Znovu opakuji - tvoje fanatická politická vyhraněnost, pražská kavárno, pražský pepíku, je jen tvůj problém, ne můj. Chápeš?
14. 02. 2018 v 10:58Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Jsi otravný jako jehovista. A na tvoji víru, pražský pepíku, mě nepředěláš. Budu volit toho, koho uznám za vhodného. Nemáš moc nalajnovat jeden směr, a to ten tvůj. Smiř se s tím, že tu je domokracie, pluralita, svobodná soutěž a lidi mají svůj rozum.
14. 02. 2018 v 11:00Off-line igy  (32/173/79)
Opakovat to můžeš kolikrát chceš, stejně to pravda nebude. Problém to není, protože nejsem vyhraněný, jsem ateista, jsem flegmatik, takže nenávidět nedokážu, a nejsem politicky vyhraněný, vždy zvažuji všechny okolnosti. Jen vidím slabiny, třeba jsem si vědom, že lidé se nechají lehce manipulovat a že jsou mezi politiky i "novináři" schopní manipulátoři.
Ty se soustředíš hlavně na ty manipulátory mezi "novináři", já na ty manipulátory mezi politiky. Obojí je správně, jsou to dva různé rovnocenné přístupy. Oba se musí probrat, pokud chceme uznávat demokracii a pluralitu a svobodnou soutěž, jak sám zmiňuješ.

Ookud bys byl opravdu tak osvícený a nestranný, musel bys to uznat. Ale ne, ty jen ostatní s nevhodným politickým názorem označíš za pepíky a kavárnu a nedemokraty. Ach, jak demokratické!
14. 02. 2018 v 11:04Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mně je jedno, koho volíš a jaké politické náboženství ses rozhodl vyznávat. Chápeš? Na můj život to nemá vliv. Řídím se svým rozumem a nemůžeš mi vnutit, koho budu volit. Chápeš to vůbec?

Co bys chtěl? Zakázat politické strany, s nimiž nesouhlasíš? Vyměnit voliče? Vytyčit jeden směr, ten tvůj, aby všichni volili to, co ty?
14. 02. 2018 v 11:15Off-line igy  (32/173/79)
A mě je jedno, co je tobě jedno. Toto není tvůj soukromý blog, je to veřejná diskuze a já na tebe reaguji. A myslím, že jsou mé reakce vcelku smysluplné, k věci a nestranné.

A co bych chtěl? Slušnou věcnou diskuzi, slušnou věcnou politiku. Spolupráci celého národa místo vzájemného nálepkování a odsuzování. Chci, abychom společně nalezli správný směr, ne ten můj, ne ten tvůj, ale ten správný pro všechny. Ne, aby se lidé jen přetahovali, kterým směrem se půjde, ale aby šli společně.
Jsi schopný v tom pomoci? Jsi schopný se mnou slušně věcně diskutovat? Chceš tu vůbec slušnou a věcnou diskuzi?
14. 02. 2018 v 11:21On-line Lukino_Luk  (29/180/70)
Správný směr pro všechny není, nebyl a nikdy nebude. To bysme museli být klony nějaké jedné osoby. Lidi jsou moc rozdílní jak v myšlení, tak i v názorech a to je náš největší problém. Proto nikdy nevytvoříme společnost, ve které budou všichni spokojeni. Můžeme jen závidět mravencům. :-P
14. 02. 2018 v 11:29Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Bože můj, igy, to snad nemyslíš vážně?

Víš, co je volná politická soutěž? Zbláznil ses, že chce vytyčit jeden směr? Co to píšeš za nesmysly?

Cituji: "Chci, abychom společně nalezli správný směr, ne ten můj, ne ten tvůj, ale ten správný pro všechny. Ne, aby se lidé jen přetahovali, kterým směrem se půjde, ale aby šli společně."

Ty brďo, to zní jak od pobožných. Jeden Kristus. Nebo jeden Alláh. Všichni společně. Nebo to měli komunisti. Nacisti taky. Nic než národ. Komunisti zase jednotu v třídním boji.

Někteří jste nepoučitelní! Ne všichni, ale někteří jste naivní, nejhorší že vaše naivita vede k totalitě. Zašťiťujete se údajně ušlechtilými úmysly, ale je v tom ukryta zhouba. Unifikace je vždy zhouba.

PLURALITA, DIVERZITA, PESTROST, RŮZNOST, VÝBĚR Z PESTRÉ ŠKÁLY MOŽNOSTÍ A NABÍDKY - je základ demokracie! Stejně jako svobodné volby!

Naučte se v prostoru svobody konečně žít a přestaňte brečet.
14. 02. 2018 v 11:42Off-line igy  (32/173/79)
Ale já neříkám, že všichni musí mít jeden názor. Já říkám, že my všichni bychom měli hledat společný směr.
Naprosto uznávám, že všichni mají vlastní názor, to jinak ani nejde. Ale všichni by se měli být schopni spolu diskutovat, bavit se, hledat cesty, navzájem se poslouchat. A na základě toho tvořit nejen své jedinečné názory, ale i pak hledat nějaké společné směry.
Právě teď se neděje. Směr se neurčuje diskuzí, ale přetahováním lana. Kdo k sobě přetáhne víc voličů, ten bude další čtyři roky vládnout, v případě prezidenta pět. Potáhne ten zbytek národa za sebou svázané na laně, ať chce nebo ne, a ať prostě drží hubu.

Mimochodem já od voleb žiju naprosto v pohodě svůj život, nebrečím, jsem spokojený. Jen prostě reaguji na jednoho nejmenovaného, který má pořád potřebu sem psát své názory a přesvědčovat o nich ostatní. To se mi nelíbí a rád se mu postavím. A stavěl bych se tak, i kdyby tu někdo takto vehementně agitoval za druhou stranu, protože rád dělam oponenturu, právě proto, aby byla diskuze.
14. 02. 2018 v 15:18Off-line MeDubsta  (20/192/93)
Pervitin
14. 02. 2018 v 17:35Off-line Mirek01  (20/177/62)
"Je legrační, že jsem napsal neutrální obecný článek bez jakéhokoli zabarvení a fanatici jako igy, buřt a další už zase spustili svoji jednostrannou politickou propagandu."

Článek je zaměřený minimálně proti novinářům a státním vzdělávacím institucím. Tedy obecný článek to možná je, ale není neutrální.

"Je legrační, že jsem napsal neutrální obecný článek..."; "Napsal jsem článek, v kterém..."; "Napsal jsem obecný článek na téma..."

Opět na to narážím. Od kdy se články píší na poradnu? Od toho jsou blogy případně webové stránky s určitou tématikou. Nepatří sem žándé články bez ohledu na tématiku. Patří sem dotazy a maximálně tak náměty na diskuzi.

"Nemáš moc nalajnovat jeden směr, a to ten tvůj. Smiř se s tím, že tu je domokracie, pluralita, svobodná soutěž a lidi mají svůj rozum."

Poněkud silná slova od někoho, kdo tady tři týdny lajnoval jeden směr, a to ten svůj za současného tvrzení, že my nemáme rozum.

"Mně je jedno, koho volíš a jaké politické náboženství ses rozhodl vyznávat"

Ale hlavně, že lidé, kteří volili jinak, jsou sluníčkáři a eurohujeři.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2018 v 18:48Off-line BussterX  (97/130/150)
Like, můj princi Miroslave :)
14. 02. 2018 v 19:10Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mirek01 - Ne, žádný směr jsem tady nelajnoval, jsem bytostný demokrat, jsem pro pluralitu, svobodu. Tedy na rozdíl od tebe, igy a dalších mně je jedno, koho volíte. Nechci vás unifikovat, ani nevím, k čemu, páč žádnou jednotící ideologii nezastávám. Na rozdíl od vás. Já jsem si pouze dovolil nevěřit státním médiím. Když jsem slyšel teorie od Drahoše, Cibulky, ale i mnoha novinářů o tom, že Rusko chce údajně rozvrátit západ, že prý Rusko je škodolibé, zlé a já nevím co ještě, tak mi hned blikla kontrolka, že tu něco nehraje. Páč pro Rusko jsou příjmy z prodeje ropy a plynu mega důležité. A kdyby Rusko Evropu rozvrátilo, tak by přišlo o zdroj příjmů. To je prostě nemyslitelné. Ropovody se stavěly léta, vedou v zemi a to nejde ze den na den přesunout jinam. I kdyby Rusko našlo odbytiště pro svoji ropu někde jinde, nejde to jen tak. Jsou tu podepsané smlouvy, jsou v tom firmy, dnešní svět je globalizovaný. Stačí použít kritické myšlení, rozum, selský rozum a je mi jasné, že Rusko o žádné rozvracení Evropy nemůže mít zájem páč by krachlo současně taky. Rusko potřebuje Evropu v dobré platební kondici. A kladu si tedy otázku, proč se tedy šíří strašák Rusko? A najednou už to je jasné, opět se zvažuje možnost americké základny na našem území nebo radaru. O ten už kdysi usilovali, nakonec z toho Američané vycouvali. Naši občané si totiž pamatují, že tzv. dočasné základny mají tendenci se proměnit v trvalé a už se jich nikdy nezbavíš nebo těžko. Dále se po nás chce, abychom dávali více peněz do armády. Tak se udělá strašák Rusko, nebo nějaký jiný, aby byly záminka. Dále se má snížit naše suverenita na úkor EU. Tohle vy mladí nechápete. Je ostuda, že takový starý kozel jako je Buřt, je tak lehce manipulovatelný. U vás mladých se to dá pochopit, páč nemáte životní zkušenosti. Ale u lidí ve středním věku je to skutečně ostuda.

Takže ještě jednou. Mně je jedno, zda jsi volič Kalouska, Farského, atd. Na rozdíl od igy si nepřeji, aby tady byl jeden směr. Ať je pluralita, ať je svoboda, ale i já mám právo se vyjádřit. A já rozhodně odmítám být ovce ovládána novináři.

Ty si o mně myslíš, že kazím tvoji krásnou prozápadní demokracii, kterou sis vysnil, já si zase o tobě myslím, že jsi manipulovatelný naivní mladík. Ale já tě nenutím, abys volil jinou stranu, než volíš. Ani tě nenutím, abys přestal nenávidět Rusko. Klidně ho můžeš nenávidět ještě více a poslouchat propagandu, která tě v tom bude utvrzovat. Chápeš? Ale jsou tu lidi ve středním a starším věku, ti mají paměť a vidí to jinak. Proto vy mladí nechápete starší a už 10 let, možná více let přemlouváte po vzoru Mádla a Issové báby a dědy. Ale marně. Nemůžete přemluvit ty, kteří mají životní zkušenosti, selský rozum a nejsou tak snadno manipulovatelní.

Takže ještě jednou - já ti nelajnuju. Věř si čemu chceš. Já ti jenom svobodně v diskusi píšu, že tvoji víru ve zlé Rusko a hodnou Ameriku odmítám, stejně jako jsem před r. 89 odmítal víru v hodný Sovětský svaz a zlou Ameriku. Bylo to hozené o 180 st opačně. My zkrátka lítáme ode zdi ke zdi jako šašci. Respektive já ne, ale někteří ano. A to ti, co jedou s mainstreamem. Mainstream otočil o 180st., oni otočili taky. Já ti ani v tomto nebráním, ale dělat to nebudu, už to chápeš? Ty máš svobodu si věřit, čemu chceš, já taky.
14. 02. 2018 v 19:28Off-line BussterX  (97/130/150)
Česnek, tvůj problém je v tom, že vidíš svět černobíle... rusko má svoje klady aji zápory, stejně tak amerika (rozuměj USA)... ty bohužel děláš to, že nekriticky vyzdvihuješ klady ruska a zápory přehlížíš, s opačnými znaménky totéž provádíš s amerikou... kdo poukáže na nějaké zápory ruska tak ho okamžitě narveš ve své hlavě do škatulky naivní mládežník a usafil bez ohledu na to že, tentýž člověk uznává třeba i kladné stránky ruska, kdo odmítá že na americe je všechno jenom špatné tak ho narveš do stejné škatule... ty možná tušíš co to demokracie je, ale chováš se jak dogmatický politruk
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2018 v 19:32Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Když mi nevěříte, tady jsou důkazy

V roce 2016 činily příjmy z prodejů ropy a zemního plynu 40 % všech příjmů Ruska.
https://roklen24.cz/…brane-a-ropa

Největším obchodním partnerem Ruska je EU, kam míří 52 procent jeho exportu, z čehož asi 80 % tvoří energetické suroviny.
http://www.investicniweb.cz/…eho-sektoru/

Napište mi logicky, bez emocí, bez konspirací, bez hysterie, co by Rusko potkalo, kdyby rozvrátilo Evropu? Proč by mělo usilovat o rozvracení Evropy?

Když já budu na někom závislý ze 40% a budu s ním spojený pupeční šňůrou, proč bych ho rozvracel?
14. 02. 2018 v 19:33Off-line igy  (32/173/79)
Hurá, označení "igy" se dostalo na úroveň "pepíka" a "kavárny" :-D
To jen značí, že už nemluvíš o mně, ale o slaměném panákovi, kterého sis vysnil, abys se mnou mohl lépe bojovat :D Ale proč to dělá, když říkáš, že jsem ti ukradený. A proč vůbec zakládáš tato témata, když říkáš, že je ti všechno jedno... :-)
14. 02. 2018 v 19:35Off-line igy  (32/173/79)
Co by rusko čekalo? Místo velkého trhu EU by mělo spousty menších trhů evropských států, se kterými by vyjednávalo individuálně a mohlo by dosáhnout lepších cen, většího tlaku, více výhod, ... Rozpadem EU ten trh nezmizí, jen se rozpadne a ztratí svou vyjednávací pozici.
14. 02. 2018 v 19:39Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Igy - ty už se snažíš jednu konspiraci nahradit jinou konspiraci, vytloukáš klín klínem. Je vidět, jak se svého náboženství snažíš křečovitě držet za každou cenu. Je to nesmysl, co píšeš, ropovody i plynovody jsou hromadné a pak se to větví. Neexistuje posílat ty suroviny každému extra. Jsi hloupý kluk. Není možné vést extra do každé státu zvláštní trubku.

Igy - ty jsi trubka :-(

A dohody s každým státem jsou jistě už dneska.
14. 02. 2018 v 19:41Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Igy To je úplná p**ovina, co píšeš. Prodává se za světové ceny a Rusko jenom zajímá, aby to fungovalo a aby nebyly problémy. A aby dostalo ty a ty many, páč podle toho si sestavují svůj rozpočet.
14. 02. 2018 v 19:57Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
A zkus mi logicky, v klidu, bez hysterie, bez konspirací zdůvodnit, proč mají USA ve světě 823 vojenských základen na cizím území? Rusko má jednu v Sýrii. Američani mají 823. Čím si vysvětluješ, že hodná Amerika má 823 základen mimo své území a zlé Rusko jednu?

Co když USA nejsou tak hodné, jak tě učila soudružka ve škole a pán redachtor v České televizi? Nad tím jsi nikdy nepřemýšlel?

(Tím neříkám, že miluji Rusy. Chlastají a přesnost je pro ně sprosté slovo. Však jsem měl kdysi žigulíka vím, jak byl slícovaný. Milimetr sem, centimetr tam. Rus si s detaily hlavu neláme. Ani Ukrajinec. Proto jim jebnul Černobyl. Nechtěl bych žít v Rusku, pro gaye je lepší západ. Na západě mají gayové lepší možnosti a více práv, to je jasné. I mzdy jsou na západě vyšší než v Rusku.)

Ale pohádka o hodném západu, hodných USA a zlém Rusku je fakt jen pohádka. Realita je trošku složitější.
14. 02. 2018 v 20:05Off-line Mirek01  (20/177/62)
Zvláštní, že tvé vyjadřování v jiných diskuzích vypadalo ale úplně jinak než teď. Já tvé, odpusťte ten termín, proruské vyjadřování beru jako lajnování. A ono to lajnování je, pokud vyzdvihuješ jednu stranu před druhou, a to tak, že na jednu házíš pouze špínu, kdežto na druhou pouze to dobré. Přestože obě strany mají jak špínu, tak to dobré. A tedy, ještě jednou... Pokud je ti to jedno, proč to označování sluníčkáři a eurohujeři? Totiž pejorativním označováním někoho dáváš najevo, že ti to není jedno. Naopak dáváš najevo, že ti to vadí. Svobodně psát můžeš, ale opakovaně jsem říkal, že toleruji jiné názory, pokud jsou mé tolerovány. Taktéž přijímám konstruktivní kritiku. Celá diskuze by končila okamžikem, kdy bys toleroval jiné názory, což tak ze způsobu vyjadřování nebylo, a tvá kritika byla konstruktivní, což nebyla.

Nicméně dobře, pakliže ti to je jedno a nemáš zapotřebí nikomu vymlouvat jeho názory, pak z toho tady ale přestaň dělat blog.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2018 v 20:18Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Ale mělo to smysl. Já vím, že to má smysl, protože jsem velmi dobrý pozorovatel a o politiku se intenzivně zajímám od mých 14 let, když vybouchl Černobyl. 1986. To jste nebyli na světě. Tehdy nám tu oficiální propaganda servírovala kecy o tom, že se prý nic neděje. Lidi chodil ven, pásli krávy, pili radioaktivní mléko. Oficiální propaganda lhala. Chápete to? Od té doby jsem přestal věřit oficiální propagandě. Té, které vy věříte. Proto jsem napsal článek a myslím, že spoustě lidí docvakly určité věci, ale stydí se to přiznat. Nevadí. Bojujte za svoji čest, i když stála na vodě.

Oficiální propaganda je jedna věc a realita věc druhé. A řeknu vám další věc, kterou vám ve škole neřekli: Když jsme tady měli v roce 1987 návštěvu z Velké Británie, rodinu, které ale dlouho žila v zahraničí, tak oni byli překvapeni, jaké tady máme rodinné domky, mysleli si, že jsme úplně zaostalí. Jejich propaganda jim taky lhala. Líčili nás jako rozvojovou zemi z Afriky. Jejich oficiální britská média zkreslovala realitu stejně jako naše komunistická. Oni byli vyděšení, že máme metro, eskalátory a další vymoženosti. Nechápali to. Čekali něco úplně jiného. Byli taky manipulováni a ohlupováni.

Takhle funguje svět. Je mi líto. Buďte dospělí a přestaňte věřit na pohádky o hodném a zlém království. Žádná taková nejsou. Anebo jim klidně věřte. Ale jim už věřit nemohu. Názor si dělám sám.
14. 02. 2018 v 20:31Off-line BussterX  (97/130/150)
V roce kdy buchl černobyl jsem akorát rukoval na vojnu, teda až na podzim pár měsíců po tom :D dobře si vzpomínám, jak nám tehdy oficiální propaganda lhala ... jejda, byla to propaganda diktovaná z Moskvy... no to sou věci... :D (naštěstí jsem poslouchal Hlas Ameriky :D)
14. 02. 2018 v 21:05Off-line Mirek01  (20/177/62)
Vypadám, že to nechápu? Umím číst. Ale uvědom si styl, jakým jsi tyto argumenty podával a kde jsi je podával. Jen namátkou. Vythování historické špíny na Německo, nikoli však na Rusko. Stále znovuotevírání podobných témat. Nemýlím-li se, ty sám jsi založil tři. Na druhou stranu já se ptám, jestli chápeš, že tady není platforma pro psaní článků. Ano, diskuze jistě. Ale ty tvé diskuze nevykazovaly znaky rovné diskuze. Mně nešlo o tvůj názor. Stůj si za čím chceš, ale mně šlo o tu patrnou nerovnoměrnost diskuze.

Samozřejmě tady nikoho nemohu nutit přispívat, ale pokud svůj názor člověk neřekne jen proto, protože se bojí, tak je to minimálně nerozum. Jak jsem psal asi tisíckrát, toleruji jiné názory, za podmínky že jsou mé tolerovány. Opět se dostávám k tomu, že mi v té "diskuzi" nešlo o názory, nýbrž o nerovnoměrnost předkládáných informací a způsob jejich předložení. A to jsem se snažil vyrovnat. Samozřejmě nejen já, stejnou věc dělali i další oponenti. A proč jsme se to snažili vyrovnat? Protože kdyby si to přečetl člověk, který, jak sám píšeš, není schopen kritického myšlení a je tedy ovlivnitelný (a je jedno, jestli ovlivnitelný propagandou, mainstreamem, soukromými médii, dezinformací nebo jednostranně podaným, nevyrovnaným souborem informací), pak by se těmito jednostranně podanými informacemi nechal ovlivnit. Takový člověk by si třeba nenašel další zdroj, nepokládal otázky. Tedy nešlo o nic jiného, než o vyvážení diskuze, aby nedošlo k jevu, proti kterému tady dle tvých slov bojuješ. Tedy k tomu, aby člověk pasivně něčemu věřil místo toho, aby si vytvořil vlastní názor na věc. Sám o sobě, bez předchozích vláken, které jsi založil či do nich přispíval, by mi ten příspěvek nevadil. On dává smysl, ale ne od člověka, který předím vedl tolik nevyrovnanou diskuzi.
15. 02. 2018 v 13:51Off-line BussterX  (97/130/150)
Myslím, že je na místě poděkovat mirkovi nulajedničce za krásnou ukázku kritického myšlení :D pokud jde o mě tak se tady mladý pan kolega přesně trefil do mé motivace - v momentě kdy tady účelově založený profil česnek začal v několika jím založených politických tématech spamovat jednostrannou proruskou a protiunijní propagandu tak nezbylo než to trochu vyvážit argumenty z druhého břehu, neboť akce budí reakci jak známo... zajímavé bylo pozorovat, jak se zastánce kritického myšlení česnek dokázal rozběsnit když mu někdo oponoval a když si dovolil vyslovit jiný názor :D
15. 02. 2018 v 16:00Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Co říkáte na další masakr v hodné a dokonalé Americe, našem vzoru? Čtete vůbec aspoň ten váš mainstream?
15. 02. 2018 v 16:07Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Floridského střelce obvinili z vraždy 17 lidí

Buřte, viď že má v tom prsty Putin, že si to myslíš?
15. 02. 2018 v 16:47Off-line BussterX  (97/130/150)
Česnek, seš jak kafemlejnek, neumíš nic než omílat dokola svoje mantry...ty jako místní samozvaný "guru kritického myšlení" nejsi schopen pochopit, co je to objetkivní pohled na svět... se tady oháníš kritickým myšlením a nejsi schopnej pochopit, že to znamená bejt objektivní, čili vidět dobré i špatné na té i oné straně... ty soustavně dokazuješ, že hledáš na jedné straně (rusko) jen to dobré a na té opačné straně(usa) jen to špatné ... furt dokola, ty ani nechápeš smysl toho co ti říkáme a soustavně z každýho kdo si dovolí kritizovat tošpatnénarusku děláš nějakýhopříznivceameriky...ty umíš vidět jen černobíle, seš omezenej ve svým vnímání a tím i chápání... ty opravdu nemáš právo někoho poučovat o kritickém myšlení, ty si totiž pod tím pojmem představuješ něco zcela jiného...a teď mi řekni jak souvisí masakr vyšinutýho jedince v usa s nějakým společenským řádem ty pošuku :D
15. 02. 2018 v 18:04Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte, přemýšlel jsi někdy nad tím, proč mají tvoje hodné, dobré a dokonalé USA největší počet vězněných osob na 100 tis obyvatel, proč rozesílají do světa filmy, seriály plné násilí, krve, zvráceností, proč mají 823 vojenských základen ve světě, válčili ve Vietnamu, Korei, Iráku, atd. zkrátka všude, proč mají každou chvíli na svém vlastním území nějaký masakr ? Co když nejsou tak dokonalé, jak ti říkala souška ve škole a pan redachtor v České televizi? Nad tím jsi nikdy nepřemýšlel?
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
15. 02. 2018 v 20:02Off-line BussterX  (97/130/150)
Blbý šuoline česneku, kafemlejnku vymaštěný, řek sem tu asi stokrát že ani usa ani rusko nejsou dokonalé :D
15. 02. 2018 v 20:15Off-line Radox  (22/-/-)
Ešteže máme záchrancov demokracie... nech žije cesnek, naložený v moskovskej vodke!
15. 02. 2018 v 20:36Off-line lievanec  (41/180/75)
Sa na neho uz vyserte a on odtiahne sirit mudrosti na zahradkarske forum.
Melie o kritickom mysleni a netusi, co to znamena.
Nikdy som mu neklikol na profil, nikdy som s nim sukromne nepisal, reagoval som na neho dva alebo tri razy a dal ma do bloku, lebo sa boji, ze by mohol utrzit cervene nesouhlasne bobenko a to on fakt nepotrebuje, Hrdina Sovietskeho zvazu a prilahleho okresu :D
15. 02. 2018 v 20:46Off-line lievanec  (41/180/75)
A ako sa tak pozeram spatne, tak zistujem, ze este aj maze svoje reakcie, ktore maju asi prilis vela nesuhlasov. Hmmm, chlapik si proste buduje imidz :D
15. 02. 2018 v 21:19Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Slečny, nevadí, že jste zůstaly věrné svým USA. Je fajn, že věříte v hodnou bohyni Ameriku, nakonec pro někoho je dobré v něco věřit. Tím svým náboženstvím vlastně nikomu neškodíte. Takže ačkoli vaši víru nevyznávám, tak mně opravdu nevadíte. A ten, kdo chtěl si něco z diskuse něco vzít, ten to udělal. Takže všechno je v pořádku.
15. 02. 2018 v 21:23Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Jak jsem napsal slečna, tak rázem lívancovi přibylo 20 let. :-) Napíšu mu ještě jednou slečno, třeba mu i dorostou koule... :-)
15. 02. 2018 v 21:29Off-line lievanec  (41/180/75)
Chesney.hawkes (97/-/-)
Jak jsem napsal slečna, tak rázem lívancovi přibylo 20 let. :-) Napíšu mu ještě jednou slečno, třeba mu i dorostou koule... :-)

Co si tym chcel povedat? Skus tie perly rozvinut, prosim.
15. 02. 2018 v 21:31Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Slečno
15. 02. 2018 v 21:32Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Tak co? Rostou?
15. 02. 2018 v 21:35Off-line Radox  (22/-/-)
Prekrásna, najslečna cesney, nevadí, že si zostala verná Rusku. Je fajn, že veríš v najlepšiu bohyňu Ruska, nakoniec, pre každého je dobré v niečo veriť. Tým svojím náboženstvom vlastne nikomu neuškodíš. Takže, aj keď tvoju vieru nevyznávam, tak mi fakt nevadíš. Neviem, kto by si niečo rozumné z tejto diskuzie mohol zobrať, kto to spravil, tak mu treba. Takže všetko je OK????????????
15. 02. 2018 v 21:37Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Radox - Rusko přece neexistuje. Tak špatná země ani nemůže existovat. Přece bys nevěřil v existenci něčeho tak zlého. V satana přece taky nevěříš, nebo jo?
15. 02. 2018 v 21:41Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
A klidně si uprav věk i na tom svém druhém profilu. Slečno.
15. 02. 2018 v 21:43Off-line lievanec  (41/180/75)
Paranoik? tak trosku? :D
15. 02. 2018 v 21:45Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Stačí si všímat totožné grafické úpravy i obsahu textu. A nebo to může být tím, že Slováci se množí klonováním, nikoli pohlavně.
15. 02. 2018 v 21:48Off-line lievanec  (41/180/75)
Aha takto :D S Gejzom Radoxovic si o tebe myslime zhruba to iste, tam nasa podobnost konci. Ale to ti asi bude zbytocne vysvetlovat, hoci kriticke myslenie je tvoja silna disciplina :D
15. 02. 2018 v 21:48Off-line Radox  (22/-/-)
No, a je tu pravá tvár chesney......
15. 02. 2018 v 21:48Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
To máš jedno, slovenská slečno, ať máš dvě hlavy nebo jednu, padají z tebe tytéž halušky. Bez brynzy.
15. 02. 2018 v 21:51Off-line lievanec  (41/180/75)
Aaaaaa uz sme pri narodnostiach a povode. Nedalo by sa klesnut hlbsie? :D
15. 02. 2018 v 21:53Off-line lievanec  (41/180/75)
Nepredstavil si sa mi, tak sa mi Gejza zdal dost vhodnym a vznesenym oslovenim. :) Radoxovic... jako mlady od Radoxov :)
15. 02. 2018 v 21:54Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Slovenská slečno, u vás doma vám vaše Slovenská televize a další mainstream média vymývají také hlavy. Je to poznat z toho, co píšeš. Dokonce to bude u vás ještě silnější, páč jste údajně hýkali štěstím, že můžete platit eurem. Je to tak? A nevadilo vám ani, že vám devalvovali úspory. Jste jak ovce. To u nás v Česku je větší část populace vlastenecká. Slovák by Bruselu prodal i svoji vlastní matku. Ještě že jsme se rozdělili. Byli byste jen ocas, co leze do bruselské zadnice.
15. 02. 2018 v 22:01Off-line Radox  (22/-/-)
Bože, ako hlboko klesne jeden primitív..... topiš sa? Chytáš sa slamky?cesnek... nerob hanbu rodákom.
15. 02. 2018 v 22:05Off-line lievanec  (41/180/75)
Chvalabohu za teba Chesney! Bez teba by nam tie hlavy kompletne vymyli, ale ty vies, co je spravne a ako to ma byt, tak teraz uz sa o seba nebojim, ked zidem z cesty, precitam si, co nove je na buzna poradni a tvoje mudrosti ma vratia spat. Dakujem ti este raz. :)
15. 02. 2018 v 22:05Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Slovenská slečno, já se v ničem netopím. Ty se topíš v bruselské zadnici a hýkáš u toho štěstím. Jsi tam, kde tě chtěli mít. Nemáš páteř, nemáš čest, nemáš vlast, nemáš domov, nemáš ani vlastní měnu. Vytetuj si 12 modrožlutých hvězdiček na čelo!
15. 02. 2018 v 22:40Off-line BussterX  (97/130/150)
Neopisuj strupe, termín "hýkat blahem" je můj vynález, buď originální :P
15. 02. 2018 v 22:46Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
A už nyní jsou země EU silně unifikované. Když jsem cestoval po Evropě kdysi, bylo to mnohem různější. Dneska jsou ve všech zemích tytéž obchodní řetězce, tatáž auta, začínají se unifikovat i budovy, lidé, oblečení, platí se stejnou měnou... kde tohle skončí? Pak už nebude mít smysl jezdit po Evropě, když to bude všude stejné! Bude se muset cestovat mimo území Evropy, aby člověk poznal něco jiného. Unifikace je zhouba. A unifikaci EU v názvu. Unie. Prozrazuje tím cíl. Unifikovat. Kdysi se to jmenovalo jinak. EHS - Evropské hospodářské společenství. Jenže pak určití politici chtěli mít větší moc a začali snít, že budou řídit a unifikovat celou Evropu. Hlavně po tom začali bažit někteří Němci a Francouzi.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 02. 2018 v 12:15Off-line esthetique  (34/-/-)
Jsem pro unifikaci. libi se mi, ze vsude muzu nakoupit stejny veci v Lidlu (CASTO ZA STEJNOU CENU), libi se mi, ze vsude mi opravi moje auto, protoze po cele Evrope vsechny znacky maji servis (ne jako kdyz rodice za komancu vyjizdeli do posrane Yugoslavie s vyjezdni dolozkou a blbou skodovku neumel opravit nikdo), libi se mi, ze v Rime vystoupim z letadla a jdu rovnou k taxiku, nemusim hledat zasraneho smenarnika cesneka, ktery cely den dela hovno kulove, jen sedi v te sve kukani, pise prispevky do internetiovych diskuzi a ceka na svoji dalsi obet. jsem pro Spojene Staty Evropske VSEMA DESETI!!!
COZ OVSEM NEZNAMENA , ZE BUDOU VYPADAT JAKO SPOJENE STATY AMERICKE, protoze uz dnesni EU stoji na zcela jinych hodnotach a principech nez EU a je to tak dobre....
18. 02. 2018 v 12:16Off-line esthetique  (34/-/-)
Nez USA, preklep. :-)
19. 02. 2018 v 07:18Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
https://www.novinky.cz/…okaustu.html

Tady máte příklad manipulace. Přečtěte si titulek a pak si přečtěte, co ve skutečnosti řekl polský premiér. Řekl pravdu, páč i mezi židy byli zrádci a pachatelé, ale oni to překroutí a udělají bombastický titulek. To je novinařina. Protože vláda Polska nejde EU na ruku, musí se na ni kydat špína a vytvářet obraz, že to jsou nepřátelé Evropy.
19. 02. 2018 v 09:53Off-line BussterX  (97/130/150)
A česnek kidá špínu na EU páč nejde na ruku Moskvě? :D ty česnek, jestli to děláš zadarmo z vrozené blbosti a ne jako placenej agent Kremlu tak si vůl, tobě by měli platit nebo aspoń dát řád rudé hvězdy třetího stupně :D
19. 02. 2018 v 09:58Off-line St63V  (54/196/110)
Česnek dělá agitaci a ta se vždy dělala zdarma( nad rámec osobních povinností).
19. 02. 2018 v 14:41Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte, v tom článku, na který jsem dal odkaz, není o Moskvě, Rusku a Kremlu ani slovo. Je to o polském premiérovi a českých novinářích. Ještě jednou: Je to o polském premiérovi a českých novinářích. Jak se tam tobě podařilo zamontovat Rusko, Moskvu, Kreml - to je záhada. Ty jsi už nemocný, postižený. Já tu dám v létě článek o zahradních sekačkách a ty spustíš svůj stihomam o Kremlu, Moskvě a Rusku. Neměl by sis tu tvoji nemoc léčit? Máš ji v pokročilejším stádiu než Cibulka s jeho siderickým kyvadélkem. Podíval ses pod svoji postel, zda tam nemáš ruského agenta?
19. 02. 2018 v 17:52Off-line BussterX  (97/130/150)
Česnek já na ty tvoje odkazy neklikám, mě je jedno co v nich je :D já vím jen to,že chválíš furt rusko a kidáš howna na EU a USA, takže znovu zopakuju můj skoro ovarovský bonmot: ty česnek, jestli to děláš zadarmo z vrozené blbosti a ne jako placenej agent Kremlu tak si vůl, tobě by měli platit nebo aspoń dát řád rudé hvězdy třetího stupně :D
19. 02. 2018 v 18:25Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte, samozřejmě jsem ruský agent. Jako všichni kolem tebe. Musíš se s tím smířit. A protože jsem ruský agent, tak vím, že jednoho dalšího máš pod postelí. Už ses tam díval?
19. 02. 2018 v 18:31Off-line BussterX  (97/130/150)
Pod postel by se mi nevešel, tam už mám agenta z MOSSADu -_-
19. 02. 2018 v 18:36Off-line BussterX  (97/130/150)
Mimoto netvrdím že seš placenej agent ruska ale říkám, že jestli to děláš zadarmo tak si vůl, vzhledem k tomu tolik času proruské propagandě věnuješ... a nic za to? aspoň by ti mohli zaplatit dovolenou na zotavenou v turistické destinaci Pripjať :D
19. 02. 2018 v 20:07Off-line Mirek01  (20/177/62)
Česneku, prozradím ti, proč se Novinkám někdy říká Hovinky. Je to proto, že jejich články jsou blíže bulváru než ragulernímu informačnímu serveru. Není to zdaleka poprvé ani naposledy, kdy se na Novinkách setkávám s překrucováním a volením neekvivalentních titulků tak, aby nalákaly čtenáře. Bez ohledu na téma. Jako ukázka špatného zdroje dobré, nicméně pokud takto generalizuješ všechny novináře, tak můžu prohlásit, že veškeré uvedené zdroje na články v dosavadních diskuzích jsou nedůvěryhodné, a to včetně těch tvých. A netýká se toho bod čtyři úvodního článku tohoto vlákna? Tedy práce s více zdroji? A proto tady diskutujeme. Abychom diskuzi vyvážili, abychom vnesli více zdrojů. Nicméně tato diskuze už není diskuze. Urážky, blokování oponentů... to do diskuze nepatří.
19. 02. 2018 v 20:22Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mirečku, co mi prozradí chlapec tvého věku, na to vždy čekám s napětím. To víš, my v Rusku jsme už všechny mladé chlapce tvého věku snědli.
19. 02. 2018 v 21:45Off-line Mirek01  (20/177/62)
Pevně věřím v to, že se chvěješ při jakékoli věci, kterou řeknu. Usuzuji dle toho oslovování. Ale bohužel, já jsem na kluky ve stejné věkové kategorii.
19. 02. 2018 v 21:57Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mirečku a co říkáš na to, že na Olympiádě je sestra toho severokorejského diktátora? Měla být dávno mrtvá podle našeho mainstreamu. Prý ji nechal popravit, se psalo u nás. A ona se tam směje z publika. Co myslíš, kde udělali západní soudruzi a novináři, kterým tak věříš, chybu?
19. 02. 2018 v 23:59Off-line Mirek01  (20/177/62)
Do diskuze na téma Severní Koreje se nebudu pouštět, poněvadž se o ni zajímám jen povrchově. Nicméně jen krátce. Dezinformace týkající se poprav Kimova příbuzenstva nikoho nezabije. Život v Severní Koreji na druhou stranu lidi zabíjí. A i kdyby média tuto informaci vypustila záměrně, jakožto že získat interní informaci z této země nebude úplně jednoduché, jak by tím pomohla mainstreamu, jak jsi to nazval? Více zkazit reputaci Severní Koreji, než si ji pokazila sama, to už snad ani nejde

Ale tohle je přesně to, na co jsem opakovaně upozorňoval už výše. Tvůj svět je čenobílý, plytký. Rozdělen na dvě strany, jedna obsahuje pouze klady, druhá pouze zápory. Ekvivalentně tomu i tvá argumentace je černobílá, plytká. Na každý příspěvek, který ti oponuje, hodíš nějaký argument omílající pořád stejnou pohádku, avšak upozornění na tvou jednostrannou diskuzi zůstaly bez odezvy.

Psal jsem to už výše, ale pro zopakování. Nikoho tady nepřesvědčuji, stejně tak i v tvém případě. Mně je ukradené, jaký máš názor a rozhodně tady neplýtvám svou energií, abych ti ho vyvrátil. Nicméně to, co mi není ukradené, je princip této "diskuze". Tvůj princip diskutování. Na jednu stranu jsi autorem jednostranně podaných faktů tak, aby vyložili situaci černobíle, na druhou stranu přidáš článek o kritickém myšlení. Tohle si protiřečí. Sám jsi to napsal: člověk neschopen kritického myšlení je ovlivnitelný. Mimo jiné ovlivnitelný jednostranně, chceš-li nevyrovnaně, podanými fakty. A vracíme se na začátek - nejde o něčí názory, jde o princip. Vraťme se ještě kousek dále: blokace oponentů tak, aby ti nemohli mínusovat tvé příspěvky. Samozřejmě, příspěvek s mnoha mínusy by vypadal neduvěryhodně. Ale opět - princip.

Nimcéně. Koukám, že moji kolegové už vzali na vědomí přísloví, že moudřejší ustoupí, a ustoupili. Tedy ne v tom pravém slova smyslu, za pravdu ti nedali. Já v tomto nebudu vybočovat, alespoň ne pro toto vlákno. Cíl byl myslím splněn, "diskuze" není jednostranná, pokračování nemá smysl, téma je již vyčerpáno. Téma, nikoli argumenty, aby sis to špatně nevyložil.
20. 02. 2018 v 00:13Off-line BussterX  (97/130/150)
Myrečku já řek první že česnek vidí černobíle, nekraď mi moje termity nebo aspoň cituj autora... krucip***l -___-
20. 02. 2018 v 00:16Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mirečku, ty si jen ve své hlavě vyrábíš obraz nepřítele, víš. A sestavil sis obraz nepřítele, který je údajně jednostranně zaměřený. Jenže bejby jste to právě vy, co jedete na mainstreamu. Já určitě nejsem jednostranně zaměřený, právě že jsem tu psal dostatek příkladů, že ani Rusko ani Amerika nejsou mými vzory a cílovými destinacemi. Chápeš to? Nechápeš. Pro tebe a tvé nemocné kamarády, kdo nejde s námi, jde proti nám. Tak jednoduše to máte v hlavách nalajnované. A to samé dělali komunisti. Mirečku, kdyby ses narodil před 30 lety, budeš otrocky sloužit komoušům. Prostě jedeš na mainstreamu. Nedokážeš být rebel, nedokážeš se odpoutat od toho, co ti nadiktovali. Na to nemáš. A kdyby došlo na reál, tak by se ukázala realita. Tady na netu, když není okamžitá protireakce si myslíš, že něco víš, ale nevíš. Meleš prázdnou slámu. Píšeš formálně hezké slohovky, ale nemáš odžito. Nejsi pamětník. Já ano, právě proto vím, jak média pracují. Jak pracují politici. Ty jsi teprve na začátku životní cesty a zatím se vzpíráš uvěřit tomu, že do tebe ládovali pohádky. Jestli chceš, můžeme se pobavit o tom přes telefon nebo skype. Nebo reál. Nemusíš mít obavy. Nejde mi o Mirečka, jde mi o to, že by se ukázalo, jak se věci mají a kdo jak argumentuje za pochodu.
20. 02. 2018 v 00:18Off-line BussterX  (97/130/150)
Hej česnek, není todle tvůj oficiální profil na balení kluků? -

nik vynechávám.... (44/192/84) Středočeský kraj › Beroun ›
Chci kluka na sex....kamoše na pokec...
20. 02. 2018 v 00:20Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte, černobíle vidíte právě vy, co jedete na mainstreamu. Vy, co jedete s hlavní vlnou, na které jede 80% médií. Mohu tady konkrétně ta média vyjmenovat. Už jsem to ostatně udělal. Jsou to titíž, co by sloužili bolševikovi, kdyby tady byl. Vždycky zkrátka v předposraném předklonu jen papouškují to, co si myslí, že se po nich chce.
20. 02. 2018 v 00:21Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte, ne tvůj profil nějakého chlapa, co jsi vyhrabal, není můj. Je vidět, že jsi fakt nemocný. Zkrátka bez konspirace se ani nevymočíš.
20. 02. 2018 v 00:26Off-line BussterX  (97/130/150)
Kdybys nezaložil před volbama jak zbabělá krysa tento anonymní profil na šíření tvých politických sraček tak bysem nemusel hádat kterej čtyřiařicetiletej chlap s nosem boxera co mi vleze na profil seš ty :D z tohodle profilu kluky balit nemůžeš, to prostě nejde :D že ti je čtyřicetčtyři si řek sám na profilu česneka a víš o mně tolik že to nemůže vědět chlap co tu má profil 2měsíce... takže tak, zbabělý anonymní potkyšu :P
20. 02. 2018 v 00:31Off-line Mirek01  (20/177/62)
Za autorství se omlouvám. Význam však je obdobný.

Děkuji za poslední reakci Česneka na můj příspěvěk, podvrdil tím, že se tady nejedná o názor, ale o princip. Reakce na to nemá smysl, opakoval bych již řečené. Jak jsem psal, téma je vyčerpáno.
20. 02. 2018 v 00:56Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Zbabělá krysa jsi ty, Buřte. Vždycky zůstaneš schovaný v anonymitě a vždycky budeš jen poštěkávat z úkrytu v křoví. Nemáš na to být chlap. Spíše máš blíže k těm transkám. Sám nevíš, kdo jsi a co vlastně chceš.
20. 02. 2018 v 00:57Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
No a Mireček se taky bojí on-line konfrontace. Raději zůstane u svého EU náboženství. Aby se mu nedejbože jeho domeček z karet nerozesypal.
20. 02. 2018 v 01:59Off-line BussterX  (97/130/150)
No aspoń su zbabělý anonym s vlastní fotkou v profilu...jé to vlastně asi nejsu anonym když tam mám fotku... a taky sem si nezaložil na kecy o politice speciální profil bez fotky jako ty, hubo česneková :D no neva, najdi si něco jinýho, ty na to mááááš :*
20. 02. 2018 v 09:09Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Mirečku, co říkáš na to, že v tvém Německu je v současnosti podle preferencí druhou nejsilnější stranou protiimigrační AfD s 16%. Nějak se vám ty vaše západní ráje proměňují v jiný obraz, než byste chtěli, viď?
https://www.lidovky.cz/…vy-svet.aspx?…

Ubývá sluníčkářů i tam. Dokonce tam mají protiimigrační strany více podpory než u nás. Co s tím sluníčkáři uděláte? Kam půjdete hledat váš sluníčkářský multikulturní ráj?
20. 02. 2018 v 09:52Off-line BussterX  (97/130/150)
Česneku a v co se proměňuje tvůj ruský ráj? :D:D

Nebývalý skandál v Rusku vyvolal poslanec federálního parlamentu Denis Voroněnkov. S manželkou emigroval na Ukrajinu a získal ukrajinské občanství. A také světu řekl, co si myslí o Rusku. Přirovnal ho k nacistickému Německu.
"Dnešní Rusko připomíná nacistické Německo," řekl doslova ruský exposlanec. "Celé Rusko se zbláznilo a propadlo pseudovlasteneckému šílenství......"
20. 02. 2018 v 10:15Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte, já v Rusku nežiju a ani nemám v záměru. Žiju v členském státu Evropské unie a přeji si, aby nám tato Unie diktovala čím jak nejméně a neposílala nám sem čmoudy a muslimy, jinak budu hlasovat pro vystoupení z EU. To je rozdíl mezi mnou a tebou. Ty ses kdysi dušoval, že jsi proti migraci, ale volíš sluníčkáře. Jsi falešný obojetný. Ty bys odhlasoval přijetí migrantů, ty bys odhlasoval americký radar i základnu. Jsi prostě prodejná k***a. Nemáš páteř.
20. 02. 2018 v 10:54Off-line BussterX  (97/130/150)
Pro vystoupení asi hlasovat nebudeš když nebude referendum :D sluníčkáře volím jako protiváhu nacistickýmu číńanovi kanimůrovi z SPD :D všichni mí známí volili SPD tak sem si řek že ten můj hlas fakt nepotřebuje, naopak potřebuje protiváhu v pirátech :D náckové dou nahoru a je potřeba mít protiváhu.... česnek česnek, ty nejenom že vidíš svět černobíle ale ani nemáš kombinační schopnosti... si taková malá uškřípnutá chudinka která se realizuje na anonymním profilu děláním velké politiky, viď hochu?
20. 02. 2018 v 11:54Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Buřte: Jsi prodejná k***a. Bez cti, bez páteře.
20. 02. 2018 v 12:23Off-line i8051  (46/184/97)
Neda se to zastrelit? Nebo prejet autem? :-)
20. 02. 2018 v 16:30Off-line Tad3as  (21/-/-)
Piráti nejsou sluníčkáři. Oni pouze chtějí usnadnit těm cizincům přístup na pracovní trh, aby tady nemuseli zbytečně dělat načerno, a že jich tu v současné době takových je... a je úplně jedno odkuď jsou.

Naopak, kdo jsem přijede za účelem, aby se tady usadil a chtěl si tady poctivou prací zařídit kvalitní život, protože v jejich domovině je to momentálně nereálné, tak je jenom vítán. Spousta asiatů, arabů a řekl bych, že i černochů tady má i kdekoliv jinde v EU svůj obchod, do kterého si myslím, že si člověk pokaždé rád zajde.
20. 02. 2018 v 18:18Off-line Mirek01  (20/177/62)
"No a Mireček se taky bojí on-line konfrontace. Raději zůstane u svého EU náboženství. Aby se mu nedejbože jeho domeček z karet nerozesypal."

On-line konverzace je do jisté míry tady. Jsem ale člověk, musím taky spát a nemám energii na to tady být 24 hodin denně a diskutovat. Pokud jsi měl na mysli konverzaci na živo, tak děkuji, nechci. Svůj čas raději využiji lépe.

Česneku, už hodněkrát jsem říkal, že nejde o souboj názorů, ale o princip. Princip kterým ty vykládáš svá fakta. A taky jsem hodněkrát říkal, že na jakoukoli argumentaci na toto téma (tedy princip, který používáš) začneš novou pohádku. Jsem rád, že jsi to tentokrát neudělal jinak.

A teď už vážně nazdar, nebudu dále diskutovat s člověkem, který vede nerovnoměrnou diskuzi, který vlastně ani diskutovat nechce, a který se neumí chovat. Ano, teď narážím na to oslovování... Oslovuješ mě tak, protože víš, že mi to vadí a pravděpodobně si myslíš, že mě naštveš nebo dehonestuješ moje příspěvky. Opak je ale pravdou. Naštvat mě ty opravdu nemůžeš a forma tvého příspěvku dehonestuje leda tak jen tvůj příspěvek.
20. 02. 2018 v 19:33Off-line BussterX  (97/130/150)
Tadeas z té vlny nevzdělaných muslimů která se sem přivalila koordinovaně do evropy nikdo pracovat nechce,myslí si že je naše povinnost se o ně starat... makrela je přece pozvala... :D zatím jich většinu živí evropa z daní svých původních evropanů...ještě sem neviděl na ulici černocha nebo araba bezdomovce, ale svoje občany nechá EU klidně padnout na hubu...

"Optimistické vyhlídky na záchranu vymírající německé populace díky přijímání migrantů kazí fakt, že se je nedaří integrovat v takovém měřítku, jak se předpokládalo. Práci získalo pouhých devět procent migrantů, kteří do Německa přišli od roku 2015."

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/…ranicni.aspx?…
20. 02. 2018 v 19:35Off-line BussterX  (97/130/150)
Míro, ty tady vzdycháš jak tě česnek nehezky oslovuje zdrobnělinou tvého niku (jména?) a sám mu říkáš česnek :D:D buď nad věcí chlape :D
20. 02. 2018 v 19:41Off-line i8051  (46/184/97)
Cesneka jsem vymyslel ja, takze za kazde pouziti tohoto pseudonymu uctuji 0. 0 0 0 0 0 0 0 0 1 bitcoinu nebo ekvivalent v CZK :-)
20. 02. 2018 v 19:52Off-line BussterX  (97/130/150)
To teda kecáááááš... no tyvole okradli stařenku....jááááá to vymyslel krucisakra :D
20. 02. 2018 v 19:58Off-line lievanec  (41/180/75)
To kecate obidvaja, taku kapacitu nemohla vymysliet pozemska bytost, to sa nam msti karma a karma je zdarma.
20. 02. 2018 v 19:59Off-line i8051  (46/184/97)
Tak ukaz, dukaz misto slibu, Bussi :-)
20. 02. 2018 v 20:07Off-line BussterX  (97/130/150)
To bysme museli pátrat v historii debat založených česnekem a vzhledem k tomu že se dá obsah dodatečně měnit to není průkazné... :D poďme se domluvit, že sme to vymysleli oba nezávisle na sobě, já budu Kolben a ty můžeš dělat Daňka :D nebo chceš bejt Laurin a já Klement? :D:D
20. 02. 2018 v 20:10Off-line lievanec  (41/180/75)
To by ste tiez mohli byt jeden vanilkova a druhy zmrzlina :D
20. 02. 2018 v 20:12Off-line BussterX  (97/130/150)
Nedělej si z nás srandu lievanec, my založíme akciovku na vytěžení dividend z užívání jména česnek třetími osobami 8)
20. 02. 2018 v 20:14Off-line lievanec  (41/180/75)
Šviňo
20. 02. 2018 v 21:51Off-line St63V  (54/196/110)
Jít, či nejít?
Mít, či nemít?
Být, či nebýt?
20. 02. 2018 v 22:58Off-line BussterX  (97/130/150)
Mýt či nemýt?
21. 02. 2018 v 00:52Off-line BussterX  (97/130/150)
Page Not Found
The page you requested could not be found. It is possible that the address is incorrect, or that the page no longer exists. Please use a search engine to find what you are looking for.

error 404
23. 02. 2018 v 01:34Off-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Sluníčkáři, EuroHujeři, vy jste často i ekofanatici. V Německu to dopracovali tak daleko, že kvůli povinné příměsi biopaliva nemůžou vzlétnout německé stíhačky. Na co sáhnete, sluníčkáři, to poděláte.
23. 02. 2018 v 01:56Off-line BussterX  (97/130/150)
Nepotřebujeme stíhačky, potřebujeme více lásky a kytiček, více lásky = méně střílení ve škole, pryč s militaristickými stíhačkami -_-
Před 21 hodinamiOff-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Ale houby. Sluníčkáři jsou pro armádu, ale přejí si, ať zasahuje jinde, na obranu vlasti ne, nejraději ať rozvrací nějaký blízkovýchodní nebo africký stát, aby bylo více migrantů.
Před 10 hodinamiOff-line chesney.hawkes  (97/-/-)
Kardinál Dominik Duka za komunismu seděl ve vězení za svoji ilegální církevní činnost. Tenkrát nemohl tušit, že se kvůli svým názorům octne na pranýři i v takzvaném svobodném, západním světě, jehož jsme nyní součástí. Nedávno se například „troufale“ postavil proti mazání křížů z kostelů na letácích v Lidlu, jindy mediální frontu pobouřil kritikou masové imigrace či tím, že v gratulacích předsedům politických stran, jež se dostaly do parlamentu, nevynechal ani Tomia Okamuru. Poslal gratulaci spravedlivě všem předsedům všech stran, které se do parlamentu dostaly. Ale to se sluníčkářům a havlistům nelíbí.

Za to, že se coby hlava české katolické církve odvážil hájit křesťanské hodnoty a národní zájmy, si sice vysloužil řadu nejrůznějších nálepek v hlavních médiích, ale mezi „obyčejnými“ občany jeho hlas rezonuje. „Dřív vznikla inkvizice kvůli davu, jenž toužil po krvi a lynčoval. Proto se zavedla instituce, která vyšetřovala, jestli to tak vůbec bylo. Dnes tu máme podobný lynčující dav, který se pohybuje po hlavní mediálně-informační dálnici a rozdává rány vlevo vpravo,“ miní kardinál Duka.

Té vnější svobody mám někdy méně než na Borech, poznamenal Duka.

Pražská kavárna, havlisté, sluníčkáři, vítači, eurohujeři fanaticky pronásledují každého, kdo si dovolí mít jiný názor. Jsou to ale titíž, co by za bývalého režimu sloužili bolševikovi. Zkrátka vždycky budou plynout s hlavním proudem a budou se snažit potlačit jakoukoliv pluralitu, diverzitu názorů.
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2018 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload