Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak a kde sledujete filmy?

01. 03. 2018 v 15:14Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Docela by mě zajímalo, z čeho a jakým způsobem si v roce 2018 pouštíte doma filmy? Stahujete je ze sdílených serverů a torrentů? Sledujete filmy v bezplatném TV vysílání, v čase, kdy jsou vysílány? Využíváte on-line služeb (Netflix, iTunes, iVysílání...)? Kupujete a sledujete filmy na DVD? Kupujete a sledujete filmy na Blu-ray? Kupujete a sledujete filmy na UHD? Nebo je sledujete ještě nějak jinak?

A sledujete filmy spíše na monitoru nebo na televizi?
01. 03. 2018 v 15:18Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Vycházel jsem především z hototo zdroje z listopadu roku 2016 https://technet.idnes.cz/…c_video.aspx?…, kde se v anketě velké procento lidí vyslovilo (možná překvapivě), že si filmy stále kupuje na DVD. A dokonce kupování dvdéček bylo v tom roce dle ankety dvakrát větší, než kupování blu-ray. A stejně tak překvapující možná bude, že na druhém místě skončilo, že lidi preferují sledování filmů v televizním vysílání (Nova, Prima...).
01. 03. 2018 v 15:18On-line i8051  (53/184/97)
Uloz.to, sdilej.cz a cztorrent.net. Stahnu na Synology (nebo si to stahne samo) a pres DLNA pustim v UHD TV. Platim si i Netflix (protoze ho umi telka) a je tam uz pouzitelnej 4K obsah. Filmy v minimalne FHD (nebo interpolace). Zvuk pokud mozno verze s AC3 nebo DTS, at z toho sousedi taky neco maj :-)

CZ filmy jdeme ale podpo*** nejdriv do kina a az po case si je trebas pustime znova stazeny. Podtacky DVD ani BR nemam uz do ceho strcit :-)

Z broadcastu jsou dobry filmy na HBO a Cinemaxu, nicmene na tomto mediu koukam spise na dokumenty na NatGeo nebo Discovery. A pak obcas kocicky a zviratka ve zpravach na n@ve :-)

Co se obsahu tyce, mluvim zde o filmech, na priblbly serialy se nedivam (az na vyjimky)

Jinak je sledujeme na gauci .. byla to vycerpavajici odpoved? :-)
01. 03. 2018 v 15:25Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ano, byla dobrá a bez spamu. Tak doufám, že to tak zůstane i u ostatních diskutujících. :-P
01. 03. 2018 v 15:34On-line i8051  (53/184/97)
Tak at to je komplet - prvni kino jsem si doma postavil v roce 1997, to jeste byly CRT telky a 60 cm uhlopricka v Trinitronu byla tenkrat delo (a podobne i vazila)). Videa umela sotva Dolby ProLogic 2.1, ale uz to aspon udelalo trosku prostoru oproti stereu. Pujcovnu VHS jsem mel za barakem a tak nebykl problem. Pak presla pujcovna na DVD a s tim samozrejme i ja, abych nezustal pozadu. Uz tam byl lepsi zvuk s DD a neco i DTS (treba muj oblibenej Gladiator) a obraz ikdyz porad v PALu, tak aspon digitalni 576i. To byla doba paleni na DVD-RW, ktery jako jediny sonacky DVD precetlo. Receiver od Denonu uz DD neumel a tak jsem koupil nekdy v roce 2003 novej od Sonyho. K nemu sloupy a center od Xavianu a reary od Jama. Receiver uz umel DD a DTS a vydrzel mi az do roku 2016 (!). Obcas jsem v nem musel neco opravit, ale i po tech 13ti letech jsem ho za slusny penize prodal na Aukru. Presel jsem na Pioneera se 7.1 (taky proto, ze umi prehravat ze Spotify) a nedavno i na UHD 65" od korejce (mezitim byly dve HD placky 42" a 50" od Panasoniku). Proste kdyz se na neco divam, chci aby to bylo tak, jak to reziser zamejslel a mel jsem z toho radost. A to hlavne u zvuku. Koukat na film na notasu bych vazne nedal. Tam maximalne zhltnete dej, ale vetsina veci kolem vam naprosto utece. Tak snad to chvili vydrzi :-)
01. 03. 2018 v 15:43Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak to já, když ještě frčela VHS, tak jsem si dělal sbírku originálních kazet a hodně i filmy na VHS z televize nahrával. Pak, když přišlo DVD, tak jsem ještě dlouho zůstal věrný VHS než jsem začal sbírku filmů na VHS nahrazovat sbírkou originálních (nebo okopírovaných) filmů na DVD. No a pár let na to přišlo blu-ray, pak online videopůjčovny a dnes UHD disky, ale i přesto jsem zůstal až dodnes věrný kupování filmů na DVD, protože mám rád filmy, které můžu mít doma vystavené ve skříni v plastové krabičce a zároveň nejsem ochotný cálovat 500,- za novinku vyšlou na Blu-ray a 800,- za UHD. Takový boháč nejsem. :-P
01. 03. 2018 v 15:51On-line i8051  (53/184/97)
Moje virtualni vystavka s obsahem asi 6TB v HD zabere min mista, nez tvoje police s VHS a DVD :-)
01. 03. 2018 v 15:55Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
VHS už dávno nemám (respektive mám, ale někde v krabici).

Nicméně jo, to určitě zabere míň fyzického místa, nicméně jak jsem řekl, já mám rád, když ty filmy můžu mít doma v plastových obalech a můžu si je osahat. :-) Podobně jako knihy. A vzhledem k tomu, že nemám dvoumetrovou televizi (a ani mít nepotřebuju), tak ty filmy na DVD vypadají na menší televizi krásně, pokud tedy na obrazovku nečumím z půl metru, ale ze vzdálenosti třeba dvou metrů. :-P
01. 03. 2018 v 15:58On-line i8051  (53/184/97)
Synology si muzes taky osahat, je vice sexy a hreje a vrni :-) https://www.synology.com/…ducts/DS718+
01. 03. 2018 v 16:03Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak být boháč jako ty, tak mám doma televizi za 100k o velikosti plátna v kině a obrovský sklep s regálama, který by byly speciálně určeny pro výstavu originálních UHD filmů. :-P
01. 03. 2018 v 16:12On-line i8051  (53/184/97)
Pro upresneni, telka stala asi 20ku. Ajfon za 25 ma kazdy druhy rozmazleny piskle tady, a obnovuje ho ob dva roky. Tak ja mam obyc telefon a zase vetsi telku, co menim po 5ti letech :-) Takze to neni o bohatstvi, ale o preferencich. Btw 4k film nacpes na BR a to je stejne velky, jako tvoje DVD, dalsi regaly netreba :-)
01. 03. 2018 v 16:29Off-line Rover  (37/189/73)
Televizi nemáme, ČT a její pořadu sleduju na jejich webu. Stahujem (torrenty, uložto), můj kluk si platí HBOgo.
DVD nekupujem už hodně dlouho, do kina občas zajdu, ale rozhodně ne tak často, jak bych si představoval.
Koukáme na notebooku, ale je to dost opruz - přemýšlíme o plátně a projektoru.
01. 03. 2018 v 16:37On-line i8051  (53/184/97)
Pokud uvazujete o platne a projektoru, tak aby to za neco stalo a nebylo to jako z alika za 3 tisice, pripravte si tak 100+ :-)
01. 03. 2018 v 16:52Off-line Oldikk  (23/179/58)
Pust si osmáci nepláčou:-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 03. 2018 v 17:22Off-line Ecthelion  (45/188/85)
U mě vedou na počet Blu-ray, potom DVD a občas koukám na Netflix a jeden měsíc ročně na HBOGo (letos z toho nic nebude, GoT jsou až za rok). Na klasické TV vysílání snad vůbec. To je co se týká filmů. Ale mnohem víc než filmy radši poslouchám hudbu, asi protože se přes den načumím do monitoru až až. A tam zase vedou CD, potom vinyly a teprve potom online služby typu Google Music a DCH.
Už před časem jsem se několikrát zařekl, že nebudu kupovat žádná fyzická média - leze to do peněz, zabírá to místo ... ale nedá mi to. Postupně zjišťuju, že nejlepší jsou desky. Už proto, že si na ně musím udělat čas a chodit každých 20 minut obracet nebo měnit. Když to dá tolik práce, tak to pak taky pozorně poslouchám.
01. 03. 2018 v 17:23Off-line Rover  (37/189/73)
Okej, tak 100+ si nepřipravím :D Ono by to šlo do úvahy až s případným stěhováním, teď tu stejně nemáme místo.
01. 03. 2018 v 17:34On-line i8051  (53/184/97)
Rovere, projektory jsou specificka kapitola, neco jsem prosel uz kvuli zakaznikum a pokud to je nejaka levna smucka, tak sice to zkraje potesi, ze to vubec funguje, ale casem na to budete nadavat. To uz je lepsi normalni placka na zed, sice ji nesrolujes, ale obrazovou kvalitou prepoctenou na penize je na tom vyrazne lepe. Overeno :-)
01. 03. 2018 v 18:09Off-line Betonica  (39/191/93)
Torrenty a pak na notebooku v betli nebo na telce. Netflix v telce a v mobilu. Koukam taky na serialy a filmy Ceske televize v jejich iVysilani.
01. 03. 2018 v 18:28Off-line Rover  (37/189/73)
I8051 však já ti věřím a díky, že to píšeš. Já televizi moc nechci a projekce mi přišla jako takový praktický řešení. Popravdě jsem vůbec nezkoumal, jaký jsou možnosti a ceny a momentálně na to stejně nemam :D
01. 03. 2018 v 18:35On-line i8051  (53/184/97)
Na alikovi koupis projektor od 2.500 kacek :-)
01. 03. 2018 v 18:38Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Já kdysi taky měl doma zapůjčený projektor. Připojil jsem k němu dvd přehrávač, projektor jsem nasměroval na bílou zeď a pustil na ni tanec s vlky. Vypadalo to kupodivu docela dobře na to, že to bylo zobrazeno na velký ploše a ještě k tomu na zdi. Lepší než telka. :-D
01. 03. 2018 v 18:40Off-line Rover  (37/189/73)
Jo, taky jsme zkoušeli s půjčeným a bylo to s notebookem nesrovnatelný (což se dalo čekat).
Popravdě, i 2500 je na mě momentálně hodně :) Hotl státní zaměstnanec v kultuře si nemůže moc vyskakovat.
01. 03. 2018 v 18:42On-line i8051  (53/184/97)
Tak to kup z nejakyho kulturniho grantu, ze tim pozvednete kulturu a vas v dome :-)
01. 03. 2018 v 18:46Off-line Betonica  (39/191/93)
@Rover: My jsme sehnali pulku domacnosti na www.bazos.cz, www.aukro.cz a na fejsu v ruznych skupinach jako Bazar Ostrava, Bazar Brno a tak. Objevuji se tam fakt super veci za daleko min penez. Priklad trochu mimo audio-video, ale koupili jsme takhle treba odvlhcovac za 1/3 ceny, kterej jede bez potizi uz rok. Dobry je taky sledovat ruzny prodeje movityho majetku statnich instituci. Kdysi jsem si takhle koupil notebook z jakesi skoly, kde ho vyrazovali. Vymenil jsem disk, ramky a mel jsem ho pak nekolik let...
01. 03. 2018 v 18:53Off-line Rover  (37/189/73)
Jo, pro věci z druhý ruky a priori nejsem, ale můj kluk jo. Takže se tohle dost těžko realizuje. Nicméně jako tip dobré, děkuji za něj.

Zajímalo by mě - vy, co máte televizi, sledujete ji? Mně to v dnešní době přijde jako hrozně nepraktický, jelikož je třeba sledovat program...
01. 03. 2018 v 18:57On-line i8051  (53/184/97)
Mam ji na filmy a dokumenty, nicmene obcas kdyz bezi nejakej dobrej film v broadcastu, tak si k ni lehnu :-)
01. 03. 2018 v 19:01Off-line Rover  (37/189/73)
U mamky televize skoro furt běží a mě se z toho trochu navaluje :D ale rozumím tomu, že to tak někdo má.
Jen mi přijde fakt zbytečný muset se zalamovat s reklamama nebo dabingem.
01. 03. 2018 v 19:05Off-line Betonica  (39/191/93)
Mne "jdu se koukat na telku" vzdycky prislo jak kult. Jak zavislost. Ale ne na obsahu, ale na samotne cinnosti koukani. Pamatuju si, jak nasi sjizdeli tv program a krouzkovali, co chteji videt. V duchu jsem se jim smal, jak jsou mali a hloupi. Dneska to vidim trochu mirneji. Oni maji tuhle zabavu (kterou stale povazuju za hloupou), ja zas svoji. Je ale pravda, ze si nekdy pustim Ocko nebo CT24 jen tak, aby v byte nebylo ticho.
01. 03. 2018 v 19:08On-line i8051  (53/184/97)
Tak vzhledem k tomu, ze nemam u poce repraky, posilam muziku z YT pres Shield a telku do receiveru .. ale telka je v usnutym modu .. ale vlastne je zapnuta bez obrazu :-)
01. 03. 2018 v 19:30Off-line Rover  (37/189/73)
Zrovna ČT24 mi přijde jako pozadí fajn, ale to se dá pustit online. Fascinace televizí jako přístrojem, u kterýho se sedne a kouká je vlastně dost zajímavá. Ale přijde mi, že s další generací, co postupně odejde, se to bude čím dál víc ztrácet.
01. 03. 2018 v 20:02Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak mě televize běží, ale ne proto, že bych na ni koukal, ale že mi dělá zvukovou kulisu. Jasně, pustit si rádio by bylo praktičtější, ale já už to dělám tak nějak ze zvyku.
01. 03. 2018 v 21:39Off-line LFA  (25/178/94)
Hbo go
02. 03. 2018 v 11:54Off-line yperit  (91/186/68)
Filmy sleduju jen minimálně, přes den většinou nemám čas, a večer, pokud nespím, věnuju se sexu, nebo spánku. Televize je s internetem, tak ji moje drahá polovička okupuje od rána do večera,pokud zrovna nebuduje kapitalismus.
02. 03. 2018 v 23:47Off-line misanek007  (24/-/-)
Xtube.com
03. 03. 2018 v 00:10On-line BussterX  (103/130/150)
Ft ft ftelevizi teda ne 8)
03. 03. 2018 v 00:10Off-line Alda29  (36/192/90)
No teď je to s filmy docela blbý. Poslední film, co jsem sledoval opravdu, když běžel v televizi, byl asi Mrazík. Dávali to někdy v únoru. Jinak na filmy skoro nekoukám. To jenom na Ulici, to si ale stahuju z Uložto nebo jiných sdílecích serverů, protože jednak si to můžu pustit, když mám zrovna čas a taky je to pak bez reklam. V televizi pak sleduju spíš nějaký pořady jako policajti v akci, nebo Soudkyni Barbaru, ale tu poslední dobou už nějak málo.

Pokud je jó, něco, co si chci uchovat, tak to nahraju přes DVD rekordér na DVD, nebo pak přes počítač na HDD. VHS u mě skončilo prakticky kvůli tomu, že přestalo analogový vysílání, takže ten analogový tuner v tom videu nemá co chytat. Do té doby to ale byl nejjednodušší a stále používaný způsob, jak jsem si mohl vidět něco v jinou dobu, než se vysílalo. Video se nastavilo buď na čas a program, co má nahrát pomocí ShowView. Stačilo jen založit kazetu s dostatkem místa. Po příchodu domů, jsem se na to mohl podívat, nebo jsem mohl jeden program sledovat v TV a druhý nahrávat. Při přechodu na digitální vysílání jsem měl už měl DVD rekordér, ovšem taky s analogovým tunerem, takže navíc se musí ještě nastavovat set top box a ještě ovládání a nastavování DV-R je docela složitý, takže od tohoto způsobu jsem celkem úplně upustil. Těch videokazet jsem za těch cca 9 let nasbíral asi 200, možná víc, ale originálka je jen jedna jediná. Ony VHSky nejsou zrovna skladné médium. Budu muset časem vytřídit, co chci zdigitalizovat, co nepotřebuju a co si chci nechat a zybtek kazet rozdat, nebo rozprodat sběratelům "historické" AV techniky.

Jen ještě taková zajímavost, jak už před mnoha lety televizní stanice přešly na nudloformát obrazu s poměrem 16:9, tak na starších obrazovkách s poměrem 4:3 jsou v obraze nahoře a dole černé pruhy a jak ten luminofor u CRT obrazovek časem degraduje, tak když potom pustěj něco staršího, co je ještě v poměru 4:3, tak jsou v obraze krásně vydět ty pruhy, že je v nich ta obrazovka míň vysvícená než v tom prostředku.
03. 03. 2018 v 00:55On-line i8051  (53/184/97)
Tvl ulice a soudkyne barbara .. tvl to musi bejt sila :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 03. 2018 v 07:00Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Alda: "Jen ještě taková zajímavost, jak už před mnoha lety televizní stanice přešly na nudloformát obrazu s poměrem 16:9, tak na starších obrazovkách s poměrem 4:3 jsou v obraze nahoře a dole černé pruhy a jak ten luminofor u CRT obrazovek časem degraduje, tak když potom pustěj něco staršího, co je ještě v poměru 4:3, tak jsou v obraze krásně vydět ty pruhy, že je v nich ta obrazovka míň vysvícená než v tom prostředku."


Jenže to samé a v mnohem větší míře ti udělá i LCD a hlavně plazma, když dlouhodobě sleduješ filmy a pořady v širokoúhlejším formátu 2.35 a nebo naopak ve formátu 4:3. Obvykle je to sice dočasný, tzn. že když zase budeš delší dobu sledovat filmy, které budou přes celou obrazovku ve formátu 1.85, tak časem se ty okraje vrátí více či méně do původního stavu. Horší je to u plazmy, ta je schopná ti i po pár hodinách sledování nějaké televizní stanice v kuse "vypálit" do obrazovky logo té konkrétní stanice.

Jinak CRT televize nebyla špatná, dokonce na ni obraz vypadal často mnohem líp než na LCD, jenže CRT bohužel trpěla na neduhy jakými byly:

1) hlučná při provozu
2) Blikající obrazovka
3) Nevyráběly se velké úhlopříčky
4) Bolely z ní oči, především při sledování z blízka
03. 03. 2018 v 09:33On-line i8051  (53/184/97)
Lukino .. uz je nacase, aby se zacaly delat 21:9 (2.35:1) .. vetsina filmu v tomhle kinoformatu uz je, tak to bude dalsi krok, na kterej se tesim. Do ty doby musim vystacit s 16:9 :-) Jinak dobry plazmy maj pixel orbiter a strip canceller a tyhle "docasne" vysviceny pruhy eliminujou (pixel orbiter dynamicky sam od sebe a strip canceller se dal pustit rucne)

CRT hlucna nebyla, teda krome ty demagnetizacni rany u Trinitronu pri zapnuti .. to byla tak trosku EMP zbran :-) Tu, co jsem kdysi davno mel, mela asi 80" a umela uz 100Hz rescan. Nicmene vazila jak dva pytle cementu :-)
03. 03. 2018 v 09:37Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No když ne hned, tak po čase vždycky u CRT vrčel zdroj nebo tam něco pískalo. A ty demagnetizační rány jsem měl jako hlučnost na mysli samozřejmě taky.
03. 03. 2018 v 09:41On-line i8051  (53/184/97)
Tak to neco piskajiciho bylo VN trafo buzeny ze radkovyho rozkladu na 15.625 kHz nebo bruceni snimkovyho 25 Hz, kterej se dostal do repraku diky blby filtraci .. ale to bylo jen u nejakejch sragor :-)
03. 03. 2018 v 09:46Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Já to slyšel vždycky a rozčilovalo mě to. Často to pískání vycházelo z repráků a nebo ze zdroje. A ten elektromagnetický brum, nebo jak to nazvat, mi vadil taky. :-P
03. 03. 2018 v 09:50On-line i8051  (53/184/97)
Holt slysis ultrasonicky a hypersonicky spektrum. Nebyli rodice delfini? :-)
03. 03. 2018 v 09:51Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Každopádně VHS a především DVD vypadalo na CRT televizi perfektně, proto byl pro spoustu lidí šok, když jednoho dne přešli na LCD a pustili si ty filmy na ni, tak byli zklamaní, protože ten obraz byl horší. Na VHS se na LCD TV nedalo vůbec koukat.

A nebyli, ale jsem přecitlivělí neurotik a kde co mi vadí. :-D :-P
03. 03. 2018 v 10:03On-line i8051  (53/184/97)
Svym zpusobem to bylo tim, ze VHS a podobny paskovy systemy vychazely z principu TV a z jejiho nativniho rozliseni 576i. Cela prenosova trasa tak byla jednotna. Co jedna sikma stopa na pasce, to jeden kompletni snimek. Navic jasovej a barvonosnej signal (na ruznejch subnosnejch) se nemohl zkazit, jako se tomu stalo pri beznym prijmu diky odrazum. Ten prenos signalu z videa do TV byl prakticky perfektni a nicim nepostizenej. Samozrejme pres RGB vstupy (nebo lepe pres komponentni) a nikoli pres kompozit nebo nedejboze modulator. Ale kdyz jsi 576i signal pustil na HD-ready nebo HD telce s nativnim 720p nebo 1080p , tak se provedla interpolace, ktera ne vzdy byla perfektni a spise perfektne interpolovala chyby. Preci jenom 720/576 je dost nesoudelny :-)
03. 03. 2018 v 10:14Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Z toho mi vyplývá, že CRT byly na filmy s menším rozlišením daleko lepší televize než LCD. Jdu si koupit CRT telku. :-D
03. 03. 2018 v 10:23On-line i8051  (53/184/97)
CRT byly skvely na VHS a puvodni analogovy vysilani 576i. Nekupuj, stav se, vali se mi tu mozna nejaka stara bedna :-)

Ale lepsi bude, kdyz si ty filmy poridis ve FHD nebo UHD :-)

Ted synek stahnul 4k Transformers a tvl to je lepsi, nez realita, mel jsem z toho vizualni orgasmus. Ale sex to neprebije :-)
03. 03. 2018 v 12:07Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No já zase nejsem zastánce toho, aby filmy vypadaly jako realita. Nelíbilo se mi ani 3D. A nejsem toho zastáncem právě proto, protože díky těm všem novým technologiím tvůrci přestávají hledět na kvalitu příběhu a stále víc se filmy snaží natáčet na efekt jako nějakou pouťovou atrakci (neboli ten tvůj vizuální orgasmus).

Taky si všimni toho, že když je dnes film v kině, tak má na csfd vysoký hodnocení, ale jakmile se v kinech hrát přestane a začnou si ho lidi pouštět doma na svých průměrných televizích nebo monitorech, tak v tu ráno poklesne hodnocení takového filmu minimálně o 10%. A to zkrátka proto, protože teprve až doma, kde ten film lidi tolik nezaujme tou vizuální stránkou, která na televizích nevynikne, se pozná skutečná kvalita filmu.

Taky dodám, že filmy s rokem výroby 2010 a víc jsem si v životě nepustil vícekrát než jednou, zatímco starší a hlavně starý filmy si jsem schopný s radostí pouštět pořád dokola. Tohle taky o něčem vypovídá. :-P
03. 03. 2018 v 12:15On-line i8051  (53/184/97)
S 3D s tebou souhlasim, to me taky nebere (az na Dankerk v Imaxu). ALe provedeni a vyprava filmu musi bejt taky dobra, dej to nezachrani. Cesky stary filmy jsou asi nej :-)
03. 03. 2018 v 12:24Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ideální je kombinace obojího s tím, že by měl dominovat příběh, ale s dnešní technologií se naopak mnohem víc podřizují té vizuální stránce než té příběhové. A mě nějaký super realistický obraz s přemírou 3D efektů na filmech nerajcuje, protože já dostávám orgasmus z dobrého příběhu a z hereckého projevu. A bohužel jsem takový orgasmus nedostal už minimálně od toho zmiňovaného roku. :-)
03. 03. 2018 v 22:53Off-line Alda29  (36/192/90)
I8051: a viděl jsi tu Ulici někdy? Sledujtu aspoň rok a pak něco "kecej" xD

jinak s tím VHS a CRT, to asi tak bude, že to vychází z toho principu klasický starý televize, kde se synchronně vykreslují jedntlivé půlsnímky a všchny ty LCD a plasmy a já nevím co všechno, musí být uzpůsobený tak, aby to dokázalo zpracovat tenhle signál, ale nikdy to nebude takový výsledek. Digitální signál už bude asi uzpůsoben tak aby to tyhle moderní zobrazovače dokázaly bez problémů zpracovat.

Jinak jak popsal Lukino, u těch CRT jsou ty nevýhody, že to píská (teda jak který, ta moje nepíská ani po těch skoro 20 letech), zato tetě píská pěkně, bliká a velký obrazovky se nedělaly prý proto, že by byly ještě nebezpečnější při implozi.

Ale zase výhoda klasický obrazovky je, že má rychlou odezvu a dlouhou životnost.
03. 03. 2018 v 23:36Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Když už je nějakej film, kterej chci vidět (Jakože zatím to nikdy nebylo víc jak dva ročně) tak si na něj skočím do kina, jinak na filmy koukám buď v práci, nebo když jedu někam vlakem (v obou případech z počítače)
04. 03. 2018 v 02:06On-line i8051  (53/184/97)
Aldo, ano omylem jsem nekdy nechal bezet telku s temahle serialama o nicem :-) Pokud to fakt sledujes, je mi to/te lito. Ale nemam s tim problem, je to tvuj mozek :-)

Btw o VHS/TV jsem psal podrobneji o kousek vyse :-)
04. 03. 2018 v 19:56Off-line Alda29  (36/192/90)
I8051: Vždyť vím, to byla reakce na ten Tvůj dlouhý příspěvek. Seriál o ničem. To je zajímavý, zkus blíže definovat. Jediný co asi můžu říct, že bude podstatný rozdíl mezi 12 dílným seriálem, který má jasně stanovené téma a takovým, který je nekonečný, odehrává se víceméně v reálném čase a další děj tak nějak vyplyne až následně. Myslím, že to je celkem složitý takovým způsobem vymýšlet následný děj, ale celkem se jim to daří. Samořejmě za těch 12 let, co to je, se tam vystřdalo několik scénaristů a režisérů.
04. 03. 2018 v 20:14Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Však jo, každý kouká na něco. Já sice taky nechápu, co 29 letý chlap může vidět na Ulici (Soudkyni Barbaru chápu. Pokud to člověk nebere vážně a ví, že je to fejkovní, tak je to někdy prča :-D), ale stejně tak nechápu, co lidi tak strašně baví na akčních filmech jako třeba Smrtonosná past. :-P
04. 03. 2018 v 20:17On-line i8051  (53/184/97)
Ano, 12ti dilni Navstevnici (1983) je skvelej serial, ten jsem zvladnul za vikend. Ulice nebo Ordinace s 3000+ dily je pri vsi ucte krmivo pro bezmozky:-)
04. 03. 2018 v 20:45Off-line Alda29  (36/192/90)
I8051: Ordinace možná, ale Ulice určitě ne. Na Ordinaci je zase expert máma. Už to běží asi potřetí od začátku a několikrát denně a ona na to kouká pořád.

Lukino_Luk: když Ulice začala, bylo mi cca 18 xD
04. 03. 2018 v 20:53On-line i8051  (53/184/97)
Jojo, Ulice bude jiste hodnotnej porad :-)
04. 03. 2018 v 21:03Off-line Alda29  (36/192/90)
I8051: a co dneska je hodnotný pořad? Skoro nic.
04. 03. 2018 v 21:08Off-line Alda29  (36/192/90)
Náhodou Ulice se mi líbí hlavně proto, že se v ní moc nepromítá taková ta dnešní moderní "zkažená" doba. Soudobé filmy a seriály, z těch to čisí a není ani divu, je to celkem přirozený, každý film je odraz své doby, ale ta Ulice je taková "normální".
04. 03. 2018 v 21:13Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
No tak z těch českých seriálů na jedno použití nečiší nic, jen lacinost a trapnost. :-D A tím teď nemyslím konkrétně tu ulici. Raději. :-P
04. 03. 2018 v 21:27On-line patrickcaava  (28/164/50)
Jedině ve škopku na orbitě :D
02. 11. 2021 v 15:08Off-line Charles2300  (32/183/85)
Ja jsem nenarocnej ,ja koukam na telefonu , kde mam uhlopricku 6.3 palce :D a bud na to cumim na youtube nebo si to stahnu z ulozta, kdyz je ten film nejakej zajimavejsi, tak si pichnu jacka Logitech Z-2300,ty maj 200W RMS v 2.1 to pak z toho neco maj i sousedi.
02. 11. 2021 v 15:24Off-line Mikkky  (35/185/95)
Filmy stahuji z Uložto, seriály většinou na najserialy.to

TV nemám,ale na pohodu to supluje tablet Lenovo YOGA tab 3 s projektorem, takže domácí kino :-)
A nebo notebook
02. 11. 2021 v 16:25Off-line somerone  (36/180/80)
Ulozto.cz, stáhnu, kouknu, většinou s brambůrkami a prázdnou půlkou vedle mě, tak si dám lahvinku, oddechnu si, jak je ten svět imaginární a usnu s opakující se nedělí, kterou prohoním :D a takhle už to jedu 8 let s pár výjimkami samozřejmě
02. 11. 2021 v 16:39Off-line Frankie11  (19/174/51)
Netflix nebo v kině...dokud to jde....už mám shlédnuto Není čas zemřít /ok/ Zelenýho rytíře-pěkná fantasy, a Dunu /super/...a ted ještě s kámoši ten horor Halloween zabíjí, což bylo dost děsivý....jinak horory nemusím...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload