Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Taky vám dělá problém angličtina?

26. 04. 2018 v 18:44Off-line Anonym
Taky vám dělá problém angličtina? učím se jí cca 12 let a furt jí neumím... nedokážu si ten jazyk zapamatovat stejně tak s madarštinou doma jí slyším 18 let od narození a jedné co zvládnu je tak max rozumět mamce tím to hasne má to někdo podobně!?
26. 04. 2018 v 18:48Off-line patrickcaava  (28/164/50)
Někdo je šikovný na jazyky, někdo na matiku... Myslím si, že angličtinu stejně většina lidí v profesním životě nijak nevyužije, takže jde o to odmaturovat a je po problému :)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
26. 04. 2018 v 19:02Off-line Coyote  (95/185/72)
Ja se driv ucil na zakladce jenom nemecky protoze jsem nemel na vyber.
Na stredni se pak ucil anglinu jako druhej jazyk ale to mi moc nedalo. Hodne mi pomohla pomatu***ni anglictina, serialy a gay filmy :D

Nejdriv jsem sem si nedokazal predstavit ze bych nekdy rozumnel nejakymu (gay) filmu anebo serialu jenom s anglickejma titulkama, ale zas na druhou stranu mi to otevrelo branu k filmum ktery jen tak do cestiny prelozeny nebudou a ta gay tematika byla vetsinou bonus :D (Nemam moc rad mainstreamovy filmy)

Ted ziju v UK co teda taky hodne nakopne, ale nemel jsem problem se tu domluvit hned na zacatku ocemkoli a kdyz jsem psal svou prvni essay a napsal tam, ze nejsem native speaker tak mi tutor napsal ze kdybych se o tom nezminil tak by to ani nevedel (asi jeden z nejvetsich komplimentu ktery jsem kdy dostal) ;D
26. 04. 2018 v 19:36Off-line misanek007  (24/-/-)
Do anglictiny jsem se nikdy neucil a stejne mi celkem dost dobre jde.
30. 04. 2018 v 15:45Off-line Betonica  (39/191/93)
Jazyk se dobre uci (alespon mne) jako se uci basne nebo period**ka soustava prvku. Neni potreba hledat buhvijake souvislosti, je potreba nadrtit se zakladni gramatiku a slovni zasobu a ty pak intenzivne pouzivat. Idealne v kontaktu s cizinci. Jazyk totiz neni matematika nebo fyzika, kde jedna vec prisne navazuje na jinou. Jazyk je tak trochu plovouci organizmuz, kterej se meni tak, jak se meni jeho mluvci. Proto je potreba s nimi byt v kontaktu a tim jazyk cvicit.
30. 04. 2018 v 15:56Off-line tropikboy  (37/178/72)
Také s ní bojuji. Film v angličtině nejsem schopný sledovat. Pokud mám anglické titulky, tak to pořád zastavuju a ne všechno zvládnu přeložit. Snažím se psát si s kluky z ciziny anglicky, občas přitom používám překladač - jak pro slovíčka, tak pro gramatiku. Zavolat si na skype a povídat si v angličtině je složitější.
02. 05. 2018 v 00:41Off-line esthetique  (41/-/-)
Ne
02. 05. 2018 v 07:00Off-line matt95  (34/-/-)
Jazyk je len o tom, ze sa mu venujes. 2x po 45 minut tyzdenne nestaci. Ked som sa chcel naucit novy jazyk na bezproblemovu uroven B1, tak som musel makat 1 rok po 1h denne bez prestavky.

Kazdy jazyk ma minimalny pocet hodin, ktore sa mu musis venovat, ak chces dosiahnut nejaku uroven. Napr u anglictiny z 0 na B1 to je priblizne 400 az 500h.
02. 05. 2018 v 08:50Off-line atrey1  (33/173/74)
Dneska to je přesně 950 dní co se učim anglicky jen prez jednu app - Duolingo a myslim ze umim anglicky perfektně ... teda aspon vsichni lidi co jsem potkal mi to rikaj ;) ..
ve skole jsem se ucil nemcinu - tu jsem ale zapoměl protoze ji nemam rad :D :p ..
a jak pise MATT95
nestaci se věnocat 2x tejdně ani 4x tejdně ja se ucim KAŽDEJ DEN ! a pořád jsem a FAR CRY from the day I'll speak english well :D :p
02. 05. 2018 v 09:24Off-line tropikboy  (37/178/72)
Zkusil jsem tu aplikaci Duolingo, dal jsem si rozřazovací test. Přijde mi, že správný výsledek je spíš nahodilou záležitostí.

měl jsem přeložit větu
Ten muž pije vodu. - napsal jsem The man is drinking water. (čas správně - přítomný průběhový, ale prý chyba v tom, že před water měl být člen the)
Ty kočky pijí mléko. - napsal jsem The cats are drinking milk (správně)
Ta žena jí snídani. - napsal jsem The woman is eating the breakfast (člen the správně, ale prý chyba v čase, měl být přítomný prostý - The woman eats)
Ti chlapci jedí rýži - napsal jsem The boys eat the rice (chyba, neměl jsem tam dávat člen the)
02. 05. 2018 v 09:50Off-line pauxi  (49/178/79)
Dělá mi taky problém, neučím se jí a vůbec mi nejde, myslel jsem , že to tak nějak přijde samo
02. 05. 2018 v 23:02Off-line Betonica  (39/191/93)
@pauxi: Samo to prichazi az od urciteho okamziku. U me se tak stalo v momentu, kdy jsem zacal bych schopen v cizim jazyce myslet. V tom bode uz jsem nemusel premyslet nad gramatikou, frazemi nebo slovesy. Proste to slo samo. Je ale pravda, ze tomuhle bodu predchazelo nekolik let denniho pouzivani na urovni d***l-1...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload