Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Co lze dělat s MAC adresou?

30. 04. 2018 v 19:45Off-line tropikboy  (37/178/72)
Zjistit která osoba si zakoupila zařízení s nějakou MAC adresou podle mne není v tvých legálních a asi ani nelegálních možnostech

Heslo do routeru, pokud nebylo změněno, zjistíš z příručky. Pak změníš heslo na wifi a případně zakážeš danou MAC adresu, pokud to router umožní.
30. 04. 2018 v 20:08Off-line colombo  (102/192/90)
Můj bývalý poskytovatel mi původně na mém routeru nastavil "své" administrátorské heslo s čímž jsem nesouhlasil, chvíli mi trvalo, než jsem ho přesvědčil, že heslo si určím sám, na což má každý koncový uživatel právo. Předpokládám, že router má (skoro) každý vlastní.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 04. 2018 v 20:25Off-line Betonica  (39/191/93)
Da se v nastaveni routeru zakazat. Jmenovite uvedes ty MAC adresy, ktery se nebudou moct k siti vubec pripojit. Lepsi je to ale udelat obracene. Zakazat vsechny MAC a do seznamu uvest ty povolene. V tom je drobna nevyhoda, ze kdyz ti prijede navsteva nebo si koupis novej mobil, budes muset novou MAC pridat. Pokud by ti poskytovatel nechtel zpristupnit tohle nastaveni, kup si svuj router a ten zapoj za poskytovateluv. Na nem si uz pak muzes delat, co budes chtit.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 04. 2018 v 20:34Off-line Kunacek  (29/180/67)
Kup si vlastní router, v něm pak můžeš v nastavení vidět seznam připojených zařízení vidět, spravovat a kdyžtak zablokovat. Chtělo by to nějaký kvalitní router, doporučuji Mikrotik nebo Cisco.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 04. 2018 v 23:17Off-line Peta80  (43/187/-)
I když je nějaká MAC adresa od výrobce přednastavená, dá se měnit (na Androidu je k tomu možná potřeba root). Zapojení vlastního routeru za tenhle ti nepomůže, pokud na tom stávajícím nebudeš schopen wifi vypnout, což asi nebudeš, když nemáš přístup do administrace. Jedno z možných řešení je vyresetovat router do továrního nastavení, čímž se vyresetují i přihlašovací údaje do administrace na nějaké výchozí hodnoty (po resetu je pochopitelně vhodné je změnit, stejně tak i heslo k wifi). Jak to udělat najdeš v manuálu routeru (pokud nemáš papírovej, často se dá stáhnout z netu). Jen to nese určité riziko, že pokud by v konfiguraci routeru byly nějaké autentizační údaje pro připojení na další prvek sítě (vůbec jsi nenapsal, jaký typ připojení máte, jaký router atd.), tak by sis tím vyresetováním odstavil připojení k internetu a firma, od které to máte, by ti buď ty údaje musela poskytnout nebo by vyžadovali, aby to nakonfiguroval jejich technik...
30. 04. 2018 v 23:36Off-line dadi  (37/187/105)
Požádej poskytovalele o změnu přihl.údajů k wifi.
01. 05. 2018 v 14:48Off-line Betonica  (39/191/93)
@Peta80: Pokud provede reset routeru od poskytovatele, smaze tim i jeho nastaveni, ktery nemusi mit k dispozici. Nekteri provideri totiz bezne davaji pevnou IP a DNS. Nekteri dokonce i paruji MAC routeru na IP na DHCP. Pokud si zapoji za provideruv router svuj router, nemusi vypinat puvodni wifi. Klidne ji muze nechat tak, jak je, a pouzivat wifi svoji, s jinym nazvem a heslem. Svuj router ale muze hlavne zabezpecit svym admin heslem. Druhej router se bude v siti providera chovat jako bezny zarizeni. Za nim uz ale bude vnitrni sit, ve ktere si muze delat, co chce.
01. 05. 2018 v 14:59Off-line Peta80  (43/187/-)
Betonica: možný problém s výmazem konfigurace od providera jsem ve svém příspěvku zmiňoval, ale často se i router konfiguruje dynamicky přez DHCP od nadřazeného síťového prvku.
Co se týče té současné wifi, tak hlavní důvod, proč to potřebuje řešit, uváděl, že mu na ní lezou cizí lidi, což bez vypnutí wifi nebo změny hesla k wifi nevyřeší... teda napadlo mě na tom routeru odmontovat anténu/y (pokud to u jejich routeru jde), ale přijde mi to jako takový krkolomný řešení...
01. 05. 2018 v 15:14Off-line Betonica  (39/191/93)
Pravda, pravda. No, nejsnazsi bude zavolat providerovi a zjistit u neho admin pristup k routeru, pokud uz ho nezna ted. Pokud ho zna, pak se prihlasit, zapsat si konfiguraci routeru a pak ho resetovat, jak jsi psal. Nasledne zmenit admin heslo, znovu nakonfigurovat router a pouzit MAC filtering nebo jinou metodu, kterou vychyta neopravneny pristup. Nauctujeme tazateli dvojku za konzultaci, kazdej. :))
01. 05. 2018 v 17:23Off-line Lexik1  (34/196/76)
Ak to na obrazku ma byt MAC a IP adresa(192.168.1.1) utocnika tak ta sklamem ale to je gateway :D To je zariadenie, cez ktore ide internet a je to zariadenie tvojeho providera.
01. 05. 2018 v 17:41Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
To ono sú poskytovatelia ktorí zákazníkom obmedzujú správu ich vlastných routrov? :o
01. 05. 2018 v 17:45Off-line colombo  (102/192/90)
Felix: no někteří tu plácaj nesmysly, na svém routeru si mohu nastavit samozřejmě heslo podle sebe.
01. 05. 2018 v 17:53Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Dávnejšie nám jeden lokálny poskytovateľ pri zapájaní netu resetoval router a zmenili heslo do administrácie, toto mi následne technik bez váhania poskytol po telefonickom kontaktovaní
01. 05. 2018 v 20:36Off-line Peta80  (43/187/-)
FelixGabriel & colombo: tak ona je otázka, kdo je majitelem routeru, spousta poskytovatelů router zapůjčí, tj. majitelem zůstává ISP...
01. 05. 2018 v 20:39Off-line Peta80  (43/187/-)
Jinak je také dobré zaktualizovat firmware routeru. Jsou případy, kdy je router hacknut skrze nějakou bezpečnostní díru...
01. 05. 2018 v 21:05Off-line Betonica  (39/191/93)
Ano, nekteri provideri ti daji modem/router. Driv to tak bezne delalo UPC, uzivatel smel na jejich modemu, kterej soucasne byl routerem s wifi, menit jen cast nastaveni. Netbox driv bezne fixoval IP na MAC adresu pocitace/routeru, neslo tedy jen tak pripojit jine zarizeni. Mensi provideri, zejmena bezdratovi, bezne davaji klientum svoje routery, ve kterych je cast konfigu uzivatelsky nedostupna. Setri tim naklady, protoze uzivatel co muze, posere. Na routeru vlastnim si samozrejme clovek muze delat, co chce.
01. 05. 2018 v 21:40Off-line Firedog  (23/175/70)
Stáhni si Kali linux a zkus narušitele trochu potrápit. :) V routeru si nastav minimální ochranu a můžeš se mu podívat třeba na hesla k účtům na který se přihlašuje (zároveň získáš jeho jméno), přerušovat mu připojení atd..
02. 05. 2018 v 18:41Off-line i8051  (52/184/97)
Jak pise Lexik1, ta uvedena mac adresa je gejtvej, tu neblokuj. Optimalne se nehrab do niceho, cemu nerozumis, takovy zakazniky FAKT milujeme. Shodi si nastaveni do defaultu a pak prej, ze se to stalo UPLNE SAMO. Nebo ze si to budou menezovat sami a kazdej tejden volaj, ze jim to nejde a ze nevedi, co s tim :-)

Nejlepsi reseni pro domaci wifi je jedno SSID s poradnym heslem pro me a moje hracky a druhy SSID s jednoduchym a snadno menitelnym heslem pro navstevy, u nej samozrejme vyblokovat pristup pro subnet napriklad 192.168.0.0/16 nebo mu routovat samostatnej subnet jen pro nej, takze muze jen do netu. Kdyz vidim na unifi kontroleru nekoho neznamyho, kdo me uptime moc dlouho, prehesluju hostovskou sit. Snadny .-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload