Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Na koberečku s nadřízenou

07. 05. 2018 v 10:32Off-line Coyote  (95/185/72)
Mozna to bude trochu slozitejsi, ale zkusim to podat co nejjedoduseji a nejkratsi moznou verzi.

V lednu jsem nastoupil do jednoho velkeho hostelu/hotelu kterej provozuje jedna neziskovka v UK (prvni sit hostelu po svete) na nocni mezi 3 dalsi lidi (nocni se delaj ve dvou-trech) z toho Night Duty Manager, 2x Night Team Leader (jeden cizinec, co na tehle pozici zacal kdyz ten hostel otevreli).

Asi po 2 mesicich Deputy Manager byla povysena na General Manager do jineho hostelu a vzala s sebou dva team leadery ze kterych udelala duty managery) a tak se uvolnila nejaka mista. Soucasna Night Duty Managerka chtela vzit to misto Deputy Managera (ktere ji pred lety uz nabizeli, ale tehdy se na to necitila), jenze ted ji nevzali a tak skoncila i ona.

Diky tomu jsme na nocni zustali jenom my dva cizaci (a nocni se delaji minimalne ve dvou). Ten co tam je uz od zacatku se prihlasil na Night Duty Managera a ja doufal v team leadera (ne, ze bych si nejak extremne pomohl). Mezitim vzali dva nove, jednoho dedulu a holku co se boji sveho stinu. Z deduly udelali "tajne" night duty managera jeste predtim nez toho "veterana" pozvali vubec na pohovor.

Po sotva dvou mesicich co jsem tam byl, jsem musel ucit tu novou holku a toho dedulu kterej o tom vubec ale vubec nic nevi, takze kdykoli byl nejaky problem (a ze jich bylo) tak jsem to musel vyresit ja, ale zaroven mi u toho sefoval. Po dvou mesicich je porad ucim a musim vest nocni smeny s nima aniz by mne kdokoli povysil, natoz mi neco pridal. Navic kdyz tomu dedulovi neco reknu jak se to (ne)dela 15x, tak po par dnech je to stejnak blbe, takze je to jak kdybych ty nocni delal sam (jeste hur).

Dneska v noci jsem se o tom bavil s tim veteranem (stejne starej jako ja, takze s nim se dokazu bavit v pohode) tak rikal ze jsme na stejne lodi a ze to musim resit s general managerem (jako je to docela v pohode zenska...), jenze ja jsem tak nejak doufal ze kdyz jsem je 2 mesice trenoval, 2 mesice pod mym vedenim nocnich bylo vsechno v poradku, takze mne povysi officialne, coz jsem se ocividne spletl.

Zitra si prej mam s ni promluvit, jenze ja jsem z toho uplne v p***li, protoze tohle je moje hodne hodne slaba stranka. Navic za ni prijit a rict ji, delam tu dva mesice praci team leadera, tak by bylo fajn kdybys mne povysila kdyz ti to ocividne jeste nedoslo, asi nebude uplne nejlepsi.
07. 05. 2018 v 10:37Off-line Coyote  (95/185/72)
// Sorry, je to fakt dlouhy //

Kazdopadne mne to tam celkem bavi, lidi jsou tam fajn, mam rad velky hostely, protoze se neco deje, ani to jejich skoleni a reseni problemu za nadrizeneho mi nevadilo. Problem je, ze kdyz pujdu nekam jinam, tak nebudu ani moc oficialne dokazat ze jsem vedl nocni a skolil nekoho kdo mi dela sefa, takze budu zase tam kde jsem byl.
07. 05. 2018 v 10:47Off-line yperit  (91/186/68)
Coyote: musíš se holt ozvat-líná huba=holé neštěstí:)
07. 05. 2018 v 10:53Off-line Coyote  (95/185/72)
No ja vim, ale tak on fakt ze od te doby co tam je nova general managerka ktera dava prednost lidem z venci pred lidma co tam drou roky a nikoho nepovysila, mi moc nepomaha.

Resp. jedna holka se dockala ted povyseni, ale to jen proto, ze kdyz se hlasila ted na Deputy Managerku (po te nevzali tu z nocnich a dala vypoved) tak ji taky nevzali. Vzali nejakou Emmu co tam taky nikdy nepracovala, jenze ta se neobtezovala prijit ani na prvni smenu, takze ji vzali tak jako nouzovku :D
07. 05. 2018 v 11:34Off-line Peta80  (43/187/-)
Coyote, já myslel, že studuješ psychologii. :) Tím chci říct, že:
a) bys měl něco vědět o tom, jak lidi na co reagujou a podle toho vést rozhovor s nadřízenou, ke které jdeš,
b) vědět, že když my ji neznáme (netušíme, jaké je povahy, osobnosti, charakteru, od toho se odvíjející žebříček hodnot a prio***, atd.), tak ti těžko budeme takhle obecně radit.

Jako neber to nějak zle, já jen že když studuješ tu psychologii... :D
07. 05. 2018 v 11:40On-line BussterX  (103/130/150)
Já už jenom čekám kdy se nás kojot zeptá jestli si má vytírat prcinu levačkou nebo pravačkou...
07. 05. 2018 v 12:27Off-line Peta80  (43/187/-)
Tak já tu ze sebe taky dělám chytrýho a přitom jsem neuvěřitelně blbej. :D (dáme 1000 lajků? XD)
07. 05. 2018 v 12:43Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl tohle uz tu psal 2x anonym v minulosti i drsnym pribehem .. takze ted ses proflaknul kojote :-)
07. 05. 2018 v 14:38Off-line pauxi  (49/178/79)
Nemůžeš pracovat na vedoucí pozici, když komunikace a ozvat se za svou věc je tvá slabá stránka , jak by si chtěl něco zařídit třeba za své podřízené. Bud rád že ti velkoryse dovolili chodit do práce. Když je tam každý manager, kdo u vás vlastně pracuje rukama ?
07. 05. 2018 v 14:39Off-line Peta80  (43/187/-)
Pauxi: taky jsem si říkal, že je tam nějak moc managerů a team leaderů apod. :)
07. 05. 2018 v 15:00Off-line pauxi  (49/178/79)
Třeba to dnes tak ve světě je, že kopáč je vlastně hlavní manager krumpáče
07. 05. 2018 v 15:20Off-line i8051  (53/184/97)
Super povolani je catering manager = svačinářka :-)
07. 05. 2018 v 15:36Off-line idea  (39/170/-)
Tohle už jsem taky četl od anonyma, tak palec nahoru, že jsi do toho šel tentokrát veřejně, nicméně vždycky to nějak dopadne, třeba ti to řekne sama než stačíš něco říct, uvidíš jak to bude. Já už jsem měl taky kolikrát obavy a přišel den D a nakonec to bylo úplně jinak než jsem si myslel... :D
07. 05. 2018 v 15:56On-line Richard33  (44/185/80)
I8051: Kosmetička podlahových ploch = uklízečka
07. 05. 2018 v 16:33Off-line Coyote  (95/185/72)
Peta80: No to sice studuju, coz znamena ze jsem to jeste nevystudoval, takze fakt nevim kazdej psychologickej trik a nevim jak psychicky profilovat kazdeho.

Dalsi vec je ta, ze ja vetsinou zacinam ve 22:45 a odchazim v 7:15, zatimco ona v 99% pripadu chodi mezi 9-17, takze za cely dobu jsem ji videl tak 5x, z toho jednou jsme se bavili spolu asi dve minuty, takze ji znam spis neprimo podle toho jak to tam vede, co (ne)udelala tomu druhymu typkovi... jako napriklad to ze ho pozvala na pozici o ktery vedela ze uz je obsazena tim dedulou takze nema sanci tu praci ziskat atd.

Coz je dalsi vec, ze kdyz delas nocni tak je sice fajn ze te vedeni nestoji za zadkem a nebuzeruje je, ale zas na druhou stranu jses celkem mimo deni, takze kdyz je nejaky problem tak si toho moc nevsimnou. Na dalsi stranu v idealnim pripade by ta iniciativa komunikovat s tema co delaji nocni v nejakem pravidelnem intervalu mela prijit od toho vedeni, konec koncu tam jsou za to placeni, coz by teoreticky tak byt melo, protoze kazdy mesic bych mel mit nejaky "my personal development meeting" s nadrizenym, ale nemel jsem ani jeden.
07. 05. 2018 v 16:46Off-line Coyote  (95/185/72)
Pauxi: Nemam problem s komunikaci pokud se jedna o cokoli jineho. Kdyz je nejaky problem, tak nemam problem zakrocit a vyresit to. Moji slabou strankou je to, kdyz mam resit problem ve kterym sem primou soucasti s nekym koho neznam.

Treba s tim druhym typkem jsme meli spolu hodne smen, takze nemam problem mu rict co mne sere, vim co si na nej dovolit a co ne, prestoze je to v podstate muj nadrizeny.


Jinak ano, je tam neuve***elny mnozsti manageru - Duty Manager, Deputy Manager, General Manager, Site Manager, Regional Manager, Site Director, Regional Director, plus k tomu jeste national office .... (par jich tam jeste bude mezitim).

V kazdem hostelu jsou somradla kde se vybiraji prachy na znevyhodnene mlade a deti, ktere se vyberou a manageri si z toho, v tom hostelu kde pracuju, udelaji jednou za rok mejdan za 30.000 liber (jako treba minulej tejden).
07. 05. 2018 v 18:01Off-line kloudik  (38/182/80)
Na kazdou pozici musis mit nejakou naturu a nadrizenej to na tobe vidi. Kdyz ses tak slabej tak se nedivim, ze povysujou kdejaky bezdomovce od prvniho dne i kdyz do prace ani nechodi jen ty ses furt na urovni spodiny. Proste na to nemas podle toho jak se tu prezentujes
07. 05. 2018 v 19:34Off-line colombo  (103/192/90)
Vše mi to připadá nějak legrační :-) Samý MANAGER, ale se základními záležitostmi si neví rady.
07. 05. 2018 v 20:10Off-line Coyote  (95/185/72)
Hmm, no prave. Je tam 500 manageru, ale neni mi uplne jasny co tam delaji. Preci jenom je to hostel, nikoli mezinarodni vesmirna stanice. Rekl bych ze 98% administrativy s provozovanim hostelu vyridi dolni spodina ktera tam facha za minimalni mzdu. Jako moznosti jak dostat do hostelu vice lidi jsou pomerne omezeny, protoze ti turisti v tom meste bud jsou anebo nejsou, o propagovani hostelu se staraj pak stranky jako booking.com, hotels.com atd. kteri budou hostel propagovat podle toho, kolik jim to hodi... tzn. pokud mam malo hostu pricemz turistu je ve meste hodne, no tak zvysim provizi pro tyhle booking enginy a ty mne zacnou propagovat vice.

Jako nedokazu si predstavit ze by tam bylo neco co by vyzadovalo nekolik manageru pracujicich 9-5
07. 05. 2018 v 20:14Off-line Coyote  (95/185/72)
Btw. jeden z manageru v national office prej pracoval nejakou sobotu odpoledne a pri tom mejdanu za 30.000 kde si manageri honi pera a predavaji nejruznejsi ceny byl tenhle nominovan na spi*** awards, myslim ze to mluvi asi za vse.
08. 05. 2018 v 08:37On-line Richard33  (44/185/80)
Kloudik: No jo, to na jednu stranu jo. Na tu druhou v tý práci to vyšší místo reálně zastává, zaškoluje tu novou duši, vlastně i kontroluje jeho práci, takže by měl dostat šanci :)
08. 05. 2018 v 09:10Off-line Coyote  (95/185/72)
Paní řidici se dneska nedostavila. Ono to není jenom můj případ ale od doby co tam nastoupila tahle vedoucí v srpnu tak nikdo nebyl povýšen, kdyz se uvolnilo nějaký místo tak na nej vzala vždy někoho mimo lidi co tam už pracuji. Jedinou výjimkou je teď jedna holka, kterou původně odmítla a vzala rovněž někoho z “z venku”, která se ale neobtezovala přijít ani na první směnu, takže nakonec ji to místo dala, jinak by se povýšení nedočkala ani ona.

Nejde mi tak ani o peníze, protože team leader nemá ani o libru na hodinu víc, ale hlavně o to abych mohl případně někde jinde říct ze jsem dělal co jsem dělal.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload