Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak napsat diplomovou práci?

22. 05. 2018 v 20:10Off-line Anonym
Zdravím, do školy jsem se nikdy nedokázal soustavně nějak moc připravovat. Jak na střední tak na vš jsem se vždy učil až den před zkouškou/testem, dřív jsem se prostě nedokázal donutit. Ale nyní vš končí a já musím psát DP (jsem na magisterském studiu, bakalářku jsem tedy psát nemusel) a tu za den prostě napsat nedokážu. Jak se mám ale donutit? Už jednou jsem to odložil, neustále to odkládám. Všichni mi to pořád připomínají, od rodiny, přes přátelé až po mého expřítele a vím, že mají pravdu, ale i přesto s tím nepohnu. Poraďte co pomáhá vám, když se Vám do něčeho vážně nechce. Děkuji. :3
22. 05. 2018 v 21:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Ser na diplomku a di se vožrat, náš stát potřebuje popeláře a ne archeology a sociology :D
22. 05. 2018 v 21:54Off-line i8051  (53/184/97)
Nejak nechapu, proc jsi na tu skolu chodil a bral tam misto jinejm, co dovedou a chtej na sobe makat :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
22. 05. 2018 v 22:17Off-line colombo  (103/192/90)
Myslím, že na VŠ nemáš co dělat, neměl jsi tam vůbec lézt. No jo, někteří si bez Mgr před jménem nedokáží život představit.
22. 05. 2018 v 22:33Off-line idea  (39/170/-)
Se divím, že když jsi nebyl líný napsat tento příspěvek , tak jsi líný napsat diplomku. Já taky nesnáším , když mě někdo do něčeho nutí a nebo stále připomíná, ale termíny se snažím dodržet. Pokud tě to nebaví nebo se ti nechce, tak to nedělej, proč se do něčeho nutit, když sám nechceš? Jak jednoduché. Svět se nezboří a tvůj život taky ne, jsme tu jen krátce, tak dělej co chceš a co tě baví... :) Tituly, prachy a majetek si do hrobu stejně nevezmeš....D
22. 05. 2018 v 22:39Off-line BussterX  (103/130/150)
Každej kdo si myslí že to napsal uživatel kojot tak mně pošle fotku své p***le :D
22. 05. 2018 v 22:54Off-line BussterX  (103/130/150)
Zatím mi žádná nepřišla tak su asi jedinej kdo si myslí že to téma založil kojot :D
22. 05. 2018 v 23:09Off-line BussterX  (103/130/150)
Ajo vlastně O_o
22. 05. 2018 v 23:15Off-line BussterX  (103/130/150)
Blahoslaveni budiž chudí duchem neboť jejich je království nebeské, amen plamen kamen
22. 05. 2018 v 23:18Off-line BussterX  (103/130/150)
Stv někdy fakt nevim kdy to předstíráš a kdy si fakt blbý:D
22. 05. 2018 v 23:22Off-line heavick  (59/-/-)
Jedině dobře.. to se osvědčilo
22. 05. 2018 v 23:39Off-line misanek007  (24/-/-)
23. 05. 2018 v 07:22Off-line pauxi  (49/178/79)
Jak to pak budeš řešit v zaměstnání ? Zaměstnavatel na vykonání práce těžko bude mít chut čekat a jestli se budeš chtít uživit výsledky musí být za tebou vidět
23. 05. 2018 v 20:11Off-line Invictus  (23/182/100)
Motivuje mě to, že na to mám čím dál tím méně času a že čím více toho stihnu za méně času, tím náročnější to bude a tím větší bude odměna.
To je ta soutěživá prokrastinace, která všem chybí.
24. 05. 2018 v 07:16Off-line yperit  (91/186/68)
Anonym: napiš ji jasně,stručně a srozumitelně...A jestli se Ti stále nebude chtít,máš nejvyšší čas nastavit si budík na 5.00hod., protože to Tě reálně čeká, a nikoho ve výrobě nebudou zajímat výmluvy typu: mě se nechce,já zapomněl, nebo nedej bože: nezvonil mi budík...Vzpamatuj se,dokud máš čas.
24. 05. 2018 v 08:31Off-line yperit  (91/186/68)
Stv:tak zlé to není,když mu dá život po čuni, vždycky si může školu dodělat večerně. Bude to chtít sice víc odříkání,ale jde to. Alespoň nebude mít čas na buzince,když bude chodit do práce a do školy. Když to prospělo mě, myslím,že to bude fungovat i u něj.
24. 05. 2018 v 21:15Off-line Bahutom  (35/173/60)
Já bych to celý zahodil :) asi tě to nebaví tak jakej to má smysl?
25. 05. 2018 v 00:39Off-line Betonica  (39/191/93)
Ted uz je asi pozde. To ale nevadi, ne moc. Pujdes k obhajobe v zari. Do te doby je potreba mit v hlave jasnou predstavu tematu, cleneni prace (kapitoly, podkapitoly, jejich napln). Dobry je sehnat si literaturu, idealne tzv. primarni, tj. odkazovat na originaly autoru nebo na zdarile preklady. Mne pomohlo podivat se do ISu na par jinych praci a jejich posudky. Vyhnul jsem se tak chybam, ktery prede mnou udelali jini, a snazil jsem se naopak zaclenit do sve prace to, co vedouci a oponenti chvalili.

Psal jsem to dohromady asi 3 mesice, behem nichz jsem mel nekolik delsich pretrzek. Na kazdy tyden jsem si naplanoval, co chci stihnout. A i kdyz jsem u toho chodil do prace na smeny, udelal jsem si cas i na psani. Behem cca dvou mesicu jsem mel teoretickou cast, kterou jsem poslal vedouci ke kontrole. Vratila mi ji s pripominkama, ktery jsem zapracoval beze zbytku. Pak jsem napsal cast praktickou a vyzkum. Tohle jsem opet poslal vedouci a opet zapracoval jeji pripominky. Pak uz jsem jen ladil detaily, poslal praci na jazykovou kontrolu kamaradovi, nechal vytisknout, vlozil do ISu, odevzdal osobne. A ted cekam na posudky a na obhajobu.

Moje tipy:

- odkazuj stylem poznamek pod carou, lip se v tom pak zorientujes
- jakmile odkazes na zdroj, rovnou si na www.citace.com udelej citacni zaznam a ten si napis do extra word souboru
- do citacnich odkazu pod carou uved i cislo stran, ze kterych jsi citoval
- nastav si ve wordu automaticky styly odstavcu a formatovani nadpisu a podnadpisu, dost to pak ulehci praci s obsahem a prace vypada dobre
- na uvodni stranu uved jmeno skoly, fakulty, katedry/ustavu, svoje jmeno, jmeno vedouciho prace a rok, na dalsi stranu pak jmeno prace a dalsi udaje
- nezapomen na anotaci v cestine a cizim jazyce (muze byt i resume na konci)
- nadpisy vzdy na novou stranu, podnadpisy a text oddeluj 2x mezerou
- obrazky a tabulky a dalsi vkladej rovnou do textu, pod kazdy z nich napis Obr. c. 1: Jmeno obrazku (a hned odkazuj pod caru na zdroj + pak uved v seznamu pramenu)
- hodi se na konec zaradit seznam obrazku a priloh
- do uvodu napis cile prace, zvolene metody, prameny, predstav tema, hodi se uvest i stav badani + stanovit si nejakou hypotezu, kterou overis v prakticke casti
- muzes a nemusis napsat i predmluvu, ta se pise pred uvod
- pis formalne, nikoli prilis zovialne, drz se zavedenych terminu a pojmu, nepoustej se do experimentu a zbytecnych uvah, na to je prakticka cast a zaver

Celkove tu praci odbornym jazykem. Predstav si, ze ji pises pro nekoho, kdo tematu vubec nerozumi a ty mas za ukol ho pro tvoje tema navnadit a vysvetlit mu to. Prakticka cast nebo vyzkum by mely navazovat na cast teoretickou a mely by byt o necem... Nedelej vyzkum pro vyzkum, to vypada divne. Hodi se pak v zaveru shrnout vysledky a zhodnotit, jestli bylo cilu z uvodu dosazeno nebo ne, pripadne proc ne. Hodi se tam taky shrnout prakticky prinos, pripadne napsat kratickou zminku o tom, ze v danem tametu budes pokracovat v dalsich studiich.

Tech rad je moc... Mne vedouci 2x vratila praci kvuli zdrojum a citacim, nemel jsem tam cisla stran a reknu ti, po mesici jsem si nepamatoval, na ktere strane jsem co opsal... Bylo to peklo to predelavat. Proto dobre radim, delej to hned pri psani poradne, usetris si hromadu casu. Vytkla mi taky misty neformalni styl. Rozhodne nedoporucuju neco nekde opsat a neuvest citaci, protoze skole tyhle prace kontroluji na plagiaty. Sam si to muzes zkontrolovat na www.odevzdej.cz a v pripade problemu dodatecne citovat problematicky pasaze.

Ja jsem psal treba 3-4 hodiny v tahu, pak jsem si udelal prestavku, pak zas psal nekolik hodin. Obvykle pres vikendy. Doporucuju nechat si rezervu casu, protoze vedouci muze chtit neco zmenit a na to je potreba cas... Neco taky trva svazani prace, tak abys to stihl v zari vcas.
29. 05. 2018 v 13:27Off-line Anonym
Děkuji všem za komentáře. Především @Betonica za velmi obsáhlý a erudovaný komentář. A těm ostatním, teď už je pozdě na to říkat si že jsem na tu školu neměl chodit. Nedalo by se říct, že mě obor nebaví. Já třeba velmi rád chodil na zkoušky, bavilo mě vést s učiteli dialogy a doufat že nedostanu "F" :D, celkem mě bavily i semináře, bylo to jiné než na SŠ, mělo to vyšší úroveň nebo jak to říct. Akorát hrozně nerad píšu no.
31. 05. 2018 v 23:35Off-line esthetique  (41/-/-)
POKUD SE NA SEZNAMCE JAKO JE TATO MUSÍŠ PTÁT JAK NAPSAT DIPLOMKU, tak bys ji asi VŮBEC PSÁT NEMĚL. STEJNĚ TAK BYS ASI VŮBEC NEMĚL BEJT NA vš aneb jak říká odvolaný ředitel CERMATu, v česku došlo obrovské inflaci vzdělání, matu***u má každý d***l, vejšku každej b***c...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload