Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Vize do roku 2050

29. 05. 2018 v 22:21Off-line Post  (36/-/-)
Zajímalo by mě, jak bude vypadat svět v roce 2050.
Od roku 1950 - 2000 došlo k mnoha změnám. Z původně navlečených lidí došlo k ležérnějšímu oblékání. Trička, džíny - to v roce 1950 na ulici nebylo obvyklé. v roce 2000 ano. Proměnila se auta a začala být dostupná pro všechny. To v r. 1950 neexistovalo. Další vývoj techniky. Lidi byli na Měsíci. Nejdříve rádia a televize, ke konci století už i mobily, počítače, internet. Ještě dříve ledničky, mikrovlnky, pračky, atd. atd.
Zkrátka od r.1950 - do konce století, to byla jedna novinka a vymoženost za druhou. Život v r. 1950 a 2000 byl podstatně odlišný.
Od roku 2000 do současnosti 2018 nic tak převratného nevidím. Spíše se jen vylepšuje to, co už bylo vynalezeno v 20. století. Nebo mi něco uniká? A jak to bude dál?

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
29. 05. 2018 v 22:27Off-line BussterX  (97/130/150)
29. 05. 2018 v 22:31Off-line Tompech  (19/182/80)
Přečti Oslovení z tmy od Ladislava Fukse
29. 05. 2018 v 22:41Off-line BussterX  (97/130/150)
Nebo Futurologický kongres od pisálka Stanislava Lema ... nedoporučuje se osobám inklinujícím k schizofrenii :D
29. 05. 2018 v 23:24Off-line shiroReloded  (24/178/85)
První pračky se objevili už v druhé polovině 19. století a první ledničky se začaly prodávat na začátku 20. století, jediné do čeho ses z téhle "bílé" techniky trefil, je tedy mikrovlnka.

Osobně si nemyslím, že bychom se od roku 2000 nikam nepohnuli, například si nepamatuju, že by v roce 2000 někdo znal něco dnes tak všedního, jako je Wi-fi. Internet se tehdy šířil pomocí telefonních kabelů. V roce 2004, když jsem si pořizoval první mobilní telefon, byl fotoaparát v telefonu vrcholem technologie a tehdejší barevné displaye se chlubili rozlišením 36 000 barev, což vedle dnešní UHD 4K vypadá jako prehistorická malůvka na stěně jeskyně.

Když tvrdíš, že dnes jen vylepšujeme to, co bylo vynalezeno, není snad auto vylepšením kola? Pokrok nejde nikdy skokem, vždy se něco postupně vylepšuje, tak dlouho, až je z toho vlastně něco úplně jiného.
30. 05. 2018 v 01:31Off-line Post  (36/-/-)
@shiroReloded

My si nerozumíme. Jasně, že auto bylo dříve a první lednička byla dříve, atd. Ale mně šlo o životní styl lidí a masovou rozšířenost. Chápeš trošku ten rozdíl? Pokud žije někdo z tvých prarodičů, zkus se jich zeptat, kdy si oni, tví prarodiče a jejich sousedi co pořídili. Je to tak, jak píšu. Vážně, zeptej se jich.

No a co se týká toho, že se vše postupně vylepšuje, jistě máš pravdu, ale nejvíce se životní styl lidí změnil v druhé polovině 20. století. To, co ty vypisuješ, jsou drobnosti. Kolik má co pixelů nebo barev. Já to nepopírám. Kdyby sis přečetl, co píšu, tak bys zjistil, že píšu o vylepšování toho, co bylo vynalezeno ve 20. století. Ty mi to vlastně potvrzuješ. Proto je tedy pro mně úsměvné, že to oznamuješ, jako bys přicházel s něčím jiným, než co je v článku. :-) Poslední velká změna byly mobily a internet. Od té doby nic. Ale předtím ve 20. století těch změn bylo strašně moc. Umíš si představit, že předtím prali všecko v rukách, případně na valše? Nebo že na každé vaření museli rozdělat oheň v kamnech... Dovedeš si to představit? 20. století a zejména jeho 2. polovina byly naprosto převratná ve způsobu života obyvatel. V masovém měřítku začaly být dostupné věci, které nebyly nikdy předtím. A totéž v lékařské péči.

Důkaz http://www.demografie.info/?…

https://kdem.vse.cz/…na-paper.pdf

Podívej se na graf kojenecké úmrtnosti nebo délky života obecně. A uvidíš, že to koresponduje s tím, co jsme psal. 2. polovina 20. století zatím představovala v dějinách lidstva něco, co nikdy předtím nebylo.
30. 05. 2018 v 06:14Off-line ellvin  (17/189/64)
Tak j ti teda povím, jak bude vypadat svět v roce 2050... lidi budou pracovat až do smrti, protože někdo bude muset živit ty černé tlamy, které odmítají pracovat, co se techniky týče, tak snad nějaký pokrok uděláme, lidstvo vyletí až na Mars a v roce 2033 dojde k tání ledovců, takže taková menší katastrůvka na závěr. Tohle jsi chtěl slyšet??
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
30. 05. 2018 v 06:36Off-line yperit  (86/186/68)
Vyspělé země budou vymírat,lidé budou ještě více závislí na internetu, umělé oplodnění bude nejčastejší způsob porodu, technické vynálezy se stanou ještě více vyspělými tak, že si je dnes ani nedokážem představit,- budou však dostupné jenom pro pár vyvolených, války o vodu budou realitou a menší země se budou spojovat ve větší politické celky. Zeman, Babiš a já budem dávno po smrti.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 05. 2018 v 09:39Off-line Post  (36/-/-)
Konečně poslední dva příspěvky k tématu. Díky.

yperit - proč bys měl být za 30 let po smrti? Vypadáš mladě.
30. 05. 2018 v 09:44Off-line St63V  (54/-/-)
V roce 2050 si budu maximálně cucat palec u ruky.Pokud se toho dožiju.:-))
30. 05. 2018 v 10:04Off-line yperit  (86/186/68)
Post: potvrzená vrozená srdeční vada- do 80 tu rozhodně strašit nebudu:) Tak můžu s klidem fantazírovat,co bude:)
30. 05. 2018 v 10:24Off-line Post  (36/-/-)
A kolik máš EF LK ? (efektivita levé komory) Měl bys to mít ve zprávě v procentech.
30. 05. 2018 v 10:39Off-line yperit  (86/186/68)
LK43
30. 05. 2018 v 10:47Off-line Post  (36/-/-)
Tak to není zas tak málo. Na běhání maratónů to není, ale těch 30 let klidně dáš.
30. 05. 2018 v 10:56Off-line rosju  (45/170/72)
Velky pocet zvocisnych a rostlinnych druhu bude vyhnulych,more plna plastu a pesticidy v pude kolem nas bude prispivat k rychlejsi degeneraci lidskeho druhu a o obrovskem problemu s pitnou vodou snad ani neni nutne psat
30. 05. 2018 v 11:06Off-line Post  (36/-/-)
Rosju - dík za tvůj názor, to je celkem negativní. Nenapadá tě i něco kladného?
30. 05. 2018 v 11:16Off-line rosju  (45/170/72)
No,kazdy se muze chlacholit necim jinym,cesty na Mars v roce 2050 mi asi budou ukradene,mozna ze starym lidem,kterym se prodluzuje vek,taky poskytnou dostatecne leky na jejich bolesti,mozna si zodpovedni uvedomi,ze soucasne plundrovani planety je tikajici bombou,mozna ..........
30. 05. 2018 v 11:51Off-line Vlado2  (55/180/80)
Poste, máš i nemáš pravdu.
To, co se nosilo na sobě, spíše odpovídá módě, která se stále opakuje, ale to už jsi určitě zjistil. Jen se dříve víc rozlišovalo „společenské“, „sportovní“ a „domácí“ oblečení. A něco sem proniklo z ciziny (i tehdy) a ne vždy to bylo kvalitnější a vhodnější.
Auta mají stále tři pedály a fofrklacek, jen u těch starších je toho výrazně méně, co se může porouchat. Špičková auta z šedesátých let jsou svými parametry s těmi dnešními plně srovnatelná Tady jsme je všichni něměli - ale on byl drobet rozdíl mezi lidodemo státy a těmi ostatními. Ostatně v některých státech je to obrovský luxus i dnes.
Že bylo pár lidí na Měsíci? To se ale těch zbývajících několika miliard moc nedotklo. Letadla létají stále stejně.
Že se zdokonalily domácí spotřebiče? Ale ty se zdokonalovaly průběžně již od vynálezu elektřiny.
Mobil je sice bezva, ale ten historický Bellův telefon sloužil úplně stejně, jako ten tvůj mobil na šňůře nabíječky. Hlavně neotravoval tam, kde to nebylo žádoucí.
I počítač s internetem je šikovné zvíře. Pojem „virtuální existence“ jsme neznali, protože za každým jménem (dnes nickem) tehdy byl živý skutečný člověk s ksichtem, kterému bylo možné dát i po hubě (nebo se s ním vyspat). Dříve jsme museli také zvednout zadek a příslušné informace si jít „někam“ vyhledat, čímž jsme podstatně více komunikovali a pohybovali se mezi ostatními lidmi. Taky poměrně dobře sloužilo rádio, tisk a televize, protože i v bolševickém podání vše poskytovalo nesrovnatelně víc použitelných informací než dnes.
A povídání o tom, jak zrovna posledních padesát let je naprosto technicky přelomových, si vyslechla snad každá generace od vynálezu parního stroje. Spolu s nejrůznějšími katastrofickými vizemi o tom, jak již bude jenom hůř. Jenom se mi nějak nevybavuje žádný „úplně nový“ vynález, bez kterého bych se neobešel a který by mi zgruntu změnil život.
30. 05. 2018 v 11:56Off-line yperit  (86/186/68)
Vlado2: reaguju na Tvé 2 poslední věty(jinak souhlasím taky). Ten vynález tu je a jmenuje se Facebook:)
30. 05. 2018 v 11:58Off-line yperit  (86/186/68)
Montážní pěna-před 15 lety neexistovala a dnes je ve stavebnictví nenahraditelná
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 05. 2018 v 12:00Off-line rosju  (45/170/72)
Yperit-tak ja jsem treba nikdy na Facebooku nebyl a nejsem a umim bez nej docela dobre zit
30. 05. 2018 v 12:07Off-line yperit  (86/186/68)
Rosju: nejsi sám,kdo se obejde bez Facebooku,bohužel totéž nemůžu říct o montážní pěně:)
30. 05. 2018 v 12:13Off-line Vlado2  (55/180/80)
Yperite, tak zrovna u té ksichtoknihy bych si tím moc jist nebyl. To je vlastně jen kombinace několika věcí, které zde už byly předtím. Většina lidí si jej nadšeně zavedla, to ano, ale spousta jej časem přestala používat.
Já se proti němu nevymezuji, ale nějak mne nenadchnul. A montážní pěna? V každém oboru se objevilo něco nového, co usnadní práci. Ale jestli je to skutečně lepší nebo jen méně pracná náhražka - toť otázka.
30. 05. 2018 v 12:21Off-line yperit  (86/186/68)
Vlado2:když na to myslím,taky mám přes 2 roky starý neaktivní profil na Fb. Za to montážní pěna je zbrusu nová věc,využitelná ve všech oborech,je naprosto univerzální-stejně tak jako kdysi vynález zipu nebo kola.
30. 05. 2018 v 12:23Off-line Post  (36/-/-)
Vlado2 (55/180/80)
Jenom se mi nějak nevybavuje žádný „úplně nový“ vynález, bez kterého bych se neobešel a který by mi zgruntu změnil život.
----------------------------------------------------
Takže pereš na valše, svítíš si petrolejkou a svůj příspěvek zde jsi napsal rytím klacku do písku?
30. 05. 2018 v 12:27Off-line Post  (36/-/-)
Vlado2 (55/180/80)
To, co se nosilo na sobě, spíše odpovídá módě, která se stále opakuje, ale to už jsi určitě zjistil.
-----------------------------------------------------------
Ne, nezjistil. Nepamatuji se, že by ženské opakovaně nosily róby z několika vrstev a chlapi bílé paruky. Bylo to jen jednou v dějinách a nic podobného se už pak neopakovalo. A ani nic neukazuje na to, že by se opakovala móda, která platila v době, kdy byli mladí mí rodiče.
30. 05. 2018 v 12:30Off-line Post  (36/-/-)
Ale já se chtěl bavit výhledem do budoucna a místo toho shiroReloded a Vlado2 za každou cenu chtějí rozporovat to, co jsem napsal. To je už klasika, že ať napíše někdo jakýkoli článek, třeba je tráva je zelená, tak se najdou okamžitě diskusní šíbři, co začnou tvrdit, že je trochu modrá, nebo někdy oranžová, někdy žlutá atd. Což samozřejmě může být někdy trochu, ale jde o to, co převládá. To hnidopišství je hrozný nešvar. Potom se nedivte, že tu píšou lidi jako anonymové, když se někteří už jen třesou na to, aby mohli rozbít jakékoli tvrzení.
30. 05. 2018 v 12:40Off-line i8051  (47/184/97)
Co bude v roce 2050 nevim, protoze v roce 2048 se prej utopim :-)
30. 05. 2018 v 14:05Off-line Vlado2  (55/180/80)
Poste, pokud předložíš jakékoli tvrzení, tak holt musíš počítat s tím, že ne všichni budou plně souhlasit a hýkat nadšením. A snad neočekáváš obdivné výkřiky typu „Ó, jak jsi chytrý" a "Ó, jak jsi moudrý"!?
Já jsem se ve svém vstupu nezabýval dávnou (relativně) historií z doby praní na valše, svícení loučí a jízdě na dřevěném kole, ale jen tím, co jsem zažil. Zřejmě tomu nebudeš věřit, ale i když jsem jako dítě ještě občas lezl po stromech, tak se již opravdu nenosily bílé paruky, ale ty dámské róby z několika vrstev jsou stále na nóbl plesech k vidění. Také asi nebudeš věřit tomu, že jsme měli pračku (i ždímačku) a uprostřed nám na stropě visel lustr s žárovkami na elektřinu a že ani v první třídě jsme nefasovali břidlicové tabulky s houbičkami. Dokonce ani existenci kalkulaček nám nikdo na gymplu nezatajil a na VŠ nás již tehdy učili programovat. Jen v šatníku mám úzké i široké kalhoty (plus jednořadé i dvouřadé sako) a střídám je podle současné módy. Tudíž si dovoluji mít na tvoji teorii „převratných změn“ trochu jiný názor.
A výhled do budoucna? Najdi si v knihovně padesát let staré časopisy (tehdy to bylo dost v módě) a docela se zasměješ tehdejším představám o dnešním životě.
30. 05. 2018 v 14:14Off-line BussterX  (97/130/150)
Poste, když někdo píše veřejně do poradny, musí počítat s názory oponentů, které se nemusí shodovat s těmi jeho... jestli tě to sere tak si klidně debatuj jako anonym když si myslíš, že pak líp uneseš oponenturu protistran :D podle mě se vrátí svět k primitivismu a zapomenem co jako lidstvo umíme... třeba když zanikl starý řím, ztratila se receptura na výrobu betonu... ten se znovu objevil až na konci 19 století... až zanikne naše euroatlantická civilizace převálcovaná náboženskými primitivy z východu tak se propadne většina světa do feudalismu a barbarství a bude to trvat stovky let než ta civilizace nová překoná středověk a inkvizici a čarodějnický procesy v muslimským provedení ... aji muslimové jednou dospějou k sekulární vědeckotechnické společnosti, ale to už budu zkamenělej jak trilobit :D... tolik moje vize
30. 05. 2018 v 14:45Off-line pauxi  (43/178/79)
Já myslím, že budoucnost lidstva by e dala odhadnout z onkologických statistik. Otrávily jsme si vodu, vzduch, v Asii mají už dávno barevné řeky viditelné i z vesmíru. Podle mne rakovina bude běžná jako rýma, možná ji budeme umět i úspěšně léčit , ale bude to boj s větrnými mlýny , až nakonec stejně nuceně vymřeme z důsledku totálního vyčerpání a otravy planety. Ještě před tím nás to určitě donutí hromadně migrovat a hledat kousky nezničeného světa pro přežití a to určitě rozpoutá války. A to ještě vidím moc optimisticky , možná bude ještě hůř a nějaká mikrovlnka nam bude uplně ukradená
30. 05. 2018 v 15:31Off-line Post  (36/-/-)
Ale ty rozdíly mezi r. 1950 a 2000 nejsou můj názor. To jsou reálné údaje.

Kojenecká úmrtnost
r. 1950 ...... 7%
r. 2000....... 0,4%

To je přece fatální rozdíl !

Další příklad - střední délka života
r. 1950..... 65 let
r. 2000......75 let

Nebo třeba počet aut. V roce 1950 měli auto jen v zámožných rodinách, v roce 2000 už měli často v jedné rodině i dvě auta
Dále pračky, ledničky, atd.

Vývoj za těch 50 let byl VÝRAZNÝ ! NEZPOCHYBNITELNÝ ! PROKAZATELNÝ !
30. 05. 2018 v 15:38Off-line Post  (36/-/-)
A kdybych to srovnal v rámci celého 20. století, tedy různé parametry, jak co se týká délky života, kojenecké úmrtnosti, dostupnosti lékařské péče, vybavenosti domácností různými vymoženostmi, tak toto století bylo z hlediska změn nejvýraznější v dějinách. A tak dramatické rozdíly a vývoj už ve 21. století nečekám. Protože uběhlo skoro 20 let z toho nového století, tedy jedna pětina a nic tak výrazného se nestalo. Už ten vývoj jde jen po krůčcích. A ono logicky se to muselo zbrzdit. Lidský život nejde prodlužovat donekonečna, má své limity, dále vybavenost domácností se nasytila. Nikdo si nepořídí domů 5 ledniček a 5 praček. Už to zkrátka nemá kam jít o tolik. Jako o něco jo, ale ne tak skokově a plošně jako ve 20. století.
30. 05. 2018 v 15:39Off-line BussterX  (97/130/150)
Já ti nezpochybňuju úúúúžasný technologický i jiný rozvoj který v podstatě započal rozvojem technologií během WWII a pauxi taky ne, já jen říkám že naše civilizace chcípne kvůli barbarům a pauxi říká, že chcípne proto že sme si vybydleli planetu :D
30. 05. 2018 v 15:45Off-line Post  (36/-/-)
Vlado2 píše:
Zřejmě tomu nebudeš věřit, ale i když jsem jako dítě ještě občas lezl po stromech, tak se již opravdu nenosily bílé paruky, ale ty dámské róby z několika vrstev jsou stále na nóbl plesech k vidění.
-----------------------------------------------------------
Ne, to jsem nepsal. To je strašně laciné vymezování se proti něčemu, co sis vyrobil ve své hlavě. Já jsem nepsal, že když jsi byl malý, bylo tu období nošení paruk. Každý ví, že to bylo v jiném století. Ale tu jde o to, že jsi psal, že móda se stále opakuje. Já jsem ti napsal, že to není pravda, neopakuje se. Stačí se podívat na fotografie lidí z minulosti. Jen některé prvky se používají znovu, ale móda je vždycky jiná a vyvíjí se. A dá se prokázat, že kdysi byli lidi více oblečení než dnes. Tedy měli na sobě více oblečení, které zakrývalo větší část těla a v současnosti jsou více odhalení, pokud to tepelné podmínky umožňují. A určitě se nebude znovu vracet móda zahalování. Ledaže by to tady ovládli muslimové.
30. 05. 2018 v 15:47Off-line Post  (36/-/-)
Jo a ještě moje babička nosila šátek na hlavě. Doopravdy, nevymýšlím si. Ale moje matka ne! A moje matka se už dostala do věku, kdy její matka nosila šátek na hlavě, když šla někam ven. Tedy za 30 let se nic nezopakovalo. Nevidím to nikde. A pochybuji, že se vrátí móda nošení šátků na hlavě. Naopak vidím na ženách, že se snaží i ve vyšším věku vypadat čím jak nejméně jako babky, ale jako ženy. Pokud to jde.
30. 05. 2018 v 15:48Off-line BussterX  (97/130/150)
No konečně se hádáte o módě jako správní bazeranti a ne o technologiích :D
30. 05. 2018 v 15:50Off-line BussterX  (97/130/150)
Kiš kiš, 7 důkazů, že se móda opakuje: https://www.jenzeny.cz/…tale-opakuji
30. 05. 2018 v 15:58Off-line Post  (36/-/-)
Drobné detaily nebo módní prvky se jistě můžou znovu použít. I na stejném místě. To je jasné.

A je jasné, že boty si budou lidi dávat spíše na nohy a klobouky spíše na hlavu, a ne naopak. A za 20 let si někdo koupí botu a dá si ji na nohu a někdo řekne, vidíš - móda se opakuje. Někdo si za 20 let koupí klobouk a dá si ho na hlavu a řekne - ha móda se opakuje. A někdo si koupí šperk a dá si ho na krk - ha móda se opakuje. Jasně, že některé věci se opakují a penis se vždycky bude dávat spíše do p**e než do včelího úlu, ale to není důkaz, že se něco opakuje v cyklech, jak naznačoval Vlado. Takto jednoduše, jak naznačoval Vlado, se věci necyklují.
30. 05. 2018 v 16:03Off-line Post  (36/-/-)
Až bude jednou z většího odstupu (třeba za 500 let) někdo hodnotit století, tak podle mě 20. století bude zcela unikátní ve své akceleraci. Všechny ukazatele to zatím dokládají. V předchozích stoletích 17., 18., 19. byly změny pozvolnější a v následujících stoletích 21. už to bude taky pomalejší. Ukazuje to těch skoro 20 let z nového století, tedy jedna pětina, kdy ten vývoj už je mírnější než předtím.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 05. 2018 v 16:08Off-line Post  (36/-/-)
Vlado 2 píše:
Jen v šatníku mám úzké i široké kalhoty (plus jednořadé i dvouřadé sako) a střídám je podle současné módy.
-----------------------------------------------------
No to jsem zvědav. Já nemůžu použít nic z dřívějška. Mění se hlavně materiál a potom třeba tak úzké nohavice, jako jsou nyní, nebyly nikdy předtím. Všecko staré vypadá dneska archaicky a věci z 90. let jsou legrační. Jestli v tom znovu chodíš, protože si myslíš, že nastal znovu nějaký cyklus, tak si na tebe celé město ukazuje.
30. 05. 2018 v 16:36Off-line i8051  (47/184/97)
Me pris prijdou legracni ta vychrtla v tech ouzkejch nohavicich :-)
30. 05. 2018 v 16:36Off-line St63V  (54/-/-)
30. 05. 2018 v 17:11Off-line Lukino_Luk  (29/180/70)
Vize 2050 je krátká vize.

Já mám vizi až na rok 2150. Snobové budou bydlet v luxusních čtvrtích na Měsíci a lůza bude živořit na zpustošené Zemi, ke bude nedostatek přírodních zdrojů a nedostupná zdravotní péče. Lidi na Zemi budou pracovat jen v dolech nebo továrnách a vydělávat na luxusní život těm nahoře. Nebudou tu fungovat soudy ani věznice. Roboti a mechaničtí inženýři řízeni lidmi z Měsíce budou na Zemi udržovat pořádek a každý prohřešek vyřeší na místě okamžitou likvidací. Tento systém povede ke stále více se stupňující anarchií, která vyvrcholí v roce 2188, kdy lůza bude provádět záškodnické akce a likvidovat roboty s cílem začít si vládnou sama. Budou též sílit pokusy útéct ze Země s podomácku vyrobenými vesmírními loděmi s cílem odletět do ráje na Měsíc. Lidi žijící na Měsíci se začnou obávat invaze uprchlíků ze Země, a tak v roce 2193 sešlou na Zemi jaderné hlavice. Země bude zničená, zamořená radiací na stovky let a jen hrstky přeživších se budou ukrývat v protiatomových krytech, dokud jim nedojdou zásoby jídla a vody. Lidi na Měsíci začnou mít problémy s udržením luxusního stylu života, protože s likvidací Země přijdou o levnou pracovní sílu. Proto ti největší ze snobů odletí v roce 2234 na Mars a udělají si levnou pracovní sílu z lůzy na Měsíci. Lůza na Měsíci objeví v roce 2283 zapomenuté lodě NASA z programu Apollo. Udělají na nich potřebné úpravy a odletí s nimi směrem k Marsu. Snobové na Marsu ale všechny blížící se lodě sestřelí. Ovšem lidem na Marsu tím zanikne levná pracovní síla a začnou mít problémy s udržením luxusního životního stylu. Proto ti největší snobové ze všech snobů odletí v roce 2307 zpět na Měsíc a na Marsu zanechají jen lůzu.
"Ti lidi jsou ale k***ti. Co jsem to stvořil?" Prohlásí ještě v ten samý rok Bůh, sešlě vesmírné blesky na všechny zbývající lidi a v galaxii konečně zavládne mír. :-P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
30. 05. 2018 v 17:47Off-line i8051  (47/184/97)
Lukino TOOOOP :o)
31. 05. 2018 v 01:34Off-line BussterX  (97/130/150)
Lukana vytvořil zajímavey scénář, podobný motiv je v mé oblíbené filmové sérii hunger games, akorát že se ten scénář odehrává na zemi rozdělené do okrsků kdy existuje jeden top okrsek a ostatní na něj otročí (pražákům to možná něco připomene :D)
31. 05. 2018 v 09:21Off-line Post  (36/-/-)
Zajímavá představa, Lukino, akorát na Měsíci ani na Marsu lidi moc dlouho nevydrží. Není tam atmosféra, není tam voda, není tam půda, chybí dynamo planety a ochranné magnetické pole. A atmosféru tam ani nejde dodat. Jsou to málo hmotná tělesa, atmosféra jim uteče do vesmíru, neudrží si ji. Mars trochu jo, ale stejně mu drtivá většina všech plynů utekla a utíká stále. Na to potřebuješ větší gravitaci a větší planetu. Země, Venuše. Na Venuši kdysi mohl být život, páč kdysi Slunce svítilo o dost méně a Venuše byla v zóně života. Ale Slunce postupně více září a už za několik set milionů let tady život bude degradovat v důsledku horkého klima.

Kdo má zájem o seriózní vědu a chce vědět, jak naše planeta zanikne
https://www.youtube.com/watch?…
31. 05. 2018 v 09:37Off-line rosju  (45/170/72)
Az bude nekdo za petset let hodnotit dvacate stoleti bude hodnoceno jako stoleti nejvetsich valek a masakru,zejmena v Evrope,stoleti pouziti atomove bomby a toto hodnoceni prevazi to kladne,co prineslo
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2018 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload