Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Laser a gravírovací mašiny

25. 06. 2018 v 22:35Off-line Ing  (26/188/70)
Zdravíčko chlapci,
chtěl bych se zeptat zda někdo z vás neví jak funguje laserová nebo gravírovací mašina na dřevo. Je to jako s CNC? Že je potřeba programátor aby naprogramoval daný program pro výrobek? Nebo při tom gravírování ten obrázek nějak "vložíte" do toho systému té mašiny a obrázek se vygravíruje? Vrtá mi totiž hlavou, když si někdo chce nechat vygravírovat portrét, tak jak by ten portrét někdo programoval. Děkuji. :-) (hledám normální, inteligentní odpovědě, né odpovědě nějakých dementů)
25. 06. 2018 v 22:37Off-line Inu  (103/-/-)
Už za tú poznámku v zátvorke si priamo žiadaš odpovede dementov ;)
25. 06. 2018 v 22:38Off-line Ing  (26/188/70)
Inu - možná máš pravdu... :-(
25. 06. 2018 v 23:16Off-line Ing  (26/188/70)
St63V - děkuji za tvůj komentář, autogramy někdy příště. Hezký večer.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 06. 2018 v 23:28Off-line Bahutom  (35/173/60)
St63V - vono už to dnes bude vypadat, že proti tobě něco mám, a zatím toho není tak moc, aby to stálo za řeč :D ... nicmééééně musím podotknout, že google je stále méně, než pokec s někým, kdo věci rozumí a má zkušenost :) Je potřeba chápat lidi jako individua... každého naprosto specificky. A jsou lidé, kterým vyhovuje strejda google a jsou lidé co chtějí někoho s kým si o věci promluví, doptají se na detaily, které třeba neví ani google atd. :)
26. 06. 2018 v 00:50Off-line BussterX  (103/130/150)
To je ale arogantní prase ten ing :D
26. 06. 2018 v 03:24Off-line Honza1024  (23/168/57)
Tohle snad ani není možné, takhle stupidní dotaz jsem snad v životě neviděl. Ne.. programátor na to není třeba, stačí si stáhnout software na převod buď z 3D na g.code, nebo z 2D na g.code -.-" Ps. existuje něco jako google, vyzkoušej to, je to vážně pecka

hledám normální, inteligentní odpovědě, né odpovědě nějakých dementů)
ps. demente
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 06. 2018 v 11:58Off-line BussterX  (103/130/150)
Serte na něj mu zadarmo radit... když chce dělat byznys tak ať si zaplatí za know-how :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 06. 2018 v 13:17Off-line aran  (30/185/73)
Tata ta mamašina na dřevo se na dřevo při šrobujenebo s e s tim to dřebo mele nebo tak něco né? Nene bo se s tim melou ty vodpovědě, ne? ty nedementní odpovědi.
Twl, prej Ing!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 06. 2018 v 13:40Off-line yperit  (91/186/68)
CNC obráběcí stroje-pomocí několikaůrovňových fréz a pil dochází k opracování materiálu ddle programu,zadaného ve stroji. Programy si můžeš koupit anebo sám naprogramovat vložením parametrů dle kusovníku.Je to vlastně kombinace spodní frézy,horní frézky(gravírovací) a skracovací pily ovládáná programem. Práce se strojem je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádnou spec.údržbu,též je velmi skladný a vejde se v pohodě do garáže. Já mám kopírovací čtyřhranku.
26. 06. 2018 v 13:57Off-line yperit  (91/186/68)
Ing:na gravírování-na každý vzor musíš mít program-t.j.: proto jsou lepší na velké série než na kusovou uměleckou výrobu,více casu by jsi strávil programováním vzoru než jeho vlastním rytím-jsou ideální třeba na dřevěné hračky atd.
26. 06. 2018 v 15:49Off-line Ing  (26/188/70)
Vřele děkuji všem inteligentním, kteří mi odpověděli a ten póvl který to tu komentuje, tak ať se příště prosím zdrží svých komentářů :-) Děkuji :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 06. 2018 v 16:19Off-line s.a.m.i.k  (53/183/87)
Tak koukám, že je to tady zase samej odborník. Gravírovací mašina pracuje s křivkama. Takže potřebuješ soubor *.ai, *.cdr, umí to i z pdfka. Některý sw umí i naskenovanou bitmapu. V případě 2D grafiky nic programovat nemusíš a u PC může sedět cvičená opice.

Stv: když už se pořád oháníš googlem, zkus si najít, jak se ta technika skutečně jmenuje. Je to gRavírování :D A protože jsi ten svůj odborný termit použil 3x, výmluva na překlep tentokrát nejspíš fungovat nebude ;) Jsem grafik, takže o různých způsobech tisku si klidně poklábosím ;)

Honzo, nevím, co se ti stalo, ale měl by sis co nejdřív zaš*kat. Vždycky jsi mi připadal jako rozumnej kluk, ale poslední dobou jsi protivnej jak stará panna.

Toť vše, co jsem měl na srdci. A jak říká můj oblíbenec Eric Cartman: "Seru na vás, jdu domů." :D
26. 06. 2018 v 21:52Off-line BussterX  (103/130/150)
Fšem kteří vodpověděli inteligentní vodpovědě se děkuje, co vodpověděli vodpovědě neinteligentní dáme černý puntík... co byly vodpovědě inteligentní poznáme podle toho jestli byly užitečné podnikavému podnikavci ing či nikoliv... :D tak třeba vám pak zadarmo něco vygravíruje :D no to asi ne, to by nesměl mít v profilu "Jde o to udělat z podnikání a obchodu celoživotní.... cosi"
26. 06. 2018 v 22:48Off-line BussterX  (103/130/150)
Ty voe esteve já grafiku upe náhodou mám jako zdroj obživy, a vo gravírování pomocí nějakých CNC mašinek nevím ani ťuk, ani to nepotřebuju... obvykle dělám v bitmapové - rastrové grafice, když to má bejt návrh na pamětní plaketu třeba tak to vím samozřejmě předem a dodám to ve vektorové grafice když na tom trvají a víc vědět nepotřebuju... tady pan ing má zřejmě podnikatelský záměr koupit ňákou mašinu a dělat na kšeft nějaký dárkový sračky... asi s portrétama jak psal nahoře, asi podle fotek řek bych... páč je gravírování něco jak rytina, tak nepotřebuje programátora ale potřebuje grafika kterejmu z fotky udělá něco použitelnýho jako předlohu pro rytí - gravírování, pár minut práce... ale grafici sou kurwa stráááášně drazíííííííí :P ale to mu udělá kdejakej žáček co trochu umí z fotošopem:D
29. 06. 2018 v 10:46Off-line i8051  (53/184/97)
Jsem si onehda koupil na alikovi 3 osou potvoru, sice ne primarne na gravirovani, ale na obrabeni plastovejch krabicek (proste ta hovada, co ty krabicky vyrabi tam nedelaj diry v miste, kde potrebuju zrovna ja :-) ), nicmene umi i toto gravirovani. Staci jen upnout gravirovaci frezu a muzes si hrat. Pro fajnsmekry jde jeste dokoupit ctvrta osa, ale to uz na moji potrebu nebylo. No a pak jsem tomu nasypal Gcka z Cadstaru a ono to i funguje. Strategie pokus-omyl funguje. Pokud ale chces delat gravirovani na hlinik nebo jiny kovy a to v maly hloubce, tak to pak asi lejzrovou. Ta bude zrat stejna data :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload