Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Hemeroid

16. 07. 2018 v 22:28Off-line Anonym
Asi mám hemeroid a nevím co s tím, stydím se jít k lékaři, vlastně ani nevím který se tím zabývá. Bolí operace?
16. 07. 2018 v 22:29Off-line Fishbone  (28/176/54)
Běž k lékaři, není to ostuda.
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 07. 2018 v 23:01Off-line MxP  (22/185/80)
Jsou na to i masti... Tak mazej i něčim jinym než lubrikantem
16. 07. 2018 v 23:07Off-line Anonym
Já s tím právě nemám zkušenost, tak nevím, no. Mast jsem nezkoušel. Tak doktor je od toho aby lečil, když nevíš jak na to.
16. 07. 2018 v 23:09Off-line MxP  (22/185/80)
A řezník je od toho aby řezal... Ale měl by ti někdo nařezat p***l aby ses probral :D
17. 07. 2018 v 10:15Off-line Betonica  (39/191/93)
Kup si dubovou mast (tak se jmenuje), nebo cipky Factu, pripadne Dobexil H. Pokud po tydnu stav nebude lepsi, zajdi k obvodnimu. Ten ti napise neco na cevy (vyborny je Detralex). Operace obvykle neni nutna.
17. 07. 2018 v 10:49On-line i8051  (53/184/97)
Mazni to kalciovou masti, tim maze STV i panty na dverich ... :-)
17. 07. 2018 v 10:55Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: Prosiiiiiimte! Nemel nesmysly! Jakych let? Po zhojeni hemoroidu je uplne v klidu s*****it. Z osobni zkusenosti vidim abstinenci tak na dva az tri tydny, maximalne mesic!

ZADAM ADMINY, ABY St63V BLOKLI MOZNOST PSAT NESMYSLY HRANICICI S POPLASNYMI ZPRAVAMI!
17. 07. 2018 v 11:01On-line i8051  (53/184/97)
Ja davam STVcku rok, maximalne 2 :-)
17. 07. 2018 v 11:44Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: Jsi si jisty, ze vis, kde vznika hemoroid? Jen pro info: Nejedna se o brisni kylu nebo blokly zada... Neni tedy duvod vyhybat se zvedani bremen nebo sportovani... Naopak. Pohyb je prospesny! A k tomu vraceni se. Hemoroidy, zda se, jsou dilem i dedicne. Tedy, pokud je nekdo ma mit, mit je bude. Prevence se doporucuje spis v oblasti vyzivy a zivotniho stylu, nikoli ve fyzicke aktivite.

Kdyby sis ty blbe neco precetl! Skripta treba primo nabadaji k telesnemu pohybu!
https://www.wikiskripta.eu/w/Hemoroidy
17. 07. 2018 v 11:51Off-line Betonica  (39/191/93)
No to nevim... Ale rad se necham poucit! Zadna zila se v tele nejmenuje zlata. Asi jsi mel na mysli lidovy nazev pro hemoroidy, ze? Pokud ano, tak je to jedno a totez. A opet ses netrefil.

Vena aureis (nebo jak by to latinsky bylo) by ale taky mohla byt nekde ve skale, kde by slo tezit zlato! To ovsem opet nema s konecnikem nic spolecnyho...

No, dal sis vlastnaka, to se stane! :))
17. 07. 2018 v 12:36Off-line Betonica  (39/191/93)
Esteve: V tom tvym odkazu se pise, ze zlata zila je jiny nazev pro hemoroidy... Tedy nevim, cos tim chtel dokazat.

A ano, mel jsem nekolikrat tyto potize. A vzdy mi pomohl Detralex (proto jsem o nem psal, viz vyse) a cipky Dobexil H (i o nich jsem psal, viz vyse). Po akutni fazi jsem si za dva tydny dolecovani a sexualni abstinence nevzpomnel, ze jsem nejake potize mel. Vse jsem zvladl za plneho rezimu, tj. pracovni neschopnost nebyla potreba. Stav jsem samozrejme konzultoval na chirurgii, kde mi prave napsali ten Detralex.

Nevim tedy, jak jsi prisel na to, ze nemam zadnou praxi. Ja totiz malokdy komentuju neco, cemu (vubec) nerozumim. To bych pak vypadal jak pablb, podobne jako ted vypadas ty.

Prijdes mi zas jak k****nek, kterej si neco mysli, ale nema proto jediny padny argument. Nota bene, ze skript se uci medici, nevim tedy, co je na nich zavadneho. Budou jiste lepe napsana nez Blesk nebo Halo noviny! Smir se s tim, ze kdyz neco tvrdis, musis pro to mit relevantni zdroje (relevantni znamena padne, uve***elne, prukazne), tj. idealne akademickou publikaci, odborne stanovisko... Domnenky a spekulace patri do oblasti lidove, kam ale zas nepatri hemoroidy a jejich lecba.

@domki: Dute zily jsou vsechny (jinak by jimi tezko mohla proudit krev). Dve z tech vsech se tak i jmenuji, horni a duta horni zila, viz MUNI skripta: https://is.muni.cz/…vni_tlak.pdf
17. 07. 2018 v 15:50Off-line Trop.Sensible  (31/-/-)
Pokud to chceš řešit sám a k doktorovi se stydíš, zajdi si do lékárny. Pořiď si tam Faktu mast a Dubovou kůru (ta se dá sehnat ve formě gelu, je to praktičtější, než si kupovat sypanou, dělat odvary a sedět v tom) a mazej to. Zároveň si pořiď Psyllium. Je to víceméně vláknina, kterou když užíváš, změkčuje ti stolici a uleví tak konečníku. Samozřejmostí je častější hygiena, ideálně po každé stolici. Taky se snaž delší dobu nesedět, případně si dělej pauzy, jestli pracuješ v sedě.

Pokud to nezmizí nebo se to nedejbože ještě zhorší (bolest, krvácení), určitě spěchej k doktorovi. Mně se to čas od času vrací na jednom a tom samém místě a už mám vychytané, že si nechám od doktora napsat Detralex a začnu ho hned užívat. Je to lék na křečové žíly, tudíž pokud to máš na hemeroidy, zaplatíš plnou cenu, je to docela pálka, ale pomůže to, hemeroid je vlastně taky žíla.

Rozhodně to ale nenech zajít daleko, protože kdyby se ti to zvětšilo, začalo to viset ven nebo krvácet, doopravdy by se to muselo asi řešit operativně. Pokud to ale podchytíš samoléčbou nebo s doktorem včas, obejdeš se bez operace. Jen bude potřeba to hlídat, protože se to pravděpodobně bude vracet.

Nejlepší prevence je jíst hodně vlákniny, sportovat, nesedět dlouho na zadku (tj. žít zdravě) a hlavně nesedět dlouho na záchodě, a když už sedíš, tak netlačit a počkat, až to půjde samo.
17. 07. 2018 v 20:19Off-line David.Taylor  (28/163/95)
Lepší je jít k lékaři, protože on posoudí, jak to léčit a může ti předepsat něco lepšího, než je ve volném prodeji. Zabývá se tím gastroenterologie :) Navíc operace se provádí až ve stádiu, kdy hemeroid velmi krvácí, je bolestivý a dostane se nenávratně z análního kanálu ven. Do té doby se to řeší konzervativně.
17. 07. 2018 v 22:12Off-line Anonym
Ono to není moc velké a ani to není vidět. Cítím to jen když jsem na velké a sedím na Wc, tak to trochu vyleze a při utírání to cítit jde, že tam něco je. Není to tak, že by mě to trčelo stále ven a já třeba nemohl sedět, to ne, ani to nebolí.
17. 07. 2018 v 22:22Off-line Mic2000  (28/170/85)
Můžeš zkusit proktologii. Na Hájích je klinika, kde je to zdarma, sice delší čekání, ale celé to hradí pojišťovna. https://www.palas-athena.cz/proktologie/
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload