Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

České školství a šikana

21. 06. 2013 v 12:22Off-line Anonym
Ahoj. Napadlo me, ze na skolach porad probihaji programy proti sikane, proti homofobii, proti rasismu, ale k cemu to je? Sikany stale pribyva a to bohuzel uz u malych deti. K cemu jsou ty programy? K nicemu! Pred 15 lety tolik programu nebylo, ale sikany taky bylo o poznani mene.
21. 06. 2013 v 14:11Off-line bennett  (36/184/95)
A opravdu té šikany přibývá? Nebo se dneska jen za šikanu považuje něco, co by dřív nikdo šikanou nenazval? Podle mě jsou děcka ve školách pořád stejní prevíti a provádí stále stejné lumpárny, jen se o tom víc mluví.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
21. 06. 2013 v 16:47Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Šikany přibývá, ale zdání je mnohem větší díky tomu, že se o tom víc mluví. Dřív se o takových věcech moc nemluvilo. Bohužel, taková je doba - děti mají spoustu práv a žádné povinnosti, učitelé musí kdeco, ale práva nemají. A když už se najde ředitel, který se za učitele postaví, přijde namachrovanej tatík největšího grázla a říďa má najednou v kapse obálku.

Takže programy nejsou špatné, ale chybí k nim legislativa.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
21. 06. 2013 v 17:12Off-line krtek223  (27/187/74)
Bennett: to seš fakt mimo :D...děcka dnes provádí mnohem horší věci než dřív. Dřív nebylo nějaké strkání hlavy do záchodu, natáčení na mobil, kyberšikana atd. Hnus! radši si nepředstavuji, co bude za 10 let.
21. 06. 2013 v 20:13Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Výborné vlákno diskuze k jednomu tématu.
Anonym výborně nahrál k mojí myšlence. Pokud je dnes šikana na školách kvůli lecčemu (a to nepopírám), jak by asi dopadlo dítě z homosexuálními rodiči?? Zajímá mě váš názor....
21. 06. 2013 v 20:31Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Ano, bezmezně nás hájíš... A evidentně taky všemu rozumíš. Jo a málem bych zapomněl, žaluješ :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
22. 06. 2013 v 18:19Off-line bennett  (36/184/95)
Krtek223: Když jsem byl na škole já, tak jediný rozdíl byl v tom, že se to nenatáčelo na video, ale to kreativnější ti agresoři byli - strkání hlavy do záchodu je proti tomu nic. Mě šikanovali dost drsně a když jsem to řešil s učiteli, tak se s tím navíc nic nedělalo - šikana nebyla takové téma a odpověď učitelů i ředitele školy byla, že to je jenom takové pošťuchování a že nemám být taková netykavka. Dneska jsou na to rodiče i učitelé o dost citlivější, takže podle mě mají šikanovaná děcka mnohem větší šance se bránit.
Šikana byla, je a bude vždycky, důležité je, aby se bylo jak bránit.
22. 06. 2013 v 18:53Off-line Anonym
Bennett: no - vždycky učitelé o moc citlivější nejsou :( u nás na základce šikana jenom kvetla a to tam pořád byly programy proti šikaně, proti násilí atd. ale snad nikdo z učitelů na to nepřišel - je pravda, že to pro ně taky bylo těžký, protože před učitelkou se všichni tvářili jako svatoušci..
22. 06. 2013 v 21:10Off-line bennett  (36/184/95)
Bennett: Přijde se na to málokdy samo, ale důležité je, aby se oběť měla kam obrátit a bral ji někdo vážně.
22. 05. 2014 v 21:43Off-line dmk  (26/180/79)
To JirkaJAWA
vzhledem kolik případů šikany je ze strany učitele tak si myslím, že to rozhodně není dobré řešení

Jinak programy proti homofobii-nevím že by to u nás někde v okolí probíhala(kromě kámošky yoaistky, která furt říká jak je duo snape harry sladký, ale to je spíš antireklama :D )
Programy proti šikaně: sám jsem byl do toho trocháu zatažen, neboť jsem ve studenstký radě a díky tomu vím, že to je fakt nesmysl
Programy proti rasismu-to je jen výmysl EU podporující integrování romů do běžných tříd
22. 05. 2014 v 22:56Off-line Bahutom  (34/173/60)
Programy jsou dobrý , kdyby nebyli bylo by šikany a všeho možnýho daleko více ... Jde o to že programy nevyužívá každý šikanovaný, takže ne každému se dostane kvalifikované pomoci. Pokud se ptáte jestli šikany přibývá, tak ano přibývá a také je více depresí, stresu , a všech možných blbostí :) Jde o celkové nastavení společnosti. Ten kdo šikanuje, ten s největší pravděpodobností má problémy s vlastní hodnotou a takže prostě si zvyšuje ego tím, že trošku ,,skřípne,, někoho slabšího. Ten kdo je šikanován ten je zase natolik ,,zdeptán,, vším okolo že se nemůže a ani neumí bránit. Šikana má mnoho řešení ... záleží však na každém co udělá nebo neudělá :) šikanu v jakékoliv formě a intenzitě zažil snad každej ... ale někdo se nechá šikanovat dál a někdo ne :) a vůbec nezáleží na fyzických dispozicích .)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload