Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

HIV

29. 01. 2012 v 21:51Off-line Anonym (anonym)
Dobrý večer chtěl jsem se zeptat zdali jsou nějaké příznaky spojené s nemocí HIV?

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
30. 01. 2012 v 04:22Off-line Le_Verri  (47/184/75)
Dobrý večer/Ahoj Anonyme. Příznaků spojené s HIV je spousty, protože nemoc HIV způsobuje ztrátu obranyschopnosti člověka. Až dojde k selhání imunity začne se rozvíjet nemoc AIDS. Avšak virus HIV může trvat až několik let (studie říkají až 15 let), než zničí imunitní systém člověka natolik, že se projeví nemoc AIDS. Do té doby se člověk nakažený virem HIV může cítit zdravý. Nemusí ani vědět, že je nakažen. Tedy k těm příznakům. U poloviny nakažených se začne projevovat chřipkovým onemocněním, často doprovázenou vyrážkou. Jindy se zase může projevit mononukleózou. Po prodělání těchto onemocnění zase člověk může mít nějakou dobu "klid", než začnou další onemocnění. Vůbec to na sobě nemusí poznat, cítí se zdravý. Po této klidové fázi může dojít ke kandidózám, únavě, horečkám, hubnutí, průjmům. Poté je tělo oslabeno natolik, že se u člověka rozvíjí nádorová onemocnění, tuberkulóza a sousta dalších nemocí a právě tohle stádium je klasifikováno jako stadium rozvinutého AIDS.

Proto pokud máš jakékoliv podezření, nebo si jen chceš být jistý, že si zdravý doporučuji ti navštívit zdravotní zařízení, které dělá testy na HIV. Podívej se zde na web na záložku HELP CENTRA (odkaz: http://www.nakluky.cz/help/) a vyber si jaké ti bude vyhovovat nejvíce.

Avšak na testy běž až po uplynutí 3 měsíců od rizikového chování (od té doby co myslíš, že ses mohl nakazit). Je to z důvodu toho, že tato doba je minimální dobou pro vytvoření HIV protilátek v krvi člověka, které jde laboratorními testy identifikovat. Konec konců ti doporučuji do ordinace nejprve zavolat, pak tě už povedou sami.

Takže si tam vážně skoč, budeš mít jistotu, podle příznaků nepoznáš zda si nakažený.

Závěrem ti přeji, aby si nakažený nebyl. Drž se.
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2017 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload