Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Severní Itálie - máte tipy, co navštívit?

23. 08. 2018 v 14:12Off-line poklad  (29/177/69)
(pro rejpaly: vím že tohle je buzní seznamka a nebojte, informace sbírám i na fórech k tématu)

Chystám se 1-8.9 do severní Itálie k moři (konkrétně Lignano Sabbiadoro) se psem a případně 2-3 dalšími lidmi...

- Někdo to tam zná a má nějaký dobrý tipy?
- Jaký mají Italové vztah ke psům?
- Hned vedle je téměř divoký ostrov - přemýšlel jsem nad nafukovacím člunem s malým elektromotorem... Je potřeba nějaké povolení na těch asi 500 metrů?

PS: Kdybys chtěl na týden vypadnout, ozvi se
PSS: No offtopic please :D
23. 08. 2018 v 15:44Off-line pauxi  (49/178/79)
Počkej až tu bude íčko, ale myslím , že 500 m od břehu na člunu bez oprávnění nemáš co dělat , mohl bys mít opletačky s pobřežní stráží, jsou za to dost vysoké pokuty
23. 08. 2018 v 15:55Off-line yperit  (91/186/68)
Poklad:nechci vrtat,ale žraloci se zatím krmí jen v Řecku....a myslím,že jim ten nafukovací člun moc chutnat nebude.. držím palce a trochu závidím-kdybych měl volno,jel bych z fleku-takové akce smrdící průserem bývají nejlepší
23. 08. 2018 v 16:07Off-line i8051  (53/184/97)
Někdo to tam zná a má nějaký dobrý tipy
** sever neznam, pouze zapadni pobrezi, Ligursky a Tyrensky more, Korzika, Sardinie. Tohle je severni Jadran, takze tam budes mit pri jugu naplavenejch s odpadky i par syranu, z vody je netahej, jsou s tim pak opletacky na kapitanatu :-)

Jaký mají Italové vztah ke psům?
** v pohode, nezerou je :-)

Hned vedle je téměř divoký ostrov - přemýšlel jsem nad nafukovacím člunem s malým elektromotorem... Je potřeba nějaké povolení na těch asi 500 metrů?
** na malej gumak s dvoukonem asi nic nepotrebujes, nicmene to ti povi ten, kdo ti ho bude pujcovat, je to jeho byznys :-) Italove ale nekdy prudej a chtej i na vodni skutr papiry jako na lod, cili jsem musel hodinu jezdit s kliosema jako zavazi a byl jsem prosolenej jak slanecek. Legislativne to je tak, ze na plavidla pod 4 kW a pod 1000 kg nemusis mit papiry a staci pouze pouceni a zaskoleni pujcovnou, nad uvedene hodnoty uz potrebujes alespon VMP a to te opravnuje i k plavbe na mori do 1 mile od brehu a vetru do 4 Bft. VMP si jeste zvladnes udelat, zkouska je fakt snadna a da se na ni naucit za vecer :-) COLREG cist po vecerech nemusis, jen az tam budes bublat, davej pozor, plachetnice na plachtach a rybarska lod (kdyz lovi) ma v tvym pripade vzdy prednost. Motorak zprava ma prednost (jako auto), pri koliznim kurzu se toc vpravo. Obecne se radeji pred nikym s touhle smuckou nemotej. V noci svit alespon nejakou baterkou, jinak te nekdo utopi :-) Jen bacha, ze uz i za slabsiho vetru (8+kt) a vln s tim dvoukonem pojedes 500 metru tak 20-30 minut, tak aby ti nedosel benzin. Vem si pro jistotu i padla :-)
23. 08. 2018 v 19:06Off-line pauxi  (49/178/79)
Ičko , jak daleko od břehu teda do 4 kw bez lodního průkazu může ? Já o něčem malým co bych uvezl na mém offroadu na zahrádce vyfouklé taky uvažoval, jen tak na blbnutí , takže o žádné zkoušky nestojím. Myslel jsem , že s tím může max. při pobřeží třeba 100m jinak je pobřežní stráž nahání
23. 08. 2018 v 19:23Off-line esthetique  (41/-/-)
Lignano Sabbiadoro je ta nejobycejnejsi konfekce mezi dovolenyma. pravdepodobne se tam domluvis cesky nebo polsky, protoze nikdo jinej tam v okoli nebude.... takove nove Bibione...
Italove maji velmi pozitivni vztah ke psum a pokud je pes vycviceny a umi se chovat, zpravidla muze s panickem do restaurace a podobne.... kazdopadne je lepsi se predem zeptat (pravy opak Irska, kde pes proste patri do vybehu nebo k boude)
s clunem nevim, hlavne je dulezity nikoho neprejet a neutopit se u toho. 500m se da i dopadlovat
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload