Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Homosexualita a víra

02. 01. 2019 v 03:30Off-line Anonym
Jsem gay, ale taky jsem veřící a bojím se že po smrti nebudu přijat bohem, když si vyberu ze budu žít s mužem a milovat ho. Namísto toho abych se pro svou víru v něj obětoval a miloval ženu. Vím je to jenom na mě, ale musel jsem to sem napsat.
02. 01. 2019 v 04:37On-line Richard33  (44/185/80)
Budu mluvit v podobenstvích. Křesťani to mají rádi :). Když do naftovýho auta budeš tankovat benzín, tak si nejen nezajezdíš, ale nebude to dobrý ani pro to auto :)
02. 01. 2019 v 06:07Off-line filip.2580  (54/174/73)
Kdo jiný než bůh chtěl abys byl na kluky?
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 01. 2019 v 06:14Off-line Mio6602  (103/-/-)
Jsem sice ateista (díky bohu), ale napíšu ti to takhle:
Bůh stvořil člověka k obrazu svému a každému nadělil podle svého uvážení. Takže pracuj s tím, co ti bylo dáno do vínku a využij to jak nejlépe dovedeš v lásce k Bohu a svému bližnímu.

S biblí je to někdy trochu podobné jako se světským zákonem. Často hodně záleží na výkladu. Když narazíš na kněze, který bude zapřísáhlým odpůrcem stejnopohlavního soužití, tak ten pravděpodobně bude bibli vykládat podle svého a řekne ti, že Bůh tě jen zkouší. Ale jaký význam by měla zkouška, která začíná narozením a končí smrtí? Taková zkouška by přece byla absurdní a totálně zvrhlá. A Bůh přece miluje všechny lidi bez rozdílu, takže není důvod, proč by musel nenávidět zrovna tebe od okamžiku tvého zrození.

Nejlépe budeš sloužit Bohu tím, že budeš v míru a pokoji žít s tím, co ti od něj bylo dáno do vínku, budeš milovat bližního svého a nebudeš vzdorovat Jeho vůli.

Tak doufám, že sem to ti vysvětlil dostatečně tvým jazykem :)
02. 01. 2019 v 08:14Off-line ellvin  (23/183/81)
Žádný Bůh neexistuje! Nikdo ho nikdy neviděl, tak jak může existovat! Staletí se o něm mluví, e viděl ho někdo? Ani jednou!!! Tak dej pokoj!! Jsem někde četl, že ten tzv. Bůh nenávidí nejvíce homosexuály!!! Takže... si připrav hubu, protože po smrti budeš kouřit čertům brka! :-D
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
02. 01. 2019 v 08:27Off-line Anonym
Tvojí díru jsem taky nevidel a veřim že jí máš.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 6  Nahlásit
02. 01. 2019 v 08:51Off-line Anonym
Zpochybnovat boha je jako zpochybnovat vlastni existenci
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
02. 01. 2019 v 09:08Off-line paja76  (47/178/72)
Mio6602Souhlasim,napsal jsi to dobre.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 01. 2019 v 09:19Off-line Anonym
Jsem posera že nepřivedu boha ? Mluviš z cesty absolutně.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
02. 01. 2019 v 09:19Off-line Petrmisko  (20/175/72)
Ať už bůh je nebo není jses prostě gay... Genetika je genetika a tu nezměníš (zatím)... A jestli bůh existuje jen pro věřící tak ať... Kdyby teda existoval tak ti tuto orientaci dal sám a teď určitě zkoumá, jak se s tim vypořádáš, ale když to řešíš timhle zpusobem, tak si prichystej diru, v pekle je maj velký ;)
02. 01. 2019 v 09:23Off-line Petrmisko  (20/175/72)
St63V hele ja si myslím jaký otec taký syn... Z k****na k****n z gaye gay :D tenhle Posera se nebíčka nedočká....
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 01. 2019 v 09:32Off-line Petrmisko  (20/175/72)
Takze i pres to ze je nas Posera křesťan tak bude stejne jako my upálen jako žid... No to je skvělý a pak ze ČR je nejvice ateistickou zemi na světě XD
02. 01. 2019 v 09:33Off-line Anonym
Diky za názory ,mejte se.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 01. 2019 v 09:37Off-line i8051  (53/184/97)
Neres, co bude po smrti, res, co je ted, protoze i na spatnym miste pak muze bejt dobre. Ale to zaridis operativne, az tam budes :-)

Btw STV by klidne bohovi libal jeho posranou p***l, jak sam pise .. jen by tomu bohovi muselo bejt max 15 :-)
02. 01. 2019 v 09:47Off-line igni  (36/192/130)
Tohle tema je tu minimalne jednou za pul roku. Nechci te zklamat, ale tvuj buh neexistuje. Je jen nas stvo***el, Odin a a dalsi bohove Asgardu. A tem je jedno, s kym spis, hlavne aby si byl dobry bojovnik a zemrel v boji, pak te ceka Valhalla :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 01. 2019 v 09:54Off-line igni  (36/192/130)
St63V: Urcite Odin (no mozna Thor jeste, nebo snad i Loki, previt jeden), moje matka je totiz stoprocentne panna, prece by moji rodice nedelali neco tak necisteho, jako je sex :D
02. 01. 2019 v 09:59Off-line i8051  (53/184/97)
Me daly zivot STVckovy zvasty, ktere zhmotnily mezihvezdny prach a vyplivly me tu. Z nich budu zit az do smrti. Amen :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
02. 01. 2019 v 10:07Off-line Petrmisko  (20/175/72)
I8051 hele kdyz je tady St36V tak se aspon nenudime, casto dava dobry rady snad na vsechny temata ktere na poradne jsou je videt ze to je zkušený clovek
02. 01. 2019 v 10:20Off-line Sailing  (44/188/95)
Anonyme Poseroviči, kolik je v zemi věřících a kolik jich žije podle přikázání? Opravdu se domníváš, že všichni věřící žijí podle bible? Striktně a poctivě, dodržují vše co je psáno v bibli? Chtěl jsem tě potěšit a najít v té knížce něco ve prospěch nás gayů, ale... je tam napsáno že:

Leviticus 18,22: Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost.
Leviticus 20,13: Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.
Bible říká jasně, že homosexuál musí zemřít, není žádné výjimky, prostě kdo se vyspí s mužem zemře.

Ale bible taky říká, že V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým: ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům.

Dotaz, myslíš, že se to dodržuje? Tedy, jsou u věřících lidí ženy podřízeny mužům (ala islámský stát)?

P.S. Jsem 100% ateista
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 01. 2019 v 10:29Off-line Sailing  (44/188/95)
Jinak, pokud budeš žít slušně, starat se o své blízké a pomáhat druhým, prostě budeš slušný člověk, tak si myslím, že tvému bohu bude úplně jedno, jestli budeš s*****it se ženou nebo s mužem, on to skousne, neboj :)
02. 01. 2019 v 11:28Off-line Petrmisko  (20/175/72)
Sailing ted jsi to konečně vyřešil nyslim ze tohle tema je u konce napsal jsi to uplne přesně (nebo zkopitoval e to je jedno)
Anonym Posera - ted mas svoji odpověď a ta je jednoznačná takze pokud se nechceš protivit proti Bohu (bacha už to píšu s velkym B) tak bys měl tedy zemřít, pokud jsi ale neco s mužem měl pokud ne, tak je to zatím ještě na tobe jestli budes spis s mužem nebo s Bohem
02. 01. 2019 v 12:11Off-line i8051  (53/184/97)
Petrmisko, to samozrejme, s tim nelze nesouhlasit. STV je moudy starec a studnice poznani ... :-) Napriklad dava vericim ministrantum pomazani ... kalciovou masti na p***l :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 01. 2019 v 12:14Off-line i8051  (53/184/97)
Sailingu .. "Bible říká jasně, že homosexuál musí zemřít, není žádné výjimky, prostě kdo se vyspí s mužem zemře." .. to ale vytvari myslenku, ze kdo homosexual neni nezemre .. a protoze umiraji nakonec vsichni, lze dedukovat, ze jsou vsichni lidi buzny :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 01. 2019 v 12:18Off-line i8051  (53/184/97)
STV, neboj, co pisu ja i ty, je vse hezky ulozeny a to vcetne zaloh. To opakovani je hlavne pro tebe, abys nezapomnel, cos blabolil za nesmysly :-)
02. 01. 2019 v 13:07Off-line hh_junge  (38/-/-)
Pokus o serióznější odpověď: není ostrá hranice mezi věřícími a sexuální menšinou, jak to někdy z médií vypadá. Mezi věřícími je řada gayů a leseb a mezi lesbami a gayi je spousta věřících. Existují i spolky homosexuálně cítících křesťanů, nikam tě netahám a já tam taky nebyl, ale mají pár stop na webu a třeba se tam taky něco dozvíš.

K tomu citátu z knihy Leviticus: existuje interpretace kontextuální, která uvádí "no jo, pokud tys poskytl přístřeší poutníkům a jednals křesťansky a teď se ti dobejvaj do baráku chlapi z ulice, chlapi, co maj normálně manželky, ale jsou třeba opilí a řikaj: 'ti cizáci tu můžou spát, ale pod podmínkou, že je teď o***áme!' tak na tyhlety zvrhlíky přednostně dopadne trest".

A s tím bych skoro i souhlasil... mimochodem se to vůbec netýká ryzích homosexuálů, to slovo ani neexistovalo, bible, tím spíš Starý zákon, pochopitelně žádnej gay lifestyle ani nezná... zato jsou tam pasáže o mimořádných přátelských poutech mužských dvojic, které lze nadinterpretovat jako milence raz dva...

Víc to rozvádí suspendovaný kněz, teolog a sám (veřejně outovaný) homosexuál Jaroslav Lorman. Najdi si někde na youtube jeho přednášky a rozhovory a sám zvaž, zda ti jeho příběh je dost věrohodný a zároveň hodnotově "správňácký".

Jinými slovy: cit ti stejně nikdo nezakáže, do sexu a do všech praktik, zvlášť pokud se jich bojíš, se taky hned vrhat nemusíš, ano, i pro celibàtní život se můžeš rozhodnout; jinak budeš-li jednou se svým milým kopírovat hodnoty křesťanského ideálu (věrnost, vzájemná úcta a podpora atd.), pak kdo jsem já, abych tě odsoudil, že nežiješ s dívkou, ale s klukem...

Víš, spi***ualita je docela fajn přídatná síla pro život, jen ji nesmíš otáčet tolik proti sobě... Pokud by ses na ni měl dívat podobně jako lidé zvenčí (seznam příkazů a zákazů, často beze smyslu, pro manipulaci méněcenných jedinců), to pak jdi raději od toho.
02. 01. 2019 v 13:36Off-line Mio6602  (103/-/-)
STV: Jen spíš jako radu uvádím, že já když někdy neznám, jak se co správně píše, tak si to hodím do googlu, aby se mi pak někdo třeba nesmál. Takže uvedená nemoc je Alzheimer. Lidi ti sice rozumí i tak, co jsi měl na mysli, ale sám jim pak nahráváš na smeč ;)
02. 01. 2019 v 13:40Off-line i8051  (53/184/97)
Mio, on uz ho ma a proto zapomina, jak se to, co ma, spravne pise .-)
02. 01. 2019 v 16:29Off-line idea  (39/170/-)
Anonyme, kdyby ses měl řídit dle jaké scifi nebo horor knihy co kde kdo napsal, tak je z tebe vlkodlak.... :D Nevěř všemu co kde píšou a to i v bibli, je to jen kniha co někdo napsal z nudy po večerech ... :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload