Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Co děláte, když jste ve stresu?

07. 01. 2019 v 17:28Off-line Anonym
Co děláte, když jste ve stresu?
07. 01. 2019 v 17:37Off-line ellvin  (23/183/81)
Honím :-D docela blbý dotaz a nevím, v čem ti pomůže xD
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
07. 01. 2019 v 18:22Off-line colombo  (103/192/90)
Pokud jste ve stresu již v nácti letech, jak budete vypadat v dospělosti, až budete muset řešit vše.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
07. 01. 2019 v 18:22Off-line Vlado2  (61/180/80)
Vidím, že povánoční období je plné anonymů, kteří jsou neustále ve stresu. Asi budu trošičku jedovatý, ale v každém lese je dostatek stromů na zavěšení. Budou tím sice obtěžovat náhodné chodce, ale těch v lednu není zas tolik.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 01. 2019 v 18:27Off-line Mio6602  (103/-/-)
Koníku, až budeš mít aspoň občanku, třeba ti to přidá na sebevědomí :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 01. 2019 v 18:28Off-line Adam1513  (27/-/72)
Já se z toho snažím neposrat, protože jsem ve stresu od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00
07. 01. 2019 v 18:32On-line Acarum  (28/170/70)
Sebepoškozuju se, žeru antidepresiva....

Můžeš byt kreativni jak jen chceš
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
07. 01. 2019 v 18:37Off-line Mio6602  (103/-/-)
Acarum: Máte u vás nějaké muzeum s modely vláčků. Můžeš si lehnout pod lokomotivečku.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 01. 2019 v 20:57Off-line Mio6602  (103/-/-)
STV: Ono je to trochu individuální a každý potřebuje najít svůj recept. Mě třeba pohled na vzrostlou trávu a sekačku malinko stresuje. Když ale na mě přijde depka, tak si koupím něco, co mi udělá radost a mraky jsou zas pryč.
A někdy mi stačí jen pro vylepšení nálady, když si tady pokecám s váma a poškádlím pár škarohlídů.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 01. 2019 v 21:10Off-line Invictus  (23/182/100)
Chodím. V bytě mám nachozeno už tak 20 km, půl hodiny denně chodím z místa na místo a zpět.
07. 01. 2019 v 22:03Off-line Bahutom  (35/173/60)
Většinou nic :) ve stresu pracuji nerad, a tak to nedělám :)
07. 01. 2019 v 22:44Off-line Sliderin  (29/170/70)
Poslouchám emo songy a trošku se v tom utápim a rochnim . Ale pokud máš nejakou psychickou poruchu např. bipolarku, tak je nejlepší prostě brát antidepresiva tak jak máš a docházet při potížích k psychologovi.
08. 01. 2019 v 04:23Off-line Mio6602  (103/-/-)
STV: Něco na tom bude. Taky to takhle prožívám.
08. 01. 2019 v 06:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Akrylátovi se ovšem chlapci do patnácti let krajně hnusí a proto je z nich celej ve stressu... 8)
08. 01. 2019 v 09:11Off-line Peta80  (43/187/-)
ESTéVé: "(...) Je dokázáno, že ve stresu člověk odvede lepší výsledky."

Zas tak trochu meleš o věcech, o kterejch evidentně moc nevíš. V psychologii se totiž stres dělí na 2 druhy:

1) eustres - "pozitivní" či pozitivně působící stres (=námaha/napětí), kdy je ta zátěž do určité míry přiměřená, organismus nějak namáhá, ať už psychicky nebo fyzicky, ale tělo je schopno námahu kompenzovat, nějak s ní bojuje a v důsledku toho se posiluje. Např. když se člověk učí, ale zvládá to, a tím rozvíjí svoje mentální dovednosti, nebo když pracuješ a v důsledku toho se zlepšuješ nebo když posiluješ svaly a oni v důsledku toho rostou.

2) distres - obecně když už je té námahy přespříliš (ať psychické nebo fyzické). Psychické reakce jsou pak různé úzkosti a deprese (člověk se začne "sesypávat"), u fyzického stresu např. natržení svalu při nadměrném posilování.

Viz. např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Stres#… nebo https://en.wikipedia.org/…28biology%29#… , eventuelně gúúgl.
08. 01. 2019 v 09:22Off-line Peta80  (43/187/-)
A autor tématu chtěl nejspíš vědět, jak si od toho stresu odpočinout, zrelaxovat se...
08. 01. 2019 v 13:57Off-line iglw  (48/172/77)
Dnes je už hodně možností,jak bojovat proti stresu!!Anebo ho nemít!!
11. 01. 2019 v 00:53Off-line Betonica  (39/191/93)
@colombo: Stres je dvojiho puvodu. Ty vnejsi faktory asi ovlivnit muzeme, vnitrni ovsem tezko. Muze se teda klidne stat, ze novorozenec je ve stresu, protoze ma kuprikladu problem se stitnou zlazou... A ony i ty vnejsi faktory. Dovedes si dneska predstavit, ze by nam bylo znovu 16? Ze bysme museli v ramci kolektivu byt furt online na insta a fb, furt cool a nejvic... Twl, ja bych to nechtel. A dnesni teenageri tohle denne podstupuji a maji kolem toho stejny nervy, jaky jsme kdysi mivali my, kdyz jsme necim vycnivali... Jen za nas se na to zapomnelo, pac nebyly dukazy, zadny fotky, texty, videa. Dneska je to vsecko online a dostupny vsem. Coz je pro me osobne nepredstavitelny stres!

No ale. Ja mivam stres spis skrze vnejsi faktory, treba pred zkouskou nebo v praci, kdyz se mi blizi termin velkeho ukolu, nebo kdyz me ceka dulezita udalost.

Pomaha mi rozplanovat si to. Na zkousku se dost pripravit, v praci splnit ukol s predstihem, abych mel dost casu na pripadnou korekci, neprijemny nebo velky ukol jiny nez pracovni se snazim vyresit hned, abych to mel z krku. Obecne mi pomaha mit plan v situacich, ktere me stresuji. Pro me zatezove situace mam proto obvykle dobre predem pripravene a snazim se vyhybat moznostem, o kterych si myslim, ze by prinesly dalsi stres, nebo ktere neznam.
Kdyz jsem hodne ve stresu, tak nemam chut k jidlu. Piju hodne kafe a hodne kourim. Znam ale opacny pripady, kdy lidi zerou jak nedovreni a stresy tak prejidaji. Ani jedno neni cajk, pac ja su pak jak na extosce a kolegove pojidaci vazi o 10 kilo vic...

Na stres mi pomaha pit hodne vody, poslouchat svoji oblibenou hudbu, udelat si kratkou pauzu, idealne se psem do lesa nebo k rece. Kdyz nemuzu odejit, tak mi pomaha zame*** pozornost jinam, treba si na chvili precist kus knihy nebo clanku na webu. Kdyz ani to nejde, dycham do obdelniku. Nadech je kratsi hrana, vydech delsi. Pri dychani si v brichu vizualizuju ten obdelnik, cimz vedome odvedu pozornost od stresove situace prave k dychani. Obvykle mi to zklidni mysl dost, abych pak mohl dal pokracovat v reseni sitauce.

Jakmile stresova zatez pomine, nebo alespon polevi, dopreju si odmenu. Mne dela dobre jit ven, do lesa nebo k rece, jak jsem uz psal. Rad jdu do sauny nebo si dopreju jeden den lenoseni, kdy dlouho spim.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload