Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Proč někteří mají problém s manželstvím gayů?

19. 01. 2019 v 10:30Off-line ondraPov  (42/174/58)
Proč někteřï maji problem s manželstvim gayu.
Nejde jen o tom co mame v občance ale spíše o to právní majetkové.
19. 01. 2019 v 11:40Off-line ondraPov  (42/174/58)
Pečujeme s partnerem a jeho mamku na voziku po mrtvici.
Jsem s partnerem prěs 6 let.Koupily jsme si dum a chatu.
Když se s partnerem neco stane tak ja si podle stavajiciho zakona mužu balit kufry na ubytovnu.Protože to dostanou jeho přibuzný.Proto souhlasim s manželstvim se stejnimy právy.
Souhlasím - 14   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 01. 2019 v 11:42Off-line vitek2000  (23/188/73)
Nebo je mezi fenou a psem ;)
19. 01. 2019 v 11:57Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Mně vadí ten pojem manželství kterej má základy právě ve spojení slov manžel a manželka. Je to přídavné jméno vytvořené přesně aby bylo znát že jde o obě pohlaví. Češtinářsky mohou být dva muži manželé (přesnější je ale manželové a přídavné jméno bude tedy manželovský aby se to nepletlo) ale ženy nemohou být dvě manželé, mohou být pouze manželky a z manželek bude přídavné slovo manželovský. Jde mi převážně o to slovo a trošku i o biologickou schopnost reprodukce populace. Nesnáším přídavné slovo registrovaní, registrovaní mají být špatní jako jsou pedofilové, registrovaní zní jako by to byla nějaká černá listina jako mají v Rusku. Takže konečný názor dva muži jsou manželé a mají svazek manželovský, dvě ženy manželky najít svazek manželovský a normální smíšený pár jsou manželé ve svazku manželském. Kdybych psal knihu chci moci napsat manželé bez potřeby upřesňovat jejich pohlaví. Když se mi poštěstí a někdy se oženim tak taky nebudu chtít aby si někdo myslel že jsem v manželském svazku s mužem. Chci použitím nejméně slov popsat nejvíce věcí.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 01. 2019 v 12:27Off-line ondraPov  (42/174/58)
Uvidime na co přijdou v parlamentu.
19. 01. 2019 v 14:05Off-line LFA  (25/178/94)
Orle, neznam nic horsiho, nez netolerantni gaye.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 01. 2019 v 14:22Off-line FreudToldYou  (27/179/67)
Adrianku zoofilie a homosexualita jsou obě genetické vady a nebo vývojové vady, říkej tomu jak chceš ale obě jsou chyby jen je jedna přijatelnější než druhá. Jak říkáš každé zvíře někomu patří, a z hlediska práva je bráno jako VĚC. pokud bude psa prznit jeho vlastní majitel místo někoho cizího tak je to právně velmi neuchopitelné, je těžké určit co se považuje za týrání věci a co ne. Obzvláště pokud víme že nadržený pes jde i po lidské vagíně nemůžeme pak stoprocentně říct že by to bylo týrání protože přeci jen ten pes to chtěl sám. Meleš blbosti Adriane, kdybys do té problematiky aspoň trošku viděl tak bys věděl že na území České republiky jsou lidé kteří chovají šimpanze v nehostinném chlívku s rezavými mřížemi, ale jelikož jsou právně majitelé toho šimpanze (té věci) mohou se k nim chovat opravdu hnusně a nikdo s tím skoro nic nemůže dělat, a když ochránci přírody ukradnou toho šimpanze aby mu zpříjemnili život tak je to bráno jako trestný čin odcizení věci.
19. 01. 2019 v 14:28Off-line LFA  (25/178/94)
To neni pravda, najdi si rozdil mezi jakoukoliv filii a sexualitou.
19. 01. 2019 v 15:54Off-line Titan24  (30/168/56)
Já jsem pro, aby měli všechny práva a povinnosti, ale ať to zůstane partnerstvím. Když vám vadí slovo registrovaný, fajn, vypusťme ho a bude tio partnerství. Nebo přejmenujme manželství na partnerství a bude to ok. :)
19. 01. 2019 v 15:58Off-line igy  (38/173/81)
FreudToldYou - manželství není přídavné jméno, je to podstatné slovo. Nemá spojení v manžel a manželka, ale prostě je od toho odvozeno. A původ slova manžel, je malžena, čili nejspíš vdaná žena a vlastně se to vůbec neváže k muži. Takže není správné manželství mezi dvěma ženami? PRoč by se měl muž označovat sloven pro ženu?
Ale vlastně je to jedno, hlavní je, že vždy platilo, platí a bude platit, že se jazyk a slova vyvíjí podle lidí a společnosti. Nikdy by to nemělo být tak, že by společnost stagnovala kvůli jazyku.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 01. 2019 v 18:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Akutole já tě miluju... teda obrazně ... ale mluvíš mi z duše... :D mimoto jsou případy kdy manželka stejně svýho manžílka nechá zdědit akorát podprsenky a nemovitost dostane synek...to už tady taky bylo před pár dny v poradně jak chtěl ten synek eště aji žalovat přítele svýho táty o nájemné páč tam tata po smrti ženy nězdědil ani kohoutek v koupelně :D
19. 01. 2019 v 19:31Off-line i8051  (53/184/97)
Hele chlapci, pokud vam jde o to, mit nektery partnersky pravni nalezitosti shodny nebo podobny s "manzelstvim", je 154x jednodussi je zezrcadlit do zakona o RP nez se cpat pod institut manzelstvi. Ale samozrejme aktivistum jde o humbuk nez o jednoduche a klidne vyreseni problemu. Proto take ve vysledku niceho nedosahnou a jen naserou ostatni, vcetne tech, za ktery rincej zbroji :-)
19. 01. 2019 v 20:41Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
"Mně vadí ten pojem manželství kterej má základy právě ve spojení slov manžel a manželka."

Další co reaguje takovouhle pitomostí. Jazyk se vyvíjí a neustále mění, slov která mají jiný než původní význam je hromada. Klasicky třeba zelenina je od slova "zelený" a těžko by asi někdo tvrdil, že mrkev není zelenina. Nebo třeba slovo "salát" je původně odvozeno od slova "sůl". Na tohle téma doporučuju tenhle pořad: https://www.stream.cz/…ky-na-jazyku

Navíc by tenhle "argument" znamenal, že třeba v německo nebo anglickojazyčných (ale i některých slovanských) zemích by klidně mohli stejnopohlavní manželství zavést, ale u nás to prostě kvůli jazyku nejde, což je docela solidní nesmysl.
20. 01. 2019 v 01:03Off-line heavick  (59/-/-)
Možná, že to bude tím, že pod pojmem funkčního manželství se rozumí zplodit děti a to platí u 96 procent párů...s*****í do konečníku asi děti nezplodíte... tak proč tomu říkáte manželství... úplně stačí registrovaný svazek...
20. 01. 2019 v 07:51Off-line iglw  (48/172/77)
Vše se dnes dá právně ošetřit,i u notáře a je to!!!
20. 01. 2019 v 07:53Off-line ondraPov  (42/174/58)
Doma to proberem a uvidime.
20. 01. 2019 v 13:09Off-line i8051  (53/184/97)
OndraPov (37/174/58)
Doma to proberem a uvidime.
---------
chlapci nestastni, jste spolu 6 let, koupite si byt a chatu a teprve po nejaky dobe na nasi zadost to doma proberete a mozna tomu date nejaky pravni zaklad? No .. tak to je vazny :-)
20. 01. 2019 v 13:12Off-line i8051  (53/184/97)
Tvl akri ma dobrej napad, jooo, budu pro manzelstvi tehdy, pokud se zrusi ta srpnova maskarada .. neco za neco :-)
20. 01. 2019 v 13:18Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Akri opravím ťa, 4% z nejakého prieskumu vôbec nie je realita :-)
20. 01. 2019 v 13:36Off-line i8051  (53/184/97)
Jo aha, ta maskarada byla prostredek boje, to mi nejak uniklo :-) ja tam prave nevidel zadny bojovniky, pouze alegoricky maskary, psi sprezeni, kozenaky a par prostitutu :-)
21. 01. 2019 v 18:44Off-line ondraPov  (42/174/58)
Titan24.
Mě nevadí to slovo partnerství.
Jen zaměstnavatelé se na občanku koukají trochu jinak.
Já dělám v malém podniku a je to docela nepříjemný ty pohledy.
21. 01. 2019 v 20:00Off-line i8051  (53/184/97)
OndraPov - tak sis to na obcanku nemel nechat napsat, neni to povinnej udaj :-)
21. 01. 2019 v 20:21Off-line Betonica  (39/191/93)
To je na delsi povidani. Obecne jsou ale lidi opatrni vuci zmenam, jakymkoli zmenam. Jinou veci je nas kulturni zaklad. At se nam to libi nebo ne, vychazime z krestanstvi, ktere nam sem zavlekli jisti dva verozvestove davno.

Je zajimave sledovat jednotlive nazorove proudy a jejich argumentaci. Treba ti, kteri pokladaji manzelstvi za svazek muze a zeny a jejich predstava dvou lidi, jez spojil Buh. Stacilo by se podivat na pocet takto uzavrenych snatku a na jejich rozvodovost. Nebo se podivat na svazky mimo krestanskou viru. Existuji totiz i jina usporadani, v nichz neni jeden muz a jedna zena. A tato jsou zcela legalni ve sve dobe a prostoru. Treba mnohozenstvi.

Cili proc nekomu vadi stejnopohlavni svazky? Domnivam se, ze je to prave pro onu tradicnost, kterou jsme prijali za svou, aniz bychom ji k***icky hodnotili. Tradice jsou totiz tim, co nas spojuje, drzi jednotu a ramec. Neco, k cemu se obracime, aniz bychom si to nutne uvedomovali. Podobne tradicne treba lidi v nasem kulturnim prostoru pristupuji k Vanocum, Velikonocum, ke vztahu deti vs rodice, mladi vs starsi, zena vs muz. Jsou to lety zazrane modely chovani, ktere nemusi byt nutne nejlepsi, aby fungovaly. A jsou to prave tyto modely, ktere tvori komfortni zonu, kterou jako lide tak neradi opoustime.

Ackoli nepatrim mezi priznivce prilisnych zmen a pokrokovych reseni, myslim, ze doba pokrocila natolik, ze neni duvodu nadale trvat na manzelske doktrine muz a zena. To bychom totiz museli jeste dnes svitit petrolejem, jezdit povozy a psani posilat postovnimi holuby.

P.S. No a pak jsou tu taky lide, kteri jednoduse pro stromy nevidi les a tedy nejsou schopni a ochotni pristoupit na jiny nez svuj uhel pohledu. A to ani v pripade, kdy jim ten jiny pohled u nikterak nezasahuje do zivota. Rikame jim bigotne smyslejici a budes se divit, ale neni jich malo.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload