Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Často jsem unavený, i když dlouho spím. Co pomáhá proti únavě?

22. 01. 2019 v 12:49Off-line Xerxesss  (29/190/110)
Ahoj. Mám taký problém, že som veľmi často bez dôvodu unavený. Je jedno či spím 6 alebo 10 hodín aj tak som cez deň unavený. Mám aj kofeínové tabletky, ale tie na mňa skoro vôbec nezaberajú a ani vo veľkých dávkach. Viete mi poradiť niečo na zvýšenie energie napríklad nejakú silnejšiu náhradu kofeínu?
22. 01. 2019 v 17:00Off-line Xerxesss  (29/190/110)
Prečo mi ako niekto zmenil názov témy???
22. 01. 2019 v 17:57Off-line Vince  (31/186/-)
Málo se ti okysličuje mozek no. Takže víc větrej nebo choď ven ;)
22. 01. 2019 v 20:59Off-line vel-blou-d  (24/-/-)
To nebude tak černobílé a víc větrat problem nevyřeší. Spíše bych řekl, že pujde o komplexnější problém, jednak to může být typem stravy a druhak skrytým problémem v těle, kdy se organismus s něčím vypořadává, čímž spotřebovává energii... a řešit to kofeinem je dost naivní
22. 01. 2019 v 21:19Off-line Betonica  (39/191/93)
V zime je utlum aktivity normalni. To jen my lidi jsme si umelym svetlem a pracovnim rytmem dne narusili biologicke hodiny a rytmus. Zatimco drive predci chodili spat za setmeni a vstavali za rozbresku, my pretahujeme dlouho do noci a vstavame pozde. Coz vede k disharmonii mezi vnitrnim nastavenim rytmu a vnejsim okolim. Venku je sice tma, ale clovek je stale aktivni.

Podzimni utlum, ktery vrcholi jarni unavou, je tak zcela prirozenym jevem. A vlastne nedava moc smysl snazit se neco prechytracit. Kofeinove tablety zahod, je to vyhazovani penez. Lepe je dodrzovat rytmus dne, tj. snazit se usinat a vstavat v priblizne stejnou dobu.

Dalsim krokem je pecovat o spanek. To znamena nejit spat hladovy ani prejezeny. Kafe a cerny caj, podobne jako ovoce s vit. C, nabuzuji, tedy pred spanim je lepsi se jim vyhnout. Doma si ztlum svetla, radeji do teplejsich odstinu a rozptylene, ulevis tak i ocim. Dobre je neposlouchat hlasitou a prilis rytmickou hudbu, vyhni se zbytecnym stimulum, tj. zadne hadky, zadne dodelavani do prace, uceni se nebo tak neco. Proste priprav hlavu i telo na to, ze se jde spat. Jak to delaji matky s detma. Naveceret, umejt, vycurat, pomodlit a spat.

Nekdo sice nedoporucuje si v posteli cist, ale mne osobne par stran knihy spolehlive zavre vicka. Ja osobne taky potrebuju nemit v loznici moc horko, vadi mi zvuky zvenci a rusi me svetlo. Tedy za sebe doporucuju vyvetrat, zatemnit a vypnout zvoneni na telefonech.

Energii musis krome spanku cerpat taky z konicku a volneho casu. Udelej si cas na sebe, bez treba do lesa, nebo do kina, s kamaradem na pivo, co ja vim. Venuj se proste i sobe samotnemu.
22. 01. 2019 v 21:24Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Zkus začít sportovat, třeba si dvakrát do tejdne zajdi na spining, nebo zaplavat, já kdybych nechodil obden do fitka (i když tam dělám relativně hovno) tak jsem na tom podobně jako ty.
22. 01. 2019 v 21:30Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
To může mít spoustu důvodů. Chodit ven a líp jíst, jak ti tady radí, tím důvodem velice pravděpodobně nebude. :-P
22. 01. 2019 v 22:17Off-line Betonica  (39/191/93)
@akutol: Uplne me bavi, jak hned vis, ze je to tloustkou. A ten tvuj modafinil... Ses zblaznil? To prece neni proti unave, tim se leci chorobna spavost. Nic o tazateli nevis, proto si nemyslim, ze je rozumne takhle od boku ordinovat leky ovlivnujici centralni nervovou soustavu a predikovat infrakt...

P.S. Precti si vedlejsi ucinky modafinilu. Nespavost. Ano, rozhodne doporuc lek, ktery zhorsuje spanek, cloveku, ktery je unaveny. Brilantni dedukce, opravdu brilantni!
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 01. 2019 v 00:22Off-line 123456789987654321  (27/197/75)
Tak nemáš honit lofase do dvou rána,a jít si normálně lehnout v devět hodin.
29. 01. 2019 v 16:21Off-line miki.misa.92  (31/184/73)
Tak chce se to pokusit o pravidelnost, chodit dřív spát, jíst mj.hořčík, protahovat se, cvičit, dobře jíst a pít (dobré čaje a frashe). Ale stejně, jak pracuji psychicky, tak mě to unavuje...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload