Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nakupval někdo z vás na ebay?

09. 07. 2013 v 21:24Off-line Anonym
Nakupval někdo na ebay? Pokud ano, jak se to dělá? Máte s tím dobré zkušenosti?
09. 07. 2013 v 22:57Off-line sweetboy20  (31/185/95)
Zkušenosti vpohodě, nákupy většinou z UK a z Číny, když je to z Číny většinou tam píše Hong Kong, byť odesílací pošta je jiná... chce to umět aspoň trochu anglicky, mít účet PayPal, který je snad dneska už taky v češtině to nevím přesně, no pak si založit profil na ebayi a začít nakupovat.

Dej si hlavně pozor odkud prodejce - seller je protože když je z USA a posílá do EU resp. do ČR tak poštovné mnohdy vychází i nejlevnější přes 1000 kč, naopak z Číny je většinou vždycky zdarma a z UK se taky platí ale řádově desítky korun.

Kupoval sem už leccos, nabíječky, náhradní díly na mobily, základní desky do LCD a plasmových TV, oblečení, blbosti, krámy...


Dodací lhůta z EU je většinou 3-4 dny, z USA a Číny zhruba 11- 24 pracovních dní, většinou sem to tu měl za tři týdny, doveze to normálně pošta jako Recommandé.

Dvakrát se mi stalo že byl problém. Jednou při nákupu trička jsem poslal prachy ale jen pár stovek a prodejce se pak začal cukat že u nich je nějaké špatné počasí no nakonec se umlčel uplně a prachy v čudu a po druhý to bylo z Číny nějaká nabíječka okolo 500,-, poslal to na moji adresu čekal sem asi měsíc a nic, pak mi napsal že se mu to vrátilo přitom ale adresa byla správná, poslal jsem mu pak nějaký drobný a on mi to poslal znovu a pak už to přišlo asi za 14 dní. V 90% případů ti tam dají i Tracking Number - číslo zásilky a podle toho mužeš dohledávat kde se ta zásilka nachází.

Většinou to posílají jako Gift... jo a s clem nemám zkušenosti... vždycky sem se vešel do limitu no a z EU je jedno za kolik koupíš nic se neplatí.

Snad to nebylo dlouhý :D
09. 07. 2013 v 23:02Off-line januar1  (38/185/79)
A preto je vyhoda mat paypal. ak vam tovar nepride a predavajuci s vami nekontaktuje mozete poslat reklamaciu aby vratil prachy. samozrejme ze to trva lebo oni to este vysetria a potom poslu spet peniaze ja uz som kupil 13 veci a zatial spokojnost
14. 07. 2013 v 19:41Off-line poklad  (29/177/69)
Nakupuju běžně... A jen přes paypal... Paypal má totiž pojištění proti podvodům
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload