Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak jste si vybrali/nevybrali zaměstnání/práci?

24. 02. 2019 v 00:02Off-line Anonym
Zdravým všechny můj dotaz jak jste poznali od názvu se týká jak jste si vybrali práci nebo co děláte atd.... Já se totiž stále nemohu rozhodnout a ani nevím co by mě bavilo jelikož se nemám za co chytit, někteří se rozhodli podle koníčky, nebo v čem bylo moc dobrý a tak. Tak bych se chtěl vás zeptat jak jste se vy rozhodli.
24. 02. 2019 v 00:25Off-line i8051  (50/184/97)
Nejlepsi je delat praci, co te bavi a ktera se casem vyvinula z konicka. Pak nemusis nic vybirat a je to jasny. Bohuzel dnesni decka, az na vyjimky, konicky nemaj, takze tohle tema musej slozite resit. Cumeni na YT, serialy a hrani her nepovazuji za konicka :-)

Btw: Hlavne nezkousej ucit cestinu, to by bylo vazne fiasko :-)
24. 02. 2019 v 00:33Off-line misanek007  (22/-/-)
Me nebude nikdy bavit nic
Jde spis o to, co sneses
Ale kazdej to ma asi jinak, protoze karieriste existuji, ale ja absolutne nejsem
24. 02. 2019 v 00:34Off-line misanek007  (22/-/-)
Dejte mi vsichni pokoj
24. 02. 2019 v 00:36Off-line misanek007  (22/-/-)
Chci praci, kde budu mit pokoj od vsech a kde mi nikdo nebude dirigovat co mam delat
24. 02. 2019 v 00:41Off-line iglw  (50/172/77)
Tak dělej sám na sebe,čili podnikej!Já jsem spokojen,pracuji v Italy jen půl roku,dalšího půl roku bych mohl brát podporu,ale beru ji v Italy!
24. 02. 2019 v 00:44Off-line misanek007  (22/-/-)
Na to se muzu v*****t
24. 02. 2019 v 01:41Off-line Riku  (61/176/110)
Nikdo v 15 neví,čím se za 20 let bude živit,až na vyjimky. Musíš vědět co tě baví. Vystřídal jsem 4 zaměstnání,každé mě něco dalo. Celej život se učíš. Škola ti dá základy.
V 15 jsem chtěl na lesárnu na intr. Masáš od rodičů mě ukecala na strojařinu ve městě. Nestěžuji si. Jsem v tom dobrej doufám. Už to do důchodu doklepu.
Miš- pořád nad tebou bude někdo...poslanci,EU,ředitel,mistr.
Podnikatelé....zákazník,kterej ti pak nezaplatí,překupník,markety a jiní.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 02. 2019 v 01:42Off-line Anonym
No jak píšeš i8051 koukání na YT nebo do stropu není koníček, právě proto že tahle doba toho nabízí tak hodně až vlastně málo tak nemám kde se chytit, já teda nekoukám na yt 24 hodin snažím se teda něco dělat a něco se ''naučit'' a vzít si z života, ale jelikož další etapa života závisí na tom že budu pracovat tak si jak jsem říkal nemůžu vybrat, jelikož já u ničeho moc dlouho nevydržím myslím koníčků ať už sportovní nebo uměleckých, bud jsem stále nenašel ten pravý a nebo nevim a když nemám ten správný koníček tak nevím co si vybrat nebo kam jít dál, bud prostě čau jdu na průmyslovku nebo někam a hotovo nebo něco v sobě objevit co by mě bavilo nebo mohlo bavit, proto se chci zeptat jak třeba ostatní si vybrali tu práci/školu
24. 02. 2019 v 01:56Off-line Riku  (61/176/110)
Mládež z mého okolí jezdí po světě makat. 1/2 roku někde otročej pak 1/2 roku cestujou po světě. Někdy jim závidim. Učedníci co jsou u nás...jsou šikovní a někdo je lempl. Jako za nás. Pár si jich dělá 2 obory a tím si prodlužují školu a nástup do tvrdé reality.
24. 02. 2019 v 02:12Off-line Riku  (61/176/110)
Mišanek-zřejmě jsi strojař. Nemusíš dělat kariéru vlezdop***lstvím.
Jestli si šikovnej,bude za tebe hovořit tvá práce. Bohužel,někdy to nefunguje. Vztahy na pracovišti jsou složitá(pracovní). Tomu se nevyhneš.
.
24. 02. 2019 v 08:27Off-line Mirek.H  (28/175/62)
Obvykle se vyplatí zůstat u toho, čím jsi vyučený, nebo co jsi studoval. Tedy pokud sis vybral školu podle toho, co tě zajímá a jde ti a ne podle náročnosti studia a k***érií pro přijetí. Já mám výuční list s matu***ou, základní uměleckou a chvíli jsem byl i na vysoké. Člověk si musí uvědomit, na co má a na co nemá a nedávat si přehnané požadavky na zaměstnání. Ideální práci má tak hrstka lidí. Jak se trefně říká, člověk se něčím živit musí, tedy pokud nechceš skončit na úřadu práce, což je z mého pohledu snad horší jak špatná práce.
Pocházím s Vysočiny a tam opravdu o dobrou práci nezavadíš, tak že jsem po nezdárném studiu vysoké skončil na tři roky v Kauflandu, pro někoho možná podřadná práce, ale měli jsme dobrý kolektiv a byl jsem spokojený. Potom jsem se přestěhoval do Brna a shrnul bych to tak, že teď sice nedělám úplně to, co bych chtěl, ale mám práci, dobrého šéfa, pěkné prostředí a skvělé spolupracovníky. Nevydělávám velké peníze, ale jsem zaměstnaný, uživím se a zůstal jsem u svého oboru ve kterém jsem vyučený a který mám rád.
Tak že rada ode mě, nehledej ideální práci, ale hledej to, kde budeš alespoň trochu spokojený a finančně soběstačný. Pokud přijde, časem, něco lepšího, tak můžeš povolání vždy změnit.
24. 02. 2019 v 10:24Off-line ozvien  (70/-/-)
Celá věc je o tom, že nás musí něco bavit, nebo být tím posedlý. Několik věcí které mne bavily. Nejprve knihy, potom hudba, potom chalupa a 25 let stavební posedlost. Vyplatilo se, živí mne nájemníci.
24. 02. 2019 v 10:38Off-line Fishbone  (25/176/54)
No, zjednodušeně by se dalo říct, že od tanečníka, strojvůdce a astronauta z dětství jsem se postupně dostával přes doktora, zdravotního bratra, psychologa až po dnešního speciálního pedagoga (somatopeda), správně jak tu podotýká Íčko, člověk musí mít zájmy a koníčky, člověk si totiž není schopen sám najednou vybrat to jedno správné povolání, vede ho život, zkušenosti a okolí ;)
24. 02. 2019 v 11:39Off-line Plysshak  (24/171/60)
Já třeba věděl od malička, že to bude věděcký obor - takže jsem teď na VŠ. Pokud by tě bavila věda, která v současnosti není popelkou, tak to bohužel bez VŠ nepůjde. Naopak zase si můžeš být jist, že budeš dělat to, co tě opravdu baví a budeš mít možnost to dělat porůznu po světě. Výběr oborů je dnes opravdu široký - od astrofyziky až po buněčnou biologii, či neuropsychologii...
24. 02. 2019 v 11:55Off-line i8051  (50/184/97)
Anonyme, to ze pises, ze se snazis uz ted se sebou neco delat a neco se naucit, je super. Ze u zadnyho napadu nevydrzis, to je zase blbe, ale aspon zjistis, kterou praci ne :-) Jestli umelecky nebo sportovni zamereni, to ti neporadim. Umelec nejsem ani z 10% a sportovec taky ne :-) Co se prumyslovky tyce, tam bych se nebal budoucnosti, ale musis k tomu mit alespon nejakej vztah. Prumyslovaci a absolventi technickejch skol obecne uplatneni pak najdou ve spouste oboru a za dobry prachy. A pokud primo ne v konkretnim oboru, maj rozhled, neco umej rukama a hlavou a prizpusobej se. Ruznejch absolventu ekonomek a podobnejch pseudooboru mame tisice a delaj pak v Kaufu u pokladny. Takze spis se zameruj na obory, v nichz je budouci uplatneni jisty a je o ne stale zajem za dobry prachy. Takovejch oboru jsou desitky, ale je fakt treba k tomu mit vztah a ne se do toho nutit :-)

Vzhledem k tomu, ze jsem odmala technickej typ (mozna od doby, co jsem ve 3 letech narval hrebik do zasuvky a samozrejme do levy dirky), tak se vse timhle smerem tahne. Samozrejme i tata byl technik a tak me v tomhle dost podporoval. Ze studia mi nejvic mi dala asi prumka. Na CVUT se clovek v tu dobu naucil akorat chlastat a cpat do sebe matiku, kterou po statnici uz nikdy nepouzil. V technicky oblasti delam tak celej zivot a nestezuju si na praci, spise naopak. Muj starsi synek sel stejnou technickou cestou, jen zamereni spise na IT/site a uz ted v 18 si vydela po brigadach/melouchach jako malokdo v jeho veku. Zacala ho castecne bavit i "strojarina" takze pro me a moje zakazniky frezuje na CNC masine (takova jebka z aliexpresu, ale na zakladni veci to staci) a dela ruzny prototypy na 3D tiskarne. V tom uz se nekdy ztracim, ale jsem rad, ze ho to bavi a nesedi u YT a necumi na serialy, coz mu nic do zivota neda :-)

Treba z konicku me napriklad yachting zacal bavit az po 30 a stala se postupem casu z toho dalsi poloprace. Prakticky je to all inclusive dovolena, za kterou ti jeste zaplatej. Navic to prislo uplne nahodou diky kamaradum. Proto je dobry se obklopovat lidma, ktery ti neco muzou dat do zivota a uplne necekane te postrcit v zivote do dalsiho levlu. Mit za kamose vozraly a flakace ti nikdy nic neda, jen te to stahne do sracek. Zapremejslej proto taky o tomhle, v jakym prostredi se pohybujes a co ti to dava a jestli by se nenasla nejaka podobna aktivita. Urcite mas nejaky skryty sny a smerovani a staci je jen probudit, oprasit a zacit je brat vazne :-)

Uvedom si teda, ze mas pred sebou celej zivot a to co v nem dokazes je jen a jen na tobe. NIKDO jinej za tebe nic neudela a pokud sam neco neudelas, tak se NIC nestane. To, co se naucis dobre a budes to dobre umet, pak muzes 100x prodat. Vsechno je to o tvojem vnitrnim nastaveni a snaze neceho ve svym zivote dosahnout a nekam se posovat. A je jedno v jakym oboru, klidne ve sportu, umeni nebo technice. Patri ti celej svet :-)
24. 02. 2019 v 14:04Off-line kloudik  (36/182/80)
Iosmičko tak začátek sem měl stejnej s tím hřebíkem :D akorát já sem se dal na silařinu což nebylo nejšťastnější, ale nestěžuju si. celkově řemeslníků ubývá což je hodně znát i na lepším platovým ohodnocení za poslední dva roky. jinak je asi jedno na co se člověk dá. co opravdu nemá budoucnost tak je práce ve fabrikách. díky automatizaci bude potřeba stále míň lidí ale zas u pásu sou ti kteří nic neumí nebo sou líní něco řešit tak přidou na směnu, odkroutí si 8 hodin a dou dom.
24. 02. 2019 v 14:37Off-line FreudToldYou  (25/179/65)
Normálně.. hlavou o stůl, facky, pěsti, zákazy, vyhrožování a tak sem toho šmejda poslechl
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2021 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload