Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jaké jazyky se vyplatí studovat kvůli lepší pozici na trhu práce?

18. 03. 2019 v 10:13Off-line Anonym
Studuje tu nekdo nejake jazyky? Popřípadě se hodne vyplati na trhu prave? A jake jazyky krome eng?
18. 03. 2019 v 10:18Off-line igy  (38/173/81)
Ty češtinu studuješ nebo jsi rodilý? Přeložíš nám prosím význam tvé druhé věty?

Jinak umí anglicky, částečně německy, teď se učím v duolingo španělsky a protože budeme dělat něco pro polskou pobočku, občas kouknu i na polské lekce. ;)
18. 03. 2019 v 12:29Off-line Anonym
Jako kdyby jsi nikdy neměl žádný překlep, ale děkuji:)
18. 03. 2019 v 12:45Off-line BussterX  (103/130/150)
Z dlouhodobé perspektivy - čínsky
18. 03. 2019 v 14:00Off-line Freki  (30/180/75)
Čínština je fajn, tiež japončina alebo hindi - všetko sú to štáty so stúpajúcou ekonomikou a stále je nedostatok ľudí, čo tieto jazyky ovláda... ale tiež nejaký exotický jazyk by ti mohol zaistiť miesto ... čím menej ľudí z toho jazyka prekladá, tým je prekladateľ žiadanejší...
18. 03. 2019 v 14:06Off-line Anonym
Miluju asijské jazyky jen kdyz člověk neni v tom state tak je skoro nemožné ten jazyk se naucit:)
18. 03. 2019 v 14:07Off-line Freki  (30/180/75)
To ale môžeš povedať o každom cudzom jazyku ;P
18. 03. 2019 v 16:58Off-line Anonym
Jasne no, to mas pravdu, jen treba je jednoduche se dostat na delsi dobu do Spanelska se naucit jazyk nez napr. do Jizni Koreje se naucit jazyk a celkove co jsem cetl clanky tak pry i po peti letech se tam clovek ten jazyk stale uci coz jako uplne nevim kdyz treba nemecky se naucis hned:)
18. 03. 2019 v 17:03Off-line vasek698  (25/-/-)
Já studuju AJ, ale to je učitelství. Potřeba je to jako totální základ, ale pro trh práce bych viděl asijské řeči, to má dneska dost perspektivu.
Pasivně mám i ruštinu ještě z gymplu. Když se sem otočí východní trh, tak to taky využiješ.
18. 03. 2019 v 17:32Off-line Freki  (30/180/75)
Tiež pravda, i keď je to asi individuálne na zš sme sa sedem rokov učili nemčinu a spolužiak bol aj tak z toho tupý :P ... ale z európskych jazykov možno niečo severské - dánština, švédština, fínština atď - to tu ovláda málo ľudí...
18. 03. 2019 v 19:23Off-line Anonym
Jste nejlepší!:)
30. 05. 2019 v 23:37Off-line Cuckold3  (25/-/-)
Záleží v jakém oboru, a na kterým místě. Angličtina je základ, ale vše záleží, na jakou pozico se chce dotyčný dostat. Je dobré nad tím dost pouvažovat, zda jazyk bere dotyčný jako koníček, a nebo ho chce ekonomicky využít, a taky zda jsou tyto vyhlídky reálné, a možné. Švédštinu se sice učí málo kdo, ale Švédsko je umístěno na vysokém žebříčku technologické vědy, a defacto není tento jazyk vhodný pro ty, kteří si myslí, že tento jazyk moc lidí neovládá, a právě proto je nevyužitelný, neboť Švédové jsou jeden z nejvíc národu, kteří ovládají angličtinu na vysokým stupni. Je využitelný jen pro ty, kteří se hodlají ve Švédsku usadit.
31. 05. 2019 v 08:49Off-line strainer  (40/183/76)
Esperanto na Duolingu. Ĉar ĝi estas tre facila lingvo :-)

Akorát s tím uplatněním na trhu práce to s Esperantem nevidím moc dobře.
31. 05. 2019 v 10:41Off-line Vince  (31/186/-)
Tady je najednou lingvistů
31. 05. 2019 v 12:23Off-line i8051  (53/184/97)
Ja potrebuju pro praci chorvatstinu, tu se naucis za tejden v jakykoli mistni konobe :-)
31. 05. 2019 v 14:18Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Na tohle je úplně jednoduchá odpověď - záleží co chceš dělat :)

V ideálním případě je každopádně fajn kombinace angličtina (bez té to fakt nejde), druhý světový jazyk (němčina, francouzština, španělština, ruština atp.) plus nějaký méně obvyklý jazyk. Já mám třeba kvůli svému oboru kombinaci angličtiny, polštiny, ukrajinštiny, ruštiny, pasivně běloruštiny a ze střední školy ještě na konverzační úrovni němčiny, ale tu moc nevyužiju.

i8051: To dost těžko :) Slovanské jazyky jsou pro nás samozřejmě jednodušší, ale jsou zrádné, protože si člověk myslí, že rozumí a ve skutečnosti je to úplně jinak. Když na to má člověk ucho a nějaký teoretický základ, tak se to sice dá odposlouchat (já jsem se takhle naučil polsky), ale fakt to není záležitost na týden.
31. 05. 2019 v 14:28Off-line i8051  (53/184/97)
U me to tak je, chorvatstina je pro me dost snadna, jen ma min pravidel a spoustu vyjimek nez cestina, ale to oni dost prehlizej. Nemam problem se tam domluvit na uradech, v beznym zivote nebo s mistnakama v hospode. Samozrejme jasne poznaj, ze nejsem chorvat, ikdyz policajti me kdysi jako jediny auto u kontroly nechali jet, kdyz jsem na ne zacal chorvatsky, ostatni cizaky kontolovali a za rychlost pokutovali. A ted me pred tydnem marinak pochvalil, ze mi to jde skvele :-) Spis mam problem, ze pak jedu do jinyho statu na more a vybafnu na ne chorvatsky a chvili mi trva se prepnout do anglictiny :-)

PS: samozrejme to bylo trosku nadsazeny, mel jsem v Praze chorvatskou ucitelnicu na celkem asi 20 vyucovacich hodin, ktera do me natloukla gramatiku, sklonovani a casovani .. zbytek je pak jen o slovickach a o kecani. Skvelej v tom byl jeji bosenskej manzel (proto bydleli i tady). kterej me pak bral na pivo kecat o vsem a to me dost souplo :-)
31. 05. 2019 v 18:02Off-line Es49902  (103/-/-)
Jestli si u hranic a chceš k německy mluvícím sousedům tak jak jinak než němčina, jinak DE+ENG je dneska základ. Jestli chceš někam do cestovky španělština je na prvním místě, jestli chceš uspět na trhu tak určitě čínština (nebo nějaký jazyk podobný jako třeba japonština, korejština). Jestli hledáš úspěch v EU tak francouština a pokud chceš být někde kde je vysoká kvalita života tak severské jazyky (švédština a norština je daleko jednodušší než finština, za mě bych volil Norsko) Toť asi vše. :)
31. 05. 2019 v 19:31Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
I8051: Já jsem taky chvilku chodil na kurz srbochorvatštiny (fakt to nejsou dva jazyky :)) na univerzitě, takže taky vcelku rozumím a plus mínus vím, jak ten jazyk funguje a těžké to fakt není. Ale do toho, abych ho uměl, mám hodně daleko :)

Pro základ takováhle porce asi fakt stačí, když je pak člověk s tím jazykem intenzivně v kontaktu. Ale dostat se na nějakou rozumnou úroveň samozřejmě chvilku trvá. Mě to třeba s tou polštinou trvalo bez jakéhokoliv kurzu cca rok, ale to je přece jenom trochu jiná situace. Od přítele se to zkrátka člověk naučí raz dva :)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload