Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Deprese z vlastní existence

18. 03. 2019 v 22:58Off-line Anonym
Vím, že nejsem zde sám kdo má nějaké problémy, ale potřebuji se trochu vypsat. Pokud to přečtete až do konce, budu velmi rád. (Pokud se zde vyskytne gramatická chyba, přehlížejte ji)
Abych vám lépe přiblížil svou osobu, tak pro začátek jsem silný introvert, agorafobik, asociál.
Před nějakou dobou mi byl diagnostikován asperg.
Nesnesu lidskou společnost, komunikaci. Jakmile na to ale přijde a já se tomu nemohu nijak vyhnout, začnu se třást, jsem nervózní, ve stresu. Je to pro mě ta nejvíce nepříjemná věc.
Již v útlém věku jsem začal trpět depresemi, později se z toho vyvinula deprese chronická.
Měl jsem a stále mám komplexy kvůli svému vzhledu, chování. Byl a stále jsem bez přátel. Rád bych nějakého měl, ale s tím, jaký mám na lidi pohled je to poměrně nedosažitelné.
Nemám dokončenou základku, učňák navštěvuji jen velmi vyjímečně a doslova tam umírám. Lituji toho, přál jsem si mít lepší vzdělání, jenže... Chtěl jsem mít školu co nejdříve za sebou. Co se týče rodiny, mám ji rád jistě, ale často mě různě schazují a ponižují (ve jménu srandy), já samozřejmě dělám jak vtipná dotyčná narážka byla, ale ve skutečnosti mě to hluboce zabolelo.
Jsem hodně citlivý člověk a tak jsem už mnohokrát kvůli tomuhle všemu probrečel noci. Měl jsem období, kdy jsem se řezal. Ovšem, zcela nečekaně to ničemu nepomohlo, naopak a stále v tom i pokračuji. Postupem času se z toho stala závislost. Nejde s tím přestat. Zkrátka nejde.
Ohledně mé orientace... Záleží mi na tom jaký je člověk uvnitř, ať už holka či kluk, to je jedno. Ale osobně se považuji za asexuála. Možná se to někdy změní, netuším.
Vždy jsem si připadal zbytečný, neměl jsem cíle ani sny, chtěl jsem najít smysl mého bytí. To vedlo k tomu, že jsem svůj život považoval za zbytečný, ostatně tak jako sám sebe a následně jsem začal mít i sebevražedné myšlenky. Jednou jsem se předávkoval určitými prášky, ale ne dostatečně. Nikdo to ani nepostřehl, což v ten moment bylo jen dobře.
Tohle vše trvá 9 let (nyní mi je 16). Poslední 3 je to více intenzivní než kdy jindy. Vystřídal jsem psychologa, psychiatra, psychoterapeuta, přečetl mnoho knih na takové téma, viděl spoustu motivačních filmů, videí, ale nic z toho nezabralo. A já už nevím, co dělat. Chci mít normální život, jako všichni ostatní.
18. 03. 2019 v 23:03Off-line BussterX  (103/130/150)
Hej kámo tak tohle nechceš mít napsaný v profilu :D:D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
18. 03. 2019 v 23:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Věděl bych o někom, kdo není o moc starší než ty a mohl by ti k tomu hodně povědět kdyby chtěl, ale právě musí chtít sám, proto sem ani já ani NIKDO jiný NENAPÍŠE jeho nik... je to na něm...
18. 03. 2019 v 23:24Off-line Bahutom  (35/173/60)
Tvá inteligence je nadprůměr že ano? Existují způsoby... napiš
18. 03. 2019 v 23:28Off-line BussterX  (103/130/150)
Tyvoe bahutome ty se specializuješ na lov oslabených jedinců, toto neni první případ... seš jak vlk samotář co si vybírá ze stáda nejslabší kusy :D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
18. 03. 2019 v 23:36Off-line Peta80  (43/187/-)
Buřte, myslíš Míšana? :)
18. 03. 2019 v 23:38Off-line Peta80  (43/187/-)
Nevim, Bahutom mě nepřijde jako lovec slabejch kusů, spíš si myslim, že jim chce vàžně pomoct. Ale můžu se plést, tak dobře ho neznám...
18. 03. 2019 v 23:40Off-line Honuzia  (22/-/-)
Ahoj když budeš chtít tak mi klidně napiš Anonyme :)
19. 03. 2019 v 00:04Off-line vasek698  (25/-/-)
Najdi si tři koníčky. Jeden, co tě bude živit, jeden, co tě udrží fit, jeden, co z tebe bude dělat kreativního člověka.
Poznej sám sebe.
Jak? Čti, žij, studuj. Jestli řešíš existenci, tak si o tom načti, sleduj dokumenty, zajdi občas na nějakou přednášku. Lidstvo sebe samotné řeší už odedávna, tak si přečti, jak na sebe lidi pohlíželi od antiky po dnešek.
Podle mě dojdeš k Nietzschemu a jen ti dojde ta absence pevných hodnot, který budeš zkoušet zaplnit právě tou realizací sebe sama.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
19. 03. 2019 v 14:07Off-line Monogatari  (43/195/80)
Proč chceš normální život, když nejsi normální? Zbytečně si způsobuješ utrpení z rozdílu mezi tím co chceš a tím co máš. Mě pomohlo si uvědomit, že divní jsou všichni okolo a jejich způsob života je mnohdy víc d***lní než můj a že je jedno jestli někam jdu a s někým se bavím a je mi jedno co si společenská norma myslí o mým způsobu života. Teď už mám depky jenom z lásky <3
19. 03. 2019 v 16:18On-line Acarum  (28/170/70)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
19. 03. 2019 v 22:04Off-line Bahutom  (35/173/60)
Akri - zpomal...
19. 03. 2019 v 22:16Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Ahoj kludne mi napíš, možno ti budem vedieť aj pomôcť.
19. 03. 2019 v 22:20Off-line BussterX  (103/130/150)
Akrylátovi dělá zjevně zvrhlé potěšení kopat do kdekoho ale působí to výchovně - asi takhle: "neukazuj veřejně slabost nebo se na tebe vrhnou predátoři" :D
19. 03. 2019 v 22:22Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Myslím, že Akriho poznámka nebola zlá. Anonyma podľa mňa neurazí, zato nás možno pobaví :-)
19. 03. 2019 v 22:32Off-line BussterX  (103/130/150)
No jenže bahutom se potřeboval možná vyprofilovat jako rytíř ochránce tak přicválal na bílém oři chránit zajíčka (asi tam neměl psát že je mu 16 :D) jako uznávám že do bahutoma ryju (soryjako) ale su starej cynik a znám chlapy už trochu ve svým požehnaným věku :D a akrylát beztak nemůže nic myslet jinak než zle :D
20. 03. 2019 v 00:23Off-line iglw  (48/172/77)
Musíš chtít žít!
20. 03. 2019 v 00:29Off-line Betonica  (39/191/93)
Huh.

Odpoved jsem nasel uz ve tvem dotazu. Ten je skrz naskrz cernej jak kybl dehtu. Vsechno spatne, tuna nemoci, dve tuny toho ci onoho. Navic z toho na me dycha sebelitost.

Tak takto. Chces normalni zivot jako ostatni? Prima. To se ale vylucuje s tvym pristupem ke skole "chci to mit co nejdriv z krku". A docela bych rekl, ze tato rychla reseni jsou na nic nejen ve vzdelani. Ono obecne plati, ze na dobre veci je potreba si pockat a neco pro ne udelat.

Chapu, ze deprese neni ryma a ze rady typu "zacni se sebou neco delat" jsou na nic. Proto ti radim obratit se na psychologa, pokud ho jeste nemas. Pokud ano, tak ho zmen, protoze evidentne nepomaha. Vhodne by bylo revidovat medikaci, pokud (doufam) ji uzivas. Mimo antidepresiv existuji i leky, ktere povzbuzuji chut do zivota. K tomu vrele doporucuju zvazit hospitalizaci v PN, tam pomahaji komplexneji. Az budes mit podchycenou cast medicinskou, je nezbytne nutne jit do sebe. Myslim tim do vlastni mysli, duse.

Rozhodne uber na vyctu vsech svych nemoci, to prece ten druhy nemusi hned vedet. Kazdy mame svoje, ti moudrejsi z nas o tom tolik nemluvi a v tichosti dennodenne nesou kuzi na trh. Uber take na monotematicnosti "jsem chudak", "vsichni mi ublizuji" a tak. To zni hrozne. K politovani to neni, k obdivu take ne. To je proste nic, na nic a k nicemu.

Mel bych cely a**enal rad a metod, ale na to tu neni prostor. Budes-li chtit, napis mi zpravu.
20. 03. 2019 v 02:47Off-line Peta80  (43/187/-)
Betonica: "(...) existuji i leky, ktere povzbuzuji chut do zivota. (...)"

Docela by mě zajímalo, jaké máš na mysli...
20. 03. 2019 v 03:02Off-line BussterX  (103/130/150)
Čokoláda... je vědecky dokázané, že čokoláda zvyšuje v mozku hladinu dopaminu a serotoninu což sou drogy štěstí... jenže po čokoládě týpek přibere na váze a bude mít eště větší depku takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky takže bude muset zvyšovat dávky čokolády což zas zvýší hmotnost a zvětší depky... a tak dál... spirála deprese 8)
20. 03. 2019 v 04:37Off-line Peta80  (43/187/-)
:D
20. 03. 2019 v 07:10Off-line Peta80  (43/187/-)
Se mi líbí, jak lidi, co v životě neměli vážnější psychické problémy, machrovitě radí, že stačí koníček apod. :) Nic ve zlém, vážení, ale to je jako člověku s tuberkulózou naordinovat mátovej čaj s odůvodněním, že vám to na kašlík při nachlazení taky pomohlo... :)
20. 03. 2019 v 18:44Off-line Bahutom  (35/173/60)
Akri - není pravidlo, že lidé s Aspergerovým syndromem mají vysoké IQ. Stejný mýtus koluje o lidmi s autismem... Ale o to nejde. Jedinec, který dotaz psal to IQ má a tím pádem jsou možnosti jak to změnit i přes handicap. A jak píšeš naučit se přemýšlet... tento člověk přemýšlí víc, než kdy ty dokážeš. A to tě nechci shodit. Mezitím co ty u problému vidíš možnosti 2, on díky inteligenci tam muže vymyslet deset nebo i dvacet možných řešení. Vono IQ není vždy jen výhoda... dokáže i škodit.
20. 03. 2019 v 18:45Off-line xander  (29/184/75)
Keby si sa chcel niekedy vykecat napíš mi do správy , sem k tejto teme moc písat nechcem, v kazdom prípade nie si sám a rozhodne nie si worthless
20. 03. 2019 v 21:49Off-line Es49902  (103/-/-)
Čus anonyme. Nečetl sem komentáře, takže nevím co psali ostatní. Hele, existenční krize to zažil už každý a každý ví, že se člověk musí z toho dostat hlavně on sám. Každá podpora se hodí, nicméně, i přes to, že nerad komunikuješ s lidmi, bys měl okolí říct co ti na nich vadí a co ne. Je to normální věc, kterou provádím já pořád a ostatní to respektujou a nemají k tomu vítky. Sebevražedné myšlenky to už má míň lidí. Taky sem je měl/mám a vím co to je. Hlavně musíš najít někoho komu můžeš opravdu věřit a s tím člověkem se naučit mluvit. Taky sem měl takovej blok že sem se neuměl ani vyjadřovat...hele napiš kdyžtak. A neboj, jsou i lidi co mají pochopení i umějí pomoc ;)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload